Zaloguj się, aby obserwować  
Tr4c3R

The Survivor - Game

8 postów w tym temacie

Ja obecnie wiem o tej grze tyle co nic... a że chciałem się coś dowiedzieć (i chcę) zakładam o niej temat.
*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*
Ktoś coś wie o grze? A najlepiej stronę domową ktoś zna?
Bo gra chyba nie jest R.I.P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 17:38, ProHacker napisał:

Ja obecnie wiem o tej grze tyle co nic... a że chciałem się coś dowiedzieć (i chcę) zakładam
o niej temat.
*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*
Ktoś coś wie o grze? A najlepiej stronę domową ktoś zna?
Bo gra chyba nie jest R.I.P?


co to za gra i oco w niej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 18:13, Steel Dogg napisał:

> Ja obecnie wiem o tej grze tyle co nic... a że chciałem się coś dowiedzieć (i chcę) zakładam

> o niej temat.
> *$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*$*
> Ktoś coś wie o grze? A najlepiej stronę domową ktoś zna?
> Bo gra chyba nie jest R.I.P?

co to za gra i oco w niej chodzi

O to żeby przeżyć... :
Survivor. Zapamiętajcie sobie ten tytuł dobrze, bo bardzo możliwe, że będzie to jeden z kamieni milowych w rozwoju elektronicznej rozrywki. A dlaczego? Już spieszę z tłumaczeniami, już lecę by wyjaśnić tę śmiałą tezę...

Powód jest prosty – będzie to gra o przeżycie. Nie, zapomnijcie o Ice-T i bardzo złym Rutgerze Hauerze urządzającym sobie na niego polowanie, tudzież o Van Damme i także polującym na ludzi Lance Henriksenie. To nie taka gra i nie takie przeżycie. Prawie zero strzelania, brak żołnierzy i bojówkarzy, ogólnie niedobór wrogów w typowym tego słowa znaczeniu. Owszem, przeciwników, a właściwie przeciwnika mieć będziemy w każdym ze scenariuszy tego tworzonego przez Niemców z Replay Studios FPS’a, ale nie będzie to człek, nie stwora jakowaś ni demon z piekieł zakazanych lecz... żywioł. Woda, powietrze, ogień, ziemia. Morze wzburzone, huragan gwałtowny, pożar żarłoczny, mordercze trzęsienie. Hę? Z trzęsieniem ziemi walczyć będziemy? Niby jak? Biegać będziemy z workiem cementu i naprawiać walące się budynki? Oczywiście, że nie...


Walka sprowadzać się ma jedynie do obrony – czyli wszelkich akcji mających zwiększyć naszą szansę na przeżycie kataklizmu. Szkody siłom natury nie wyrządzimy, choć nie wiadomo jak byśmy tego pragnęli, więc w zasadzie możemy tylko uciekać i robić uniki przed miotanymi w nas przez wichurę nieludzką wrakami samochodów. To w przypadku huraganu Andrew, który będzie głównym bohaterem negatywnym jednego ze scenariuszy. W innych na gościnnych występach obejrzymy Atlantyk i górę lodową topiącą Tytanika, ruchome płyty tektoniczne niszczące piękne miasto Meksyk, czy też kupę neutronów, protonów i elektronów, które wymyśliły, że zrównają z ziemią Hiroszimę. Listy historycznych i katastroficznych wydarzeń dopełniają dwa scenariusze współczesne – wrześniowa rzeźnia w World Trade Center made by Osama oraz ubiegłoroczny pożar w centrum handlowym w Paragwaju, gdzie w płonącym budynku zginęły setki uwięzionych ofiar.

Gra podzielona będzie jak widać na sześć głównych epizodów. W każdym z nich wcielimy się w kogoś innego, w mimowolnego uczestnika wydarzeń, zwykłego przechodnia, kiepskiego fotoamatora, którego przerosły wydarzenia czy kogoś w tym rodzaju. Żadnych podróżników w czasie, żadnych herosów czy innych cudów na kiju. Przeciętny człowiek zostanie rzucony w wir – i my będziemy za niego machać rękami i nogami, by go ten wir nie wciągnął na amen. Taki interaktywny film katastroficzny się szykuje, tylko że bez ściemy, ubarwień, zadęcia i z telewizyjną relacją na żywo.Nasz bohater, czy też bohaterowie, będą usiłowali przede wszystkim przeżyć. Co oczywiście proste nie jest. Zwykle sprowadzi się to do przebycia z punktu A do B (niekoniecznie po linii prostej) danego poziomu, których każdy scenariusz będzie miał kilka.. Autorzy bowiem w każdym z tych miejsc stawiają przed nami kilka celów - można lub trzeba je zaliczyć, by przedostać się do chwilowo bezpiecznego schronienia, skąd będzie można ruszyć dalej. Problem w tym, że tych kilka zadań to o kilka za dużo, a większość z nich się wzajemnie wyklucza. Jaką drogą pójdziemy, co zrobimy by przeżyć – to zależy wyłącznie od nas, a wybory między różnymi rozwiązaniami, jak zapewniają nas twórcy, nie będą łatwe. Taka już ich perfidia, że to co dobre dla naszej postaci nie zawsze będzie... dobre właśnie w ogólnie pojętej wymowie tego słowa. Banalny i otrzaskany, wzięty z filmów dylemat typu – „w jednej ręce mam potrzebną mi broń, w drugiej zaś dziecko, obu nie utrzymam i jedno muszę puścić” tutaj nabierze innego wydźwięku. W filmach oczywiście zawsze puszcza się broń... a w prawdziwym życiu?

Bo gra będzie jak prawdziwe życie. I to nie tylko zasługa projektu i samego pomysłu na gameplay, ale także oprawy graficznej. Niemcy chcą swój Reality Gaming, bo tak właśnie określają przynależność gatunkową Survivor, przedstawić w możliwie najbardziej realistyczny sposób, jeżeli chodzi o wizualia. Odpowiadać ma za nie silnik 3D domowej roboty, nastawiony właśnie na maksymalną wierność w oddaniu rzeczywistości, a nie tanie efekciarstwo. Efekciarstwo będzie tutaj drogie, a za nie głównie odpowiedzialny będzie model fizyczny. Nie wiadomo jeszcze czy Replay Studios kupią jakiś, czy też zmontują własny, jednak cały czas powtarzają (nazwa zobowiązuje), że będzie on kluczowym elementem rozgrywki – nie w zasadzie zbędnymi popisami a’la Half-Life 2.

No i prawda, że zapowiada się przełomowo? Ba! Trzymajmy zatem kciuki za Niemców, by udało im się stworzyć taką grę jakby chcieli, bo i my takiej pragniemy. No, chyba że jeszcze się komuś nie znudziło strzelanie do Obcych/hitlerowców/komunistów/terrorystów czy innych mutantów i stworów piekielnych...
Teks zaczerpnięty z WP.pl bez zmian. I piszę to żeby o piractwo mnie nie oskarżyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować