Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2009 o 19:42, darth 16 napisał:

To nie była recenzja, tylko moja opinia. Polecam def. słowa recenzja.


napisalem "pseudo recenzja" (czyli cos co nie jest recenzja), nie proboj mi wlozyc w usta czegos czego nie powiedzialem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tylko moje mylne wrażenie, ale wydaje mi się, że po patchu 1.7, gra stała się trochę trudniejsza. Wróg jest jakby silniejszy, ma więcej jednostek strzelających, handlarze większość slotów na czary i przedmioty mają puste. Dostępne czary i przedmioty są kiepskie (np. do tej pory czar "lodowego smoka" miałem praktycznie już na Wyspach Wolności, a teraz dwie gry pod rząd i nie mam ich po zakończeniu krainy elfów i krasnoludów (prawie w całości), trzy razy pod rząd "dzidziusia" +10 do szału, postacią z 18 levelem, nie mam porządnej mycki tylko jakieś badziewko +1 do obrony - kupione zresztą w jakimś zamku. I tak mógłbym mnożyć przykłady mojego pecha przy tworzeniu gry lub wyimaginowanej winy Patcha 1.7 w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam misję "mapy podziemi" czy jakoś tak. Król wysłał mnie na jakieś wyspy no i wypełniłem zadanie. Tylko nie wiem jak wrócić do króla żeby mu te mapy oddać... prosiłbym o w miarę szybką pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:17, CR7 napisał:

Mam misję "mapy podziemi" czy jakoś tak. Król wysłał mnie na jakieś wyspy no i wypełniłem
zadanie. Tylko nie wiem jak wrócić do króla żeby mu te mapy oddać... prosiłbym o w miarę
szybką pomoc ;)

W taki sam sposób jak się na te wyspy dostałeś - statkiem. Wracasz do miejsca, od którego zacząłeś eksplorację Wysp Wolności i rozmawiasz ze stojącym tam kupcem o powrocie do Darionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2009 o 18:41, windows00 napisał:

W taki sam sposób jak się na te wyspy dostałeś - statkiem. Wracasz do miejsca, od którego
zacząłeś eksplorację Wysp Wolności i rozmawiasz ze stojącym tam kupcem o powrocie do
Darionu.


Dzięki... przysiągłbym że to robiłem i że wcześniej nie było tej linii dialogowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:09, Rafal G napisał:

U Ciebie nie będzie zaznaczony na pewno. Mapa przedstawia Grenwort - tam zaczynasz grę.

W takim razie gdzie mogę go znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukasaz-Cuchnący Morzczuk to chyba ten, kórego żonka zamieniała się w zombi? - znjdziesz go na północny zachód od zamku Grenwort - budnek jest zaznaczony jako kryjówka bandytów (czy jakoś tak).

Jak ulepszyć kapłanów na inkwizytorów??
Dopiero dziś zobaczyłam w okieku informacyjnym Kapłanów obok ikonki "zwolnij jdnostki" ikonkę "ulepsz na inkwizytorów"... Czy ktoś wie jak to zrobić? Ja mam tę ikonkę nieaktywną... Może coś trzeba mieć albo być w jakimś specjalnym miejscu?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta.
Musisz mieć przede wszystkim wolne miejsce na jednostki. Poza tym wyszkolić możesz tylko określoną ilość tzn masz 120 kapłanów, ale możesz zmieć 70 inkwizytorów, więc rozdzielasz kapłanów i ich szkolisz.
Jeżeli twój bohater ma już inkwizytorów, to wystarczy przenieść ich na chwile do garnizonu i wtedy ikonka powinna być już na 100% aktywna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 14:39, LK30 napisał:

Jak ulepszyć kapłanów na inkwizytorów??

Przede wszystkim trzeba mieć wyuczoną specjalność w drzewku "Umysłu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 14:11, Lukasaz napisał:

> U Ciebie nie będzie zaznaczony na pewno. Mapa przedstawia Grenwort - tam zaczynasz
grę.
W takim razie gdzie mogę go znaleźć?

Już go znalazłem więc nie ma pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:04, Lukasaz napisał:

> > U Ciebie nie będzie zaznaczony na pewno. Mapa przedstawia Grenwort - tam zaczynasz

> grę.
> W takim razie gdzie mogę go znaleźć?
Już go znalazłem więc nie ma pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie na stronie cenegi pisze ze jest patch do polskiego wydania 1.6.5 (1.7) - 63 MB waży. Więc to jest 1.7 czy 1.6.5 jeszcze ? O co tu kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, czy któryś z graczy katuje najcięższy stopień trudności..? Jka sobie taki puściłem i o zgrozo muszę przed wszystkimi niemal uciekać, gram magiem, i czasami zgroza mnie ogarnia, ja mogę mieć po max 30 jednostek w każdym oddziale a walcze z kolesiami co mają po 400..;) ten poziom to chyba dla twardzieli :/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 13:16, Malcollm napisał:

Pytanie mam, czy któryś z graczy katuje najcięższy stopień trudności..? Jka sobie taki
puściłem i o zgrozo muszę przed wszystkimi niemal uciekać, gram magiem, i czasami zgroza
mnie ogarnia, ja mogę mieć po max 30 jednostek w każdym oddziale a walcze z kolesiami
co mają po 400..;) ten poziom to chyba dla twardzieli :/:/

Dość ciekawa dyskusja toczyła się swego czasu na tym forum http://kingsbounty.pl/forum/index.php/topic,153.0.html

Zerknij, warto IMHO przeczytać, żeby wyrobić sobie choć trochę zdanie na temat poziomu trudności.

Wydaje mi się, że poziomy wysoki i niemożliwy to już dla ludzi, którzy grę przynajmniej raz przeszli (a na pewno poziom niemożliwy). Nie wiem czy dopiero zaczynasz, czy już trochę życia przy tej grze spędziłeś, ale mag na niemożliwym to ponoć sztuka dla sztuki. A przynajmniej nie dla szarego zjadacza myszek :)

Sam gram na normalnym i jestem zadowolony z poziomu trudności. Czasem dostanę w skórę, ale już się nauczyłem, których przeciwników atakować, a których unikać jak ognia do momentu podbudowania postaci. Gram palladynem i póki co mam 7 poziom. Gra się wyjątkowo przyjemnie - nie za łatwo, ale też nie rzeźnicko trudno, a sama gra jest rewelacyjna.

Czasem trafi się w tym zalewie drogiej i rozreklamowanej tandety jakaś perełka. KB to właśnie taka perełka. Oby dodatek był równie udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować