Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock - okiem Masterminda

98 postów w tym temacie


> Bioshock w porównaniu ze swoimi „duchowymi” poprzednikami (SYSTEM SHOCK 1 i 2) wypada blado.

Hmm żeby porownywać Bioshocka do System Shock to jakieś DUŻE nieporozumienie. Dwa zupełnie różne gatunki i klimaty.BS=fps, SS=RPG.

> SS miały niesamowity klimat, (...) a BS jest po prostu nijaki.

Może poprostu nie pasuje ci klimat lat 50-60. Dla mnie jest to perfekcyjnie zrealizowany fps. Dobra, ide se BiG Dady''ego upolować. Somewhere Beyond The Sea la la lala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Bioshock okazał się raczej rozczarowaniem, ale wcale nie dla tego że jest w nim za mało RPG. Oczywiście fajnie aby było choć tyle co w SSach, ale cóż - właściwie jak na FPS to i tak "rozwijać" i zabijać można na wiele sposobów. Tymczasem MNIE ZAWODZI KLIMAT i WALKA:
Akcja jest prowadzona za szybko, za gęsto, bez oddechu, bardzo "po konsolowemu". To właściwie gra szybkiej akcji - za mało jest chwil na refleksję nad upadającą utopią Rapture, za mało nastrojowych lokacji bez gradu kul sypiącego się ze wszystkich stron, fabuła rwie się a odnajdywane taśmy i monologi przez radio nie rekompensują braku prawdziwych dialogów, w tle fabularnym można zaleźć sztucznie gmatawające bzdety czy niewiedzę twórców nt. naukowe (np. "plazmid właśnie modyfikuje ci KOD genetyczny"). Gdzie te wszystkie filozoficzne odniesienia i oryginalne pomysły?? Czy chodzi o gościa, który najpierw prosi cię o pomoc, a potem w nagrodę obrzuca dynamitem? A może o wybór czy zabić siotrzyczkę i dostać więcej od razu, czy nie zabić i dostać w zasadzie tyle samo poźniej? Nawet wygląd Rapture to hybryda wizji z Blade Runnera i Fallouta zakapiana SystemShockiem, ze szczyptą podwodnych nowości.
A teraz walka - to bardziej przypomina mi niestety You Are Empty, niz nawet HL2. Przeciwnicy skaczą jak zające, są nadludzko szybcy, strzelają idealnie celnie itd. itp. Oczywiście są "podrasowni genetycznie", ale przez to walka z nimi to często "nawalanka" - juz dawno w żadnym FPSie nie waliłem tyle serii z automatu na oślep co tu, nawet zombie żołnierzy w Doom3 walczyli badziej "ludzko". Ciekawiej dla mnie wypadają jedynie walki z Daddy''mi - są nieco wolniejsi ale silni - można użyć więcej taktyki.
Sumując - z prerspektywy 20 lat grania świetna grafika i efekty specjane to za mało na oceny powyżej 90%, nawet dla strzelanki. Z FPSów wolę STALKERA czy nawet serię HalfLife. Ale to oczywiście moja opinia subiektywna, rozumiem że ta gra może się innym podobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic tą grę, albo w Polsce albo za granicą. I tu moje pytanie:
C2D 4300 2,2 GHZ
2 GB Ram
Karta GeForce 79000GS 256 Ram

Czy na takiej konfiguracji, Bioshok mnie zachwyci swoją obecnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 00:43, SHOGUN_YAMATO napisał:

Ja poprostu spodziewałem się czegoś zupełnie innego po twórach SYSTEM SHOCKa, zawiodłem się
i tyle.

CO? HAHAHA. Człowieku, grałeś w System Shocka? Najwyraźniej nie. Gry są praktycznie IDENTYCZNE. Różnią się tylko otoczeniem, ale nawet horrorzasty klimat z System Shocka 2 pozostał ten sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 00:56, Cmq napisał:

> Ja poprostu spodziewałem się czegoś zupełnie innego po twórach SYSTEM SHOCKa, zawiodłem
się
> i tyle.
CO? HAHAHA. Człowieku, grałeś w System Shocka? Najwyraźniej nie. Gry są praktycznie IDENTYCZNE.
Różnią się tylko otoczeniem, ale nawet horrorzasty klimat z System Shocka 2 pozostał ten sam...


Chyba mocno przesadzasz. BS i SS to dwie rozne gry. Zreszta jakbys poczytal topiki o BS to bys sie przekonal iz ludzie sadza podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 01:03, Jester napisał:

Chyba mocno przesadzasz. BS i SS to dwie rozne gry. Zreszta jakbys poczytal topiki o BS to
bys sie przekonal iz ludzie sadza podobnie.

A to bardzo dziwnie sądzą. Osobiście przechodzę zarówno jedynkę System Shocka, jak i dwójkę co roku i doskonale wiem. O ile System Shock się trochę różni (choć nieszczególnie), tak już System Shock wygląda jak dodatek do Bioshocka z gorszą grafiką i innymi realiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... no ja się z tym nie zgodzę. Z paru powodów:

- brak inwentarza.
- brak charakterystyk postaci i możliwości ich podwyższania.
- zbyt mała różnica w zadawanych obrażeniach pomiędzy różnymi typami amunicji (w SS2 pociski ppanc na ciało działały słabiutko, na roboty i cyborgi wystarczyły 3-4 strzały, w BS amunicja jest dużo słabsza, a już na kpinę zakrawa fakt, że można władować cały bęben dum dum w splicera i ten jeszcze dycha, tylko strzelba wypada lepiej, ale i tak jest ciut za słaba).
- możliwość noszenia wszystkiego odbiera cały urok odnośnie wyboru broni i ścieżki rozwoju i konsekwencji z tym związanych. Tylko plasmidy i toniki dają taką możliwość ale jak się postarasz to i tak można władować w siebie większość mutacji bez większych problemów.

Generalnie to gra jest bardziej podobna do SS1 gdzie nie było również rozwijania postaci i psioniki. Ale za to było mnóstwo logów (o wiele więcej niż w BS), które pozwalały na lepsze wczucie się w klimat, dawały wskazówki do ukrytych miejsc, przedmiotów, kodów do szafek itp rzeczy. W BS to też występuje ale w dużo mniejszej ilości.

Ja myślę, że głównym powodem takiego kształtu ostatecznego produktu jest fakt, że gra ukazała się również na XBox 360 - panowie musieli pójść na skróty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:17, Jacek W. napisał:

Wy sie podniecacie grafika?? po tych screenach wyglada jkaby gra miala kilka lat. Nie wiem
czemu to sie tak sprzedaje. LOL


Przetrzyj monitor. A sprzedaje sie bo to jedna z lepszych gier ostatniego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, przyznać muszę że jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Ten klimat, ta muzyka... :). Największe wrażenie zrobiła na mnie scena kiedy Pan Cohen się "lekko" zdenerwował i nasłał na gracza swoją mała armię... W życiu mi nie przyszło na myśl, że będę strzelał do genofagów w rytm muzyki klasycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, do grania wcale nie trzeba niewyobrażalnie "wypasionego" komputera, w moim przypadku do grania na ustawieniach średnich ustawieniach wystarczył p4 2.8 HT, 1gb Ram, GF6800GS 256mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie tnie ani razu, chodzi płynniutko na najwyższych detalach w rozdzielczości 1280x720 z właczonym AA, cienie na high, wszystko na max. Mój sprzęt - niepozorne białe pudełko o nazwie XBOX360 za 1300 PLN.
Czytając posty niektórych z Was utwierdzam się w przekonaniu, że przejście na X360 zamiast modernizacji komputera było świetnym wyborem. Nie musze się martwić "czy mi pójdzie", tylko korzystam ze wszystkich dobrodziejstw tego wspaniałego tytułu. Tak jak napisali na IGBN - "nie grajcie w Bioshock poniżej jakości medium, bo to nie będzie ta sama gra". Samą gre kupiłem za 189 PLN na Allegro (Limited Edition) i to kilka tygodni przed jej "oficjalnym" (czyt. pl) wejściem na rynek. Nie żałuje ani złotówki, to jedna z tych gier, których nigdy nie wymienie na inną pozycję w żadnym sklepie/giełdzie.
Niesamowite wrażenia, różne zakończenia - REWELACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:31, aope napisał:

U mnie nie tnie ani razu, chodzi płynniutko na najwyższych detalach w rozdzielczości 1280x720
z właczonym AA, cienie na high, wszystko na max. Mój sprzęt - niepozorne białe pudełko o nazwie
XBOX360 za 1300 PLN.


No to Cie zmartwie. Nie grasz na najwyzszych detalach. Po pierwsze BS na XKlocku wogole nie ma AA. Widocznie za tokowy robi Twoj rozmazany telewizor. Natomiast najwyzsze detale mozna zobaczyc jedynie pod Vista w DX10. Wiec ja bym sie tak nie chelpil. Bo nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jester: "No to Cie zmartwie. Nie grasz na najwyzszych detalach. Po pierwsze BS na XKlocku wogole nie ma AA. ". To ja Cie zmartwie bardziej - każda gra pod X360 MUSI mieć AA, taki jest wymóg MS, dlatego tez GPU ma dodatkowe 10 MB na samo AA, co nie zwalnia w żaden sposób generowania grafiki. Sprawdź w specyfikacjach/artykułach.\
Porównaj też Bioshocka pod Vistą i DX10 do wersji z X360 - widzisz jakieś różnice? Bo ja tylko delikatnie, prawie niezauwazalnie lepsza wodę.

Nie wiesz, o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2007 o 13:48, aope napisał:

Nie wiesz, o czym piszesz.


Lepsza woda. Lepsze cienie. Narazie niewiele ale wystarczy aby nie pisac iz masz najwyzsze detale. Po drugie XKloc nie ma AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jester: oj, niewiele wiesz... :) Co do AA w X360, to proponuje lekturę http://hardware.teamxbox.com/articles/xbox/1144/The-Xbox-360-System-Specifications/p1 :) Jeśli nie chce Ci sie czytać całości, to wyłap chociaż część HD Game Support a w niej: "All games supported at 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing" i następnie - "Unreal Engine 3-powered games running at 1280x720 with full screen anti-aliasing? Not a problem for the Xbox 360." :) Zakładam, że ten tekst o braku AA w X360 był ostatnim ;) Dobra rada - jak nie masz o czymś pojęcia, to sie nie wypowiadaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować