Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Przeczytałem (po raz pierwszy chyba ;) przypięty post Robena w tym wątku i zdumiało mnie ileż to trzeba zabiegów żeby porządnie odinstalować sterowniki do karty graficznej. Owszem ja zawsze też usuwam stare przed nowymi ale u mnie kończy się to na dwóch restartach kompa. A tu czytam o trybie awaryjnym, jakimś programiku specjalnym ;)
Aż normalnie spróbuję tej procedury tak z ciekawości przy następnej wymianie sterów.
Tyle, że nVidia coś leniuchuje bo sterowniki najnowsze to wciąż te z grudnia 2007 (nie mówię oczywiście o gf z serii 9xxx, bo tam pewnie są dużo nowsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 12:54, Lost Paradise napisał:

Czy waszym zdaniem karta GForce 7800GT 256 MB to jeszcze do czegoś się nadaje ??? Pytam
bo nie wiem co z nią zrobić :))


Zostawić ;) Karta lepsza od 7600 czy 7300 więc średnie jeszcze uciągnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 12:54, Lost Paradise napisał:

Czy waszym zdaniem karta GForce 7800GT 256 MB to jeszcze do czegoś się nadaje ??? Pytam
bo nie wiem co z nią zrobić :))


To zależy w co grasz, jeśli chcesz w Crysisa czy World in Conflict na max detalach to do tego nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 11:13, fifomaniak napisał:

Ale w GPU-Z nie ma wydzielenia na 3d perf low 3d itd...


To prawda...nie ma rozdzielenia 2d, 3d i extra, ale sa podane zegary, ktore w tym przedstawionym atitoolu sa jakies zanizone.
W everescie sa podane zegary 2d, 3d i extra:

20080314190107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz znalazlem przyczyne: stery 169.21. Poza tym te zegary nie sa zanizone, to jest tylko 7600 GS (pamiec mnozysz razy 2, daje 800 MhZ, zgadza sie wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:05, fifomaniak napisał:

Juz znalazlem przyczyne: stery 169.21. Poza tym te zegary nie sa zanizone, to jest tylko
7600 GS (pamiec mnozysz razy 2, daje 800 MhZ, zgadza sie wszystko)


A co maja do tego stery 169.21 ?.....od dluzszego czasu na nich smigalem i zawsze mialem rozdzielenie 2d od 3d.
Teraz jade na sterach beta 174.16 i jest wszystko wpozo z tym, ze w lost planet (w tescie) mam 3 fps wiecej :):):).
Heh nie wiedzialem, ze to wynik karty 7600 gs :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu kompa, z nowa kartą graficzną, wyskoczył mi komunikat, o niewystarczającym zasilaniu, przez co wydajność karty została zmniejszona. Na bank podłączyłem wszystkie wtyczki zasilania do karty. Czy może być to spowodowane tym, że na płycie głównej posiadam złącze PCI-Express x4, a karta wymaga x16? Moja płyta główna (AsRock775Dual-880Pro - wiem złom :P), a karta GeForce 7900GS. Z góry dzięki za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować