Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dzięki!

Wiecie czego mi brakuje to dalszego zoomu w grze. No ale gra jest naprawdę niesamowita :)

Co do duchów to ja lubię puszczać te pływające żabki :) oraz podoba mi się te kółko duże niebieskie :) - sorki że tak to nazywam ale nie mam głowy to zapamiętywania wszystkich nazw.

Ile jest bossów w grze? Kraken, Zółwik, Zmutowany Pająk i finałowy boss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 09:51, Ostrowiak napisał:

To nie żabki - to piranie :) A niebieskie kółka to... hmm... który to duszek?


Linna i jej czar Lodowa Sfera :) - może czasami to nie jest efektowne bo na silniejsze jednostki słabe ale przydaje się jak np są 3-4 blisko siebie jednostki strzelajace to szybko tam stawiasz tą sferę i oni zajmują się nią niż walczyć z twoimi - i jak minie tura to już rzucam czar i po nich praktycznie:)

Przydatne jak nie chcesz tracić ilości jednostek.

--
Ja trochę nie kumam tego waszego Tanka.. Niby jakie to czare mają chronić ? Oraz jaką jednostkę warto wybrać w rolę tanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś do melee, co ma mnóstwo życia i zdolności pozwalające "zainteresować" więcej wrogów. Na przykład smok. Zarzucisz kamienną skórę/boską zbroję, tych co go okrążą drapniesz Zemstą (czy jak się to nazywało), jeżeli tank będzie padał to wskrzeszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirabella ma kiepskie bonusy, dla bandytów i piratów się nie opłaca. Polecam Xeonnę od Demonów lub elfią księżniczkę. Żabka jest przydatna tylko dla magów i tylko na początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Mirabella daje bonusy dla piratów, więc nie jest zbyt przydatna. Lepiej poczekaj na wyprawę do Demonis i tam poszukaj nowej żonki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powinna być zakazana :P Bo szczerze to trochę nie ładnie tak pokazywać w grze, że odrzucanie i porzucanie żony z dziećmi dla innej przyniesie bohaterowi większe korzyści :P Ktoś psychiczny pogra w grę i też tak w realnym życiu zdecyduje hehe :P

A gdzie te Elficki świat zobaczę? dalej za krasnoludami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 14:16, Vattic napisał:

Ta gra powinna być zakazana :P Bo szczerze to trochę nie ładnie tak pokazywać w grze,
że odrzucanie i porzucanie żony z dziećmi dla innej przyniesie bohaterowi większe korzyści
:P Ktoś psychiczny pogra w grę i też tak w realnym życiu zdecyduje hehe :P

A gdzie te Elficki świat zobaczę? dalej za krasnoludami?


Jak będziesz realizował główny wątek to król będzie ci w pewnym momencie kazał udać się do kraju elfów. Jak załatwisz sprawę u krasnoludów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie światy obejrzysz wraz z postępem fabuły. Ja utknąłem w przedostatniej krainie i dostałem takiego łupnia, że aż mnie od gry oderwało na jakiś czas ;]

A co do żony to jak dla mnie wszystko zależy od dzieci. Cały czas mam Feanorę, bo trafiłem dobre dzieciaki i jakoś ciężko mi zmienić na księżniczkę elfów, nie chcę ryzykować. A panna z Demonis jakoś w ogóle do mnie nie przemawia, mimo niezłego bonusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elficka panna jest zabawna - gdy napomkniesz o rozwodzie stwierdzi, że dawno o tym myślała, zabiera kasę i dzieci i wraca do domu :)

Poza tym demonessa to niezła partia, jaki średniowieczny rycerz nie chciałby mieć płonącej żony lojalnej na zabój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 21:31, Ostrowiak napisał:

Poza tym demonessa to niezła partia, jaki średniowieczny rycerz nie chciałby mieć płonącej
żony lojalnej na zabój?

Każdy? ;>
Gdzie w średniowieczu równouprawnienie? ;D
Baba miała w domu siedzieć i dzieci chować, a nie walczyć u boku męża :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 21:47, windows00 napisał:

Gdzie w średniowieczu równouprawnienie? ;D
Baba miała w domu siedzieć i dzieci chować, a nie walczyć u boku męża :>

Mhm sam nie wiem. U takich Celtów z tego co wiem panowało całkiem niezgorsze równouprawnienie, kobiety mogły walczyć i przewodzić klanom. W początkach średniowiecza nie było też tak źle pamiętam że w jakichś epickich historiach (chyba o Karolu Wielkim) była kobieta paladynka. Niestety potem chrześcijanie zaczęli ustanawiać "jedynie słuszną" rolę kobiety i do widzenia z równouprawnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakaś inna gra z tego gatunku? Heroes 5 odpada bo jest w/g mnie bardzo słaba :(

Chyba jedynie trzeba czekać na dodatek i disciples 3 bo tak to bieda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 22:14, Vattic napisał:

Panowie czy jest jakaś inna gra z tego gatunku? Heroes 5 odpada bo jest w/g mnie bardzo
słaba :(

Nie wywołuj flame''u z lasu ;D

Dnia 15.08.2009 o 22:14, Vattic napisał:

Chyba jedynie trzeba czekać na dodatek i disciples 3 bo tak to bieda :(

Poszukaj dema Fantasy Wars.
Cała gra jest turowa - nie ma podziału na eksplorację i walkę.
Jednostki rozwijają się w czasie gry, zdobywają nowe zdolności (niektóre można ulepszać różnymi drogami).
Za wykonanie zadań dostajesz nagrody, im szybciej wykonasz, tym lepsze.
Są zadania poboczne. Gra ogólnie trudniejsza od Heroes''ów i KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swobodna eksploracja, multum zadań i możliwość rozbudowy postaci? Inna gra Katauri, Space Rangers II: Rebelia

Miks space sima/strategii/handlówki/RPG/przygodówki/shootera i wciąga :) Uniwersum kosmiczne jednakże.

Poza tym niedługo wyjdzie dodatek do King''s Bounty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

windows00 --> Fantasy Wars nie spodobało mi się :(

Ostrowiak --> a wiesz, że rok temu dokładnie grywałem w tą grę jak nie miałem netu - fajowa gra ale ciężka :P i za daleko nie dochodziłem w niej :(. Ale ma klimacik i wciąga! Szkoda, że dodatek nie został spolszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć wam!
Mam pytanie - czy ktos z was zna sposób na powiększenie liter w King''s bounty? Na moim stacjonarnym kompie nie ma problemu, ale jak zainstalowałem gre na laptopie to wcale prawie nie widac co jest napisane, trzeba się strasznie wślepiać w monitor... Teoretycznie zmiana wielkości fonta nie powinna byc problemem... Jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować