Zaloguj się, aby obserwować  
Light_Prince

Resident Evil 5 - Temat ogólny

226 postów w tym temacie

Witam!

Chciałem swego czasu kupić RE5 w CD-Action, ALE mój kolega, który naparza w Residenty od wielu lat odradził mi grania w RE5. Mówił o tym, że gra jest źle wykonana i może zniszczyć komputer, spalić kartę graficzną czy coś. Powiedział, że jemu koledze się coś takiego stało, a on sam zobaczył buga, "dzięki któremu" nie ukończy się gry po 4 akcie czy coś. W grę nie grałem, więc nie wiem jak to wygląda.

Mój komputer spełnia oczywiście wymagania gry. Jak prawdziwe są słowa kolegi? Czy mogę bez obaw zamówić RE5 i zagrać (bo w CD-Action go raczej już nie znajdę :P) ? Nastraszył mnie i powiem, że mam poważne obawy... :( Chciałbym jednak spróbować tej popularnej serii, a piąta odsłona wygląda tak, jakbym chciał widzieć horror - zombie, mutanty, Afryka. :)

A jak ze sterowaniem? Słyszałem, że kiepskie pod klawiaturę i mysz.

Na ile mniej więcej starcza gra?

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 23:47, Adamantium napisał:

Mój komputer spełnia oczywiście wymagania gry. Jak prawdziwe są słowa kolegi?

Jeśli twój komputer spełnia wymagania to nie będzie żadnego problemu. Gra nie ma jakiejś skłonności do palenia kart graficznych. Wydaje mi się, że optymalizacja jest bardzo dobra. Widocznie kolega kolegi posiadał komputer, który nie był w stanie poradzić sobie z tą grą i jednocześnie przesadził z ustawieniami graficznymi. Co do bugu to ja żadnego takiego, który by uniemożliwił dalszą rozgrywkę nie doświadczyłem.

Dnia 17.05.2012 o 23:47, Adamantium napisał:

A jak ze sterowaniem? Słyszałem, że kiepskie pod klawiaturę i mysz.

Jest całkiem wygodne. Naprawdę można grać bez problemów.

Dnia 17.05.2012 o 23:47, Adamantium napisał:

Na ile mniej więcej starcza gra?

Ja przeszedłem ją tylko raz. Zajęło mi to około 17 godzin. Po ukończeniu odblokowuje się dodatkowa zawartość, np nowe stroje dla postaci co może Cię zachęcić do ponownego przejścia gry. Mnie się jednak nie chciało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 22:06, conradzik napisał:

Sprawdzał ktoś może, czy wersja gry z CDA (nr 06/2011) podpina się obecnie pod steam?


Nadal gry nie przenieśli na Steamworks, tak więc żadna z wersji (pudełko czy CDA) obecnie nie podpina się do Steama. Jak przeniosą, to pewnie wtedy będzie się dało, ale póki co nie ma żadnego terminu przeniesienia (napisali tylko, że gdzieś na początku 2015 roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dniem dzisiejszym można już aktywować klucze GFWL RE5 na Steam. Niestety dostajemy tylko podstawkę, Capcom woła 15 dolców za DLC, a jeśli ktoś kupił DLC na Marketplace to się może pocałować i grać dalej na GFWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować