Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Czy pamietacie jak rozpoczela sie przygoda z seria Heroes of Might & Magic ?
Jej prekursorem byla gra Kings Bounty (mozna ja zobaczyc chociazby na plycie z gra Heroes I gdzie zostala dodana jako bonus)
Chwale temu zapomnianemu przez graczy tytulowi pragnie przywrocic 1C swoja nowa produkcja - Kings Bounty: The Legend
Zgodnie z zapowiedziami tworcow gra ma byc polaczeniem gry przygodowej (poruszanie sie bohaterem po mapie przygod odbywa sie w czasie rzeczywistym) z walka w trybie turowym oraz elementami rpg - bardzo ciekawy mix. W grze beda pojawiac sie szlachetni rycerze, nikczemni czarnoksieznicy, madrzy krolowie i najwazniejsze (!) piekne ksiezniczki ;)

Bitwy bedziemy mogli stoczyc z wieloma roznymi monstrami na ladzie lub wodzie, w podziemiach, zamkach a nawet w przedmiotach (?). Bohater nie bedzie uczestniczyc bezposrednio w walce lecz prowadzi do walki swoja armie i wspiera ja.

Zgodnie z zapowiedziami tworcow znajdziemy w grze:

- Klasyczne zwiedzanie mapy przygod w czasie rzeczywistym przeplatane walka w trybie turowym
- Bogaty swiat fantasy z zawila fabula pelna nieoczekiwanych zwrotow i zaskakujacych zakonczen
- Trzech bohaterow do wybory (Rycerz, Paladyn oraz Mag) z unikalnymi charakterystykami i zdolnosciami
- Ogromny swiat z wieloma lokacjami i polami bitew (na powierzchni oaz w podziemiach)
- Zyjacy swiat gry - potwory i wrogonie nie beda bezczynie czekac na gracza lecz same rusza na jego poszukiwanie


Gra planowo powinna pojawic sie w okolicach zimy 2007

jest na co czekac :) rosnie prawdziwy konkurent heroskow :P

strona domowa - http://int.games.1c.ru/kingsbounty/?1CSESSID=046a004bdb081621ee4e82ba65f4fa8e
wiecej screenow znajdziecie - http://www.1cpublishing.eu/game/kings-bounty-the-legend/gallery
trailer http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=1963&id=10884 (dosyc duzy - prawie 125 mb)

20070920111618

20070920111626

20070920111632

20070920111645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja informacji

portal gry.o2.pl przeprowadzil wywiad z Dmitri Gusarov - osoba odpowiedzialna za Kings Bounty: The Legend
http://gry.o2.pl/publicystyka_special/?co=pokaz&id=93

portal RPGWault rowniez przeprowadzil wywiad z ww Panem :) (poruszajacy inne kwestie)
http://rpgvault.ign.com/articles/822/822477p1.html

rzecz jasna oba te wywiady zostaly okraszone kolejna porcja swiezych screenow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 11:19, morthi napisał:

jest na co czekac :) rosnie prawdziwy konkurent heroskow :P

Trudno oceniać na podstawie kilku screenów, ale przyznam, że jak zobaczyłem, to aż coś mnie za serce chwyciło. Piękna bajkowa grafika i podobieństwa do HoMM III sprawiają, że będę śledził co z tym tytułem będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w CDA o tym. Zapowiada się dość ciekawie, a i w końcu nie tak daleko do zimy. :)
Screeny wyglądają fascynująco. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam obejrzec ingame video :) wg mnie woda jest genialna (tak jak jeden ze screenow z wodospadem)

gra jest bajkowa - tak jak byli heroes 1 czy intro settlersow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem już o tym jakiś czas temu z CD-Action. Początkowo gra miała się nazywać Battle Lord, ale później ją przemianowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee to szkoda. Byle by znowu nie przesuwali premiery.
Zapowiada się trochę jak dobre RPG, "żyjący świat", fabuła pełna zwrotów akcji", "ogromny świat". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra z pewnością ma niesamowity potencjał. Już nawet po tym co możemy zobaczyć teraz (choć może faktycznie nie ma tego zbyt wiele) daje ogromne nadzieje. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy wykorzystają ten potencjał i dostaniemy prawdziwą perełkę.
A czy KB będzie stanowić poważne zagrożenie dla HoMM? Tutaj chyba bym się nie zgodził. W końcu gra w dość sporym stopniu będzie różniła się od Heroesów, więc raczej ich fani postawią Kinga na półeczce obok nich, a nie zrezygnują z HoMM. Przynajmniej ja mam taki właśnie plan;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 12:52, morthi napisał:

ciekawe czy bedzie kolekcjonerska wersja...


Myślę, że taka pozycja jak najbardziej zasługuje na EK i że takowa znalazła by wielu nabywców. Zawsze też można zorganizować zapisy na taką edycję - wtedy gracze byliby zadowoleni, a wydawcy nie zostały by niesprzedane egzemplarze na magazynie;) Jestem dobrej myśli w tej kwestii.

Dnia 27.09.2007 o 12:52, morthi napisał:

mnie bardzo przypadla do gustu zmienne oswietlenie dobowe :)


Jest to z pewnością jeden ze smaczków, który doda sporo realizmu rozgrywce i sprawi niemało satysfakcji z gry. Mnie osobiście cieszy też żyjący świat - idziesz sobie spokojnie przez spokojny lasek, a tu znienacka atak przebrzydłych maszkar - to będzie dopiero coś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kings Bounty jest klasyka :) ale grac sie w nia teraz nie da (no chyba ze ktos sie uprze albo chce przypomniec sobie stare czasy i monitor z rozdzielczoscia 640x480 ;) )

Legendyy to swoisty powrot do korzeni - a z tego co jest prezentowane przez tworcow sadze ze bardzo udany bedzie to powrot.

jako ze Cenega wspolpracuje z 1C to pewnie ona wyda ta gre... czyli bedziemy mogli liczyc na wersje angielska + latke spolszczajaca albo tez wersje polska + opcjonalne zangielszczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:02, morthi napisał:

jako ze Cenega wspolpracuje z 1C to pewnie ona wyda ta gre... czyli bedziemy mogli liczyc na
wersje angielska + latke spolszczajaca albo tez wersje polska + opcjonalne zangielszczenie
;)


Nie wiem jak sprawy wyglądają z lokalizacjami w wykonaniu Cenegi - jeszcze nie miałem przyjemności doświadczyć... Gdyby były jednak takie dwie opcje nie wiem, czy nie skłoniłbym się ku wersji angielskiej. Rozumiem, że ewentulana łatka spolszczająca dawałaby wersję "kinową"? Jak dla w wielu przypadkach właśnie taka jest lepsza. Polski dubbing w grach często kończy się recytacją tekstów z gry, wypranych z emocji...
Jednak czasu do premiery jeszcze co nieco zostało, więc będzie trzeba sobie to jeszcze na spokojnie przemyśleć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że odmłodniałem o kilkanaście lat :D
To mi przypomina mój pierwszy raz z HoMM :D
Mam nadzieję, że do końca wszystko wyjdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe :)
Może być fajną przerwą zajączkową :)

Edit: (złośliwość mode on) A tak BTW jak Ty to robisz, że takie rzeczy ciągle znajdujesz a manuala do płyty znaleźć nie umiesz :P (złośliwość mode off)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować