Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Square Enix chce wyjść poza Japonię

17 postów w tym temacie

Grałem kiedyś w FF IX na play station fajna gra, ale teraz wiem, że cRPG jest lepsze, jedyne co te gatunki mają ze sobą wspólnego to nazwa, ale jedno co trzeba oddać sqaresoft to to, że potrafi robić prenderowane filmiki ciężko wybrać, czy oni czy blizzard mają lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renor Mirshann

Firma Square Enix, jeden z gigantów rynku gier wideo w Japonii, zamierza przez kolejne lata znacznie zwiększyć nacisk na tytuły przeznaczone głównie dla odbiorców spoza tego kraju. Szuka w Stanach partnera, który pomógłby jej w tym trudnym zadaniu.

Przeczytaj cały tekst "Square Enix chce wyjść poza Japonię" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre posunięcie ze strony Square-Enix. Są potęgą wśród producentów RPG, głównie kojarzę ich z całą serią Final Fantasy - w sumie to nie miałem okazji zagrać w żadnego z nich, bo dema na PSX nigdy nie było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wydadzą Kingdom Hearts II Final Mix, FF X-2 inter, FF XII inter oraz najważniejsze - Front Mission 5 poza japonią to zyski wzrosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jRPG mają ładniejsze otoczenie i są przyjemniejsze cRPG natomiast są czasami za duże (w rozumieniu jeśli mam chwilę żeby pograć:) ale ładnie to wygląda kurde.. aż strach pomyśleć co będzie z Final Fantasy XIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 10:01, flavee napisał:

W sumie, Klimos, masz rację. Ale mogliby tak nieco bardziej zainteresować się Europą, a nie tylko USA...


A może właśnie jest tak jak mówię. jRPGi w Europie sprzedają się całkiem nieźle, tylko w USA jakoś sobie nie radzą i stąd te plany podbicia amerykańskiego rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, w USA jakoś im nie idzie... ale to mnie trochę dziwi, zważywszy choćby na fakt, że np. anime jest tam popularniejsze niż na starym kontynencie, a w końcu jRPG ma w sobie dużo z anime(szczególnie fabuła). Ciekawe, jak to się dalej potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 11:23, flavee napisał:

Racja, w USA jakoś im nie idzie... ale to mnie trochę dziwi, zważywszy choćby na fakt, że np.
anime jest tam popularniejsze niż na starym kontynencie, a w końcu jRPG ma w sobie dużo z anime(szczególnie
fabuła). Ciekawe, jak to się dalej potoczy.

Co takiego?
W USA idzie im znacznie lepiej niż w Europie. Porównaj chociaż liczbę gier wydanych przez SE w USA i Europie. W Europie wydaje się 1/3 gier japońskich wydanych w USA. Wniosek Europa jest konsolowym zaściankiem, o Polsce to w ogóle nie wspominam bo to już totalna porażka, u nas na konsole najlepiej sprzedają się jakieś zachodnie gnioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zobaczyć na blaszaka FInal FAntasy X, XII, XIII. grałem w siódmą część i choć prawda, że są to gry liniowe, ale jednak klimat i fabuła są pierwszorzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.... Dopiero szukają partnera w USA, a podbili Japonię. Więc można się spodziewać hitów, a dobrze by było gdyby tak jakoś zrobili porządnego jRPG''a dla PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jrpg, to bardzo fajna odmiana od typowych zachodnich gier cRPG. Wszystkie części Final Fantasy, w jakie miałem okazję zagrać wciągały jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować