Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Ja mam tylko jedno jedyne pytanie do CDP. Jak się mają wymagania na średnie detale podane wcześniej do wymagań podanych teraz? Trochę to dziwne, że średnie detale są teraz minimalnymi... Robicie ludzi w bambuko i to już nie pierwszy raz. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 19:44, Grizzly. napisał:

W minimalnych wymaganiach jest napisane że XP potrzebuje 1024 MB ramu a vista 1536 MB. Dlaczego
vista potrzebuję więcej ramu ? To XP jest lepszy ?
Ogromne są te wymagania, chyba niewielu graczy ma takie kompy. Wie może ktoś jak mniejwięcej
najtaniej stoi sprzęt umożliwiający granie na optymalnych wymaganiach ?


Około 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest serio? Wymagania są większe niż Obliviona - co imo jest niedopuszczalne. Na pokazówkach grafika Wiedźmina nie jest w ogóle adekwatna do tych wymagań które WIĘKSZE niż Bioshocka!
O co chodzi jakby?!
Czyżby to jednak przekomiczne wymagania (bo Wiedźmin nie posiada super hiper grafiki ani jakiś wyjątkowych /niespotykanych/ efektów drastycznie żrących ram/gpu/cpu) mają maskować całkowity brak optymalizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No to będę się mógł cieszyć pięknem gry w najwyższych detalach ;D"

Podpisuje się pod tymi słowami!

Mnie tylko zaciekawiła informacja, że potrzeba 8,5 GB wolnego miejsca... dawno (nie wiem czy wogóle) nie grałem w taką grę która by zajmowała tak sporo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rożnica pomiędzy procesorami AMD Athlon 64 i Athlon XP (poza tym, że te pierwsze obsługują instrukcje 664 biotwe oczywiście) jest taka, że Athlon 64 obsługuje SSE2 a Athlon XP NIE obsługuje SSE2 (u Intela SSE2 jest chyba od pierwszej genracji P4 jeśli się nie mylę). I teraz pytanie do Cdprojektu czy to oznacza, że Wiedźmin wymaga SSE2 ?
Offtopic: obecnie SSE 2 wymagają gry Lost Planet i Colin DIRT (chyba Sega Rally również ale to do potwierdzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm procka mam 3.0 Ghz kartę X1950 Pro (512 MB i 256 bit) i 2 GB ramu ciekawe na jakich pójdzie?? Na maxa może być za słaby procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: nie wiem czy to psikus czy przez chwile w minimalnych był 6800.. tak czy siak, wymagania te są identyczne jak wymagania Bioshocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani mnie te wymagania ziębią, ani grzeją. Ja mam swój system kupowania gier: nie obchodzą mnie nowości (no, może poza sportowymi grami), spokojnie sobie czekam aż gry potanieją, a do tego czasu i kompa zapewne zupgraduje. Kiedyś kupowałem nowości po stówie (i więcej...) za sztukę, i się przekonałem że ''nowe'' nie znaczy ''lepsze''. Więc sobie spokojnie pogrywam w starocie z super grywalnością, kupione max za 3 dysie i do tego bez problemów z płynnością, czekając tym czasem aż takie hiciory jak np. Wiedźmin sobie potanieją. I za 2 lata spokojnie udam się do sklepu z Bolesławem Chrobrym w ręce, aby nabyć Witchera, a i sprzęt na którym owa gra będzie hulać znacznie potanieje.
PS. ostatnio kupiłem Patriciana 3 za (bodajże) 24,99 a gram i gram, i oderwać się nie mogę... I z łezką w oku (i lekkim zażenowaniem) wspominam sobie dawne czasy: "osz cholera, minimalnie 128 RAMów?? musze dokupić.. bo przecież już zamówiłem gierkę, a wogóle taką nowość miałbym ominąć? Aaa.. noi karta graficzna musowo nowa..." itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania trochę wywalone jak na erpega szczerze mówiąc. Teraz wszyscy sikają po nogach i się zastanawiają, czy na procku z niewiele niższym taktowanie, niż to zalecane ta gra pójdzie. Pewnie, że pójdzie i wątpie, żeby przeszkadzało to, żeby ustawić wszystkie detale na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm po prostu zabrakło mi słów odnośnie wymagań, no ale cóż najwyraźniej muszę się zadowolić cyklem wiedźmińskim w formie książek, a szkoda, bo jednak dwa lata czekania to trochę bolesna "strata" :/


W stu procentach się niestety zgadzam :( Wiadomo, że grafika fajna - to i wymagania będą do tego odpowiednie, ale jak to Polak - miałem malutką iskierkę nadzieji. Niestety teraz zgasła. Ciekawe kiedy sobie pogram w Wiedźminatora :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować