Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Udany eksperyment konsolowy w japońskiej szkole

58 postów w tym temacie

pepsi

W jednej z tokijskich szkół wprowadzono DS-y jako pomoc dydaktyczną na lekcjach matematyki. Kampania przyniosła zadowalające wyniki - dzieci są zainteresowane konsolą i chętnie uczęszczają na zajęcia, ucząc się przy tym z własnej woli, a nie z przymusu.

Przeczytaj cały tekst "Udany eksperyment konsolowy w japońskiej szkole" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom fajny pomysł. Tylko kiedy w Polsce doczekamy się takich zmian??? Na razie musimy się zadowolić niskiej jakości pracowniami komputerowymi...

Pozdrawiam i ze zniecierpliwieniem czekam na wymianę kompów w mojej szkole... Chociaż przypuszczam, iż prędzej ją opuszczę niż dadzą nam coś lepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! Bardzo dobry pomysł. Więcej tego typu eksperymentów. I wprowadzać, wprowadzać, wprowadzać! Na całym świecie oczywiście. Mnie to już nie dotyczy, ale jeśli takie lekcje mają zachęcić do nauki, to dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzieci zapomną (już zapomniały zapewne) czym jest książka...
I będą bawić się jakimiś duperelkami - choć wiedzą, że to książka da im potrzebną wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce by się to nie sprawdziło. Część uczniów odrazu załatwiła by sobie jakieś gry i grali by na lekcjach zamiast się uczyć i tak wogóle to większość Polaków nie potrfii szanować cudzej własności . A wracając do tematu to w sumie fajnie mają ci Japończycy. Taka nauka to jest dopiero super sprawa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS-y na matmie już to widze w mojej klasie pewnie po miesiacu połowa bybyła zepsuta a i tak większość by grała nie liczyła i tak by to wyglądało w połowie szkół w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę DS-a w mojej szkole... Ale są minusy: duuuuużo kasy na komitet i to, że tych konsolek w jeden dzień już po prostu by nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 19:10, Sebat1 napisał:

DS-y na matmie już to widze w mojej klasie pewnie po miesiacu połowa bybyła zepsuta a i tak
większość by grała nie liczyła i tak by to wyglądało w połowie szkół w polsce.


Albo by je pokradli... mam nadzieję że mentalność nie tylko polaków się zmnieni i tego typu projekty naprawdę się przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buehehehe... W Polsce to i tak czy siak, by to się nie udało. Już pomysł z grami za dobre oceny był znacznie lepszy.
Chociaż i tak czy siak, lepiej, żeby był jakiś kurator, który co jakiś czas sprawdza nauczycieli i wyniki ich uczniów. Bo w mojej szkole, nauczycielka niemieckiego NAPRAWDĘ nie potrafi uczyć oraz się wyżywa na uczniach robiąc im na złość.Sam miałem ledwo 3 z niemieckiego, a średnią 5.0. Więc taka poprawa by się przydała. :/

A żeby wprowadzić DS''y w Polsce, to by nasz kraj musiał być wysoko roziwnięty, zarobki przynajmniej odpowiadające tym w Niemczech, albo przynajmniej połowa Amerykańskich. Polska to za biedny kraj, chociaż i tak jest znacznie lepiej niż kiedyś, więc jest na to duża szansa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W japońskim systemie szkolnictwa jest bardzo duży nacisk na matematykę oraz języki, uczniowie są mocno obciążeni, stąd takie eksperymenty, by dzieci czuły się bardziej luźno.
A Nintendo wie jak promowac swoją markę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W japońskim systemie szkolnictwa jest bardzo duży nacisk na matematykę oraz języki, uczniowie są mocno obciążeni, stąd takie eksperymenty, by dzieci czuły się bardziej luźno.
A Nintendo wie jak promowac swoją markę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować