Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rail Simulator w sklepie gram.pl

36 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2007 o 17:58, Kafar napisał:

A dlaczego akurat ta gra to krok milowy ?:)


Ponieważ wyprzedza o lata świetlne produkty z tej samej kategorii (czyli Microsoft Train Simulator i serię Trainz) :]

Dnia 14.09.2007 o 17:58, Kafar napisał:

eee nie wiem jak w takie cos mozna grac....


Można :) Jedni lubią strzelanki, inni gry wyścigowe, a jeszcze inni symulatory. Przecież to normalne, że każdemu człowiekowi może podobać się coś innego :P

Dnia 14.09.2007 o 17:58, Kafar napisał:

Za 2-3 lata będzie za 20 zł. Wtedy tata mój sobie kupi :).


Raczej w serii EA Classics za 49 zł :) Ale wtedy może już być Rail Simulator 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym najpierw demo... chociaż zdecydowanie takie gry wolę w konwencji makiety i kolejek piko :P
no i ciekawe jak z poziomem trudności prowadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 18:47, pisz napisał:

Sprawdziłbym najpierw demo... chociaż zdecydowanie takie gry wolę w konwencji makiety i kolejek
piko :P
no i ciekawe jak z poziomem trudności prowadzenia


Niestety o tym, czy będzie demo, nie ma żadnych informacji. Kuju na razie dopracowuje wersję europejską, następnie będą zajęci wydaniem dla Ameryki Północnej, więc mogą nie mieć czasu na demo. Jeśli chodzi o poziom trudności, to będą trzy: na najłatwiejszym sterowanie będzie sprowadzało się do przyspieszania i hamowania pociągu za pomocą chyba nawet tylko 2 klawiszy, natomiast na najtrudniejszym poziomie ważne będą wszystkie wskaźniki i najmniejsze nawet kontrolki w kabinie maszynisty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów symulatorów to bajeczka ;-) Jak na początku spojrzałem na obrazek, to myślałem że to jakaś fotka ! :-) Doceńcie prace fani ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to niszowa pozycja tylko dla fanów pociągów. Swego czasu wyszedł Train Simulator od Microsoftu i furory nie zrobił - a przy okazji obecnie jest dostępny w taniej serii konkurencji za 1/4 tej kwoty :) Czemu wychodzą takie symulacje i mają dystrybutorów, a samoloty "zdechły"? Fajnie by było gdyby wreszcie ktoś wydał w Polsce Falcon 4.0 Allied Force. Przecież te samoloty to podstawa naszych Sił Powietrznych :) Na fali F-16 sprzedawałyby się tak samo dobrze, jak jakieś crapowate wyścigi Formuły 1 sygnowane nazwiskiem Kubicy :) Hm... dobrej symulacji GP od GP 4 też w sumie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że lubię wszelakie symulatory. Jestem fanem serii Microsoft Flight Simulator a także serii gier Trainz. A grafika jak widać na screenie jest... wyśmienita :) Ciekawa gra :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 23:34, Uspatente napisał:

Wg mnie to niszowa pozycja tylko dla fanów pociągów. Swego czasu wyszedł Train Simulator od
Microsoftu i furory nie zrobił - a przy okazji obecnie jest dostępny w taniej serii konkurencji
za 1/4 tej kwoty :) Czemu wychodzą takie symulacje i mają dystrybutorów, a samoloty "zdechły"?


Oj, nie zgodzę się. MSTS furory nie zrobił? Jaaasne, przecież prawie milion sprzedanych egzemplarzy i setki tysięcy obiektów w sieci do ściągnięcia to jest nic. O polonizacji Cenegi lepiej nie wspominać, bo osoby tłumaczące grę nie miały pojęcia o kolei. W przypadku Trainz od CDP było podobnie, ale CDP przynajmniej przeprowadził betatesty i starał się wyeliminować błędy w polskiej wersji (ale niestety z SP1 była totalna klapa).
Samoloty "zdechły"? Co chwilę widzę jakieś nowe symulatory w planach wydawniczych, Cenega miała chyba niedawno aż dwa, natomiast od czasów MSTS nie pojawił się żaden porządny symulator kolejowy a Rail Simulator ma duże szanse, żeby to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 00:34, Slave napisał:

Oj, nie zgodzę się. MSTS furory nie zrobił? Jaaasne, przecież prawie milion sprzedanych egzemplarzy
i setki tysięcy obiektów w sieci do ściągnięcia to jest nic. O polonizacji Cenegi lepiej nie
wspominać, bo osoby tłumaczące grę nie miały pojęcia o kolei. W przypadku Trainz od CDP było
podobnie, ale CDP przynajmniej przeprowadził betatesty i starał się wyeliminować błędy w polskiej
wersji (ale niestety z SP1 była totalna klapa).
Samoloty "zdechły"? Co chwilę widzę jakieś nowe symulatory w planach wydawniczych, Cenega miała
chyba niedawno aż dwa, natomiast od czasów MSTS nie pojawił się żaden porządny symulator kolejowy
a Rail Simulator ma duże szanse, żeby to zmienić.


Widzę, że mam do czynienia z fanem kolei, tak więc OK - zgoda. Źle się wyraziłem odnośnie tej furory, ale w Polsce jakoś było cicho o MSTS w czasach premiery. Może to zasługa APN Promise, która jako dystrybutor gier MS dawała "okazyjne" ceny, a może wspomniana przeze mnie niszowość. Swoją drogą taki Zoo Tycoon - myślałem, że to "taka tam" właśnie niszowa gierka, a sprzedała się lepiej niż Doom 3 :) Nie oszukujmy się, obecnie symulatory to gatunek praktycznie wymarły - co do polonizacji to nie wiem, ale obecnie w KKK są same reedycje symulacji od MS, no bo taki Heroes of Pacific czy Blazing Angels to z symulacją ma niewiele wspólnego... Fajnie, że ty jako fan kolei dostaniesz to co lubisz, ale ja (i zapewne inni fani) chciałbym w prezencie (za który zapłacę :P) współczesny symulator lotu a`la dawne Jane`s czy DID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 00:48, Uspatente napisał:

Widzę, że mam do czynienia z fanem kolei, tak więc OK - zgoda. Źle się wyraziłem odnośnie tej
furory, ale w Polsce jakoś było cicho o MSTS w czasach premiery.


Interesowałeś się wtedy MSTS? Parę tygodni po premierze było już około 10 serwisów z dodatkami. Mało?
A to był 2001 rok, większość jeśli miała dostęp do internetu, to przez modem.

Dnia 15.09.2007 o 00:48, Uspatente napisał:

Może to zasługa APN Promise,
która jako dystrybutor gier MS dawała "okazyjne" ceny, a może wspomniana przeze mnie niszowość.


Cena nie była przesadnie wysoka, 160 zł. Jak na tamte czasy nic nadzwyczajnego.


Co do newsa - spodziewałem się takiej ceny, ale poczekam na opinie w internecie. Twórcy dodatków PL na razie zapowiedzieli, że nie mają zamiaru nic tworzyć na nowy tytuł, a więc może być tak, że to MSTS będzie "dzierżył" najbardziej swojskie trasy. Niemniej gra warta zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 00:56, Arclight napisał:

Interesowałeś się wtedy MSTS? Parę tygodni po premierze było już około 10 serwisów z dodatkami.
Mało?
A to był 2001 rok, większość jeśli miała dostęp do internetu, to przez modem.


A i owszem na tle np. jakiegokolwiek FPP czy Football Managera to przecież mała liczba. Ale przecież wspomniałem, że to bardzo niszowy tytuł.

Dnia 15.09.2007 o 00:56, Arclight napisał:

Cena nie była przesadnie wysoka, 160 zł. Jak na tamte czasy nic nadzwyczajnego.


Tu także veto :) 160 zł w 2001r. to była bardzo wysoka kwota jak za grę. Były już tanie serie w kwotach poniżej 50 zł, a CDP wydawał już gry z "polską" ceną.
Odnośnie zainteresowania MSTS - nie interesowałem się tą grą, ale jako fan symulacji tej podniebnej, a nie "drogi żelaznej" chciałem po prostu się wypowiedzieć, że symulacje dzisiaj są cieniem swej świetności z końca lat 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować