Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Crysisa?

173 postów w tym temacie

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy w tych wymaganiach. Piszą, że GeForce 6800GT, lub Radeon 9800 Pro, przecież ktoś tu się nawdychał czegoś. Jak można te dwie karty stawiać na równi. Przecież 9800Pro ma osiągi jak GeForce FX 5900, poza tym Shadery w wersji 2.0, więc jest różnica 1 generacji kart graficznych, przecież 6800GT ma Shadery 3.0. Czemu oni faworyzują ATI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 16:24, mcnitrox napisał:

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy w tych wymaganiach. Piszą, że GeForce 6800GT, lub Radeon 9800
Pro, przecież ktoś tu się nawdychał czegoś. Jak można te dwie karty stawiać na równi. Przecież
9800Pro ma osiągi jak GeForce FX 5900, poza tym Shadery w wersji 2.0, więc jest różnica 1 generacji
kart graficznych, przecież 6800GT ma Shadery 3.0. Czemu oni faworyzują ATI?

I czemu piszą GeForce 6800. Przecież 6600 też ma shadery 3.0. Czyli jak ja mam 6600 to mi nie pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzychoCJ Pójdzie Ci spokojnie nie martw sie 6600 (jeśli GT) to pójdzie spokojnie. Gorzej z tymi co mają 9800 pro bo to jakaś kompletna porażka ze niby na 9800 ta gra wejdzie na minimum -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby niskie wymagania, ale chyba wszyscy zapomnieli, że o ile nie masz DX 10 i Visty, to nie chodzi fizyka obiektów. Np. w multiplayerze osoby mające DX 9 mają ograniczone możliwości - nie mogą np. zrzucić na wroga drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 16:30, Tomek1120 napisał:

Całe szczęście że niedługo będę mieć nowy komputer. Na konsoli na pewno nigdy nie będzie takiej
grafiki. No może na PS4 lub X720


Nie przesadzaj. Inaczej będziesz mówił za 2 lata. PS 3 rozwinie skrzydła. Polecam trailer MGS4 z TGS 2007. Crysis jest grą przyszłości. Tak samo było z Far Cry. Było trzeba poczekać aż komputery mogły wygenerować grafikę jaką chcieli twórcy.

W CDA czytałem, że 10% PC to next-geny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 17:05, dannik napisał:

Gra będzie super, ale 16 giga? Tyle jeszcze nie widziałem.


A ja widziałem w Stranglehold! Cos kolo 15GB po zainstalowaniu. Instalka 2xDVD9. Tylko ze połowa tych GigaBajtow to filmiki w HD. Pan Woo troche przegiął. Więc to że Crysis bedzie zajmować 16GB to nic dziwnego, wkoncu po cos sa te 0.5 TB HDD''eki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania. moim zdaniem, są naprawdę bardzo niskie. Ciekawe, posiadanie jakiego sprzętu jest zalecane aby Kryzys chodził na 100 %

" W CDA czytałem, że 10% PC to next-geny..."

Pomijam fakt, że CDA jest kiepskim źródłem informacji ale PC-tów ( firmowe w tym Maków oraz składaków) jest około 2-3 miliardów , może nawet więcej . Tak więc 10% to by było .... zresztą nie trzeba byc matematykiem aby obliczyc ile byłoby PC-tów porównywalnych z obecnymi next-genami :)

W moim przekonaniu PC-tów równych next-genom jest z 0.50 % - 0.65 % (może mniej) a PC-tów lepszych sprzętowo od next -genów 0.01% - 0.05% (może nawet mniej). Chociaż pewnie się mylę bo tak naprawdę to nikt nie panuje nad rynkiem PC-tów

Zresztą aby zbudowac PC-ta lepszego od next-gena wystarczy 2.5 -3.5 tysiąca PLN (dobry procek + karta grafiki (tu można oszczędzic i po świętach 2007 kupic coś naprawdę super), 4 GB Ram oraz HD 750 GB lub 1 TB ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż wymaganie mimo iż wysokie to przyzwoite - jak na tak piękną grę. Jeszcze nie dawno wielu twierdziło, że gra pójdzie tylko na najmocniejszych sprzętach, jednak widać producenci postarali się aby wymagania były w normie. I za to duże brawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 18:06, Bezimek napisał:

Wymagania. moim zdaniem, są naprawdę bardzo niskie. Ciekawe, posiadanie jakiego sprzętu jest
zalecane aby Kryzys chodził na 100 %

" W CDA czytałem, że 10% PC to next-geny..."

Pomijam fakt, że CDA jest kiepskim źródłem informacji ale PC-tów ( firmowe w tym Maków oraz
składaków) jest około 2-3 miliardów , może nawet więcej . Tak więc 10% to by było .... zresztą
nie trzeba byc matematykiem aby obliczyc ile byłoby PC-tów porównywalnych z obecnymi next-genami
:)

W moim przekonaniu PC-tów równych next-genom jest z 0.50 % - 0.65 % (może mniej) a PC-tów lepszych
sprzętowo od next -genów 0.01% - 0.05% (może nawet mniej). Chociaż pewnie się mylę bo tak naprawdę
to nikt nie panuje nad rynkiem PC-tów

Zresztą aby zbudowac PC-ta lepszego od next-gena wystarczy 2.5 -3.5 tysiąca PLN (dobry procek
+ karta grafiki (tu można oszczędzic i po świętach 2007 kupic coś naprawdę super), 4 GB Ram
oraz HD 750 GB lub 1 TB ).

Nie zapominaj, że średni PC w stanach zjednoczonych jest lepszy od średniego w Europie, a w Polsce średnia jest jeszcze słabsza. Więc jeśli u nas 0.05% użytkowników ma mocnego PC to w USA może być ich np. 15% (pamiętajmy, że tam sprzęt jest tańszy o ponad 25% )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby zrobili port nie na jakiegos złoma typu Xbox 360 czy też Ps3 tylko na Amige albo Spectruma ale wiecie Amige 2000+ bo 500 może tej gry nie udźwignąć (Ironia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania dość małe jak na taką grafikę,Pozostaje tylko jedno...Gra w trailerach przedstawiona jest na najwyższych wymaganiach, najlepszych cieniach, Dx 10 itd.Ciekawe jak gra wygląda na najmniejszych wymaganiach?Na pewno stosownie do minimalnych wymagań sprzętowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować