Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2008 o 16:13, KrzysztofMarek napisał:

> > >/.../ masz 3870 i już go chcesz wymienić...? /.../
Nie mam. Mam... mieć w sobotę.A potem wymienię, albo dokupię drugą kartę, bo przejdę
na monitor LCD 1920x1200. Ogólnie częściej miałem karty ATI niż GF, to i bardziej interesuję
się Radeonami.
P.S.
No i nie napisałeś, jak sie sprawuje Twój Radeon, tylko, ze musi Ci starczyć przez dwa
lata...


Na mnie również zrobił wrażenie twój post, ja od miesiąca cieszę się nowym pc-em z rad. 3870 i ani mi się śni wymieniac go w tym roku. A powiedz mi dlaczewgo chcesz go wymienic ,jest jakiś konkretny powód ? (pytanie zadane z czystej ciekawości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 20:16, trutututu napisał:

A ja mam takie pytania:
1. Czy robią karty graficzne bez wentylatorów?
2. Czy da się do tego jakoś dokupić wentylator?
Bo mój kolega mówi że ma GF 8600 i nie ma wentylatora


1Czy robią to nie wiem ,nie wydaj mi się (może na zyczenie klienta).
2.Dokupic wentylator można.
A może ma radiator zamiast wentylatora ? ;) Ale tak na poważnie , zależy skąd ma tę kartę ,bo jak ze sklepy to nic prostszego jak zapytac dlaczego nie ma wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty pojedyncze znam wiec .....
Chodzi o CF i SLI.
Caly czas sie zastanawiam nad druga taka sama karta.
Szkoda mi tej ktora mam bo jest cudowna i obawiam sie, ze juz takiego rarytasa nie kupie.
Z drugiej strony nie widzialem jeszcze 8800 gts 320/320 w SLI :(:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 21:55, Logan10 napisał:

> > > >/.../ A powiedz mi dlaczewgo chcesz go wymienic
,jest jakiś konkretny powód ? (pytanie zadane z czystej ciekawości)

Ja jeszcze go nie mam! Będę miał w poniedziałek, ale jak się sprawuje będę mógł powiedzieć po co najmniej dwutygodniowym graniu. Liczę się z tym, ze w rozdzielczości 1920x1200 moze okazać się nieco za słaby do najnowszych gier a w czerwcu maja wyjść nowe Radeony z serii 4xxx. Może, powtarzam, może, wtedy dokupię drugą kartę ATI. Bo całkiem wymieniać to by było szkoda dobrej karty...
Do mojego aktualnego kompa się nie nadaje: mam Pentium IV 2,8 na szynie 533 i GF 7800 GS (na AGP). Radeona 3870 biorę do całkiem nowego kompa z Core Duo E8400 (3,0 Gh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 23:15, Logan10 napisał:

> A ja mam takie pytania:
> 1. Czy robią karty graficzne bez wentylatorów?
> 2. Czy da się do tego jakoś dokupić wentylator?
> Bo mój kolega mówi że ma GF 8600 i nie ma wentylatora

1Czy robią to nie wiem ,nie wydaj mi się (może na zyczenie klienta).
2.Dokupic wentylator można.
A może ma radiator zamiast wentylatora ? ;) Ale tak na poważnie , zależy skąd ma tę
kartę ,bo jak ze sklepy to nic prostszego jak zapytac dlaczego nie ma wentylatora.

Na pewno jest to karta z chłodzeniem pasywnym (bez wentylatorka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć synchronizaje pionową w zintegrowanej karcie graficznej Intela? Może istnieje jakiś program czy coś w podobnie, bo opcji synchronizacji pionowej nie ma w ustawieniach karty...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do HD3870X2 można dołączyć np HD3850? Jeżeli tak to ile % więcej uzyskam w grach? I czy moja MSI P35 Neo2-FIR takie coś obsługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 17:59, BlackBomb napisał:

Czy do HD3870X2 można dołączyć np HD3850? Jeżeli tak to ile % więcej uzyskam w grach?

Dołaczyć można, ale... ale sterowniki nie są jeszcze doskonałe i w niektórych grach Radeon 3870 x2 zachowuje się tak, jak gdyby był pojedyńczym Radeonem 3870 a nie x2. Na pytanie o ile wzrośnie Ci wydajność po podłaczeniu dodatkowej karty nikt Ci jeszcze nie odpowie. Będzie to zależało od konkretnego zastosowania. Może wzrośnie aż o 30% a może wcale. Za jakieś pól roku i dwóch kolejnych wersjach sterowników powinniśmy wiedzieć coś więcej.

Dnia 08.03.2008 o 17:59, BlackBomb napisał:

I czy moja MSI P35 Neo2-FIR takie coś obsługuje?

A masz drugi slot PCI-E wolny? I Twoja płyta obsługuje Cross Fire? Masz to w instrukcji płyty, a jak nie masz instrukcji, to od czego są Google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 19:05, KrzysztofMarek napisał:

A masz drugi slot PCI-E wolny? I Twoja płyta obsługuje Cross Fire? Masz to w instrukcji
płyty, a jak nie masz instrukcji, to od czego są Google?


To, że moja płyta obsługuje CrossFire to wiem, ale źle zadałem pytanie. Czy ta płyta obsługuje CrossFireX? Na stronie MSI pisze Two PCI Express 16X slots with 1x16 and 1x4 operations (PCI Express Bus SPEC V1.0a compliant; supports CrossFire Technology) Ale nic nie pisze o tej nowej technologii, a w nowinkach nie jestem tak obeznany teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 19:34, BlackBomb napisał:

>/.../ > To, że moja płyta obsługuje CrossFire to wiem, ale źle zadałem pytanie. Czy ta płyta
obsługuje CrossFireX? /.../

O ile wiem, Twoja płyta (ta MSI P35) nie obsługuje ani SLI ani Cross Fire. A to dlatego, że ma tylko jeden slot na kartę graficzną a zarówno do SLI jak i Cros Fire musi mieć dwa sloty na kartę grafiki. Lepiej, jak ma trzy, bo wtedy zwykle dwa mają przepustowość 16x a trzeci 4x. Trzeba dokładnie czytać opis na stronie producenta bo w sklepach trafiają się błędy. Zastrzegam się, że do strony producenta nie dotarłem, skorzystałem z pierwszego opisu wyrzuconego przez Google (akurat w sklepie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi jakies chłodzenie na karte graf geforce2mx400 ostatnio bawiłem sie z podkrecaniem i teraz sie zdeka przegrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 20:14, BlackBomb napisał:

Z opisu na stronie producenta wynika, że obsługuje Cross Fire. Tyle, że jest to takie "nie bardzo pełne Cross Fire", tak, jak BlackBomb juz napisał. A to dlatego, że jeden slot obsługuje grafikę z przepustowością 16x a drugi 4x. Czyli, tak prawdę mówiąc, wzrost wydajności wynikający z użycia drugiej karty nie będzie proporcjonalny do poniesionych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować