Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam pytanie: Na czym polega to że na niektórych płytach głównych są dwie karty graficzne (muszą być te same?)? Daje to lepszy efekt w grach lub przy bawieniu się w grafika? A są takie (płyty główne) gdzie magę mieć dwa procki i karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SLI bądź CrossFire. IMHO to tylko wyciąganie kasy, bo musisz mieć mocny zasilacz i kasę na dwie karty, które i tak dają góra 40% większą wydajność niż jedna. W przypadku CrossFire jest to nawet trochę mniej. Lepiej kupić jedną mocną kartę zamiast dwóch średnich. Płyt na dwa procki jest bardzo mało, zresztą w normalnej pracy nie da się tego wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 10:58, Arclight napisał:

SLI bądź CrossFire. IMHO to tylko wyciąganie kasy, bo musisz mieć mocny zasilacz i kasę na
dwie karty, które i tak dają góra 40% większą wydajność niż jedna. W przypadku CrossFire jest
to nawet trochę mniej. Lepiej kupić jedną mocną kartę zamiast dwóch średnich. Płyt na dwa procki
jest bardzo mało, zresztą w normalnej pracy nie da się tego wykorzystać.


Aktualnie mam Radeon X850 XT Platinum, więc 2 były by mocne? I jak to liczyć np jest procek 4000 to jak kupie drugi 4000 to mam 8000MHz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć tego X850 w tzw. CrossFire Edition, czyli z możliwością podpięcia drugiej karty. Oprócz tego płyta główna musi to obsługiwać. Jak to jest z prockami to do końca nie wiem, ale po co Ci to? W żadnym wypadku tego nie wykorzystasz, chyba, że zajmujesz się animacją 3D. Wtedy to ma jakiś sens, ale do tego są karty za 20.000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 11:36, BlackBomb napisał:

> /.../ I jak to liczyć np jest procek
4000 to jak kupie drugi 4000 to mam 8000MHz???

Nie... To ma znaczenie tylko dla specjalnie napisanych aplikacji albo jeśli masz uruchomionych kilka aplikacji jednocześnie. Wtedy jest wyraźny wzrost wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej Karcie Graficznej ?
mowa o ---> http://www.allegro.pl/item111408320_palit_7300gt_sonic_500_1200mhz_128mb_7300_gt_1_4ns.html

czy warto ją kupić? nie mam zbyt wielu pieniedzy a moja karta Radeon x600pro to troche za stara:(
reszta sprzetu A 64 3000+ 1gb ram ..

jak myslicie z waszego punktu widzenia wydaje się niezla prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem zmuszony zmienić kartę graficzną, ale mój budżet nie przewiduje radykalnych wydatków na kompa. Dlatego postanowiłem wydać max. 300 złotych.
Potrzebuję kartę obsługującą Pixel Shadery, bo na razie o pograniu w HoMMa, który ledwie rozpakowany leży na półeczce, mogę na razie tylko pomarzyć.
I tutaj moje pytanie. Jako, że w sprawie sprzętu jestem kompletnym laikiem, to przeglądałem neta i natknąłem się na dwie karty w zasięgu moich możliwości: GeForce 7300 GS i Radeon 9600Pro. Jako, że specyfikacje nic mi nie mówią, to proszę Was o opinię, którą z nich wybrać. A może doradzicie jeszcze jakąś inną?
Dodam, że dotychczas zawsze miałem GeForca i jestem zadowolony, a o Radeonach słyszałem różne opinie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, a raczej jestem pewien ze masz złącze AGP :) Więc 7300GS w chwili obecnej odpada bowiem jest na AGP niedostępny...

http://www.allegro.pl/item110672266_nowe_ati_9800_pro_128mb_256bit_8pot_samsung_2_8ns.html

może 9800PRO ? do 300zł cięzko znalezc cos dobrego, gdybys mial 370 to moglbys kupic 6600 ktory jest troszke bardziej wydajną architekturą aniżeli 9800PRO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 14:47, Widek napisał:

Domyślam się, a raczej jestem pewien ze masz złącze AGP :)

To ja dodam, że mam płytę główną ECS K7VTA3. Może Wam to coś powie, bo mnie niewiele ;)
A co z tym Redeonem 9600 Pro? Mam możliwość kupić go za ok. 250 zł. Będzie współpracował z tą płytą?
Pozdrawiam i thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 16:46, walgierz napisał:

> Domyślam się, a raczej jestem pewien ze masz złącze AGP :)
To ja dodam, że mam płytę główną ECS K7VTA3. Może Wam to coś powie, bo mnie niewiele ;)
A co z tym Redeonem 9600 Pro? Mam możliwość kupić go za ok. 250 zł. Będzie współpracował z
tą płytą?
Pozdrawiam i thx.


oczywiscie ze będzie :) Tylko nie lepiej dolozyc 50zł i miec dwa razy bardziej wydajną kartę ?:) 9600 PRO na dzisiejsze czasy to naprawdę niewiele, no chyba ze masz zamiar grac w jakies starsze gry, mozesz podac reszte konfigu kompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 17:19, Widek napisał:

no chyba ze masz zamiar grac w jakies starsze gry, mozesz podac reszte konfigu kompa ?

512 RAM, Athlon XP 1800+, resztę znasz. Nawet w chwili zakupu nie był to potwór ;)
A co do grania, to FPSy omijam szerokim łukiem, więc nie jest źle. Wystarczą mi średnie detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 17:56, walgierz napisał:

> no chyba ze masz zamiar grac w jakies starsze gry, mozesz podac reszte konfigu kompa ?

512 RAM, Athlon XP 1800+, resztę znasz. Nawet w chwili zakupu nie był to potwór ;)
A co do grania, to FPSy omijam szerokim łukiem, więc nie jest źle. Wystarczą mi średnie detale.


jednak naprawdę kup sobie 9800PRO ;) Na 9600PRO za bardzo nie poszalejesz, a lepiej dolozyc 70 - 100zł i miec 2 krotnie wydajniejszą klartę ;) I jaki masz zasilacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować