Zaloguj się, aby obserwować  
Light_Prince

Resident Evil 5 - Temat ogólny

226 postów w tym temacie

Witam!
Kolega, maniak Resident Evil mi mówi, że RE5 uszkadza kompa, tak jest zrobione, że podzespoły wręcz szaleją i się ekstremalnie grzeją. W akcie II jemu koledze i podobno wielu spalił karte graficzną, a mi "przy odrobinie szczęścia" jak on to powiedział może się nic nie stać. To prawda czy nie, bo już się porządnie denerwuję... Że optymalizacja jest też skopana, a gra blue screen potrafi przy okazji często dać paląc podzespoły typu karta graficzna.
Jest ta gra jeszcze w CD-Action do kupienia? Chcę pograć, ale już sam nie wiem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:18, Harrolfo napisał:

Coś ściemnia, bo ja grałem w wersję dołączoną do CD-A bez najmniejszych problemów.

A jest jeszcze do kupienia w sklepach? :) Chętnie pogram, i to bardzo... i jak rozwiązali kwestię Windows Live?

Co do problemów no to też tak myślę... ja w wielu grach mialem blue screen, bo po prostu byla zla optymalizacja, a w tle duzo programow chodzilo. Jego kolega oprocz tego, ze pewnie mial BARDZO zasmiecony komp to jeszcze chlodzenie kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:23, Haregar2010 napisał:

A jest jeszcze do kupienia w sklepach? :)

Nie mam pojęcia, ale wątpię.

Dnia 14.06.2011 o 23:23, Haregar2010 napisał:

Chętnie pogram, i to bardzo... i jak rozwiązali
kwestię Windows Live?

Miałeś dodany kod do multi, który jednocześnie aktywuje usługę GFWL dla tej gry na Twoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego CDA już nie ma w sprzedaży.

A kolega gada durnoty, ja nie mam problemów z RE5.
Chyba że odpala grę na wyłączonym chłodzeniu w całym komputerze, a i tak spalenie jest mało możliwe bo po prostu PC będzie się resetował jeśli wykryje za wysoką temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:39, Krzycho napisał:

Niestety tego CDA już nie ma w sprzedaży.

Są punkty, gdzie starsze numery CD-A trafiają ponownie do sprzedaży, po niższej cenie. Założę się, że np. w moim Kolporterze to od dawna czeka na swojego właściciela ;)

@Haregar2010
Komputer przy RE5 szaleje, ale z presją co do wydajności - i to na wysokich. U mnie to kończyło się restartem kompa, lecz poprawki w chłodzeniu i było o wiele lepiej. Poza tym jeżeli mu karta poszła to może być wiele przyczyn, więc tego tytułu nie oceniaj jakby była jedynym sprawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 23:15, Haregar2010 napisał:

Witam!
Kolega, maniak Resident Evil mi mówi, że RE5 uszkadza kompa, tak jest zrobione, że podzespoły
wręcz szaleją i się ekstremalnie grzeją. W akcie II jemu koledze i podobno wielu spalił
karte graficzną, a mi "przy odrobinie szczęścia" jak on to powiedział może się nic nie
stać. To prawda czy nie, bo już się porządnie denerwuję... Że optymalizacja jest też
skopana, a gra blue screen potrafi przy okazji często dać paląc podzespoły typu karta
graficzna.

Jednym słowem: bzdury. A bzdurami nie musisz się przejmować ani tym bardziej w nie wierzyć.

Dnia 14.06.2011 o 23:15, Haregar2010 napisał:

Jest ta gra jeszcze w CD-Action do kupienia? Chcę pograć, ale już sam nie wiem... :/

Są takie punkty sprzedaży, gdzie można jeszcze dostać ten numer. W kioskach czy innych punktach sprzedaży, gdzie sprzedaje się wyłącznie prasę, raczej już nie masz czego szukać. Natomiast np. wczoraj widziałem numer z RE5 w Żabce. Czyli szukałbym w sklepach, które prasę sprzedają "przy okazji" i jakiś numer po prostu mógł zalec na półce. Myślę, że jest spora szansa trafić, choć będziesz musiał się nachodzić i kilka takich sklepów zwiedzić. Inna droga zakupu to numer archiwalny bezpośrednio w wydawnictwie. Mają numery do roku wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo mam pytanie chodzi czy pójdzie mi RE 5

mój komp to

procesor sempron 3400+ 2.0 Ghz bez podkręcania
ram 2 giga
katra radeon 1650 pro 512 MB
win wp xp sp2

na tym kompie odpaliłem i grałem w MoH najnowszy , Mafie 2 , PES 11, NBA 2k11 , Two Wordls 2 , Darksieders , Starcraft 2,assasin creed 2 , i wiele innych dobrych gier wszyskie dało sie spokojnie grać

wiem ze proc słaby ale mi juz na sie opłaca proca wymieniać bo na S 754 to maj prawie najlepszy z możliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść. Mam komputer bardzo mało różniący się konfiguracją od Twojego i jest ok (zamiast semprona zwykły AMD, a grafika HD4670 AGP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisaj odpaliłem RE 5 .chodzi ale miałem proglemy z karta graficzna .ale na portalu peb.pl znalazłem rozwiązanie potrzebne było skopiować kilka plików m in d3d9.dll .chodzi mi całkiem płynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej grze dzielić się amunicją? oO Gdy klikam "Daj" moja postać oddaje całą posiadaną amunicję. Opcji "podziel" nigdzie nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 20:51, Jave napisał:

Jak w tej grze dzielić się amunicją? oO Gdy klikam "Daj" moja postać oddaje całą posiadaną
amunicję. Opcji "podziel" nigdzie nie widzę.


Nie da się, oddajesz wszystkie przedmioty z danego slota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wyrzucone na ziemię przedmioty znikają? Póki co gdzieś mi zniknęły trzy granaty i nie wiem, czy to błąd, czy tak powinno być.
2. Czy warto inwestować w broń? Czy po jej ulepszeniu podniesie się jej cena, gdy będę chciał ją sprzedać? Aktualnie biegam z pierwszą strzelbą i pierwszym karabinkiem i teraz się zastanawiam, czy zaraz nie pojawi się coś lepszego.
3. Czy bezpiecznie - czyli bez ryzyka utraty postępu - mogę wyłączyć grę zawsze, czy też tylko po przejściu etapu? Nigdzie nie widzę opcji zapisu po wciśnięciu klawisza escape.
4. Czy można to jakoś ustawić, bym mógł się obracać z tą samą prędkością kątową cały czas? Teraz obracam się zdecydowanie szybciej, gdy stoję, niż wtedy, gdy biegam, co bywa nieco denerwujące.
5. Jak zmusić Shevę do podniesienia przedmiotu, gdy pomogłem jej wskoczyć na dach? Przegapiłem już jedną paczkę amunicji, której za nic nie chciała podnieść z własnej woli.
6. Czy po rozpoczęciu nowej gry zaczynam ze wszystkimi odkrytymi broniami? Zauważyłem, że gra liczy statystyki i ma jakiś rodzaj sklepu.
7. W Sieci znalazłem informację o New Game +. Czym charakteryzuje się ten tryb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

1. Czy wyrzucone na ziemię przedmioty znikają? Póki co gdzieś mi zniknęły trzy granaty
i nie wiem, czy to błąd, czy tak powinno być.


Nie powinny znikać. Może jakiś błąd.

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

2. Czy warto inwestować w broń? Czy po jej ulepszeniu podniesie się jej cena, gdy będę
chciał ją sprzedać? Aktualnie biegam z pierwszą strzelbą i pierwszym karabinkiem i teraz
się zastanawiam, czy zaraz nie pojawi się coś lepszego.


Za ulepszenie niektórych broni na maxa odblokowujesz nowe, mocniejsze bronie. Niestety nie pamiętam, o które chodzi. A nowe bronie dość często się znajduje.

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

3. Czy bezpiecznie - czyli bez ryzyka utraty postępu - mogę wyłączyć grę zawsze, czy
też tylko po przejściu etapu? Nigdzie nie widzę opcji zapisu po wciśnięciu klawisza escape.


Gra ma checkpointy. I od niego zaczynasz. Ekwipunek ci jednak nie zniknie nigdy.

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

4. Czy można to jakoś ustawić, bym mógł się obracać z tą samą prędkością kątową cały
czas? Teraz obracam się zdecydowanie szybciej, gdy stoję, niż wtedy, gdy biegam, co bywa
nieco denerwujące.


Nie wiem ;p

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

5. Jak zmusić Shevę do podniesienia przedmiotu, gdy pomogłem jej wskoczyć na dach? Przegapiłem
już jedną paczkę amunicji, której za nic nie chciała podnieść z własnej woli.


Hm jak zejdzie? ;P

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

6. Czy po rozpoczęciu nowej gry zaczynam ze wszystkimi odkrytymi broniami? Zauważyłem,
że gra liczy statystyki i ma jakiś rodzaj sklepu.


Tak, cały ekwipunek będziesz miał, jeśli weźmiesz nowa gra+.

Dnia 11.07.2011 o 12:24, Jave napisał:

7. W Sieci znalazłem informację o New Game +. Czym charakteryzuje się ten tryb?


jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było ok, ale dzisiaj po włączeniu okazało się, że każda moja broń strzela serią :/ Jak to naprawić? Nie da się grać, gdy kliknięcie LPM wywala cały magazynek ze snajperki albo strzelby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 18:22, Jave napisał:

Wczoraj było ok, ale dzisiaj po włączeniu okazało się, że każda moja broń strzela serią
:/ Jak to naprawić? Nie da się grać, gdy kliknięcie LPM wywala cały magazynek ze snajperki
albo strzelby.



Takiego czegoś nie miałem być może masz w systemie myszke ustawiona jedno kliknięcie to jakaś tam wielokrotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 19:03, MasterChiefGT napisał:

Takiego czegoś nie miałem być może masz w systemie myszke ustawiona jedno kliknięcie
to jakaś tam wielokrotnosc

Myszka działa jak zawsze, tzn. 2 kliknięcia odpalają ikonkę, jedno to jej podświetlenie itp. Jak pisałem, jeszcze 24h temu nie było problemu, teraz nagle gra dostała kręćka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować