Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Karta Ci sie przegrzewa.
Zobacz w everescie jaka masz temperature gpu.
Najlepiej sciagnij bok obudowy i dotknij radiatora karty grafiki.
Jak jest parzacy to juz bedziesz wiedziec, ze wina lezy po stronie zbyt wysokiej temperatury karty.
Wtedy dobrze by bylo zamontowac na bocznej sciance dodatkowy wentylator nawiewajacy swierze powietrze na karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:45, Misquamaqus napisał:

Karta Ci sie przegrzewa.
Zobacz w everescie jaka masz temperature gpu.
Najlepiej sciagnij bok obudowy i dotknij radiatora karty grafiki.
Jak jest parzacy to juz bedziesz wiedziec, ze wina lezy po stronie zbyt wysokiej temperatury
karty.
Wtedy dobrze by bylo zamontowac na bocznej sciance dodatkowy wentylator nawiewajacy swierze
powietrze na karte.

ee, mam dodatkowy wentylator na bocznej sciance, a karta ma niecały rok ...spróbuje z everestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odczyty ''w spoczynku'':

Właściwości czujnika
Typ czujnika HDD (ISA 290h)
Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury
Płyta główna 48 °C (118 °F)
Procesor graficzny 59 °C (138 °F)
SAMSUNG SP1213C 50 °C (122 °F)

Wentylatory
Obudowa 1997 RPM

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 2.43 V
Aux 3.70 V
+3.3 V 3.26 V
+5 V 5.48 V
+12 V 1.22 V
-12 V -11.13 V
-5 V -0.48 V
Debug Info F FF A9 05
Debug Info T 48 00 00
Debug Info V 98 E7 CC CC 14 C8 14 (03)

jak zrobić zapis podczas gry? wykresy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiajac everesta niektore odczyty sa widoczne w trayu.
Kliknij na taka ikonke w trayu i wejdz w ustawienia a konkretnie chodzi o to co chcesz by bylo widoczne w trayu.
Ustawisz oczywiscie temperature cpu, temp, gpu no i co Ci sie jeszcze podoba.
Ustaw tez czas odczytu czujnikow na jak najdluzszy po to aby po wyjsciu z danej gry byly jeszcze widoczne odczyty z gry a nie juz z idle.
Poprostu je przeczytaj i pochwal sie.

Wystepowanie artefaktow po czasie to jest w 99 % za wysoka temperatura gpu lub pamieci karty.
Mozesz nawet dla proby zagrac przy otwartej budzie i ustawic jakis pozadny wentylator tak aby wial na karte.
Wiem, ze to badziewiaty sposob, ale uwierz mi, ze w wielu wypadkach pomagalo co swiadczylo, ze jednak jest potzrebne lepsze chlodzenie dla karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:36, Misquamaqus napisał:

Uruchamiajac everesta niektore odczyty sa widoczne w trayu.
Kliknij na taka ikonke w trayu i wejdz w ustawienia a konkretnie chodzi o to co chcesz
by bylo widoczne w trayu.
Ustawisz oczywiscie temperature cpu, temp, gpu no i co Ci sie jeszcze podoba.
Ustaw tez czas odczytu czujnikow na jak najdluzszy po to aby po wyjsciu z danej gry byly
jeszcze widoczne odczyty z gry a nie juz z idle.
Poprostu je przeczytaj i pochwal sie.

Wystepowanie artefaktow po czasie to jest w 99 % za wysoka temperatura gpu lub pamieci
karty.
Mozesz nawet dla proby zagrac przy otwartej budzie i ustawic jakis pozadny wentylator
tak aby wial na karte.
Wiem, ze to badziewiaty sposob, ale uwierz mi, ze w wielu wypadkach pomagalo co swiadczylo,
ze jednak jest potzrebne lepsze chlodzenie dla karty.

to jakie chłodzenie dać? karta niby ma własny wiatrak:(((( dlaczego to sie dzieje?
edit: nadal nie wiem gdzie to ustawić... mam everest home edition 2 coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie powiedział że ta karta jest naj na rynku tylko Tak ta karta jest w porządku miałem kiedyś laptopa właśnie z nią i polecam naprawdę dobrze działały gry. i z tym się najzupełniej zgadzam.

A karta Quadro co z tego że w smarku ( i nie jest on wyznacznikiem wydajności w GRACH, od tego są testy na samych grach i w różnych rozdziałkach ) ma ileś tam punktów, jak w grach będzie bida. Na dzień dzisiejszy nie ma wydajniejszej grafiki w segmencie laptop, oczywiście na rynku polskim dla zwykłego szarego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij wersje 4.50.1330:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Editio n+4.50.1330

Uruchom everesta i na dole kolo zegara systemowego beda widoczne cyferki. To sa wybrane losowo odczyty everesta.
Kliknij na taka cyferke ppm i wybierz "konfiguruj".
Pojawi sie wykaz czujnikow jakie mozna miec w trayu.
Poprostu je zaznaczasz a wlasciwie dajesz ptaszka i juz.

Co do czasu to obok jest spis co i jak nalezy sutawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:49, Misquamaqus napisał:

Sciagnij wersje 4.50.1330:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Editio n+4.50.1330

Uruchom everesta i na dole kolo zegara systemowego beda widoczne cyferki. To sa wybrane
losowo odczyty everesta.
Kliknij na taka cyferke ppm i wybierz "konfiguruj".
Pojawi sie wykaz czujnikow jakie mozna miec w trayu.
Poprostu je zaznaczasz a wlasciwie dajesz ptaszka i juz.

Co do czasu to obok jest spis co i jak nalezy sutawic.

tę wersje jako pierwszą sciągnęłam, ale tam zamiast niektórych cyferek było napisane "trial" czyli moze pewne odczyty w trialu niedostepne czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@blacklio2
> Ale on nie powiedział że ta karta jest naj na rynku tylko Tak ta karta jest w porządku
> miałem kiedyś laptopa właśnie z nią i polecam naprawdę dobrze działały gry.
i z tym
> się najzupełniej zgadzam.

ale przeciez o kazdej karcie mozna to powiedziec, wiec nie widze sensu pisac takich rzeczy. Jedynie o intelowskich integrach mozna napisac, ze nie wspolpracuja z niektorymi grami.

> A karta Quadro co z tego że w smarku ( i nie jest on wyznacznikiem wydajności w GRACH,
> od tego są testy na samych grach i w różnych rozdziałkach ) ma ileś tam punktów, jak
> w grach będzie bida.

Ale nie powiesz, ze karta z 2k pkt jest szybsza od tej z 6k pkt., poza tym nie wiem czemu mowisz o karcie quadro? Przeciez na niej grac sie da jak na kazdej innej.

> Na dzień dzisiejszy nie ma wydajniejszej grafiki w segmencie laptop,
> oczywiście na rynku polskim dla zwykłego szarego człowieka

Dla zwyklego, szarego czlowieka, czyli kogos, kto nie ma ochoty wydawac wiekszej sumy pieniedzy? Zgodze sie. Ale dla kogos, kto potrzebuje przenosnej stacji roboczej za troszke wyzsza sume, niczym trudnym jest zakup odpowiedniego notebooka - moze wybierac m.in. z oferty polskiego della

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:13, MLODY2K6 napisał:

No wiec wlasnie cena to inna bajka. Po co proponowac komus laptopa za chore pieniadze
gdzie np chester mial na mysli laptopa pokroju 8600GT


Szczerze powiedziawszy, ja używam Acera z 8600 GS 256MB na pokładzie. W FarCry-a gram 1024x768 z ustawieniami "Wysokie". Czegóż więcej wymagać od lapka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:04, wiejskichlop napisał:

ale przeciez o kazdej karcie mozna to powiedziec, wiec nie widze sensu pisac takich rzeczy.
Jedynie o intelowskich integrach mozna napisac, ze nie wspolpracuja z niektorymi grami.


O każdej w segmencie laptop no bardzo jestem ciekawy 8400GT czy HD3470/3650 o reszcie nie wspominam bo nie warto

Dnia 30.07.2008 o 20:04, wiejskichlop napisał:

Ale nie powiesz, ze karta z 2k pkt jest szybsza od tej z 6k pkt., poza tym nie wiem czemu
mowisz o karcie quadro? Przeciez na niej grac sie da jak na kazdej innej.

A o jakiej niż Quadro sam o niej wspomniałeś wiec się do niej odnoszę, zresztą Quadro nie jest do grania tylko do obróbki grafiki 3DMax itd druga sprawa porównując 8600GT i Quadro FX1600 spójrz na specyfikację i wtedy będziemy rozmawiać

Dnia 30.07.2008 o 20:04, wiejskichlop napisał:

Dla zwyklego, szarego czlowieka, czyli kogos, kto nie ma ochoty wydawac wiekszej sumy
pieniedzy? Zgodze sie. Ale dla kogos, kto potrzebuje przenosnej stacji roboczej za troszke
wyzsza sume, niczym trudnym jest zakup odpowiedniego notebooka - moze wybierac m.in.
z oferty polskiego della

Jak ktoś się zajmuje profesjonalnie grafiką na Quadro to bierze lapka raczej pow 5K pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:55, blacklio2 napisał:

O każdej w segmencie laptop no bardzo jestem ciekawy 8400GT czy HD3470/3650 o reszcie
nie wspominam bo nie warto


moze to ja mam jakis małolotny umysl, ale tego zdania zrozumiec nie moge

Dnia 30.07.2008 o 20:55, blacklio2 napisał:

A o jakiej niż Quadro sam o niej wspomniałeś wiec się do niej odnoszę, zresztą Quadro
nie jest do grania tylko do obróbki grafiki 3DMax itd


Ale to nie oznacza, ze nie mozna na niej grac jak na kazdej innej, ceny mimo wszystko nie sa jakies super wysokie 3k za 1600m. Poza tym moglem wspomniec rowniez o wielu kartach high-end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:15, Misquamaqus napisał:

Co powiecie o takim sli ?:


strasznie drogie:/ a same słupki wyrwane z kontekstu jakoś do mnie nie przemawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha...wiedzialem, ze mnie znegujesz :)))).
Radki 4870 wcale nie sa wiele tansze bo zaledwie o okolo 100 zlotych.

Gdzies tu krazy Mrosi, ktory nie dawno zakujpil crosfire 4870 to moze cos na ten temat powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do producentów kart graficznych. Czy karty Gainwarda są warte uwagi, chodzi o HD4870 gdyż kosztują one 705zł(Asus 740zł, Gigabyte 735zł, Sapphire 769zł) tak więc czy warto się na nie skusić czy lepiej wziąć innego producenta? Dodam że wszystkie to modele referencyjne i nie różnią się niczym niż producentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby 260x2 bylo, to pewno bym sie skusil. Gdyby to jednak 260 byly od radkow o ta stowke tansze wtedy 2x100=200zl troszke dolozyc i mamy calkiem niezla plytke pod SLI. Ale teraz lepiej czekac na 4870x2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sapphire na pierwszym miejscu.Mógłby być ewentualnie HiS, ale ciężko go zdobyć. Ostatecznie Asus. Reszta niewarta zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować