Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dobra poszperałem i znalazłem. Wątpie aby wszystkie dane były faktycznie prawdziwe. Wiele serwisów przekręca niektóre rzeczy, podając np. proces technologiczny 55nm a dobrze wiemy, że NV boi się i nie przechodzi póki co na 55nm, zostaje przy 65nm. Dlatego też między innymi pobór prądu i temperatura tak rośnie dramatycznie. Nie widzi mi się także ten TDP mniejszy o 1/4 nawet, w stosunku do 88 GTS.

A co do GDDR5, no ciekawe, przeskakują z 4 na 5 w zasadzie odrazu, taktowanie pamięci naprawdę nieziemskie - 3200 Mhz. Ale jakoś nie widzi mi się mimo to 40 000 pkt w 3DMarku 2006.

Jeżeli te parametry okażą się prawdą to będzie to horendalnie droga zabawka, chyba kasa rzędu 1000 dolarów za takie cudo będzie osiągalna :D


Specyfikacja poniżej podana przez serwis Tech-ran.com. Albo wszyscy się pogubili w oznaczeniach albo ktoś gdzieś niezłą plotę puścił z tymi GDDR5, taktami rzędu 3200 MHz. Ja stawiam na plotę, miało nie być żadnej rewolucja, a taki GTX jak wyżej byłby naprawdę skokiem niesamowitym do przodu.

"G92" GeForce 9800 GTX specs.

- 65nm process technology at TSMC.
- Over one billion transistors.
- Second Generation Unified Shader Architecture.
- Double precsion support (FP64).
- GPGPU native.
- Over one TeraFLOPS of shader processing power.
- MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
- Fully Scalar design.
- 512-bit memory interface.
- 1024MB GDDR4 graphics memory.
- DirectX 10.1 support.
- OpenGL 3.0 Support.
- eDRAM die for "FREE 4xAA".
- built in Audio Chip.
- built in tesselation unit (in the graphics core"
- Improved AA and AF quality levels.

Pros.
65nm process will allow for better yields and better power consumption. power consumption will be lower than that of a GeForce 8800 GTX. GeForce 9800 GTX will be over two times faster than a GeForce 8800 Ultra in real world games and applcations.
Release date : November 2007. There will be TWO products at launch: The flagship GeForce 9800 GTX and the second fastest GeForce 9800 GTS. Price for the GeForce 9800 GTX will be 549-649 USD. Price for the GeForce 9800 GTS will be 399-449 USD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nazlezy wspomniec ze mowimy tutak o karcie ktorej kdowa nazwa to GT200


Nadchodząca karta Nvidi GT200, będzie najcieplejszą, jaka dotąd pojawiła się na rynku. Karta oparta na procesie technologicznym 65nm, mająca powyżej miliarda tranzystorów(!) będzie potrzebowała około 250W. Do tej pory to niezbyt zaszczytne miejsce należało R600, którego TDP wynosi ~230W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok super ze skopiowales text ale nie przeczytales co kopjujesz. Zobacz co tutaj pisze:

Dnia 05.02.2008 o 12:30, Idzikowski6 napisał:

Release date : November 2007. There will be TWO products at launch: The flagship GeForce
9800 GTX and the second fastest GeForce 9800 GTS. Price for the GeForce 9800 GTX will
be 549-649 USD. Price for the GeForce 9800 GTS will be 399-449 USD.


Mamy luty 2008 a kart jak nie bylo tak nie ma, proponuje posluzyc sie bardziej szczegulowymi albo swiezszymi informacjami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 12:37, MLODY2K6 napisał:

Mamy luty 2008 a kart jak nie bylo tak nie ma, proponuje posluzyc sie bardziej szczegulowymi
albo swiezszymi informacjami :D


To tylko stara data, specyfikacji nie zmienili, nie obawiaj sie. Dobrze wiem co wklejam.

A tak w ogóle - Nvidia potwierdziła dzisiaj, że premiera nowego GF'a 9600GT będzie 21 lutego, a ceny będą w zależności od wersji: 169$ oraz 189$.
http://en.expreview.com/?p=251


Ps. Jest napisane, nie pisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tematu o zasilaczach nikt nie zagląda więc zapytam tutaj:

Cześć, posiadam zasilacz MODECOM FEEL III 500W
o taki:
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=300940312
http://www.ceneo.pl/61579 7

Wszystko super ale mam stracha - otóż do tej pory miałem 7600GT. Zakupiłem 8800GT i zasilacz pod obciążeniem zaczął się grzać na maksa. Cała obudowa w jego otoczeniu jest ciepła/gorąca.
Zastanawiam się czy da on radę czy lepiej go zmienić. Z testu obciążenia na : http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
wynika że mam duży zapas W (267 W bodajże mi pobiera wszystko).

Mam też pytanie o podłączenie zasilania karty graficznej. W zestawie z nią były takie przejściówki na dwa wejścia Molex 4PIN - podpiąłem 2 przejciówki pod 4 Molexy i tyle. Czy karta
http://www.mccomp.info/product_info.php?products_id=104885
http://www.galaxy tech. com/product_details.asp?id=168
nie ma zapotrzebowania na 2x12V ?

20080205142347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 14:23, Evil Khan napisał:

Mam też pytanie o podłączenie zasilania karty graficznej. W zestawie z nią były takie
przejściówki na dwa wejścia Molex 4PIN - podpiąłem 2 przejciówki pod 4 Molexy i tyle.


W weekend zakupiłem ten sam model tylko w wersji zabudowanej i ja dostałem w zestawie złączki 2x 6 pin to raz. Po drugie karta ta podpięta jest bodajże na 12v. Dostałem 2 molexy 6 pinowe (przy czym w realu każdy z nich jest 5 pinowy bo jeden przewód jest wyjęty z kostki, jednego styku nie ma, tak jest fabrycznie i tak podłączyłem). Z kolei mam zasilacz Chiefteca i tam z niego wychodzą dwa molexy, pełne 6 pin, oba 12v i jest w instrukcji napisane, że są to wyjścia dla VGA na PCI-E. Ale póki co nie zmieniałem, sam się zastanawiam czy się podpiąć pod kable z zasilacza czy działaś na tym co jest.

Ale tak ogólnie, według mnie ta karta idzie na 12v. Ale trzeba się jeszcze upewnić z innego źródła, dla pewności ;-)

Dnia 05.02.2008 o 14:23, Evil Khan napisał:

wynika że mam duży zapas W (267 W bodajże mi pobiera wszystko).


No to teoretycznie jest OK. A że się grzeje, no cóż, może nie ma zbyt dobrego chłodzenia sam w sobie lub w budzie. Kiedyś korzystałem z siłek tej firmy i zawsze było gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 14:44, Evil Khan napisał:

Ta moja karta ma 2 zasilania do podpięcia (foto1)
Do tego dostałem dwa kable (foto 2)
Można przez nie podłączyć to 6pinowe złącze do dwóch 4pinowych - pytanie czy jest jakaś
różnica do których ?


Mam dokładnie identyczne kabelki w komplecie i z nich skorzystałem. Ja mam podłączoną kartę w tej chwili za pomocą 2x 6-pinowych złącz, które dała firma Galaxy i wszystko działa.

Powiedz mi tylko jeszcze, czy te twoje kable ze zdjęcia numer 2 (ta strona gdzie jest 6-pinowe czarne złącze) także w rzeczywistości jeden pin wewnątrz jest pusty? Czyli realnie jest to w zasadzie niepełne 6 pin bo wewnątrz kablki jest tylko 5.
Też tak masz? Bo ja nie wiem czy zostawić na tym co dała firma Galaxy czy może podłączyć grafikę bezpośrednio pod zasilacz, z którego mam dwa pełne 6-pinowe wyjścia oznaczone w instrukcji PSU jako złącznik 12 volt dla VGA na PCI-E ... sam nie wiem ;/

Dnia 05.02.2008 o 14:44, Evil Khan napisał:


Ładnie w tym teściku wypadła karta. Czy twoja także ma tą zworkę do podniesienia napięcia i lepszego OC??? Będzie w najbliższym czasie sprawdzał może ewentualnie jak to działa? Bo się jeszcze nie bawiłem.

Co do zasilania, w recenzji napisano: Całkowicie zmieniono sekcje zasilana karty otrzymujemy 3 fazowe zamiast dwu,na dokładkę dostajemy jeszcze jedno dodatkowe złącze zasilania typu PCI-E 6PIN które ma zapewnić nam stabilną pracę po podkręceniu karty i dłuższy żywot.
Ale mimo wszystko trochę boję się podpiąć ją tymi pełnymi 6-pinami w zasilaczu ... może niesłusznie, ktoś się orientuje co i jak? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 15:05, Idzikowski6 napisał:

Ładnie w tym teściku wypadła karta. Czy twoja także ma tą zworkę do podniesienia napięcia
i lepszego OC??? Będzie w najbliższym czasie sprawdzał może ewentualnie jak to działa?
Bo się jeszcze nie bawiłem.

Sam sie nie bawiłem - ledwie wczoraj ją podłączyłem - wrzuciłem Airborna na Plazmę i orgazm ;)
Później pograłem w Crysisa Demo (na HIGH i AAx8 się cięło czasem). A na koniec jakoś Beowulfa odpaliłem - zupełnie inna gra na tej karcie ;)

Dnia 05.02.2008 o 15:05, Idzikowski6 napisał:

Co do zasilania, w recenzji napisano: Całkowicie zmieniono sekcje zasilana karty otrzymujemy
3 fazowe zamiast dwu,na dokładkę dostajemy jeszcze jedno dodatkowe złącze zasilania typu
PCI-E 6PIN które ma zapewnić nam stabilną pracę po podkręceniu karty i dłuższy żywot.

Ale mimo wszystko trochę boję się podpiąć ją tymi pełnymi 6-pinami w zasilaczu ... może
niesłusznie, ktoś się orientuje co i jak? :-)

Myślę, że spokojnie możesz podpiąć - przejściówki są dla ludków co nie mają wyjść na zasilaczu takich (ja mam 1x6pin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 500W starczy spokojnie, ale jest haczyk, Karta pokroju 8800GT potrzebuje na lini 12V ~23A, a z tego co widze Ty masz tam 17A wiec to moze byc wina grzania, masz mocny zasilacz ale ma slabe linie.

Co do podlaczania 2xpin to raczej nic nie powinno sie dziac, karta sama bedzie wiedziec ile mocy ma pobrac z zasilania. Nie daje glowy jak to dziala na Galaxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 07:48, Idzikowski6 napisał:

Ja tak robiłem do tej pory i gry nie chodziły tak jak chciałem, ale może jestem po prostu
zbyt wymagający jeśli chodzi o grafikę. Dlatego w tej chwili po ponad 3 latach działania
na Radkach zdecydowałem się na te "magiczne" 8800 bo w grach 3870, którego miałem zamiar
kupić niestety strasznie mnie rozczarował.


A pod jakim względem ? Bo wiesz 640 zł za 3850 512 mb gdy 8800 GT najtaniej kosztowało 800 zł na pewno było lepszym wyborem. Teraz 8800GT potaniało i raczej lepiej wziąć właśnie 8800 GT. Ale do 600 zł tylko 3850 512 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 15:32, Evil Khan napisał:

Myślę, że spokojnie możesz podpiąć - przejściówki są dla ludków co nie mają wyjść na
zasilaczu takich (ja mam 1x6pin)


Dobra jak będę zmieniał resztę zestawu to poprzepinam to, póki co działa ładnie :-)


Ale muszę powiedzieć, że jest ogromna różnica między obrazem generowanym karty ATI, których używałem przez ostatnie 3 latka, a karty nVidii. Radeony generowały w grach bardziej bajkowy obraz, znacznie bardziej kolorowy o zupełnie innych czesto odcieniach co widać szczególnie przy kolorze zielonym. Teraz na GF''ie wszelakie RPG gdzie zieleni dużo wyglądają jak zupełnie inne gry :-)) Ale powiem - co kto woli. Trzeba się przyzwyczaić i tyle. Ważne by w grach sprzęt działał jak powinien.

Dnia 05.02.2008 o 15:32, Evil Khan napisał:

Która karta jest lepsza 8800Gt 512mega czy Radeon HD3870 512 DDR3??


Jeśli do grania, to w testach w 3/4 gier wygrywa bez problemu GeForce. Sam miałem taki wybór i chciałem wziąść Radeona, ale jednak testy mnie przekonały i uważam, że dobrze wybrałem kupując 88GT ;-) Polecam.

Dnia 05.02.2008 o 15:32, Evil Khan napisał:

A pod jakim względem ? Bo wiesz 640 zł za 3850 512 mb gdy 8800 GT najtaniej kosztowało 800 zł na pewno
było lepszym wyborem. Teraz 8800GT potaniało i raczej lepiej wziąć właśnie 8800 GT. Ale do 600 zł tylko 3850
512 mb


No dobra, do 600zł to faktycznie też wybrałbym Radeona, bo tutaj akurat nie skusiłbym się na kupno czegoś takiego jak 8600 ale może błędnie. W każdym bądź razie, dokładając 80zł, znaczy za 680 można mieć już 8800 GT 512MB od Galaxy, wersja ze słabszym coolerem co prawda, ale śmigać będzie nie porównywalnie lepiej od modelu 3850.

A pod jakim względem? Wydajności przede wszystkim. Może nie jest to karta dla kogoś kto patrzy na wskaźnik wydajnośc/cena (mowa o 88GT) ale jako gracz stawiam na wydajność, choć nie ukrywam, że póki nie pracuje i pensji nie ma to ustaliłem granice, że nie dam za GPU więcej niż 800zł. I myślę, że do 800zł GF 88800 GT nie ma konkurencji jeśli chodzi ilość FPS'ów w grach. Chyba, że ktoś gra natrętnie w Call of Juarez :D to wtedy Radek bo w tej grze wypada rewelacyjnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 15:27, Starter napisał:

Która karta jest lepsza 8800Gt 512mega czy Radeon HD3870 512 DDR3??


Bierz 8800GT.

Mimo, iż jest nieco droższy od ATI to jest bardziej wydajny. Jest to obecnie najbardziej pożądana karta graficzna na rynku. Spisuje się wyśmienicie w każdej grze, swobodnie starczy Ci na 2 lata z zapasem. No i to jest Nvidia, a jak wiadomo teraz prawie każda gra wspiera Nvidię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 17:19, uchal napisał:

Zastanawiam się co kupić czy 8800GT czy czekać na 9600, skadam nowego kompa.


ja bym poczekal troche miesiac czasu Cie nie zbawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 17:19, uchal napisał:

Zastanawiam się co kupić czy 8800GT czy czekać na 9600, skadam nowego kompa.


Też sobie powiedziałem jednego dnia - eh, poczekam na 9600 ... - następnego dnia w domku rano leżała 8800 GT :D I nie żałuje, ta karta wytrzyma rok u mnie i za rok przyjdzie czas na zmianę na coś mocniejszego z serii 9 lub nawet jeszcze następnej.


Ps. Czy ktoś zna jakiś dobry programik do pokazywania temperatury pracy podzespołów w kompie? GPU, CPU, RAM, Chipset? Bo wgrałem sobie Nvidia Monitor, ale nie mam pewności czy te programiki producentów sprzętu to poprawnie działają. Ktoś coś ma godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 17:19, uchal napisał:

Zastanawiam się co kupić czy 8800GT czy czekać na 9600, skadam nowego kompa.

9600 to polepszony 8600 (w skrocie gorszy zawodnik :< )
Jak mozesz czekac i masz kase (kolo 2 tysiecy) na karte to poczekaj na 9800GT/GTX :D
Jak nie to 8800GT/GTS rev.2

Do temeratur moze posluzyc AIDA albo EVEREST, ale nie jest to program ktory caly czas diagnozuje temperature. Musialbys poszukac odpowiednich programow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować