Zaloguj się, aby obserwować  
geralt_z_rivii7

Team Fortress 2 - temat ogólny [m]

6690 postów w tym temacie

Chyba nie rozumiecie idei nowej snajperki. Teraz snajper stał się bardziej pomocny drużynie, skampi sobie w jednym miejscu i strzela we wszystkich, przez co ten w kogo trafi przyjmuje na siebie mini-kryty, przez co już znacznie łatwiej go zabić. Chociaż fakt, ogarniętemu snajperowi wystarczy zwykła snajperka - lecz nie każdy gra w FPSy od małego i nie każdy ma takiego skilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 22:11, Wujek-Alfred napisał:

snajperowi wystarczy zwykła snajperka - lecz nie każdy gra w FPSy od małego i nie każdy
ma takiego skilla.

Stare, 150hp bodyshoty już dawno one shotowały medyków, scoutów, demo knightów i engich. Zostają zwykli demo, soldierzy (obaj giną od drugiego fast shot, i nie odczuwają strzału tak mocno jeżeli są na smyczy) i Heavy (nie potrafisz headshotować Heavich? no proszę... zresztą oni mają tyle hp i meda/kanapkę że i tak ich nie ubijesz).

Nikt nie ma od początku uber skilla, ale ta broń wyłącza jakąkolwiek możliwość jego przyrostu. Jesteś noobem i będziesz noobem.

To, co mnie najbardziej wkurza, to właśnie myślenie ludzi takich jak ty: "Nie umiem celować, ale teraz mogę być team-playerem!". Gówno nie teamplay! Na serwerach zaroiło się od pseudo-sniperów. Sniperzy zawsze osłabiają drużynę, o ile nie potrafią naprawdę dobrze strzelać. Chcesz być pomocny to weź w końcu tego cholernego medyka!

/ragemodeoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta nie ma zalet. Może jak miało penetrację to coś znaczyło. Teraz produkuje tylko więcej bezużytecznych sniperów, łudzących się, że bez skilla będziesz credit to team. Zmarnowane sloty i jeszcze mniej medów, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THIS
The Battalion''s Backup no longer gives rage for falling damage.
zepsuli ta bron...

Co do Sydney, grałem nim dla jaj, więc dużo się nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj chyba tak na serio pograłem snajperem na schoolskillu, i heady szły jak miło. Co prawda było troche bdshootów, ale head heaviemu jak leci z wieży był bezcenny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, snajperzy myślący że się przydadzą to tragedia. Nie raz mi się zdarzało mieć 4 snajperów w drużynie, przeszkadzających sobie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 14:24, Viitrik napisał:

Szukam jakiegoś w miarę dobrego klanu. Najlepiej gram scoutem i snajperem, bez żadnych
dodatkowych itemów.


tf2lobby GO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od dawna mam Orange Box lecz dopiero w tym tygodniu odpaliłem TF 2 i postanowiłem pograć trochę na serio pograłem trochę na serwerach z wyszukiwarki każdą z klas i chyba najlepiej gra mi się engim. Ale mam inne pytanie. Jak najlepiej grać engim( znaczy być najbardziej przydatnym dla drużyny)? Lepiej być agresywnym i tworzyć jakieś wysunięte przyczółki ( w pewnych trybach gry) , czy raczej kierować się w stronę umacniania zdobytych obszarów? Wiem że pewnie moje pytania są głupie dla tutejszej braci, ale jestem kompletnym nobem, a nie jestem w stanie znaleźć jakiejś konkretnej porady dla początkującego engiego. Zresztą słyszałem od znajomego że jest to klasa dla ludzi którzy nie mogą nic innego ogarnąć, czy to prawda?

Jeśli ktoś ma czas, czy może pomóc jakoś tak łopatologicznie.
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 17:18, Angar0 napisał:

Jak najlepiej grać engim( znaczy być najbardziej
przydatnym dla drużyny)? Lepiej być agresywnym i tworzyć jakieś wysunięte przyczółki
( w pewnych trybach gry) , czy raczej kierować się w stronę umacniania zdobytych obszarów?

Wszystko zależy od trybu gry oraz stanu aktualnej gry. W CTF według mnie lepiej bronić teki, ustawiać się w miejscach, przez które wrogowie dostają się do intela.
Agresywnie warto działać w payloadzie na ataku oraz w CP, gdy drużyna ma przewagę (przydają się Mini Sentry). Na obronie lepiej grać obronnie (tiaaa).

Dnia 09.10.2010 o 17:18, Angar0 napisał:

Wiem że pewnie moje pytania są głupie dla tutejszej braci, ale jestem kompletnym nobem,

Nie martw się, każdy kiedyś zaczynał ;)

Dnia 09.10.2010 o 17:18, Angar0 napisał:

słyszałem od znajomego że jest to klasa dla ludzi którzy nie mogą nic innego ogarnąć,
czy to prawda?

Nie. Pewnie twój kumpel po prostu sobie nie radzi albo ciągle ginie od działek xD

I taka rada, bo wiem, że wielu ludzi o tym nie wie. Przy budowie działek/dispenserów/teleportów na prawym klawiszu myszy je obracasz. Nie stawiaj teleportów w stronę ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 17:18, Angar0 napisał:

Witam
Od dawna mam Orange Box lecz dopiero w tym tygodniu odpaliłem TF 2 i postanowiłem pograć
trochę na serio pograłem trochę na serwerach z wyszukiwarki każdą z klas i chyba najlepiej
gra mi się engim. Ale mam inne pytanie. Jak najlepiej grać engim( znaczy być najbardziej
przydatnym dla drużyny)? Lepiej być agresywnym i tworzyć jakieś wysunięte przyczółki
( w pewnych trybach gry) , czy raczej kierować się w stronę umacniania zdobytych obszarów?
Wiem że pewnie moje pytania są głupie dla tutejszej braci, ale jestem kompletnym nobem,
a nie jestem w stanie znaleźć jakiejś konkretnej porady dla początkującego engiego. Zresztą
słyszałem od znajomego że jest to klasa dla ludzi którzy nie mogą nic innego ogarnąć,
czy to prawda?

Jeśli ktoś ma czas, czy może pomóc jakoś tak łopatologicznie.
Z góry dziękuję za pomoc.



Zależy, jeśli w ctf_turbine jest szansa by zająć środek i go umocnić - zrób to, to chyba jedyna taka mapa, gdzie środek jest tak ważny
na reszcie ctf można albo przy intelu (jak sawmill) albo przy drodze do intela (jak 2forts) albo w zupełnie losowych miejscach gdy ktoś już broni intel
ogólnie nie radzę stawiać sentry blisko siebie, tzn mogą osłaniać to samo, ale z różnych miejsc

payload i attack/defense, przy ataku głównie TP i robienie jakiegoś spokojnego miejsca, w obronie robienie statycznej obrony, a gdy ta jest, można próbować gdzieś w bardziej wysuniętym miejscu

przy cp, zależy od stylu, albo się zbunkrujesz, albo będziesz wywierał presje na przeciwniku (wtedy się przydaje gunslinger z minisentry)

imo, czasami warto postawić na kreatywność, ta zaskakuje...

btw, najlepszą obroną w ctf jest stworzenie w 2-3 engineerów bazy w intelroomie...


...przeciwnika


a z ogólnych porad
jeśli jesteś w miejscu gdzie możesz zostać zaatakowany to zostaw sobie 100 metalu, powinno wystarczyć na naprawę
rzeczy na 1 lvl egzystują, na lvl 2 zaczynają być użyteczne
jak jest zasada ograniczonego zaufania to jako engie byłoby to zasada braku zaufania lub SPYYYYYYY, podejrzewaj każdego kto idzie w twoją stronę o to, że jest spy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co mi się dzisiaj przytrafiło: http://www.tf2items.com/profiles/76561197994295400 Znalazłem czapkę Ellisa! Nie wiem jakim cudem ja to znalazlem więc się cieszyłem że mialem takiego farta. Jednak gdy chcialem pokazac kumplowi ten przedmiot na wymianie(nie żeby wymienić ale żeby mu udowodnić że to naprawdę mam) i nie mogłem przenieśc bo pisało: Przedmiot kupiony:nie podlega wymianie ani wytworzeniu. LOL powiedzialem jak to ujrzałem. Tak samo jest z patelnie do solda i demo. Wiecie jak o się stało? ktoś mi kupił przedmiot czy co? :D.Bo ja tego nie kupiłem na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 20:43, KrwawyMarcys napisał:

Dostałeś za L4D2. Nie podlegają wymianie te przedmioty.


Czyli jak ma się L4D2 to zdobywa się tą czapę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:05, bobobo napisał:

> Dostałeś za L4D2. Nie podlegają wymianie te przedmioty.

Czyli jak ma się L4D2 to zdobywa się tą czapę?


Ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy przelewanie kasy na Steam Wallets jest proste? Tzn. Czy wystarczy mieć konto w banku i zrobić przelew? I czy wszystkie polskie banki? to obsługują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować