Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2008 o 14:48, Karharot napisał:

Atak i obrona modyfikują zadawane obrażenia - przy równym ataku jednostki zadającej obrażenia
i obronie jednostki otrzymującej obrażenia ilość odebranych pż jest równa parametrowi
"obrażenia" jednostki atakującej. Jeśli atak jest większy od obrony to obrażenia są stopniowo
zwiększane (do maksymalnie 300%), jeśli atak jest niższy od obrony to obrażenia są zmniejszane
(do minimum 1/3).


możesz to jakoś jaśniej wyjaśnić ? lub nie co inaczej ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych przeliczników więc nie mogę przedstawić wzoru. Sprowadza się to jednak do tego że jeśli jednostka (grupa jednostek) zadająca 20-50 obrażeń i mająca atak 10 zaatakuje jednostkę mającą obronę 10 to zada jej 20-50 obrażeń. Jeśli zaatakowana jednostka będzie miała mniej niż 10 obrony to obrażenia będą większe jeśli natomiast zaatakowana jednostka będzie miała więcej niż 10 obrony to obrażenia będą mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, otóż mam zainstalowaną grę king''s bounty (wersja pl) w wersji 1.64. Ściągnąłem z oficjalnej strony patcha 1.65 i próbowałem go zainstalować jednak wyświetla mi się "unknown error" i nic się nie instaluje. Mam system windows vista 32. Może mi ktoś powiedzieć, co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 21:13, Rafal G napisał:

Patch 1.65 nie jest przeznaczony dla polskiej wersji gry. Nad takim patchem trwają prace.
Kiedy tylko się pojawi info i patch do pobrania znajdziesz tutaj: http://kingsbounty.pl/


Dzięki. :) że też sam nie sprawdziłem... już myślałem, że coś z systemem nie tak jest. Tak to już jest jak człowiek dopadnie nową grę i chce jak najszybciej patch''ować i grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 00:33, Vattic napisał:

Cenega pewnie wyda patch za półroku :D kiedy to już będzie dodatek na rynku. Wstyd!

Gra jako taka jes świetna i momentami naprawdę śmiać mi się chce z questów, ale wolałbym żeby wydawcą był CDProjekt - byłbym spokojniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 14:17, Neme_zis napisał:

Gra jako taka jes świetna i momentami naprawdę śmiać mi się chce z questów, ale wolałbym
żeby wydawcą był CDProjekt - byłbym spokojniejszy...


Ja powiedziałbym, że może być wręcz odwrotnie - powinniśmy się cieszyć, że to Cenega wydaje grę:) Co do patcha nie ma obaw, co do tego czy i kiedy się ukaże- naprawdę:) Śledźcie wspomnianą stronę i jej forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 14:24, Rafal G napisał:

Ja powiedziałbym, że może być wręcz odwrotnie - powinniśmy się cieszyć, że to Cenega
wydaje grę:) Co do patcha nie ma obaw, co do tego czy i kiedy się ukaże- naprawdę:) Śledźcie
wspomnianą stronę i jej forum:)

Jest się z czego cieszyć, naprawdę. cenega jako jedyny dystrybutor wpieprzyła do gry starforce''a, podczas gdy pozostali dali securoma. Wychwalajmy cenegę za to, że na każdym kroku utrudnia wszystko uczciwym graczom. I żadnego kontaktu w razie potrzeby. I nie mówię o ostatnich wydarzeniach kiedy to siadła telefonia, pracownik miał wypadek itp. (strasznie dużo tych zbiegów okoliczności) tylko o tym, że nieważne kiedy i nieważne na jaki temat wyślę maila, to nigdy nie odpisują. Ja tam wolę CDP. Przynajmniej odpisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 14:52, Karanthir666 napisał:

Jest się z czego cieszyć, naprawdę. cenega jako jedyny dystrybutor wpieprzyła do gry
starforce''a, podczas gdy pozostali dali securoma. Wychwalajmy cenegę za to, że na każdym
kroku utrudnia wszystko uczciwym graczom. I żadnego kontaktu w razie potrzeby. I nie
mówię o ostatnich wydarzeniach kiedy to siadła telefonia, pracownik miał wypadek itp.
(strasznie dużo tych zbiegów okoliczności) tylko o tym, że nieważne kiedy i nieważne
na jaki temat wyślę maila, to nigdy nie odpisują. Ja tam wolę CDP. Przynajmniej odpisują.

No też właśnie dlatego stwierdziłem, że wolę CDP. Kontakt lepszy i w razie problemu to się liczy. Poza tym mam wrażenie że CDP generalnie lepiej traktuje sprawę polskich patchy, ale u nas i tak ta sprawa kuleje nieważne kto grę wydał. Nie rozumiem czemu musimy czekać nieraz po kilka tygodni jak nie dłużej na to, żeby dostać wersję PL patcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zaczynam porządnie grać w KB:L

Maga zostawie na później jak zachce mi się grać drugi raz :) bo ponoć nim się gra najtrudniej?

Wybór pada na Paladyna lub Wojownika.. Czy może mi ktoś wymienić wady i zalety zposród tych dwóch klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem magiem i nie uważam aby był on słabą postacią. Unikatowa zdolność pozwalająca mu w ciągu trzech tur walki rzucać 2 czary na turę sprawia że wiele walk kończy się zanim się w ogóle rozpocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że poziom trudności przerósł mnie w tej grze. Po pojawieniu się na wyspach elfów zaczęło być trudno ale kiedy udałem się dalej w głąb tych wysp np. odbicie zamku Orinoko chyba, to już nie przelewki. Kraina umarłych to już padłem. Nawet nie ma gdzie kupić porządnych silnych jednostek. Muszę chyba sobie odpuścić na jakiś czas i obmyślić plan działania.

Chyba, że ktoś ma dla mnie rady?

Aha, gram Paladynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cofnąć się, robić wszystkie questy, wyczyścić wszystkie mapki z wszystkich stworów. Też gram Paladynem i po takiej rozgrywce Orinoko odbiłem bez problemu.
Domyślny skład na krainę elfów:

-enty (sędziwe gdy tylko będą)
-szmaragdowe smoki (wlecieć między oddziały i użyć Wyssania - luksus)
-elfy (bonusy statystyk czynią z nich potężną siłę)
-szamani (z Wysp Zachodnich, potężna jednostka)
-jednorożce (czarne gdy tylko będą)

W połączeniu z księżniczką Orinoko, Neoką, morale skaczą w górę i walki stają się banalne.

Duchy szały:

-Zerok szkolony głównie w AoE (ostatni atak) - najwyższy lv
-Sleem głównie dla rybek i tarczy - wysoki lv
-Linna dla zaspokajania liczników Szału i Many, czasem dla Gadżetu i Kulki - najniższy lv
-Żniwiarz jako kombajn ssąco-koszący (Wyssanie Szału FTW!) - wysoki lv

Kombinacja Wyssania --> Ostrzy (gdy są magowie) lub rybek (gdy nie ma) --> kuleczki lub gadżetu --> ataków dowolnych miażdży wszystko.

EDIT --> Byłbym zapomniał :) Wskrzeszenia używaj jak najczęściej, to nic że sporo many zabiera, pozwala oszczędzić czasem mnóstwo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ci szamani to jako raczej... ostatnia postoja. u mnie cały czas tylko rzucają te topory albo dają laski na pole bitwy..

ps takie pytanie ile może byc maksymalnie many 100 ?
aktualnie mam 71.
jestem juz na wyspie elfów.. mam 19 poziom :) mimo ze jestem wojownik mam staty 13/15/15 :P kto by pomyslał ze wojownik bedzie najsłabszy z ataku hehe.
ogólnie to walcze piratami.. są ok mimo ze nie najlepsi ale na razie daje rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, manę można mieć w takich ilościach, jakie się nabędzie, np. podczas artykułów było widać 120 many.

A szamani wspierani czarem Dar niszczą wszystko, takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 09:02, Chester001 napisał:

ci szamani to jako raczej... ostatnia postoja. u mnie cały czas tylko rzucają te topory
albo dają laski na pole bitwy..

ps takie pytanie ile może byc maksymalnie many 100 ?
aktualnie mam 71.
jestem juz na wyspie elfów.. mam 19 poziom :) mimo ze jestem wojownik mam staty 13/15/15
:P kto by pomyslał ze wojownik bedzie najsłabszy z ataku hehe.
ogólnie to walcze piratami.. są ok mimo ze nie najlepsi ale na razie daje rade..


Bierz smoki do swojej armii w ostatnie walce lepiej mieć tylko jednostki 5 lvl (smoki + arcydemony;). Many można mieć ponad 100, na wyspach w kopalniach od krasnoludów (niewolników) było mozna dostać pieczone szczury czy cos w tym stylu +5do many za -5 szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze na początku gry jak przejdziesz test to mianują cię na poszukiwacza skarbów ??

oraz drugie pytanie czy jak zawsze twojemu bohaterowi zwiększa się LVL to każdej twojej jednostce też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze ale nie lubie gier typu Heroes. Poza tym skutecznie odrzuca mnie ten blond wlosy ped... laluś xd w lśniacej zbroi i na białym rumaku na okładce;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 07:19, Ostrowiak napisał:

Cofnąć się, robić wszystkie questy, wyczyścić wszystkie mapki z wszystkich stworów. Też
gram Paladynem i po takiej rozgrywce Orinoko odbiłem bez problemu.

No ja właśnie tak robię czyszcząc mapki i robiąc questy ale coś nie jest nie tak.

Dnia 22.11.2008 o 07:19, Ostrowiak napisał:

Domyślny skład na krainę elfów:

-enty (sędziwe gdy tylko będą)
-szmaragdowe smoki (wlecieć między oddziały i użyć Wyssania - luksus)
-elfy (bonusy statystyk czynią z nich potężną siłę)
-szamani (z Wysp Zachodnich, potężna jednostka)
-jednorożce (czarne gdy tylko będą)

W połączeniu z księżniczką Orinoko, Neoką, morale skaczą w górę i walki stają się banalne.

Duchy szały:

-Zerok szkolony głównie w AoE (ostatni atak) - najwyższy lv
-Sleem głównie dla rybek i tarczy - wysoki lv
-Linna dla zaspokajania liczników Szału i Many, czasem dla Gadżetu i Kulki - najniższy
lv
-Żniwiarz jako kombajn ssąco-koszący (Wyssanie Szału FTW!) - wysoki lv

Kombinacja Wyssania --> Ostrzy (gdy są magowie) lub rybek (gdy nie ma) --> kuleczki
lub gadżetu --> ataków dowolnych miażdży wszystko.

EDIT --> Byłbym zapomniał :) Wskrzeszenia używaj jak najczęściej, to nic że sporo
many zabiera, pozwala oszczędzić czasem mnóstwo kasy.


Dzięki za radę, postaram się czegoś spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować