Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 21:52, bzuq99 napisał:

Mam tylko pytanie czemu tam nie ma CF 4850? Chciałbym wiedzieć na którym miejscu by sie
znajdowało:-)

Tutaj jest test Radeonów 4870 w Cf i 4850 w Cf, i ich porównanie do GTX 280 i GTX 260(niestety bez SLI) http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-4850-and--4870-crossfirex-performance/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha...nie moge :))).
260 gtx jest troszke wydajniejszy i prawie w takiej samej cenie co 4870 a jednak w ogole nie jest doceniany :(.
Ludzie oszaleli na punkcie amd/ati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:56, Misquamaqus napisał:

Haha...nie moge :))).
260 gtx jest troszke wydajniejszy i prawie w takiej samej cenie co 4870 a jednak w ogole
nie jest doceniany :(.
Ludzie oszaleli na punkcie amd/ati.

4870 jest w niektórych grach/przypadkach nawet kilkanascie procent bardziej wydajny od GTX 260 a w innych przypadkach działa tak dobrze jak on.(Nie licze Lost planet dla Geforca i Call of Jaruzel[nie wiem ja kto sie pisze] dla Radka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:56, Misquamaqus napisał:

Haha...nie moge :))).
260 gtx jest troszke wydajniejszy i prawie w takiej samej cenie co 4870 a jednak w ogole
nie jest doceniany :(.
Ludzie oszaleli na punkcie amd/ati.

znowu mi się to powtórzyło, tym razem z grą,k tóra nigdy sienei wieszła i nie robiła problemów. Na dodatek uruchamiając ją napisało "twoja karta graficzna została rozpoznana" -wtf? przecież nie zmieniałam ostatnio karty...
wszystko zaczeło się !@#$$%%% od zainstalowania nowych sterów, moze je odinstaluje i dam poprzednie ...grrrr
I wiesz, karta nie była na dotyk gorąca (to znaczy nie bardzo, średnio ciepła)
to zapis po restarcie kompa po tym zdarzeniu :

Pole Wartość
Właściwości czujnika
Typ czujnika HDD (ISA 290h)
Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury
Płyta główna 51 °C (124 °F)
Procesor graficzny 62 °C (144 °F)
SAMSUNG SP1213C 51 °C (124 °F)

Wentylatory
Procesor 1997 RPM

Wartości napięć
Napięcie rdzenia procesora 2.48 V
Aux 3.70 V
+3.3 V 3.26 V
+5 V 5.46 V
+12 V 1.28 V
-12 V -11.13 V
-5 V -0.75 V
Debug Info F FF A9 FF
Debug Info T 51 00 00
Debug Info V 9B E7 CC CB 15 C8 1F (03)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale on nie powiedział że ta karta jest naj na rynku tylko Tak ta karta jest w porządku
> miałem kiedyś laptopa właśnie z nią i polecam naprawdę dobrze działały gry.
i z tym
> się najzupełniej zgadzam.

> ale przeciez o kazdej karcie mozna to powiedziec, wiec nie widze sensu pisac takich rzeczy. Jedynie o intelowskich > integrach mozna napisac, ze nie wspolpracuja z niektorymi grami

> moze to ja mam jakis małolotny umysl, ale tego zdania zrozumiec nie moge

Ale na każdej karcie inaczej chodzą gry, wydajniej czy mniej wydajniej, o to mu chodziło

> Ale to nie oznacza, ze nie mozna na niej grac jak na kazdej innej, ceny mimo wszystko nie sa jakies super wysokie 3k za 1600m.

Można ale kupujesz lapka dla biznesu czy do gierek, filmów i netu ( a o takim tutaj rozmawiamy ), widziałeś specyfikację tych kart graficznych FX 1600 jest porównywalny z 8700GT wiec gdzie tu logika
> Poza tym moglem wspomniec rowniez o wielu kartach high-end

W Polsce wątpię, dell ma ofertę tylko dla osób instytucjonalnych indywidualnie nie kupisz w polsce takiego lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:18, blacklio2 napisał:

Ale na każdej karcie inaczej chodzą gry, wydajniej czy mniej wydajniej, o to mu chodziło


chyba cie nie rozumie - wiadomo, ze na kazdej karcie chodza gry lepiej albo gorzej, gdyby nie chodzily, to bylby to procesor O_o (sorki jezeli tak naprawde to co masz na mysli jest banalne, a ja tego nie potrafie zrozumiec)

Dnia 30.07.2008 o 22:18, blacklio2 napisał:

widziałeś specyfikację tych kart graficznych FX 1600 jest porównywalny z 8700GT wiec
gdzie tu logika


Kurde, drugi raz nie wiem o co ci chodzi. Co z tego, ze 1600 jest porownywalny z 8700? jakie to ma, kurcze, znaczenie.

Dnia 30.07.2008 o 22:18, blacklio2 napisał:

W Polsce wątpię, dell ma ofertę tylko dla osób instytucjonalnych indywidualnie nie kupisz
w polsce takiego lapka

Sa jeszcze partnerzy della, ktorzy rozprowadzaje te laptopy dla klientow indywidualnych, np. kuplaptopa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podawalem testow tylko wynik procentowy w slupku....

W kazdym razie dobrze, ze sa uzytkownicy majacy odmienne zdania czy poglady odnosnie kart.
Jakaz by byla nuda, gdyby wszyscy byli po tej samej stronie barykady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc ,bo za bardzo nie znam sie na tych rzeczach.Więc która karta graficzna jest lepsza GeForce 8800GT czy Radeon HD4850?Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:13, DJ Danielus napisał:

> ja ostatnio wymieniłem gf 8800gts na hd4870 /.../
Ja się zastanawiam skąd Wy wszyscy bierzecie tyle kasy na wymianę? Bardzo dobrą kartę
co chwila ktoś wymienia na jeszcze lepszą. Ja bym po prostu nie wydolił z kasą :)

więc tak :P

pracuje się !, inna sprawa że jak ma się w miarę topowe grafy to nie problem z ich sprzedaniem :P
no i wiesz ludzie mają nałogi różne - jedni piją i palą i wydają na to majątek - ja tam wole bebechy w kompie wymienić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 14:27, scott napisał:

pracuje się !, inna sprawa że jak ma się w miarę topowe grafy to nie problem z ich sprzedaniem
:P

Zapewne dlatego... Choć swojej 8800GT nawet jak bym chciał to nie sprzedam.

Dnia 31.07.2008 o 14:27, scott napisał:

no i wiesz ludzie mają nałogi różne - jedni piją i palą i wydają na to majątek - ja tam
wole bebechy w kompie wymienić :P

A ja oszczędzać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę... Czy mógłby mi ktoś złożyć niezłą konfigurację, ale tak żeby w zestawie był GF 8800gt, albo 9600 przy stosunkowo niskiej cenie(do 1700zł) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dniach planuję kupić Radka 4850HD. Wstrzymywałem się z zakupem do czasu wyjścia nowych modeli. Chodziło mi konkretnie o jakieś z niereferencyjnym i cichym chlodzeniem. Ostatnio z tego co widziałem wyszła wersja Toxic od Sapphire z chłodzeniem Zalmana. Jednak nie jestem pewien, czy ta karta już jest w Polsce. Miałem też drugi pomysł mianowicie kupić zwykłego Radka i dokupić do niego chłodzenie Thermaltake DuOrb ( http://www.frazpc.pl/artykuly/579/THERMALTAKE/DUORB/Efektownie/czy/efektywnie). Zależy mi głównie na cichej pracy, bo mam dość swojej "suszarki":) Co radzicie wybrać? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:40, seles napisał:

czy ktos jeszcze oprócz mnie ma wrażenie złego działania najnowszych sterów do NVidii
serii 8 ?


Ja mam nie wrażenie a pewność. Stery są dobre do wersji 169.21. Wersja 173 to już chu..nia z grzybnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie porównujesz laptopa z 3K do laptopa za 2K

Z partnerami się zgadzam, jak szukałem w październiku właśnie laptopów Della to bardzo ciężko było kupić a z Allegro nie chciałem nic brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować