Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Czy mogę w jakiś sposób zwiększyć ilość FPS-ów w np w grze Quake2 ? Posiadam GF FX 5200 i obecnie mam około 520 klasek na sek, nastomiast mój kumpel ma radeon 9200 i karta ta wyciąga mu w tej grze ponad 1000 klatek na sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 19:13, Seqiu napisał:

Czy mogę w jakiś sposób zwiększyć ilość FPS-ów w np w grze Quake2 ? Posiadam GF FX 5200 i obecnie
mam około 520 klasek na sek, nastomiast mój kumpel ma radeon 9200 i karta ta wyciąga mu w tej
grze ponad 1000 klatek na sek.


najwazniejsze pytanie: po co ci więcej ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moja karta nie jest jakąś nowością...
Miesiąc temu przerzuciłem się z GF 2 MX 100/200 na GF 6600. Różnica ogromna :)
PS. Zapłaciłem 392 zł.
PPS. Ach ten Prince... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2006 o 19:15, Widek napisał:


najwazniejsze pytanie: po co ci więcej ?:)

Jak grasz po necie w quake2 to jak ma się wiecej klatek na sek to lepiej wychodza różne skoki i ogólnie się lepiej gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 20:57, Seqiu napisał:

> najwazniejsze pytanie: po co ci więcej ?:)
Jak grasz po necie w quake2 to jak ma się wiecej klatek na sek to lepiej wychodza różne skoki
i ogólnie się lepiej gra.


hmm, jak patrzysz na pulpit windowsa albo ogladasz film to widzisz slajdy? nie? dziwne bo masz odswierzanie to zazwyczaj 85 a filmy to tylko jakies 25 wic nie zartuj ze jest roznica miedzy 500 a 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 21:14, gmx napisał:

hmm, jak patrzysz na pulpit windowsa albo ogladasz film to widzisz slajdy? nie? dziwne bo masz
odswierzanie to zazwyczaj 85 a filmy to tylko jakies 25 wic nie zartuj ze jest roznica miedzy
500 a 900


no wlasnie przeciez to glupota:) 50 - 90 jeszcze jako tako rozumiem ale 500 - 900 ?:] 25fps to raczej standard powyzej jest lepiej ale 900 a 500 to nigdy twoje oko roznicy nie zauwazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 21:29, Widek napisał:

no wlasnie przeciez to glupota:) 50 - 90 jeszcze jako tako rozumiem ale 500 - 900 ?:] 25fps
to raczej standard powyzej jest lepiej ale 900 a 500 to nigdy twoje oko roznicy nie zauwazy
:)


Teoretycznie... ten ułamek sekundy... w którym Ty strzelisz rakietę szybciej niż przeciwnik... ale to ping wyrówna... więc nie ma się co w to bawić... tak sądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 21:51, Keroth napisał:

Teoretycznie... ten ułamek sekundy... w którym Ty strzelisz rakietę szybciej niż przeciwnik...
ale to ping wyrówna... więc nie ma się co w to bawić... tak sądze...


:) bez szans - 500 klatek na sekunde karta renderuje ale do swojej pamieci - na ekran i tak dostajesz tylko tyle klatek ile masz odswierzanie monitora czyli np jakies 85 (chociaz dx czasami wymusza nizsze w starszych grach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 22:03, gmx napisał:

:) bez szans - 500 klatek na sekunde karta renderuje ale do swojej pamieci - na ekran i tak
dostajesz tylko tyle klatek ile masz odswierzanie monitora czyli np jakies 85 (chociaz dx czasami
wymusza nizsze w starszych grach)


Tego nie wiedziałem. Merci beaucoup za doinformowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastaniawiam się nad wymianą procesora, płuty i grafiki. Obecnie mam Semprona 3.0 i Gf6800 XT (modowany na 12/5 potoków). Chciałbym wymienić je na AMD 64 Venice i prawdopodobnie Gf Geforce 7600GT 256MB /128bit. Najbardziej martwię się 128bit pamięcią w tym modelu karty. Moja obecna ma 256 bit i nawet FEAR w 1280x1024 z detalami na max (bez FSAA, anizo i miękkich cieni) nie schodzi poniżej 25 FPS. Czy ta potencjalnie nowa konfiguracja wystarczy mi w miarę komfortowe granie w Obliviona? Bo komp zmienić muszę, głównie ze względu na przesiadkę z AGP na PCI-E, no i procesor nowy też by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 16:17, malpka napisał:

Zastaniawiam się nad wymianą procesora, płuty i grafiki. Obecnie mam Semprona 3.0
i Gf6800 XT (modowany na 12/5 potoków). Chciałbym wymienić je na AMD 64 Venice i
prawdopodobnie Gf Geforce 7600GT 256MB /128bit.

Pytanie nr 1: Po co?
Moim zdaniem nie zobaczysz żadnej różnicy. Korzystna zmiana jest wtedy, gdy zmieniasz każdą część na przynajmniej 3 razy szybszą.

Dnia 23.06.2006 o 16:17, malpka napisał:

Moja obecna ma 256 bit i nawet FEAR w 1280x1024 [...] nie schodzi poniżej 25 FPS.

To sam sobie odpowiedziałeś.

Dnia 23.06.2006 o 16:17, malpka napisał:

Bo komp zmienić muszę, głównie ze względu na przesiadkę z AGP na PCI-E

Obchodzi Cię co masz w środku jeżeli jest szybkie, albo przynajmniej na zmienionym sprzęcie niewiele szybciej (lub nawet wolniej)?

ps. Jak nie masz co zrobic z kasą, to wyślij mi ze 2k zł. Ja będę wiedział co z tym zrobić. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 18:51, Olamagato napisał:

> /.../> ps. Jak nie masz co zrobic z kasą, to wyślij mi ze 2k zł. Ja będę wiedział co z tym zrobić.
;D

Właśnie uchroniłeś mnie, po raz kolejny zresztą, przed kupnem nowej karty graficznej. Już za dwa tygodnie będę miał Obliviona i wtedy ewentualnie będę się zastanawiał dalej ;)
Ale, tak, czy inaczej, dziękuję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 18:51, Olamagato napisał:

ps. Jak nie masz co zrobic z kasą, to wyślij mi ze 2k zł. Ja będę wiedział co z tym zrobić.
;D



1. Nie 2k tylko 1.4k
2. Moja płyta z SocketA nie daje mi szansy na dalsze ewentualne modernizacje. Popraw mnie ale nie robią płyt głównych z SocketA z PCI-E. Skoro takiś mądry, to przyznaj się: czy siedziałbyś w technologi sprzed dwóch lat gdy na widoku jest Unreal 3 czy Crysis?

A tak dla wiadomości: dwa lata pracuję w firmie bez urlopu. Wszystkie dni wolne jakie mi przysługiwały postanowiłem sprzedać (prawo na to pozwala) a za pieniędze które otrzymałem chcę sobie zrobić ogromną przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

1. Nie 2k tylko 1.4k

To tylko żart, więc kwota nie ma znaczenia. :)

Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

2. Moja płyta z SocketA nie daje mi szansy na dalsze ewentualne modernizacje.

Zgadza się.

Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

Skoro takiś mądry, to przyznaj się: czy siedziałbyś
w technologi sprzed dwóch lat gdy na widoku jest Unreal 3 czy Crysis?

Hehe. Właśnie siedzę w technologii sprzed dwóch lat bo jeszcze na płycie z AGP i Socket A (Athlon 2500+@3200+, Radeon 9800 Pro). Jedyne do czego naprawdę byłem zmuszony, to dodać 1 GB ramu do już istniejącego 512 MB. Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego co oferuje nowy sprzęt teraz, wcześniej i później.
Dlatego odpuściłem sobie wszelkie zmiany sprzętu dopóki nie pojawi się sprzęt i oprogramowanie, które spełnią takie warunki:
1. Procesor 64-bitowy
2. Przynajmniej jedno złącze PCI-E x32 i odpowiednie dla niego karty graficzne.
3. Obsługa przez płytę conajmniej 8 GB RAM.
4. System operacyjny wyłącznie 64-bitowy (w tym wypadku chodziłoby o premierę Visty 64-bit)
5. Wszystkie topowe nowe gry są 64-bitowe
Jak na razie spełniony jest tylko warunek 1. Czyli w praktyce i tak kupujemy 32-bitowe komputery o wydajności różniącej się o procenty od tych sprzed roku (poza obsługą grafiki).
Nawet jeżeli zainstaluje się WinXP 64-bit edition, to liczba gier w tym trybie jest jednocyfrowa, a system w zasadzie nie posiada sterowników 64-bitowych. Żadnych plusów.

Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

A tak dla wiadomości: dwa lata pracuję w firmie bez urlopu.

Zajeździsz się. Wiem jak to jest. Na trzeci rok przy takim trybie życia, albo zmienia się pracodawcę, albo to pracodawca zmienia pracownika.

Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

Wszystkie dni wolne jakie mi przysługiwały postanowiłem sprzedać (prawo na to pozwala)

Nie przypominam sobie, żeby pozwalało (ale może jakieś ostatnie zmiany...). Na mój stan wiedzy jeżeli wpadłaby Inspekcja Pracy, to pracodawca miałby kłopoty.

Dnia 26.06.2006 o 00:29, malpka napisał:

a za pieniędze które otrzymałem chcę sobie zrobić ogromną przyjemność.

Ależ wydając kasę na sprzęt, który nie jest w niczym zauważalnie lepszy Twoja przyjemność byłaby raczej iluzoryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że na własną prośbę można zrezygnować z urlopu i zamiast niego wziąć pieniądze.
A ta praca mi odpowiada. Stanowisko fotolaborant w labolatorium fotograficznym obsługującym całą północną polskę od Szczecina po Bydgoszcz i Olsztyn. W sezonie owszem, trzeba się sprężać by wywołać te 30-40 zdjęć. Ale poza sezonem pracuję po 4-6 godzin.
A co do sprzętu to chyba masz rację. Do komputera dokupię raczej HD z 200GB i SB Audigy z EAX 4.0 a żonie jakiś wypasiony MP3. W końcu żyje się raz i trzeba robić sobie przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 01:45, Olamagato napisał:

>/.../
5. Wszystkie topowe nowe gry są 64-bitowe

Ten warunek chyba nie jest istotny? Przecież można mieć komputer dwusystemowy, a to, że stary Win2000 nie obsłuży Ci należycie 8 GB Ram, to przy Twoich umiejętnościach, to małe piwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować