Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Silent Hill 5

13 postów w tym temacie

informacje z serwisu Gry - online

"Fani survival horrorów już od dłuższego czasu oczekują na kontynuację popularnego cyklu Silent Hill. Aktualnie trwają prace nad dwiema produkcjami traktującymi o tajemniczym, zasnutym mgłą miasteczku. Jedną z nich będzie przygotowywana z myślą o przenośnej konsoli Sony Silent Hill: Origins, drugą tworzona na PS3 i X360 piąta część serii. Niemiecki magazyn Playzone opublikował jej zapowiedź i zamieścił nieco screenshotów, których skany znalazły się na łamach francuskiego serwisu Jeux France.

Przypominamy, że bohaterem gry będzie Alex Sheperd, były żołnierz, który po powrocie do domu odkrywa, że jego matka znajduje się w katatonicznym stanie, a brat i ojciec zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Na domiar złego miasto zostaje zasnute dziwną mgłą. Co istotne, wcale nie mówimy tu o Silent Hill, lecz o zupełnie innej miejscowości – Shepards Glen.

Miłośnicy serii są zaniepokojeni faktem, że prace nad tą częścią Konami powierzyło firmie The Collective, która nie ma doświadczenia w tworzeniu survival horrorów. Wyjątkiem może być Harker, ale ta gra również się jeszcze nie ukazała, więc trudno oceniać jej jakość. Czy nowym deweloperom uda się sprostać wymaganiom fanów? Dowiemy się dopiero w przyszłym roku, kiedy gra zadebiutuje na rynku. Póki co zapraszamy do obejrzenia wspomnianych skanów."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze taką mala popularnosc maja watki o SH.


Ogolnie mowiac, przegladnalem kilka materialow o Sh5 ale powiem szczerze, jezeli SH5 ma tak wygladac jak na przedstawionych w necie Gameplayach to powiem tyle, ze w dobie wysokiej jakosci grafiki komputerowej i mocy obliczeniowej jaka posiadaja konsole nextgen SH5 moze nie nadrobic nawet klimatem przy takiej jakosci oprawy graficznej jaka jest w tym momencie.

Otoz gdyby to byl nowy tytul w sensie na next genie powstalby SH1 wtedy prawdopodobnie zabilby klimatem, natomiast byly juz 4 czesci dlatego do przodu musi pojsc w duzym stopniu zaawansowanie grafiki bo klimat (prawdopodobnie) nie przebije klejnocikow z poprzednich czesci.

Co jak co uwazam, ze jakos chocby tekstur i oswietlenia nie wiele odbiega od SH4 gdzie PS3 ma naprawde o wiele wieksze mozliwosci anizeli poprzedniczka.

Moim skromnym zdaniem rowniez jest to, ze gra powinna posiadać skomplikowana fabule (fabula 2 i 4 byla moim zdaniem najlepsza) a sama gra powinna byc niemozliwa do przejscia w krotszym czasie niz 5h.
Bardzo mi sie podobalo to w 4 ze gra byla dluzsza od poprzednikow, gdzie np. SH1 i SH2 szlo przejsc naprawde w 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:41, Santino93 napisał:

Tak to jest piąta część gry. Wywali tylko 5 z nazwy i dali podtytuł.


No to jest to świetna wiadomość, kolejny SH na PC. Ja się tylko pytam dlaczego nie ogłosili jeszcze Resident Evil 5 na blaszaka, ale myślę że też go ogłoszą. Może na GC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:43, Kraju92 napisał:

> Tak to jest piąta część gry. Wywali tylko 5 z nazwy i dali podtytuł.

No to jest to świetna wiadomość, kolejny SH na PC. Ja się tylko pytam dlaczego nie ogłosili
jeszcze Resident Evil 5 na blaszaka, ale myślę że też go ogłoszą. Może na GC?

Możliwe bo podobno RE 5 powstaję na blaszaku a wersję X360 i PS3 to tylko porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że wyjdzie na PC. No cóż, nie będę ukrywał radości, ale trochę boje się o tego nowego Silent Hilla... Pożyjemy zobaczymy, w każdym razie - kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:47, Santino93 napisał:

Możliwe bo podobno RE 5 powstaję na blaszaku a wersję X360 i PS3 to tylko porty.


Tylko porty??? Czyżby i tym razem dostało się konsoli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego rozmowa ucichła
czy warto zagrać w nowego silent hilla? nie grałem w poprzednie ae chetnie bym sie z tą serią zapoznał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować