Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Słuchajcie, w ostatnim numerze "Chip Komputer Test" znalazłem porównanie kart graficznych na AGP (tylko takie karty aktualnie mnie interesują) i tam w tabeli Palit GeForce 6800 GS TDH 256 MB jest minimalnie, bo minimalnie, szybszy od Radeona X850XT Platinum, o niecałe 7% wolniejszy od Leadteka A7800 GS TDH 256 MB a kosztuje 705 zł, to jest ~46% taniej.
Ma ktoś doświadczenie z tą kartą?
Ja mam aktualnie Radeona 9800 Pro, ale chyba waro go wymienić na tego Palita 6800GS?
Aha, jeszcze piszą, że ma procesor od GF 6800 dla PCI-E, tylko zastosowany specjalny mostek umożliwiający granie na AGP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam to samo tylko inaczej nieco niż Krzysztof Marek - chodzi mi o tą kartę pod pci-e, ile ona kosztuje ? I czy warto będzie ją kupować, czy lepiej będzie kupić np. 7600 GT ( zależy mi na full detalach w Gothic 3 : ) ) , do procka którego kupie, coś koło 3ghz AMD Athlon 64 X2 , 1 gb ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:09, WorldWar3PL napisał:

To ja spytam to samo tylko inaczej nieco niż Krzysztof Marek - chodzi mi o tą kartę pod pci-e,
ile ona kosztuje ? I czy warto będzie ją kupować, czy lepiej będzie kupić np. 7600 GT ( zależy
mi na full detalach w Gothic 3 : ) ) , do procka którego kupie, coś koło 3ghz AMD Athlon 64
X2 , 1 gb ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:09, WorldWar3PL napisał:

To ja spytam to samo tylko inaczej nieco niż Krzysztof Marek - chodzi mi o tą kartę pod pci-e,
ile ona kosztuje ? /...

Cholera, bezmyślnie kliknałem nie tam, gdzie trzeba. Przepraszam
Wedle tego samego źródła 6800 GS z 512 MB pamięci kosztuje 785 zł i jest minimalnie szybsza od 7600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 128 bitową Palita 6800GS i karta osiaga około 10.000 z chaczykiem w 3D mark 03 , za karte zaplaciłem okolo 475zł plus przesyłka 22 = 507zł za karta lepszą i tansza od 6600GT ;) Plus Toca Race Driver 3 gratis :D Wersja 256/256 kosztuje ok. 650 - 700zł i za tą cenę po prostu nic nowego nie znajdziesz, ta karta za tą kasę wymiata, wiec szczerze ją polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Co sądzicie o karcie graficznej Radeon X1800GTO HiS IceQ3 Turbo? Wydaje mi się, że teraz, kiedy ceny Radeonów X1800GTO prawie zrównały się z cenami GeForce''ów 7600GT, to te pierwsze są lepszym wyborem. Tymbardziej, że w kartach HiS''a taktowanie jest nieco podwyższone, do tego świetne chłodzenie i możliwość odblokowania dodatkowych 4 potoków, co sprawia, że otrzymujemy Radeona X1800XL, który jest o 300 zł. droższy! Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ ta karta za tą kasę wymiata, wiec szczerze ją polecam !
No to zamówiłem, będę miał w poniedziałek ;)
A Obliviona pewnie jutro, więc instalację odłożę też do poniedziałku... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:35, bartheez napisał:

A ja mam pytanie. Co sądzicie o karcie graficznej Radeon X1800GTO HiS IceQ3 Turbo? Wydaje mi
się, że teraz, kiedy ceny Radeonów X1800GTO prawie zrównały się z cenami GeForce''ów 7600GT,
to te pierwsze są lepszym wyborem. Tymbardziej, że w kartach HiS''a taktowanie jest nieco podwyższone,
do tego świetne chłodzenie i możliwość odblokowania dodatkowych 4 potoków, co sprawia, że otrzymujemy
Radeona X1800XL, który jest o 300 zł. droższy! Co o tym sądzicie?

Po wypuszczeniu nowych kart Nvidii Ati straciło w moich oczach. Ceny wcale się nie zrównały. Ati ma dziwną politykę. W momencie gdy Nvidia wypuszcza coraz wydajniejsze karty, a coraz wiecej gier jest robionych właśnie pod nie, ATI ma znacznie wyższe ceny podczas gdy ich karty są po prostu słabsze.
Jeżeli ktoś kupuje kartę pod względem grania w gry,to niech zaopatrzy sie w Geforcy 7600 i wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:36, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ ta karta za tą kasę wymiata, wiec szczerze ją polecam !
No to zamówiłem, będę miał w poniedziałek ;)
A Obliviona pewnie jutro, więc instalację odłożę też do poniedziałku... ;)


znaczy się wziełes 128/128 ?:) i ile dajesz, z arche.net zamawiasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że SLI było znane już w epoce kamienia łupanego czyli na początku lat 90.? Jako dowód zamieszczam fotkę karty graficznej wyciągniętej z komputera z tamtych czasów (czyt. przedpotopowego). Na górze widać wyraźnie mostek do połączenia dwóch takich kart...


To oczywiście żart (swoją drogą - nabrał się ktoś? ;-) ), ale poważnie to powie mi ktoś może do czego to służyło? Jak widać, karta jest jeszcze na złącze ISA - z odgadnięciem tego problemów nie miałem, ale do czego służy to małe na górze to pojęcia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:43, Widek napisał:

> >/.../> znaczy się wziełes 128/128 ?:) i ile dajesz, z arche.net zamawiasz ?

256/256 za 705 zł w warsztacie/sklepiku komputerowym na osiedlu. Z reguły tam kupuje, bo to i rózne sterowniki ściągną dla mnie, wiatraczki mają, podstawowe programy. Wychodzi na pewno taniej, niż w Komputroniku a z gwarancją też nie ma najmniejszego problemu, po prostu ich nie stać na olewanie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:41, Darkstar181 napisał:

Po wypuszczeniu nowych kart Nvidii Ati straciło w moich oczach. Ceny wcale się nie zrównały.
Ati ma dziwną politykę. W momencie gdy Nvidia wypuszcza coraz wydajniejsze karty, a coraz wiecej
gier jest robionych właśnie pod nie, ATI ma znacznie wyższe ceny podczas gdy ich karty są po
prostu słabsze.
Jeżeli ktoś kupuje kartę pod względem grania w gry,to niech zaopatrzy sie w Geforcy 7600 i
wyżej.


Ale przecież Radeon X1800GTO jest wydajniejszy od GF 7600GT, a cena karty od HiS''a wynosi 829 zł. Czyli te ceny są podobne, a niebawem na pewno się zrównają całkowicie. Więc czemu by nie brać karty wydajniejszej, za tę samą cenę, a do tego z genialnym chłodzeniem i możliwością odblokowania potoków, co jeszcze bardziej umocni tę kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jendak to X1900XTX jest w dalszym ciągu wydajniejsze od 7900GTX i to ATi ma 48 jednostek shaderowych a nie nVidia.
W tym momencie 24 potoki 7900GTX dają nam siłę w starszych gierkach, natomiast wszystkie nowe (od obliviona zaczynając), które bazują na dużej liczbie efektów shaderowych wypadają lepiej już na ATi.
Dodatkowo tylko ATi działa w trybie HDR+4xAA czego nVidia do tej pory nie rozwiązała.
Szykujące się najnowsze dzieło ATi ma już opierać się na zupełnie nowej konstrukcji, gdzie nie będzie znanych do tej pory sztywnych jednostek Potokowych i Shadeerowych, a płynnie przechodzące jedne w drugie w zależności od wymagań gry/programu (nie trzeba chyba tłumaczyć do czego to prowadzi). Dodatkowo oczywiście taka architektura ma na celu wykorzystanie możliwości nadchodzącego DX10 (może i powoli, ale jednak).

Dlatego trudno mówić, że ATi jest złe.
Optymalizacja pod nVidię dużo daje - co widać w niektórych tytułach szczególnie (Doom3, Quake4, Battlefiel 2), jednak ATi idzie jakby w nieco lepszym kierunku.
ATi wygrywa w wysokich rozdzielczościach, wygrywa przy shaderach, przegrywa w niskich rozdzielczościach i w starszych grach (czyt. nie-najnowszych).

Wpływ na cenę ma też doskonałość produkcji. ATi idzie naprzód i stara się stworzyć coś nowego, coś co da przyszłość. Natomiast nVidia doskonali dotychczasowe osiągnięcie, co skutkuje wprowadzaniem optymalizacji w całym układzie a w szczególności jednostkach ROP, a co za tym idzie zmniejszenie ilości tranzystorów (skutkiem czego jest mniejsze zapotrzebowanie na moc), co w końcowej fazie daje mniejsze zużycie materiału (większa ilość układów z jednego wafla => G71 (GF7900) niemal 2x więcej z jednego wafla niż R580 (X1900).

Moc, którą oferuje X1900XTX jest nieco wyższa od tej którą prezentuje 7900GTX dlatego moim zdaniem taka różnica cenowa jaka istnieje odpowiada różnicy wydajności plus poniesionych kosztów produkcji (oczywiście pomijam i tak dosyć kosmiczne ceny HighEndowych kart).

Dziś trzeba się zastanowić, czy polerowanie starej zbroji jest lepsze od badań nad kevlarem i wybrać coś dla siebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 18:46, Mumin napisał:

Wiecie, że SLI było znane już w epoce kamienia łupanego czyli na początku lat 90.? Jako dowód
zamieszczam fotkę karty graficznej wyciągniętej z komputera z tamtych czasów (czyt. przedpotopowego).
Na górze widać wyraźnie mostek do połączenia dwóch takich kart...


To oczywiście żart (swoją drogą - nabrał się ktoś? ;-) ), ale poważnie to powie mi ktoś może
do czego to służyło? Jak widać, karta jest jeszcze na złącze ISA - z odgadnięciem tego problemów
nie miałem, ale do czego służy to małe na górze to pojęcia nie mam.


To rzeczywiście moze być coś w rodzaju SLI, z tego co pamiętam to był kiedyś taki gadżet ktorym się dało dwie karty VooDoo 2 połączyć. Chociaż nie wiem jak to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:08, PsychoMan napisał:

To rzeczywiście moze być coś w rodzaju SLI, z tego co pamiętam to był kiedyś taki gadżet ktorym
się dało dwie karty VooDoo 2 połączyć. Chociaż nie wiem jak to wyglądało.

Hmm... Ale VooDoo 2 to chyba sporo późniejsze czasy - raczej bliżej roku 2000 niż 1991, który widnieje na chipsecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:03, RobeN napisał:

/.../> Dziś trzeba się zastanowić, czy polerowanie starej zbroji jest lepsze od badań nad kevlarem
i wybrać coś dla siebie. ;)

Jak pewnie zauważyłeś odkładam zakup nowego komputera, na rzecz tymczasowego podpakowania starego. Zamówiłem Palita 6800 GS, który, według Chipa, jest minimalnie szybszy od Radeona 850 Platinum. Powinno starczyc do końca przyszłego roku, bo gier wykorzystujacych DirectX 10 chyba wcześniej nie będzie ;)
Wtedy będą solidne opinie o nowym produkcie ATI (R700).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:14, KrzysztofMarek napisał:

Wtedy będą solidne opinie o nowym produkcie ATI (R700).


Racja racja!!
Ja jednak za mój tytulik :D:D:D chyba szarpnę się na R580 :D
W końcu to tylko raz w życiu!!! (a przynajmniej tylko raz jest ten pierwszy raz :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:17, RobeN napisał:

> /.../> Ja jednak za mój tytulik :D:D:D chyba szarpnę się na R580 :D
W końcu to tylko raz w życiu!!! (a przynajmniej tylko raz jest ten pierwszy raz :D)

Tak, ale masz monitor o rozdzielczości 1280x1024. Nie wykorzystasz tej mocy ;)
Nigdy bym nie pomyślał, że ja będę Ciebie hamował w zakupach. Do tej pory to ja byłem rozrzutny a Ty uosobieniem rozsądku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 1280 zaczyna się widoczna przewaga ATi w grach typu Oblivion i zapewne G3 i innych nowych.
Dlatego wydaje mi się iż 16 potoków wystarczy natomiast jednostki shaderowe z pewnością się nie zmarnują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:24, RobeN napisał:

Od 1280 zaczyna się widoczna przewaga ATi w grach typu Oblivion i zapewne G3 i innych nowych.
Dlatego wydaje mi się iż 16 potoków wystarczy natomiast jednostki shaderowe z pewnością się
nie zmarnują :D

Masz ci los...
A ja już zamówiłem tego Palita 6800.
Pocieszam się tylko tym, że i tak jest ponad dwukrotnie szybszy od mojego Radeona 9800 Pro... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować