Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

To prawda, że za mniej niż 400 zł można kupić GF 8600 GS? Opłaca się? Słyszałem też, zę w podobnej cenie można nabyć Radeona 320 mb... prawda? Mógłbym prosić o link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się zastanawiam , co takiego jest najważniejsze w karcie graficznej żeby można było grać we wszystkie gry na full opcjach graficznych i żeby nic nie przymulało ??
Czy to mogą być MB ... nie ?? To może BIT ... nie ?? a może Mhz .... ??
Jak dla mnie to są właśnie Mhz ....
A wy jak myślicie ?? podzielcie się swoją uwagą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie garta graficzna z serii GeForce 512MB DDR3, ale nie wiem ile może taka karta kosztować. Proszę o podanie ceny karty oraz dokładnej nazwy. Z góry dzięki za pomoc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę. Otóż mam zamiar kupić monitor 22" 1680 x 1050. Czy Geforce 4 MX będzie go obsługiwał w maksymalnej rozdzielczości? Niedługo zamierzam kupić nowego kompa ale chce wiedzieć czy kupić ten monitor teraz czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 11:02, TanatoS- napisał:

Interesuje mnie garta graficzna z serii GeForce 512MB DDR3, ale nie wiem ile może taka karta
kosztować. Proszę o podanie ceny karty oraz dokładnej nazwy. Z góry dzięki za pomoc. :-)


Powiedz najpierw pod jakie złącze: AGP czy PCIE. No i jaką kwotę możesz przeznaczyć na nową kartę, łatwiej coś poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 11:25, TanatoS- napisał:

Złącze to chyba może być byle jakie bo będę kupywał cały nowy komp.


No raczej nie może być byle jakie, bo AGP jest stare, a PCIE jest nowe, a na początku 2008r. albo jeszcze pod koniec tego zostanie wprowadzona nowsza wersja PCIE 2.0 - czyli teoretycznie kompa powinieneś kupić gdzieś w styczniu. Ale możesz też teraz. Jak chcesz kartę która pociągnie wszystko co jest do tej pory wydane (prócz paru gier-przeróbek na DX10) w rozdzielczości np. 1280x1024 to musiałbyś dać z 1000-1100zł na samą kartę. Co pociąga dodatkowe koszta w postaci droższego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 11:17, TanatoS- napisał:

Raczej AGP (jaka jest różnica między AGP a PCIE), a kwota to mnie interesuje ile muszę jeszcze
uzbierać. Najlepiej jak najmniejsza.

AGP i PCIE to są 2 rózn e wejscia. Mozesz miec albo PCI albo AGP. Niemozesz miec 2 , wiec musisz wiedziec jakie masz by nie kupic złej karty graficznej. Karty na AGP sa generalnie drozsze od PCIE(AGP to stare wejscie powoli odchodzi do lamusa). Co do samej karty z 512mb. Tu róznie bo są i 6800z 512mb , są 7800 z 512mb są i 7900 z 512mb. Generalnie 7900 z 256mb jest mimo wszystko wydajniejszy od 68000 z 512mb więc to zalezy po co ci te 512mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to karty z 512MB (ceny wg. sklepu morele.net)
ASUS GF7600GS 270zł
Palit GF8500GT 275zł
XFX GF7300GT 305zł

Ceny są małe, a karty tanie. Słyszałem też o:
GeForce 7900 GTX (na stronie nVidii), ale nie znalazłem w sklepie. Dużo pamięci przydaje się do dużych rozdzielczości. Do zwykłych LCD w zupełności wystarczy 256MB.
Sam polecam (w niskiej cenie) GF8600GTS lub któryś z modeli 7900 (te lepsze).
Testy kart masz poniżej:
http://www.gph.benchmark.pl/

W.S.A.D
GF8600GS można, ale w tanim sklepie.
Nie słyszałem o Radeonie z 320MB, może pomyliłeś z GF8800GTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe MB są przydatne w wyższych rozdzielczościach, w normalnych nie są zbytnio potrzebne - w zupełności wystarcza 256MB.

Więcej poczytasz o kartach graficznych na moim Gramsajcie (to nie jest reklama!).

Po prostu nie opłaca się dopłacać do 640MB - da to znikome efekty, różnicę dostrzeżesz w 1600x1200 i wyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 17:51, Pietro90210 napisał:

czy się różni geforce 880gts 320mb od 640mb......co dają te mb?? prosiłbym o dokładny opis


Akurat dzisiaj czytalem swietny artykul po co komu te dodatkowe megabajty ;) Ponizej masz link gdzie jest wszystko swietnie opisane ;)

http://pcarena.pl/page/78565/8800GTS-320-MB-and8211-moc-dla-kazdego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jest taka karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB TV/DVI BOX (AGPx8) (500/1450) czy ktos moze ją użuwa i moze mi napisac jak sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA G92 w listopadzie, bez wielkich ulepszeń!!!!!!!!!!

G92 to nowy chip NVIDII ze środkowego segmentu wydajnościowego. Jego data premiery została wstępnie ustalona na 12 listopada bieżącego roku. W planach jest również budżetowa kość G98, nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy pojawi się na rynku.
NVIDIA planuje zastąpić obecną serię kart GeForce 8800GTS nowymi produktami, opartymi na G92. G98 zastąpi z kolei niższe modele obecnej serii GeForce 8.

G92 będzie obsługiwała PCI-Express 2.0, HDMI, nowe złącze DisplayPort oraz technologię PureVideo trzeciej generacji. Produkcją chipu w wymiarze technologicznym 65nm zajmie się TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Mimo nowego designu, zarówno G92, jak i G98 mogą być uznawane jedynie jako odświeżenie serii GeForce 8, jako że nie będą one zawierały żadnych znaczących zmian, poza nieco obniżonym poborem prądu.

hahahaha oby to była prawda. Nie bede musial wymieniać swojego GTX-a :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować