Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 22:12, kaganiec napisał:

ach komputer świat ekspert ;) też mam ten numer i polecam go, jako zbiór wiedzy o OC nie tylko
dla początkujących

Heh! Moim zdaniem b. dobra gazetka :) Jeszcze Chip jest dobry.

Dnia 11.01.2008 o 22:12, kaganiec napisał:

jeśli chodzi o temperaturę - to dobrze jest jeśli nieprzekracza 80 ''C choć i wtedy świat się
nie zawali, a komp będzie pracował

Zazwyczaj układy graficzne mocno się grzeją, ale to też zależy od modelu i zastosowanego chłodzenia - mój GF4 MX440 z pasywnym chłodzeniem jest zimny jak lód porównawszy do innych komponentów, jednak jego wydajność jest bardzo niska....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:16, fifomaniak napisał:

A tak teoretycznie, to lepiej miec otwarta obudowe czy zamknieta? Bo mi to obojetne, chce zeby
dobrze bylo

Hmm.... Zazwyczaj z otwartą jest niższa temperatura. Osobiście sam tak muszę robić, bo temp. proca przekracza 50 stopni, przy otworzonej różnica wynosi ok. 5 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:23, Matias16162 napisał:

Jak mam grafe na gwarancji i się sama spali a jej nie kręciłem ani nic to wymienią mi na nową?


Łaski nie robią, skoro nie grzebałeś przy niej to nie mają wyjścia jak ja wymienić ewentualnie naprawić (ogólnie zlikwidować usterkę). Skoro się sama z siebie przepaliła znaczy, że trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AGP Aperture size określa ile pamięci operacyjnej (tej na płycie głównej, nie w karcie) chcemy przeznaczyć na dane, które nie zmieszczą się w pamięci graficznej karty (najczęściej chodzi tekstury gierek, ale też i ogromne obrazki czy zdjęcia, które przekraczają rozmiarem dostępna pamięć graficzną). Co najważniejsze przypisanie konkretnej wartości AGP Aperture Size (np. 128MB) w BIOSie nie zabiera tej pamięci systemowi na stałe - karta korzysta z tej pamięci wyłącznie wtedy, gdy jej potrzebuje i tylko do granicy wyznaczonej przez Ciebie w BIOSie.

Budę otwórz od strony karty/płyty procka (część lewa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 21:52, ziptofaf napisał:

I aż 77 stopni? Mój znajomy ma X1950PRO Asus''a (turbinowy system chłodzenia) i karta nigdy
nie przekroczyła 67 stopni. Fakt, że w obudowie panuje świetna cyrkulacja powietrza, ale 10
stopni różnicy to dość dużo...

Jeszcze coś pokombinuje a różnica może być przez to że ja mam kartę od rapidshare :)
Planuje jakiś inny radiator na kartę dać i zobaczyć co się dzieje :)
Ps. Grałeś w Crysisa na tej karcie ?
Bo u mnie śmiga nawet ale na niektórych misjach mi wywalało grafikę ;] Tak że dopiero reset kompa pomagał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za 2 karty?
jedna za ~700zl, a droga za 2,5k zl. ? Gdzie tu logika
Dam lepszy przyklad.
Jak nie masz kasy (w sensie ze chcesz najtanszy mid/high range) to 3850 lub 3870 (max 700zl) a karty bardzo dobre
Jesli masz troche wiecej kasy to 8800GT (przedzial 750-1200zl) (~15% wydajniejsza od 3870)
Jesli potrzebujesz wiecej to 8800GTS rev2 (przedzial 950 - 1500zl) (~5% wydajniejsza od 8800GT)
ULTRA i starych GTS nie oplaca sie kupowac!

I jak piszecie jakis post to piscie dlaczego. bo rzucenie 2 modeli nie daje nikomu wiele wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:34, Sareth14 napisał:

Jaką polecacie karte do gier????


Hmm, wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz na tą kartę graficzną.
Jeżeli masz bardzo dużo kasy (+850 zł) to najlepszym wyborem będzie 8800GT - jest to obecnie najbardziej opłacalna karta na rynku, ma świetne wyniki w testach i jest teraz marzeniem każdego gracza. Niestety, jak już wspomniałem jest bardzo droga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak na ten temat. nie polecano mi Taniego Radeona Hd2600 Pro (ASUS AH2600 PRO Gamer Edition), a pomimo tego kupiłem go. I sie nie zawiodłem. Crysisa umie pociągnąc na High z malymi przycinami, (u kolegi, ma wiecej ramu, u mnie minimalnie sie na Medium scina bo mam 512 DDR1). Tak samo, u mnie pomimo ramu dziala wiedzmin, jedynym minusem sa dluuugie loadingi :P. Ludzie mowia ze sa bledy graficzne - owszem, zdarza sie ale wtedy starcza wgranie biosu i dziala (ja nie mam bledow graficznych, odrazu mowie :P)
I teraz plusy
+AGP!!!!
+Dobra, jak na mój gust wydajnosc - karta przygotowana przez ASUS''a dla graczy
+Cena - 329zł!!!
Minusy
- Przy malej ilosci ramu nie wyciagniecie z tej karty wszystkiego
- wymaga zasilacza 400W
Edit: ooops, do podpisu wpisało mi sie DDR2, pomylka - mam DDR1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 09:43, Pernia napisał:

I teraz plusy
+AGP!!!!
+Dobra, jak na mój gust wydajnosc - karta przygotowana przez ASUS''a dla graczy
+Cena - 329zł!!!
Minusy
- Przy malej ilosci ramu nie wyciagniecie z tej karty wszystkiego
- wymaga zasilacza 400W


Powiem szczerze, że mnie lekko zaszokowałeś :O
Za taką cenę, taka karta na AGP? Kurcze, jak się okaże, że w przeciągu dwóch lat nie będę miał upragde sprzętu to chyba nawet ją kupie. Co prawda mam ATI i nie jestem zadowolony, tak może ta karta nie stwarza już problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie z Radka 9250 - Widac roznice :P. Sam myslalem nad GeForce''m, ale jak widzialem ich ceny to zaryzykowalem i kupilem tego radka w Komputroniku. i Się nie zawiodłem. Ta karta również jest na allegro, od sklepow internetowych. w cenie... eee 325? Ja kupiłem, i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 09:43, Pernia napisał:

- Przy malej ilosci ramu nie wyciagniecie z tej karty wszystkiego

Czy jak mam 2,5GB RAMu to bede w stanie wyciagnac z tej karty maxa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 11:53, Rafał115 napisał:

> - Przy malej ilosci ramu nie wyciagniecie z tej karty wszystkiego
Czy jak mam 2,5GB RAMu to bede w stanie wyciagnac z tej karty maxa??

tak, spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować