Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2008 o 20:51, Dann napisał:

Słuchaj Misquamaqus, mam problem z dźwiękiem. Jako że znasz tą płytę nie od dziś, możesz
mi powiedzieć, jak mam podłączyć głośniki (takie dwa małe głośniczki za kilka złociszy :-))
? Ta płyta ma aż sześć wejść na głośniki i za chiny ludowe nie wiem, pod który je podłączyć.
A jak na razie w ogóle nie mam dźwięku.
A może to nie w tym problem ?


No to teraz mnie zagiales.....rzecz w tym, ze ja uzywam karty dzwiekowej i nie wiem jak dziala zintegrowana :):):)....LOL. Poza tym nie podlanczam glosnikow bezposrednio do kompa tylko przez wzmacniacz, ktory podpinam pod zielone gniazdko w kompie. Zawsze zielone gniazdko to wyjscie analogowe m.cz. Sterowniki do zintegrowanej karty dzwiekowej sa na jednym z cd od plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy "inwestują" w 1GB ale przy tej wydajności i tak nie jest to opłacalne
wniosek trza brać 512 MB/640 MB/768 MB RAM co dzisiaj (za kilka miechów też) jest wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:28, kaganiec napisał:

niektórzy "inwestują" w 1GB ale przy tej wydajności i tak nie jest to opłacalne
wniosek trza brać 512 MB/640 MB/768 MB RAM co dzisiaj (za kilka miechów też) jest wystarczające

ale to chyba nie do mnie miał być post? :P ja tu doradzam, nie - proszę o radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:30, szypek26 napisał:

ale to chyba nie do mnie miał być post? :P ja tu doradzam, nie - proszę o radę :)


no wiem, tak tak, ale było bliżej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:33, kaganiec napisał:

> ale to chyba nie do mnie miał być post? :P ja tu doradzam, nie - proszę o radę :)

no wiem, tak tak, ale było bliżej ...

:)

ja zainwestowałem w HD3870 PowerColor fabrycznie podkręcony z ZeroThermem i jutro odbieram :) na całe forum się chwalę xD ach... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:44, kaganiec napisał:

zobaczysz przyjedzie karta ale nie ta - jakiś szrot *
*- z cyklu zepsuj komuś marzenie :P (no co aż powstrzymać się nie mogłem) ;D


tak, tak, tak! uwielbiam szroty! xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 22:36, szypek26 napisał:

ja zainwestowałem w HD3870 PowerColor fabrycznie podkręcony z ZeroThermem i jutro odbieram
:) na całe forum się chwalę xD ach... ^^


Wiem co czujesz....nie dalej jak w lipcu zeszlego roku kupilem 8800 gts....jak ja odbieralem w sklepie to ze mnie kapalo. Jak szedlem do domu to ze 4 razy wyciagalem ja z reklamowy i napawalem nia oczy :):):)....LOL. Nadal jak otwieram kompa to mam banana na buzi :). Zycze Ci tak milego pykania w gry jakie ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:59, Adikarius napisał:

eee...:] mi wystracza karta i nie chce narazie zminiac jaj mi na ciszy zalezy i jakim wydajnym
chłodzeniu do tej karty.


jeśłi masz PCI-Express to sprawa prosta, bierzesz np. GF 7300GS z pasywnym chłodzeniem i zmieszczasz się w budżecie
jeśli AGP to sprawa się komplikuje i musisz wybulić jeszcze ok. 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:56, kaganiec napisał:

tak jeszcze nowy proc = cytryna, RAM = gruszka, audio = czereśnia itd. :P

chwila chwila
cytrynę, gruszkę i jabłko(mobo) dostanę w poniedziałek/wtorek
a jutro odbieram banana i kiwi(zasiłka) ^^
potem zrobię sałatkę owocową i się zabiorę do jedzenia :P

dziękuję pięknie, także Misquamaqusowi - tak to się odmienia? xP

idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 22:22, Misquamaqus napisał:

No to teraz mnie zagiales.....rzecz w tym, ze ja uzywam karty dzwiekowej i nie wiem jak dziala
zintegrowana :):):)....LOL. Poza tym nie podlanczam glosnikow bezposrednio do kompa tylko przez
wzmacniacz, ktory podpinam pod zielone gniazdko w kompie. Zawsze zielone gniazdko to wyjscie
analogowe m.cz. Sterowniki do zintegrowanej karty dzwiekowej sa na jednym z cd od plyty glownej.


Ok, problem w zasadzie rozwiązał się sam.
Jakiś program zarządzający dźwiękiem (nawet nie wiem, skąd się wziął na dysku ;-P) powiedział mi gdzie dokładnie mam podpiąć głośniki, a po niezbyt wnikliwym dłubaniu w panelu sterowania głos nagle sam zaczął działać. ;-)
Także jak na razie wszystko jest w normie.
Sterowników do tej zintegrowanej karty dźwiękowej nie instalowałem, bo póki co nie byłem do tego zmuszony. A skoro dźwięk jest, to wolę dalej nie kombinować.
Ale dzięki mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 00:46, Dann napisał:

> Ok, problem w zasadzie rozwiązał się sam.
Jakiś program zarządzający dźwiękiem (nawet nie wiem, skąd się wziął na dysku ;-P) powiedział
mi gdzie dokładnie mam podpiąć głośniki, a po niezbyt wnikliwym dłubaniu w panelu sterowania
głos nagle sam zaczął działać. ;-)
Także jak na razie wszystko jest w normie.
Sterowników do tej zintegrowanej karty dźwiękowej nie instalowałem, bo póki co nie byłem do
tego zmuszony. A skoro dźwięk jest, to wolę dalej nie kombinować.
Ale dzięki mimo wszystko.


To w ogole jest troche dziwne poniewaz u mnie jak skladalem kompa na tej plycie to postawilem system, wgralem sterowniki z plytki oraz nowe stery do karty graficznej. Potem tylko stery do karty dzwiekowej i juz calosc smigala az do teraz. No ale to nic...najwazniejsze, ze wszystko gra :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka dobrej karty za małą kasę to:
http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_grafiki/756888_asus_geforce_7900gs_256mb.aspx
ASUS EN7900GS Geforce 7900GS 256MB PCI-E 249 zł

Jak uważacie czy jest sens zmieniać 7600GT GALAXY Zalman 1,2 ns na tą 7900 ? Jedyna różnica na plus to Szyna pamięci 256-bitowa ale chyb wąskim gardłem zostaje Zainstalowana pamięć 256MB DDR3...

Moja karta 7600 GT Galaxy Zalman świetnie się podkęca (i to bez kombinacji RivaTunerem itp.) : 500@652, 1400@1706 :) - w 3D smarku 03 - prawie 15 tys. ...
lepsze takty ma na wejściu niż ta 7900- ponadto ona podobno jest dość głośna...
Mam dylemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 13:31, Evil Khan napisał:

Jak ktoś szuka dobrej karty za małą kasę to:
http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_grafiki/756888_asus_geforce_7900gs_256mb.aspx
ASUS EN7900GS Geforce 7900GS 256MB PCI-E 249 zł


Oszfak, co to jest?!
GF 7900GS za 250 zł! Mam zwidy, w ciągu ostatniego miesiąca za bardzo potaniała lub to faktycznie prawda. ;-)
W sumie nie widzę przeszkód, tylko pamięć 256MB to trochę mało... Zastanawia mnie też, czy i ten model podkręca się równie dobrze jak pozostałe 7900. Ale mimo to świetna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 13:37, DJ Szlafrok napisał:

Oszfak, co to jest?!
GF 7900GS za 250 zł! Mam zwidy, w ciągu ostatniego miesiąca za bardzo potaniała lub to faktycznie
prawda. ;-)

To taka akcja Vobisu -50% - fajne rzeczy czasem są :)

Dnia 11.01.2008 o 13:37, DJ Szlafrok napisał:

W sumie nie widzę przeszkód, tylko pamięć 256MB to trochę mało... Zastanawia mnie też, czy
i ten model podkręca się równie dobrze jak pozostałe 7900. Ale mimo to świetna oferta.

Chyba sobie kupię - tak dla jaj i porównania - nie spodziewam się skoku zbyt wielkiego - puszczę kilka testów i zobaczymy która wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować