Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2010 o 01:27, Karharot napisał:

Zgodnie z obietnicą zamieszczam odpowiedź razem z potwierdzeniem że pomogła odpalić mi
grę :)


Dzięki za odpowiedź, mi również pomogło (SPTDinst) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań :

Najważniejsze gdzie znajdę jakiegoś przywódcę krasnoludów z którym mam pogadać ,jestem obecnie w górnym Hadarze , idę w dobrym kierunku ? Ogólnie trochę męcząca ta eksploracja świata . Na razie gram wojem ale potem przymierzam się do maga więc nim będę mógł rekrutować jakieś elfy lub bardziej egzotycznych sprzymierzeńców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Króla krasnoludów spotkasz trochę później, na Szczytach Ardanu.
Klasa postaci zaś nie ma wpływu na to jakie istoty możesz rekrutować. Na początku gry dostępne w siedzibach stwory są dobierane losowo, z wyjątkiem niektórych miejsc (np. stolicy Darionu). Jednostki elfów będziesz miał dostępne dopiero, gdy dotrzesz do Ellinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie ostatnio pograć i przypomnieć dobrą grę i... No sami zobaczcie (screen). O co może chodzić?
Poczytałem na forach to ludzie mają takie problemy z uruchomieniem na 64-bitowych wersjach systemów, a ja mam Vistę 32-bitową. No i nie wiem co zrobić.

Z góry dzięki za pomoc.

20100725145414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz najnowszy Direct X 9 i nie działa spróbuj:
1.zmień wpisy w game.ini na to
setf ~windowed 1
setf ~shadowresolution 0
setf ~disable_3d_mainpanel 1
setf ~r_fsaa 0
setf ~r_filter 2
setf ~in_mem_maps 1
setf ~in_mem_arenas 1
setf ~streaming 1
lub 2. W menu opcji wyłącz "wygładzanie krawędzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 20:40, Aragi napisał:

Jeśli masz najnowszy Direct X 9 i nie działa spróbuj:

Mam chyba nawet 10, bo 9 mówi, że mam już lepszego.

Dnia 25.07.2010 o 20:40, Aragi napisał:

1.zmień wpisy w game.ini na to

A jeśli większości tych wpisów tam nie ma? to mam je po prostu dopisać na końcu czy, miałem to w ogóle wszystko zamienić?

Dnia 25.07.2010 o 20:40, Aragi napisał:

lub 2. W menu opcji wyłącz "wygładzanie krawędzi"

Będzie problem, bo zapomniałem napisać, że mi się w ogóle gra nie włącza. Sprawdza płytę, potem już jakby miało się włączać i bach.

Przeinstalowałem też sterowniki od karty graficznej, bo gdzieś ktoś komuś to poradził,a el nie podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu po raz pierwszy miałem styczność z tą grą i jako, że nie miałem jeszcze okazji do podzielenia się opinią postanowiłem powiedzieć parę słów o tym tytule.
Grafika- cudowna, wspaniała. Charakterystyczna komiksowa kreska nadaje całości wyjątkowego uroku. Muzyka umila również każdą chwilę spędzoną z grą. Fabuła jest dosyć rozbudowana, ale IMO daleko jej do scenariuszy z najnowszych gier RPG. Wady? Przedewszystkim brak multiplayer''a czy nawet trybu Hot Seat. Zawiodło mnie również zakończenie. Mało efektowne, do bólu przewidywalne.
Gra ma ogromną grywalnośc, ale przy dłuższych sesjach zaczyna się lekko nudzić. Oczywiście grę z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Przy ''racjonalnym dawkowaniu'' to wspaniała zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2010 o 09:32, Markush napisał:

> 1.zmień wpisy w game.ini na to
A jeśli większości tych wpisów tam nie ma? to mam je po prostu dopisać na końcu czy,
miałem to w ogóle wszystko zamienić?

Jeśli masz w pliku game.ini coś takiego: setf ~r_fsaa - to końcówka powinna być na "0" -- > linijka odpowiada za antialiasing
Nie wiem jak u Ciebie, ale ja plik game.ini mam dwa razy: w "Moich dokumentach" i w katalogu gry /data

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:45, tylor2 napisał:

Odświeżę temat. Ma ktoś może spolszczeniedo w/w gry?
PS. Żeby nie było, pobrałem grę z gog.com

Wydawca ma. Między innymi właśnie za polską wersję językową płacisz, kupując grę od Cenegi. Kupując KB na gogu masz go po angielsku. Chociaż nie sądzę, żeby język był dużym problemem. To nie staroangielski poemat ;)
W razie potrzeb jest słownik, a i w żadnym momencie nie trzeba działać pod presją czasu (a przynajmniej - nie trzeba wtedy nic czytać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:51, windows00 napisał:

> Odświeżę temat. Ma ktoś może spolszczeniedo w/w gry?
> PS. Żeby nie było, pobrałem grę z gog.com
Wydawca ma. Między innymi właśnie za polską wersję językową płacisz, kupując grę od Cenegi.
Kupując KB na gogu masz go po angielsku. Chociaż nie sądzę, żeby język był dużym problemem.
To nie staroangielski poemat ;)
W razie potrzeb jest słownik, a i w żadnym momencie nie trzeba działać pod presją czasu
(a przynajmniej - nie trzeba wtedy nic czytać).

Wiem, jakoś sobie radzę, choć nie ukrywam, że najbardziej lubię gry z lokalizacją kinową (napisy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnieście gry king''s bounty the legend. Czy dodatek wojownicza księżniczka jest dodatkiem jak w Dragon age przebudzenie, czy dodaje do podstawki nowego bohatera do wyboru i dodaje kilka zadań?
Czy po zainstalowaniu king''s bounty the legend instalujemy patcha 1.65 a potem dodatek Księżniczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojownicza Księżniczka jest samodzielnym dodatkiem, więc nie wymaga King''s Bounty The Legend.
To zupełnie nowa kampania z nowymi questami, nową bohaterką i cała gromadą nowych jednostek. No i dostajesz smoka zamiast szkatułki szału. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak większość z Was zapewne zauważyła z sieci zniknęła 23 września strona kingsbounty.pl, a adres przekierowuje na stronę sklepu wydawcy tej gry. Wynika to z zakończenia współpracy między redakcją kingsbounty.pl i firmą Cenega.

Osoby, które ze strony i forum korzystały chciałbym jednak uspokoić – strona i forum już wkrótce powrócą wraz z zawartością pod nowym adresem. Jaki to będzie adres niech na razie pozostanie niespodzianką :)

Szczegóły będą podane już wkrótce, tak więc pozostańcie czujni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to w grze normalne, że celowanie kursorem jest lekko kopnięte? Podczas podróży na mapie, czy to próbując nawiązać dialog, czy też chcąc otworzyć skrzynię, muszę kliknąć w pustkę obok niej, zamiast w sam obiekt, by chęć mą w czyn obrócić. Było tak zarówno w wersji z gog, jak i obecnej z CDA. Jest na to jakiś lek, bo trochę denerwuje mus szukania tego jednego pixela, gdzie trzeba kliknąć.

Inna dziwna rzecz - niby gra obsługuje 1366x768, jednak po ustawieniu tej opcji po bokach ekranu zostają czarne paski, przy innych podobnie. Również - da się to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 16:37, Liqid napisał:

Czy to w grze normalne, że celowanie kursorem jest lekko kopnięte?


Nie jest to normalne. A gra jest spatchowana? Ze sterownikami nie ma problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja z CDA myślę, że w najnowszej wersji, ze sterownikami też raczej problemów nie ma. Za to inna ciekawa sprawa - po zakończeniu treningu całość już wyglądała na poprawną i z ikonami żadnego kłopotu już nie ma. Może to po prostu jakiś błąd samej gry ;)
Wcześniej większej styczności z grą poza treningiem nie miałem i nawet zaskoczyły mnie różnice w stosunku do HoMM - fajnie, że brak tu podziału na tury - bardziej RPG-owo się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 18:48, Liqid napisał:

Za to inna ciekawa sprawa - po zakończeniu treningu całość już wyglądała na poprawną i z ikonami żadnego kłopotu już nie ma.


Hmm z tego co się orientuję to problemy z treningiem były obecne z tej grze. Sam miałem problemy w postaci częstego wywalania do pulpitu. A normalnej już grze żadnego. Może faktycznie jakieś błędy są w tej części gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 21:39, damlon napisał:

Mam pytanie: Czy gra posiada tryb hot-seat? Jest to dla mnie istotne, bo jeśli nie to
zakupię Heroes V.

Nie ta gra posiada tylko tryb dla jednego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować