Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 18:59, kubaaa12 napisał:

Ello, mam do wydania ok. 1000 zł na karte. Licze ze sa tu ludzie ktorzy znaja sie na
kartach :D i ze podsuną mi jakies ciekawe propozycje ... :) Narazie mam jeden wybor GeForce
8800GT . Czekam moze ktos ma lepsza propozycję .


Do 1000zł to można mieć 8800GTS 512 np od Asusa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:01, DJ Danielus napisał:

Jak coś to 8800GTS rev. 2, ale osobiście pozostałbym przy GT - wydajność bardzo zbliżona.
Najlepiej poszukaj: Zotaca, BFG, EVGA, etc.

Własnie mialem na mysli zotacka ... czytalem o nim troche i robi niezle wrazenie.
Ale jedno bardzo wazne pytanie :
Czy w nowe tytuły bede mogł gierzyc na srednich lub hight detalach ? Np. w GoW pojdzie mi na tej karcie na max detalach i rozdzialce ?
Bo reszta sprzetu to tak ;
2gb ramu
Intel core2 CPU 6400 2,2 ( bez podkrecania)

To jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:06, kubaaa12 napisał:

Własnie mialem na mysli zotacka ... czytalem o nim troche i robi niezle wrazenie.
Ale jedno bardzo wazne pytanie :
Czy w nowe tytuły bede mogł gierzyc na srednich lub hight detalach ? Np. w GoW pojdzie
mi na tej karcie na max detalach i rozdzialce ?
Bo reszta sprzetu to tak ;
2gb ramu
Intel core2 CPU 6400 2,2 ( bez podkrecania)

To jak ?


Mogę ci polecic Radeona HD 3870 512 bo sam mam i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,sam mam GT i nawet Crysis chodzi na full w XP z tym bajerkiem na polepszenie grafiki,czyli grafa jeszcze lepsza niż normalnie ^^
Kupuj,polecam.

PS: Radeon,którego poleca kolega wyżej,jest słabszy niż 8800GT. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:21, dominik713 napisał:

Oczywiście,sam mam GT i nawet Crysis chodzi na full w XP z tym bajerkiem na polepszenie
grafiki,czyli grafa jeszcze lepsza niż normalnie ^^


Też mam 8800GT 512MB...
W dodatku od EVGA...
W dodatku edycję SuperSuperClocked 700/2000...
I za nic nie chce mi działać w opcjach na full - nawet na XP...
Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:27, mrosi napisał:

> Oczywiście,sam mam GT i nawet Crysis chodzi na full w XP z tym bajerkiem na polepszenie

> grafiki,czyli grafa jeszcze lepsza niż normalnie ^^

Też mam 8800GT 512MB...
W dodatku od EVGA...
W dodatku edycję SuperSuperClocked 700/2000...
I za nic nie chce mi działać w opcjach na full - nawet na XP...
Ciekawe...


Jesli chodzi o Crysisa to sa 2 opcje ktore sie zazebiaja ze soba. otoz pierwsza to Zmiana plikow cfg tak zeby miec DX10 na XP a druga to maly pliczek dodajacy 3 razy wiecej cienie wiekszy motion blur i do tego zmniejszajacy wymagania gry. Ja to ze soba polaczylem i na mojje bylej 8800 Crysis smigal na VH w 1680x1024 AFx16 ale AAx4 i bylo plyynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 17:59, Galadin napisał:

A tam były testy z gameplaya czy z demek/benchmarków? Bo to jest ogromna różnica. Na
egieldzie są testy z samej gry. No ale nie wiem nie widziałem zagranicznych.


Hmm ciekawe pytanie gdyż niby wszystko jest jako bencz zaznaczone ale UT3 czy HL2 są gameplay`e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:39, MLODY2K6 napisał:

druga to maly pliczek dodajacy 3 razy wiecej cienie
wiekszy motion blur i do tego zmniejszajacy wymagania gry.


a gdzie ten pliczek mogę znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:43, krl.krl napisał:

> druga to maly pliczek dodajacy 3 razy wiecej cienie
> wiekszy motion blur i do tego zmniejszajacy wymagania gry.

a gdzie ten pliczek mogę znaleźć?


Wieczorem tzn gdzies kolo 21:20 odezwij sie do mnie na GG (numer na GS) i ja ci podesle oby dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas testu procka danym programem może podwyższyc się temperatura karty graf. ? (konkretniej to chodzi o podkręcanie procka i testowanie go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:45, MLODY2K6 napisał:

Wieczorem tzn gdzies kolo 21:20 odezwij sie do mnie na GG (numer na GS) i ja ci podesle
oby dwa


niestety mam kompa odciętego od neta. teraz pisze z pc rodziców :(
mógłbyś mi go na maila przysłać? (adres na gs)
chodzi mi o ten 2. plik bo "emulacje" DX10 to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźcie zobaczcie testy GF Zotac 9600GT AMP! Edition. Naprawdę nie spodziewałem się aż takiej wydajności za niewielką cenę. Wydajność podobna do 8800GT, czasem wyciąga kilka klatek mniej, a w Crysisie nawet więcej! A karta ma kosztować w Polsce ok. 630zł. Nie podam dokładnych linków, bo mam ten test w CD-Action, ale myślę że w internecie już coś powinno być na temat tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to reszta kart z serii 9600GT jest niewiele słabsza od tej karty Zotac''a. Więc jeśli kupisz jakąś inna z tej serii to wydajność będziesz miał bardzo podobną. Np. taki model EVGA 512MB HDTV & DVI (PCI-E) KO a w tym pełna wersja gry Crysis. Karta ta jest wyżej taktowana niż standardowe modele 9600GT, ale nieznacznie niżej niż ta karta o której piszesz. Całość za jakieś 680zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,tłumaczyłem to wiele razy.Mój monitor obsługuje maxymalnie 1280x1024.Reszta na max.Na XP.I wszystko chodzi płynnie,ani razu mi nie zwolniła gra.A dlaczego u Ciebie tak nie jest? Nie wiem i nie obchodzi mnie to. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pewnej opcji w proghramie GPU-Z , a konkretniej FAN SPEED.Wcześniej miałem na 0% ,po podkręceniu proca ponad 40%,wie ktoś co to za opcja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 22:40, Logan10 napisał:

Nie rozumiem pewnej opcji w proghramie GPU-Z , a konkretniej FAN SPEED.Wcześniej miałem
na 0% ,po podkręceniu proca ponad 40%,wie ktoś co to za opcja ??


To jest prędkość wiatraczka na karcie ;) jak karta się nagrzewa to się szybciej kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 19:39, MLODY2K6 napisał:

Jesli chodzi o Crysisa to sa 2 opcje ktore sie zazebiaja ze soba. otoz pierwsza to Zmiana
plikow cfg tak zeby miec DX10 na XP a druga to maly pliczek dodajacy 3 razy wiecej cienie
wiekszy motion blur i do tego zmniejszajacy wymagania gry. Ja to ze soba polaczylem i
na mojje bylej 8800 Crysis smigal na VH w 1680x1024 AFx16 ale AAx4 i bylo plyynie


Ja tez chce :):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jeszcze raz proszę:
Jaka jest teraz najopłacalniejsza do kupienia karta ?
Czy jeśli chcę zrobić uprgade kompa - co lepiej kupić 8800GT czy inną kartę która wyszła już jakiś czas temu ale jest bardzo dobra i teraz już tania, czy poczekać aż wyjdą i/lub stanieją 9xxx, czy może jeszcze coś innego ? Zotac wydaje bardzo fajne podkręcone karty, ale co teraz warto kupić ?
jakie są nowe plany dotyczące kart ?

Tak ogólnie i w skrócie prosiłbym ^^
Bo w grudniu miałem zamiar kupic 8800 GT albo odświeżonego GTS''a, ale w końcu się rozmyśliłem i jestem ciekaw jak się sprawy mają teraz :)
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 13:29, Outlander-pro napisał:

Tak ogólnie i w skrócie prosiłbym ^^
Bo w grudniu miałem zamiar kupic 8800 GT albo odświeżonego GTS''a, ale w końcu się rozmyśliłem
i jestem ciekaw jak się sprawy mają teraz :)


Jak się sprawy mają? Prócz tego że ceny z lekka spadły to nie wiele więcej:) Zamiast kupić 88GT lub GTS i miałbyś święty spokój:) A tak na rynku praktyczne się nic nie zmieniło, karty z serii 9XXX to głównie odświeżone wersje obecnych kart:) np. następca 88GT czyli karta 98GT jest identyczna prócz tego że ma podkręcone zegary i TRI-SLI:) Czyli jest to normalny 88GT a jego cena na starcie może być z lekka wyższa;) Ja olałem to czekanie gdy okazało się że nic ciekawego z tego nie wyniknie, a im szybciej kupię tym prędzej będę grał w najwyższych detalach! I tak mam teraz 8800GTS 512 wszystko śmiga na maks i jeszcze sporo czasu tak będzie;) jeśli chcesz czekać to tak można czekać w nieskończoność bo za pół roku znów wchodzą nowe karty i tak dalej..
Zamiast "brynczeć" kup 88GT i będziesz grał we wszystko tak samo jakbyś kupił w grudniu i miał święty spokój:) Ogólnie marnujesz czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować