Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

na pewnej stronce przy testach 8800GTS 512MB, po których jest sprawdzanie potencjału na OC przeczytałem :
"Rdzeń z 650MHz poszedł bez problemów z taktowaniem 770MHz, Shadery podskoczyły z 1625MHz do 1925MHz, a pamięci taktowane domyślnie zegarem 972MHz (DDR 1944MHz) poszły stabilnie na 1080MHz (DDR 2160)."
mnie interesuje to że można podkręcić shadery xD i mam pytanie, oczywiście jak je podkręcić???
rok temu kręcąc moją 7900GS niewidziałem trzeciego słupka i dlatego jeszcze jedno pytanie - jakim kartom można podkręcić shadery???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 00:04, kaganiec napisał:

mnie interesuje to że można podkręcić shadery xD i mam pytanie, oczywiście jak je podkręcić???

Można chociażby w Riva Tunerze.

Dnia 30.12.2007 o 00:04, kaganiec napisał:

rok temu kręcąc moją 7900GS niewidziałem trzeciego słupka i dlatego jeszcze jedno pytanie -
jakim kartom można podkręcić shadery???

Bo shadery można kręcić tylko kartom z serii 8xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 00:07, ziptofaf napisał:

Bo shadery można kręcić tylko kartom z serii 8xxx.


ach dzięki to już rozwiązało moje wątpliwości :p
pytanie głupie ale czy można coś jeszcze pokręcić
niemówię o moddowaniu kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 00:10, kaganiec napisał:

> Bo shadery można kręcić tylko kartom z serii 8xxx.

ach dzięki to już rozwiązało moje wątpliwości :p
pytanie głupie ale czy można coś jeszcze pokręcić

w kartach graficznych można podkręcić rdzeń, shadery i pamięć. Poza tym można jeszcze podkręcić procesor i pamięć RAM. Teoretycznie możesz też podkręcić dysk twardy (sprawić by działał głośniej, choć nieco wydajniej). Więcej części się chyba nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 00:16, ziptofaf napisał:

w kartach graficznych można podkręcić rdzeń, shadery i pamięć. Poza tym można jeszcze podkręcić
procesor i pamięć RAM. Teoretycznie możesz też podkręcić dysk twardy (sprawić by działał głośniej,
choć nieco wydajniej). Więcej części się chyba nie da.


nie no wiem że procki i ram można także kręcić ale myślałem że możliwe jest jeszcze lepsze podrasowanie kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 23:42, Kazhaam napisał:


A wytlumaczysz mi jak sie robi zeby z 320MB zrobic 400MB? Dolutowales pamieci?


Nie zwiekszylem ilosci pamieci tylko podnioslem zegary pamieci o 400 mhz. Z tego co widze (moj post) to popelnilem blad literowy i zamiast napisac ...o 400 mhz napisalem 400 mb.
Ilosci pamieci (jej pojemnosci) nie da sie zwiekszyc ani zmniejszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalem.
GTS nie oplaca sie teraz kupowac.
Kosztuje w granicy 1000zl, a za tyle mozna kupic juz 8800GT ktory jest o wiele lepszy.
Kazda gra pojdzie Ci na GTS (wyl. Crysisa) ale po co placic takie pieniadze ze karte z zeszlego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji Gears of War wyskoczyło okienko z komunikatem, by zainstalować nowe sterowniki do karty. Otwiera się potem strona Nvidia http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Może ktoś pomoże mi które okienka mam zaznaczyć żeby ściągnąć te potrzebne sterowniki do ZINTEGROWANEJ karty graficznej GeForce 6150?????
Nie wiem co zaznaczyć...

W innym temacie polecono mi ściagnąć sterki z serii 8xxx . Czy mam tak zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 11:31, Wukas napisał:

W innym temacie polecono mi ściagnąć sterki z serii 8xxx . Czy mam tak zrobić??


Ktos kto ci napisal takie rzeczy chyba nie jest swiadomy swoich slow. Sciagnij sterowniki z seri 6... czyli 169.25 pod XP lub 169.21 pod VISTE i bedzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 09:15, Kazhaam napisał:

Tak wlasnie myslalem.
GTS nie oplaca sie teraz kupowac.
Kosztuje w granicy 1000zl, a za tyle mozna kupic juz 8800GT ktory jest o wiele lepszy.
Kazda gra pojdzie Ci na GTS (wyl. Crysisa) ale po co placic takie pieniadze ze karte z zeszlego
roku.


Starego gts-a kupisz za 800 zeta, a jak poszukasz na allegro to moze trafisz na cos tanszego ale uzywanego. Prawda jest taka, ze jak masz dobrze zapewnione chlodzenie karty to nawet po podkreceniu jej bedziesz miec karte stabilna i bezawaryjna w dodatku osiagajacą wydajnosc w np. 3dMarku 06 ponad 10 000 smarkow. Takie wyniki widzialem na oryginalnych gtx i to na c2d 6600 !!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:05, Misquamaqus napisał:

Starego gts-a kupisz za 800 zeta, a jak poszukasz na allegro to moze trafisz na cos tanszego
ale uzywanego. Prawda jest taka, ze jak masz dobrze zapewnione chlodzenie karty to nawet po
podkreceniu jej bedziesz miec karte stabilna i bezawaryjna w dodatku osiagajacą wydajnosc
w np. 3dMarku 06 ponad 10 000 smarkow. Takie wyniki widzialem na oryginalnych gtx i to na c2d
6600 !!!.


a 8800GT 512MB za 870zł
8800GT w 3dmarku 06 miał 11k, 8800GTX 11 300, 8800GTS 320MB miał 9000 :p
zresztą benchmarki niesą do końca dobrym testem, która karta jest lepsza - do tego służą gry
benchmarki wg. mnie służą ku temu aby sprawdzić stabilność pieca po OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 12:11, kaganiec napisał:


a 8800GT 512MB za 870zł
8800GT w 3dmarku 06 miał 11k, 8800GTX 11 300, 8800GTS 320MB miał 9000 :p
zresztą benchmarki niesą do końca dobrym testem, która karta jest lepsza - do tego służą gry

benchmarki wg. mnie służą ku temu aby sprawdzić stabilność pieca po OC


Jezeli za 870 pln kupisz gt to nawet nie mam co polemizowac....bronie gts-a bo jest swietny, niestety juz nie najlepszy co jest normalna koleja rzeczy. Za niedlugo wyjda nowe karty i znowu sytuacja sie powtorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tej kary graficznej: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8600_GT/GeForce_8600_GT_1GB/GeForce_860 0_GT_Gainward_1GB_DDR2_TV__DVI_PCI_E_/pelny,id,44294/
Jest to dosyć tania karta graficzna i mam pytanie: czy opłaca się ją kupować czy lepiej zainwestować pieniądze w coś lepszego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:16, Misquamaqus napisał:

Jezeli za 870 pln kupisz gt to nawet nie mam co polemizowac....bronie gts-a bo jest swietny,
niestety juz nie najlepszy co jest normalna koleja rzeczy. Za niedlugo wyjda nowe karty i znowu
sytuacja sie powtorzy.


fakt że w okresie wakacji był najbardziej opłacalny i dzięki temu m.in. ja też chciałem go mieć, nie zmienia faktu że dzisiaj już jest nieopłacalne go kupować
teraz nawet niebierze się pod uwagę zakupu tej karty, gdyż np. w tej cenie można dostać lepszego 3870, który będzie dodatkowo pobierał mniej prądu :P
po prostu pomyślny czas dla tej karty się skończył wraz z wprowadzeniem kart 8800GT, 8800GTS 512MB i nowych Radeonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:19, Marcinos07 napisał:

Mam pytanie co do tej kary graficznej: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_8600_GT/GeForce_8600_GT_1GB/GeForce_860
0_GT_Gainward_1GB_DDR2_TV__DVI_PCI_E_/pelny,id,44294/
Jest to dosyć tania karta graficzna i mam pytanie: czy opłaca się ją kupować czy lepiej zainwestować
pieniądze w coś lepszego? :)


jeśli Radeon są przez ciebie tolerowane - bierz je, jeśli budżet ci pozwala bierz 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:23, MLODY2K6 napisał:


zdecydownie oplaca sie zainwestowac w cos innego. pytanie tylko jaka kwota dysponujesz

Załóżmy że dał bym do 700-800 zł. W ostateczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 12:23, kaganiec napisał:


fakt że w okresie wakacji był najbardziej opłacalny i dzięki temu m.in. ja też chciałem go
mieć, nie zmienia faktu że dzisiaj już jest nieopłacalne go kupować
teraz nawet niebierze się pod uwagę zakupu tej karty, gdyż np. w tej cenie można dostać lepszego
3870, który będzie dodatkowo pobierał mniej prądu :P
po prostu pomyślny czas dla tej karty się skończył wraz z wprowadzeniem kart 8800GT, 8800GTS
512MB i nowych Radeonów


Taaa....niestety wszystko przemija :( a w lipcu to mialem przez caly czas banana na buzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 12:28, Marcinos07 napisał:

Załóżmy że dał bym do 700-800 zł. W ostateczności :)


póżniejszy OC wchodzi w grę ??? - no co to też się liczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować