Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 19:32, Darnok_Rukia napisał:

Mam pytanie czy gra jest przystępna dla ludzi którzy nie nigdy nie mieli kontaktu z tym
gatunkiem ?

Jeśli grałeś w jakąkolwiek odsłonę serii HoMM powinieneś się dość szybko odnaleźć. ;-) Nie jest to co prawda gra identyczna ale bardzo podobna. Jeśli nie odrażają cię długie walki i turowa walka to bierz.
>Grałem w demko ,i bardzo mi się podobało jednak nie było tam żadnego samouczka

Dnia 10.04.2010 o 19:32, Darnok_Rukia napisał:

(albo przegapiłem ) ,jest coś takiego w pełnej wersji ?

Nie było? Grałem co prawda dawno temu ale z tego co pamiętam to właśnie demko było samouczkiem wyciętym z gry ale jeżeli to ja coś pomieszałem to i owszem - samouczek jest, nauczy cię podstaw gry, poza tym menusy i interfejs są dość przejrzyste i nie jest trudno się do niego przyzwyczaić. Dasz sobie radę. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samouczka jako takiego to nie ma. Ale podstawy opanujesz już po chwili. Gra należy do tych co to są łatwe do opanowania, ale trudne do wygrania. Jeśli nie grałeś nigdy w podobne gry to nie ustawiaj poziomu trudności na wyższy niż "normalny". On już jest wystarczająco trudny.
Gra premiuje myślenie strategiczne. Nie warto rzucać się na wszystko co się rusza i trzeba często uciekać żeby nie dostać wciry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:32, Darnok_Rukia napisał:

Mam pytanie czy gra jest przystępna dla ludzi którzy nie nigdy nie mieli kontaktu z tym
gatunkiem ? Grałem w demko ,i bardzo mi się podobało jednak nie było tam żadnego samouczka
(albo przegapiłem ) ,jest coś takiego w pełnej wersji ?

Kupuj kupuj.
Ja przeszedłem identyczną drogę jak ty: w nic podobnego nigdy nie grałem, odpaliłem demko... I na skrzydłach poleciałem do sklepu ^_^

Gra przystępna, wymagająca używania musgu, ale idealna dla "nowych" gatunkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 16:26, Darnok_Rukia napisał:

Jak polepszyć morale teamu bo rozumiem ze z dobrych płyną jakieś bonusy do ataku itp ?


Przedmioty zapewniają lepsze morale. Umiejętności Paladyna też dają bonus do morale poszczególnych rodzajów oddziałów. Patrz też na to kto jest w armii -> ludzie i nieumarli będą sie ze sobą gryźli, podobnie jak krasnoludy i smoki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ,dopiero co zdobyłem skrzynkę z duchami szału ale w ogóle nie da się nimi walczyć ,pisze że odmawiają posłuszeństwa .Będą walczyć wraz z postępami w fabule czy trzeba robić jakieś questy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 07:40, Darnok_Rukia napisał:

Mam jeszcze pytanie ,dopiero co zdobyłem skrzynkę z duchami szału ale w ogóle nie da
się nimi walczyć ,pisze że odmawiają posłuszeństwa .Będą walczyć wraz z postępami w fabule
czy trzeba robić jakieś questy ?

Porozmawiaj z nimi, wszystko ci powiedzą, kiedy przejda na twoją stronę, Zerok i Sleem odblokowywae są najszybciej, a najlepszy duch - Żniwiaż - najpóźniej. Ale warto, duchy szału są kluczem do zwycięstwa w każdej walce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej już odpowiedział. Dam tylko wskazówkę żeby jak najczęściej używać duchów szału. Nawet jeśli to nie jest konieczne, np. na koniec wygrywanej już walki. Zawsze daje to trochę expa i przynosi korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 22:28, Piotrbov napisał:

Ja sobie tak ostatnio kupiłem tą grę i mam takie pytanie. Jak można tutaj zarabiać kasę, bo ciągle mi braknie.


Hmm szczerze mówiąc to sam nie wiem co doradzić. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby zabrakło gotówki. Zbieraj znajdźki, wygrywaj bitwy, sprzedawaj zbędny stuff i oszczędzaj wojsko co by nie tracić wiele kasy na rekrutacje po trudnych walkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 22:31, HumanGhost napisał:

Hmm szczerze mówiąc to sam nie wiem co doradzić. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby zabrakło
gotówki. Zbieraj znajdźki, wygrywaj bitwy, sprzedawaj zbędny stuff i oszczędzaj wojsko
co by nie tracić wiele kasy na rekrutacje po trudnych walkach.


No dobra, ale jak oszczędzać na wojsko, gdy widzę tylko armie które zwykle mają "overpower" nade mną i za nic w świecie nie mogę ich pokonać, leadership mam 770.
I jeszcze jedno pytanie, kiedy się wojsko w zamkach itd. odnawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 22:57, Piotrbov napisał:

I jeszcze jedno pytanie, kiedy się wojsko w zamkach itd. odnawia?


Najczęściej po ważnych wydarzeniach związanych z głównym wątkiem. Jak np.

Spoiler

pokonanie żółwia , podpisanie traktatu z krasnoludami, czy zabicie generała w zaświatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe na początku gry to się częściej ucieka przed przeciwnikami niż walczy. Gra jest trudna, co tu dużo ukrywać. Trzeba się przyzwyczaić, że tutaj walki potrafią być naprawdę wymagające. Trzeba myśleć nie tylko o wygranej, ale też o tym jak najmniej wojska samemu stracić.
W "podstawce" najlepsze wojska pojawiają sie bardzo późno i ilościach niezadowalających. Choć można mieć farta i trafić na kilka miejsc werbunku, np. niedźwiedzi polarnych (moje ulubione jednostki w Legendzie). Trzeba mieć też sporo farta, np. przy trafieniach krytycznych. Zwracaj uwagę jakie jednostki jakie mają na nie szanse. Trafienie krytyczne to kilka razy więcej obrażeń.
Wojsko w głównym zamku zacznie się zwiększać w czasie postępów w fabule.
Taka jeszcze podpowiedź. Wybijaj wszystkie jednostki w danej lokacji. Jeśli jesteś za słaby wróć później. Nie zostawiaj nawet najsłabszych przeciwników. Zawsze to trochę exp''a a wbicie na najwyższe levele wcale tak łatwo nie przychodzi.
Kim grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 08:21, HumanGhost napisał:

Taka jeszcze podpowiedź. Wybijaj wszystkie jednostki w danej lokacji. Jeśli jesteś za
słaby wróć później. Nie zostawiaj nawet najsłabszych przeciwników. Zawsze to trochę exp''a
a wbicie na najwyższe levele wcale tak łatwo nie przychodzi.


To ja tak robię, tyle że właśnie zostały mi ( dla przykładu ) w pierwszej lokacji do pokonania Jakieś Gryfy, Championów i 400 pająków ;)

Dnia 18.04.2010 o 08:21, HumanGhost napisał:

Kim grasz?


Magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 09:24, Piotrbov napisał:

Magiem.


Też grałem magiem. Jak dojdziesz w rozwoju bohatera do możliwości rzucania dwa-trzy razy na turę dwóch zaklęć to już będziesz wymiatał. Pod koniec to już prawie nie miałem strat nawet w trudnych walkach dzięki "Wskrzeszeniu" i rzucaniu dwóch zaklęć na turę. :-)
Pamiętaj o rozwijaniu duchów szału jak już je będziesz miał. Bardzo pomocne.

W Wojowniczą Księżniczkę gram Paladynem i jest trochę trudniej. Trzeba się przestawić po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie uruchomienia Wojowniczej Księżniczki gra stwierdza mi że wykryła próbę zastosowania oprogramowania emulującego i odmawia współpracy z boku okna jest jednak opcja wprowadzenia klucza i w związku z tym mam pytanie - gdzie ów klucz można znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 18:49, Karharot napisał:

Przy próbie uruchomienia Wojowniczej Księżniczki gra stwierdza mi że wykryła próbę zastosowania
oprogramowania emulującego i odmawia współpracy z boku okna jest jednak opcja wprowadzenia
klucza i w związku z tym mam pytanie - gdzie ów klucz można znaleźć?

Eeeeee? StarForce się uparł? jeżeli masz jakiekolwiek Daemony czy Alcohole to je powyłączaj, a co do klucza... Hmmm.... Niech no spojrzę... Na instrukcji jest tylko kod do rejestracji u Cenegi. Nie wiem o co może chodzić.

PS. Tak jakoś cały czas mi wesoło jest, ale teraz, jak moderator nie pyta się w wątku konkretnej gry to tym bardziej mi wesoło =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 21:02, Piciambeer napisał:

Eeeeee? StarForce się uparł? jeżeli masz jakiekolwiek Daemony czy Alcohole to je powyłączaj,

Nope, jednak jakiś czas temu miałem Daemona, może coś zostało w rejestrze.

Dnia 30.04.2010 o 21:02, Piciambeer napisał:

a co do klucza... Hmmm.... Niech no spojrzę... Na instrukcji jest tylko kod do rejestracji u Cenegi. Nie wiem o co może chodzić.

No właśnie też go nie mogę znaleźć, nie dość że ten przeklęty SF mnie ciągle blokuje to do tego ma niekompletny tryb awaryjny :/

Dnia 30.04.2010 o 21:02, Piciambeer napisał:

PS. Tak jakoś cały czas mi wesoło jest, ale teraz, jak moderator nie pyta się w wątku konkretnej gry to tym bardziej mi wesoło =D

Tamten wątek wygląda prawie na martwy a że w tym się już wypowiadałem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2010 o 21:44, Karharot napisał:

Nope, jednak jakiś czas temu miałem Daemona, może coś zostało w rejestrze.

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Dnia 30.04.2010 o 21:44, Karharot napisał:

Tamten wątek wygląda prawie na martwy a że w tym się już wypowiadałem... ;)

Ha, są ludzie, którzy mają ten wątek przyklejony. Na przykład ja ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować