Zaloguj się, aby obserwować  
Light_Prince

Resident Evil 5 - Temat ogólny

226 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 13:15, Valdor_Shinata napisał:

1)Pytanie: Grając w RE 5 na ps3, mogę od razu zacząć kampanie z kolega w trybie co-op?
Jeżeli tak, to ekran jest dzielony na 2?:p

Taa, możesz grać od razu coopa, ja właściwie ani razu nie przeszedłem gry sam, gra z botem a z prawdziwym kolegą to dwie różne sprawy. Prawdziwą radość i satysfakcję z współpracy można osiągnąć jedynie grając z żywym człowiekiem ramię w ramię, na wysokich poziomach trudności. Wtedy ta gra miecie wszystko co może być :).

Dnia 05.10.2009 o 13:15, Valdor_Shinata napisał:

2) Waham sie, miedzy wersja na ps3 a pc. Co wybrać?

Ja bym polecał ps3. Stałe fpsy przy jedynych słusznych ustawieniach graficznych (nie wiem jaki masz komputer), możliwość coopa na split screenie etc. A sterowanie jest bardzo intuicyjne, a to, że celować da się tylko stojąc w miejscu, tak upraszcza fragowanie, że nawet ja, zdecydowany przeciwnik grania w strzelanki i inne takie rzeczy na konsolach nie miałem problemów z headshotowaniem Majini. Tak naprawdę to więcej trzeba do tej gry głowy, niż umiejętności posługiwania się analogami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, już sam znalazłem rozwiązanie problemu... należało zainstalować "Windows Media Runtime Format 11" (piszę to dla tych którzy mogliby mieć podobny problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

które bronie najlepiej ulepszać? Pytam, bo w RE4 inwestowałem na początku w coś tam (nie pamiętam co ;) ) a potem sie okazało, że znaleźny pistolet był dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż w ostatniej walce z Weskerem skończyła mi się amunicja i mojej partnerce też.Doszedłem do check pointa i nie wiem co robić ( walka na wulkanie)
Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróć się na poprzednie mapki i po prostu pozbieraj amunicje.
Następnie wczytaj etap na którym skończyłeś :)
Tutaj ekwipunek postaci jest niezależny od etapu w którym się znajdujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:55, Selv napisał:

Wróć się na poprzednie mapki i po prostu pozbieraj amunicje.
Następnie wczytaj etap na którym skończyłeś :)
Tutaj ekwipunek postaci jest niezależny od etapu w którym się znajdujesz.

A jeśli rozegram poprzednie rozdział to będe musiał ten z walką od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:59, Sareth napisał:

A jeśli rozegram poprzednie rozdział to będe musiał ten z walką od początku?

Raczej tak. Zresztą i tak nie masz wyboru, więc powinno ci być to obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:02, Grinczar napisał:

> A jeśli rozegram poprzednie rozdział to będe musiał ten z walką od początku?
Raczej tak. Zresztą i tak nie masz wyboru, więc powinno ci być to obojętne.

A czy są sejwy z przejściem całej gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:53, Sareth napisał:

Mam problem otóż w ostatniej walce z Weskerem skończyła mi się amunicja i mojej partnerce
też.Doszedłem do check pointa i nie wiem co robić ( walka na wulkanie)
Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Może po prostu... kup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań:
-jak włączyć celownik laserowy w broniach ?
-jak można wykupić kolejne postaci w trybie najemnika ?
-jak i gdzie można kupić amunicje, bo u mnie w sklepie z naboi są tylko granaty do granatnika.
oraz jeśli nacie fajną stronę z opisami broni, przeciwników i tak dalej to mogli byście ją podać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:50, Lukasz0911 napisał:

Witam mam kilka pytań:
-jak włączyć celownik laserowy w broniach ?

Na pc normalnie nie da się go włączyć. Choć chyba są już na to jakieś mody ale nie wiem na ile działają.

Dnia 17.10.2009 o 12:50, Lukasz0911 napisał:

-jak można wykupić kolejne postaci w trybie najemnika ?

Postaci nie można wykupić aby je odblokować musisz zdobywać range A na danych mapach(powyżej 40k punktów)

Dnia 17.10.2009 o 12:50, Lukasz0911 napisał:

-jak i gdzie można kupić amunicje, bo u mnie w sklepie z naboi są tylko granaty do granatnika.

Ammo niemożna kupować, choć ulepszenie magazynka wypełnia go amunicją i w ten sposób można jej troche zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Zastanawia mnie jeszcze jedno na jakiej zasadzie działa nieskończona liczba naboji do broni. Przeszedłem grę, ulepszyłem na maxa tego białego magnuma i wykupiłem do niego nieskończoną amunicje w dziale dodatki za 15 tys. Jak włączam grę ustawiam, żeby broń z nieskończoną amunicją działała i zaczynam grać, to po wystrzelaniu magazynka wyskakuje napis pusto. Ktoś wie o co chodzi ? Na jakiej zasadzie to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:53, Lukasz0911 napisał:

Dzięki za odpowiedz. Zastanawia mnie jeszcze jedno na jakiej zasadzie działa nieskończona
liczba naboji do broni. Przeszedłem grę, ulepszyłem na maxa tego białego magnuma i wykupiłem
do niego nieskończoną amunicje w dziale dodatki za 15 tys. Jak włączam grę ustawiam,
żeby broń z nieskończoną amunicją działała i zaczynam grać, to po wystrzelaniu magazynka
wyskakuje napis pusto. Ktoś wie o co chodzi ? Na jakiej zasadzie to działa ?

Musisz jeszcze włączyć opcje nieskończonej amunicji w opcjach gry( nie tylko przy starcie ale też w normalnych ustawieniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 19:54, Lukasz0911 napisał:

a mógł/mogła byś podać dokładniej w jakiej "zakładce" jest ta opcja ? Przeszukałem już
2 razy opcje i albo jej nie zauważyłem, albo w złym miejscu szukam.

Po pierwsze jestem facetem co widać po znaczku przy nicku(nie jestem jednym z tych forumowych transwestytów). Po drugie powinno być to w Ustawienia Specjalne -> nieskończona amunicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. O znaczku nie wiedziałem, ponieważ na tym forum za dużo czasu nie spędzam. Dlatego napisałem przez (/). Jeszcze jeśli mógłbyś napisać mi gdzie znajdują się emblematy w lokalizacji "Caves" 4-1, bo mam już 2, a 3 szukam ponad godzinę i nie mogę znaleźć. Brakuje mi już tylko 1, a będę miał wszystkie. Znalazłem:
-po wejściu na drabinę i walce z pająkami. Ten co wisi na ścianie za płotem (chyba on jest pierwszy).
-oraz ten po wejściu do ruin. Tan co jest pod dużym kryształem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 11:22, Lukasz0911 napisał:

Dzięki za odpowiedź. O znaczku nie wiedziałem, ponieważ na tym forum za dużo czasu nie
spędzam. Dlatego napisałem przez (/). Jeszcze jeśli mógłbyś napisać mi gdzie znajdują
się emblematy w lokalizacji "Caves" 4-1, bo mam już 2, a 3 szukam ponad godzinę i nie
mogę znaleźć. Brakuje mi już tylko 1, a będę miał wszystkie. Znalazłem:
-po wejściu na drabinę i walce z pająkami. Ten co wisi na ścianie za płotem (chyba on
jest pierwszy).
-oraz ten po wejściu do ruin. Tan co jest pod dużym kryształem.

Powinien być jeden w labiryncie z posągami nad zieloną statułą. Powinieneś go łatwo zobaczyć jak wejdziesz na wyższy poziom labiryntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po odnalezieniu wszystkich emblematów chciałem odblokować postacie w trybie "najemnicy". Wiem, że muszę zaliczać poszczególne misje na randze "A" (czyli ponad 40k pkt.). Ale jak zdobyć, aż tak tyle punktów ? Próbowałem już czwarty raz i ciągle mam tysiąc z kawałkiem. Proszę napiszcie mi co jest punktowane i jak to zdobywać. Były zgony- nie zginąłem ani razu i dostałem chyba najniższą ilość punktów. O co w tym chodzi ?? Z góry dzięki za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:45, Lukasz0911 napisał:

Wiem, że muszę zaliczać poszczególne misje na randze "A" (czyli ponad 40k pkt.). Ale
jak zdobyć, aż tak tyle punktów ? Próbowałem już czwarty raz i ciągle mam tysiąc z kawałkiem.
Proszę napiszcie mi co jest punktowane i jak to zdobywać. Były zgony- nie zginąłem ani
razu i dostałem chyba najniższą ilość punktów. O co w tym chodzi ?? Z góry dzięki za
odpowiedz :D

Bo tu nie chodzi o to aby nie zginąć tylko aby wykosić jak nawięcej przeciwników anjlepiej nie przerywając komba. Owszem zabijając ich bez tego pilnowania możesz jakimś cudem wyciągnąć te 40k ale o wysokich wynikach jednak nie myśl. W skrócie za zabicie każdego przeciwnika dostajesz punkty, a im większe kombo tym więcej. Więcej ich też dostajesz za zabicie przeciwnika dobijając go wręcz. Tu masz tabele ile dostajesz punktów w zależności od długości kombo:


Mnożnik zwykli przeciwnicy sub-bossowie
| 2 | + 20 per kill | + 500 per kill |
| 3 | + 50 per kill | + 1,000 per kill |
| 4 | + 100 per kill | + 1,500 per kill |
| 5 | + 200 per kill | + 2,000 per kill |
| 6 | + 250 per kill | + 2,500 per kill |
| 7 | + 300 per kill | + 3,000 per kill |
| 8 | + 350 per kill | + 3,500 per kill |
| 9 | + 400 per kill | + 4,000 per kill |
| 10-19 | + 500 per kill | + 4,500 per kill |
| 20-29 | + 600 per kill | + 5,000 per kill |
| 30-39 | + 700 per kill | + 5,500 per kill |
| 40-49 | + 850 per kill | + 6,000 per kill |
| 50+ | + 1,000 per kill | + 7,000 per kill |
''---------------------------------------------------------''
A aby utrzymać kombo musisz zabijać przeciwników w odstępach czasu krótszych niż 10 sec. No i czywiście musisz pilować czasu aby ci tak szybko się nie skończył. Więc najpierw lepiej polataj po mapach i pozbieraj klepsydry aby potem nie tracić czasu na ich szukanie (jest ich łącznie 7 na każdej mapie) wtedy będziesz mógł spokojnie skupić się na wyniku. Reszty sztuczek musisz nauczyć się sam, np. jak przedładowywać szybciej z poziomu ekwipunku, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować