Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2008 o 18:18, dawidos170 napisał:

No to chyba nie wiesz co mówisz. Radzę poczytać więcej niż 1 test... ( nie kłopocz się tak
to ironia )

To ze w 1024 to tez nie bylo ze na serio wszystko. Ale raczej 3850 jest za 3870, ktore jest za 8800GT.
Gdyby 3850 bylo takie dobre to by sie lepiej sprzedawalo. A wszedzie sie slyszy tylko nVidia, nVidia, nVidia i 8800GT/GTS rev.2

Co do tego ze jest kompatybilne z 10.1 to nic nie daje, bo cienko nawet wychodzi przy dx10 a co dopiero 10.1
Inna sprawa jest ze pokaz mi gre ktore jest pisana w 10.1 ? :D
Crysis dx9 a dx10 jest roznica, widoczna na screenach, natomiast w grywalnosci nie ma. Inna rzecza jest ze mozna grac w Crysisa na Very High nie majac Visty i DX10

Te karty za cene wieksza niz 5k zlotych to sa juz profesjonalne do obrubki grafiki badz projektowania: PNY QuadroFX 5600 PCI-Ex16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:37, destro177 napisał:

> Ja mam zdjęcia z Crysisu z DX9.0c i DX 10. Widać porządną różnicę.
Fajnie. Tylko że te bajery w Crysisie można uzyskać na kartach z Dx9 i SM 3.0. Wiem, bo sam
to zrobiłem z demem na moim 7900GS. Więc te bajery to nie zasługa Dx 10.

też mam 7900GS Gigabyte i nienajgorzej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:38, Kazhaam napisał:

> No to chyba nie wiesz co mówisz. Radzę poczytać więcej niż 1 test... ( nie kłopocz się
tak
> to ironia )
To ze w 1024 to tez nie bylo ze na serio wszystko. Ale raczej 3850 jest za 3870, ktore jest
za 8800GT.
Gdyby 3850 bylo takie dobre to by sie lepiej sprzedawalo. A wszedzie sie slyszy tylko nVidia,
nVidia, nVidia i 8800GT/GTS rev.2

Co do tego ze jest kompatybilne z 10.1 to nic nie daje, bo cienko nawet wychodzi przy dx10
a co dopiero 10.1
Inna sprawa jest ze pokaz mi gre ktore jest pisana w 10.1 ? :D
Crysis dx9 a dx10 jest roznica, widoczna na screenach, natomiast w grywalnosci nie ma. Inna
rzecza jest ze mozna grac w Crysisa na Very High nie majac Visty i DX10

Te karty za cene wieksza niz 5k zlotych to sa juz profesjonalne do obrubki grafiki badz projektowania:
PNY QuadroFX 5600 PCI-Ex16

Można na very high w xp na karcie dx9 (poczytaj CDACTION z grudnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale radeon 3850 celuje w przedzial cenowy 600zl-700zl wiec tu jest jego przewaga nad 8800gt a po podkreceniu dochodzi wydajnoscia do 3870 a nawet czasem 8800gt ale to wersja z 512mb pamiatek na pokladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:49, nowikowski22 napisał:

Można na very high w xp na karcie dx9 (poczytaj CDACTION z grudnia)


Można, ale to nie będzie DX10. A różnica jest. Tylko nie wyjeżdżaj mi czasem znowu z kartami PNY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:50, mokra skarpeta napisał:

ale radeon 3850 celuje w przedzial cenowy 600zl-700zl wiec tu jest jego przewaga nad 8800gt
a po podkreceniu dochodzi wydajnoscia do 3870 a nawet czasem 8800gt ale to wersja z 512mb pamiatek
na pokladzie


Następny...
Zacznijcie porównywać karty w podobnych warunkach... Jeśli stawiasz do porównania podkręconą 3850 to porównaj ją z podkręconą 8800GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:32, mrosi napisał:

A czy ktokolwiek obiecywał coś za darmo? Nie ma takiego kraju... chyba...
Chcesz mieć wydajną maszynę - musisz wybulić większą kasę. I ani Ty ani ja nic na to nie porazimy...


niekoniecznie - przykład to Zotac 8800GTX,chociaż także jest drogi i dziś nieopłacalny :(
ale w momencie pojawienia się na rynku tego cacka - stworzył/powinien stworzyć masakrę na rynku high-endowym : bo cena dość niska jak na GTX i wydajność na poziomie Ultry
dzisiaj to samo z Zotac 8800GT - też jest bardzo opłacalny ale już nie aż tak jak wtedy GTX względem konkurencji
oczywiście chodzi mi o wersje Zotaca - AMP! Edition (czy jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:49, nowikowski22 napisał:

rzecza jest ze mozna grac w Crysisa na Very High nie majac Visty i DX10

Dnia 02.01.2008 o 18:49, nowikowski22 napisał:

Można na very high w xp na karcie dx9 (poczytaj CDACTION z grudnia)


maslo maslane? :D

Zawyzona cena 88gt jest przez to ze z producji wylecialo tylko 50k tych kart.
Gdyby Ati pokazalo skrzydla i z fabryki wylecialoby 50k 3870 i okazaloby sie cudownym produktem to tak samo by bylo.
Nie zapominajmy ze 38x to "middle range" a 88gt to "high end"
Ceny 3870 sa kolo 800zl co na dzien dzisiejszy jest podobna do najtanszej wersji 8800GT, wiec chyba to przemawia na korzysc 88gt.

Nieglugo z tego co pisza na stronach Ati ma przyszykowac karte z "high end`u" i zobaczymy co w tedy.
Mozna spekulowac ze nie dorowna 98x ale bedzie jakas konkurencja znowu.
Ati 2 kroki za nVidia :D
-- Sprobuj zdobyc AMP! :D (moim zdaniem AMP! sie nie oplaca, Ostro krecona, ale to samo mozna zrobic z kartami z ref czestotliwosciami. RT i do dziela, mozna nawet zrobic tak ze beda wieksze takty niz ma eVGA SSC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:38, Kazhaam napisał:

To ze w 1024 to tez nie bylo ze na serio wszystko. Ale raczej 3850 jest za 3870, ktore jest
za 8800GT.


Ale to nie oznacza,że nie idzie na tym pograć.

Dnia 02.01.2008 o 18:38, Kazhaam napisał:

Gdyby 3850 bylo takie dobre to by sie lepiej sprzedawalo. A wszedzie sie slyszy tylko nVidia,
nVidia, nVidia i 8800GT/GTS rev.2


Dziwisz się ? Ati straciło na marce przez serię 2xxx poza tym 8800 GT oczarowało wszystkich swoją wydajnością GTS tym bardziej. A zauważ,że zwykły HD3850 bije 8800GTS 320 a 3850 HD 512 to bardzo wydajna karta i pozwala grać na wszystkich detalach max np. w obliviona.

Dnia 02.01.2008 o 18:38, Kazhaam napisał:

Crysis dx9 a dx10 jest roznica, widoczna na screenach, natomiast w grywalnosci nie ma. Inna
rzecza jest ze mozna grac w Crysisa na Very High nie majac Visty i DX10


A sprawdzałeś chociaż ile ma ? 1280*1024 DX10 High bez AA i wyciąga 22 klatki. Mowa o wersji 512. A kosztuje około 300 zł mniej od 8800GT. COH na najwyższych bez AA w rzekomym DX10 ponad 40 klatek w tej samej rozdzielczości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:52, mrosi napisał:

Następny...
Zacznijcie porównywać karty w podobnych warunkach... Jeśli stawiasz do porównania podkręconą
3850 to porównaj ją z podkręconą 8800GT...


no - ludzie tylko tą tańszą zwykle kręcą i pokazują jaka jest wydajność, a co z drugą stroną ???
GT też kręci się nienajgorzej i dlatego powinno być pokazane stosunek OC w 3850 vs. OC w 8800GT, i tu porównanie różnicy wydajności - tak było by idealnie, choć z lekka można by się pogubić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:57, dawidos170 napisał:

Ale to nie oznacza,że nie idzie na tym pograć.

Jasne ze da sie, ale za 4 miesiace moze juz byc coraz gorzej, jak ktos ma kase to inwestuje w lepsze cos i jak dla mnie jest to 88000GT/GTS rev.2

Dnia 02.01.2008 o 18:57, dawidos170 napisał:

Dziwisz się ? Ati straciło na marce przez serię 2xxx poza tym 8800 GT oczarowało wszystkich
swoją wydajnością GTS tym bardziej. A zauważ,że zwykły HD3850 bije 8800GTS 320 a 3850 HD 512
to bardzo wydajna karta i pozwala grać na wszystkich detalach max np. w obliviona.


Ati startowalo z przegranej pozycji, od lat slysze i sam mialem problem w ich sterownikach. Wiec jesli Ati nie moze sobie poradzic z takim problem to nie dziwo ze maja taka cene (musza czyms skusic klienta).
Porownujesz Obliviona? Ja w ta gre gralem na 7600GT i tez na High (wiec zly przyklad)

Dnia 02.01.2008 o 18:57, dawidos170 napisał:

A sprawdzałeś chociaż ile ma ? 1280*1024 DX10 High bez AA i wyciąga 22 klatki. Mowa o wersji
512. A kosztuje około 300 zł mniej od 8800GT.

No jasne, tylko pewnie dales albo benchmarkDemo albo pewnie 2 pierwsze misje, gdzie ja mialem w 1280x1024AAx4+VH 27 klatek. Sprawdz ostatnie 2 misje, gdzie mi spadly klatki bardzo szybko i drastycznie, bo przy 1280X1024AAx2+H mialem 18.
Moim zdaniem i ja tak sadze (co nie znaczy ze kaze innym) doplacilem te 200-300zl (zaleznie od marki/sklepu) dalo mi przyrost w "klatkach" przy bardzo wysokiech ustawieniach grafiki oraz to ze w tytuly ktore pojawia sie za pare miesiecy dalej bede gral bez zbytnich spadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:54, kaganiec napisał:

niekoniecznie - przykład to Zotac 8800GTX,chociaż także jest drogi i dziś nieopłacalny :(
ale w momencie pojawienia się na rynku tego cacka - stworzył/powinien stworzyć masakrę na rynku
high-endowym : bo cena dość niska jak na GTX i wydajność na poziomie Ultry
dzisiaj to samo z Zotac 8800GT - też jest bardzo opłacalny ale już nie aż tak jak wtedy GTX
względem konkurencji
oczywiście chodzi mi o wersje Zotaca - AMP! Edition (czy jakoś tak)


Tak naprawdę to określone karty graficzne są identyczne w swoich grupach modelowych. 8800GT czy to od Zotac-a czy od Asusa, to dokładnie to samo. Czym się różnią? Ceną (prawdopodobnie niezależnie od samego producenta), nalepką na radiatorze, pudełkiem, i co najważniejsze, poziomem podkręcenia od zegarów referencyjnych. Żadnych innych różnic nie ma. Więc tak naprawdę nawet porównywanie kart 320MB pamięci z kartami 640- czy 768MB pamięci nie do końca ma sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego porownanie sie powinno robic:
ref karta vs. ref karta
OC karta vs. OC karta

Wiadomo ze OC karta vs ref karta (w tym samym segmencie) bedzie na korzysc OC, ale co tu udowadniac? Ze lepsze jest lepsze bo jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"korzystają tylko z 1 slotu" ale zajmuja 2 :D

Za taka kase lepiej kupic 3870 badz doplacic i kupic 8800GT (pomijajac ze to jest licytacja i gosc chce astronomiczna kwote za ta karte)

To byla dobra karta ale za ta cene nie jest oplacalna. GX2 nie byl zbyt udanym pomyslem z tego co czytalem kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam od miesiąca GeForca 8600 GTS EVGA SUper Clocked 256 MB i nie narzekam
wręcz przeciwnie strasznie se ją chwalę Wiedźmin chodzi mi na full przy procku 1,8 GHz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 21:12, BANITA PL napisał:

ja mam od miesiąca GeForca 8600 GTS EVGA SUper Clocked 256 MB i nie narzekam
wręcz przeciwnie strasznie se ją chwalę Wiedźmin chodzi mi na full przy procku 1,8 GHz ;D


a jaki masz procesor? - jeśli C2D, to małe zdziwienie w sumie :/
wiesz te karty ogólnie nie są dobrym wyborem, ale jeśli się z niej cieszysz, to znaczy że raczej bardzo wymagających gier jej nie przeciwwstawiłeś ;)
ale to twój wybór :)

off top:
nadal grasz w WiC''a przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację (ewentualne różnice pojawiają się w kartach z niereferencyjnym chłodzeniem, czy czasami w kartach ze zmienioną płytką PCB). Czasami po prostu firmy lepiej lub gorzej selekcjonują swoje egzemplarze. Tutaj niektóre firmy "lecą" na renomie - uważają, iż sprzedadzą bez problemu nawet gorsze egzemplarze. Mniej znane firmy bardziej zwracają uwagę na jakość, aby zdobyć rynek ;)
Może poza jednym:
Karty z pamięcią rzędu 320MB nadają się jedynie do rozdzielczości 1280x1024 (MAX), powyżej ilość RAM daje znać i to bardzo widocznie. W tym przypadku karty 512/640+ radzą sobie dużo lepiej do rozdzielczości większych nawet od 1440+ (w zależności od wymagań samych gier naturalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:20, RobeN napisał:

Może poza jednym:
Karty z pamięcią rzędu 320MB nadają się jedynie do rozdzielczości 1280x1024 (MAX), powyżej
ilość RAM daje znać i to bardzo widocznie. W tym przypadku karty 512/640+ radzą sobie dużo
lepiej do rozdzielczości większych nawet od 1440+ (w zależności od wymagań samych gier naturalnie).


Chociaż w dalszym ciągu zależy to również od samej gry. Przykładowo w takiego Crysisa nie pograsz płynnie nawet przy karcie 8800GTX jeśli ustawisz wszystkie efekty na maksa (łącznie z AA). Ale to już trochę inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:35, mrosi napisał:

Chociaż w dalszym ciągu zależy to również od samej gry. Przykładowo w takiego Crysisa nie pograsz
płynnie nawet przy karcie 8800GTX jeśli ustawisz wszystkie efekty na maksa (łącznie z AA).
Ale to już trochę inna bajka...


Dokładnie. Szczególnie jeśli mowa o DX10 ;) i Cieniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować