Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2007 o 23:21, haryjesion napisał:

W przeciwieństwie do idiotów chwalących się sprzętem i wklepujących coraz to bardziej dziwne
konfigi... to nie o to przecież chodzi. Jak to się dzieje, że np inne śliczne graficznie gry
( Bioshock, Oblivion,itd.) mają zoptymalizowany kod i chodzą na nieporównywalnie niższych konfiguracjach


Ja tam pamiętam potworne narzekania na wymagania Obliviona przy jego premierze i zawiedzenie tych ktorym rwała się płynność grafiki. Nie wiem jak było po kolejnych łatkach (nota bene w PL już chyba był połatany), bo temat śledziłem tylko w trakcie premiery.

Dnia 25.09.2007 o 23:21, haryjesion napisał:

a różnorakie pokraczne, nawasrtwione i po prostu w pośpiechu spartolone mają kosmiczny apetyt
na sprzęt oferując bardzo niewiele.


Gwarantuje Ci, że Wiedźmin choć był oczywiście zamykany z napiętym harmonogramem (to immanentna składowa tej branży) to w zamian za wymagania będzie oddźwięczał się sowicie. Na co niestety przyjdzie poczekać już gdy uruchomicie go na swoich kompach. Wcześnie w zasadzie to rozmowa o piwie, bez piwa;)

Ciekawy jestem porównania grafy z Witchera z przyszłym

Dnia 25.09.2007 o 23:21, haryjesion napisał:

Falloutem III, 4 example. Mogę się założyć, że "wyczekiwane dzieło" CDP RED będzie leżeć i
kwiczeć.


Raczej bym nie wyamgał od Wiedźmina lepszej grafiki od gry, ktora wyjdzie rok później;) To w branży gier całkiem sporo;) Natomiast w porównaniu z obecnymi grami, np. Hellgatem (najbliższa jakoś tam zbliżona premiera) wypada naprawdę doskonale:)

Dnia 25.09.2007 o 23:21, haryjesion napisał:

metraż posiadłości i konto w banku. OMG, ale prymitywizm. + owczy pęd za tym co nam wciskają
producenci pod metką "nowe, lepsze, ładniejsze"


Ciężko się z tym nie zgodzić. To fakt. Zwłaszcza Vista dla graczy to sprawa bardzo kontrowersyjna.
Sam staram się opierać takiemu pędowi. W pracy używam zajebistego Sony Vaio (seria T). Ma juz ze 3 lata,
1ghz procka, 1gb ramu i jak dbam o higienę systemu, to wszystkie biurowe aplikacje śmigają aż miło.
Tylko słyszę narzekania osób, które dostały nowe noty z Vistą i mają często mniejszy komfort pracy niż ja na swoim oldtimerze:)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:24, mrokness napisał:

A co z rozwiązaniami mobilnymi ?

core 2 duo T7500
2GB RAM
Geforce 8600m gt 512 mb


Szczerze mówiąc nie wiem. Ale na oko brzmi na jakiś mega wypas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:43, Baal Namib napisał:

Czy jest szansa dla mojego GForce 6200 ? ...



Nie znam go, z tego co pamietam ma shadery powyzej 2.0, tylko nie wiem ile ramu.

Jak to się mówi nie spróbujesz, to się nie przekonasz. My gwarancji nie damy;)

Ale swoją drogą, to wymiana karty to jedna z najlepszych inwestycji, dająca kolosalną zmianę przy nie tak wielkich kosztach...

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:56, Garett napisał:

> Ależ wymagania Wiedźmina nie są większe od BioShocka, wręcz odrobinę niższe, nie wymagamy
np.
> kart mających 512 ram na pokładzie przy max detalach.

Tyle, ze ja (i pewnie znaczna czesc graczy) nie bede mogl nawet odpalic wiedzmina na athlonie
xp, kiedy to Bioshock chodzil na nim swietnie w high detalach w 1280x1024 (wraz z x1950pro).


niestety totalnie nie znam AMD, zawsze miałem tylko intele. Potrzeby tu ktoś z programistow/testerów. Może podpytaj na forum wiedźmina, tam devów jest sporo.

M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:08, Mike napisał:

niestety totalnie nie znam AMD, zawsze miałem tylko intele. Potrzeby tu ktoś z programistow/testerów.
Może podpytaj na forum wiedźmina, tam devów jest sporo.

M


Pytanie jest proste: czy Wiedzmin bedzie wymagal proca z obsluga SSE2? Jesli tak, to na athlonie xp nie da sie go odpalic, wiec opowiadanie, ze wymagania Bioshocka sa wieksze jest "malym" naduzyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od premiery będzie demo? W końcu nie ma to jak przekonać się na własnej skórze zanim wyda się ciężko zarobione pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 00:07, Mike napisał:

Nie znam go, z tego co pamietam ma shadery powyzej 2.0, tylko nie wiem ile ramu.


128mb

A ram mam 512

Dnia 26.09.2007 o 00:07, Mike napisał:

Jak to się mówi nie spróbujesz, to się nie przekonasz. My gwarancji nie damy;)


Zamowione

Dnia 26.09.2007 o 00:07, Mike napisał:

Ale swoją drogą, to wymiana karty to jedna z najlepszych inwestycji, dająca kolosalną zmianę
przy nie tak wielkich kosztach...


Z tymi kosztami to zależy tez dla kogo ;-)

Dnia 26.09.2007 o 00:07, Mike napisał:

M.


B.N ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, aby Wiedzmin poszedl na kompie z takimi parametrami:
procesor: Sempron 2500+ 1750 MHz;
grafika: ATI Radeon 9800 128mb
RAM: 1536mb
???

Byloby milo, jakby odpowiedzial ktos dobrze obeznany w sprzecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:11, Baal Namib napisał:


> Nie znam go, z tego co pamietam ma shadery powyzej 2.0, tylko nie wiem ile ramu.

128mb

A ram mam 512



6200 to ostry kastrat wypadający blado w porównaniu do 6600. Ale nie ma co płakać - za niedużą kasę można teraz solidny układ kupić, który da radę Wieśkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:19, Dźwig napisał:

Czy jest szansa, aby Wiedzmin poszedl na kompie z takimi parametrami:
procesor: Sempron 2500+ 1750 MHz;
grafika: ATI Radeon 9800 128mb
RAM: 1536mb
???

Byloby milo, jakby odpowiedzial ktos dobrze obeznany w sprzecie :P


Zobacz człowieku, że ta specyfikacja spełnia wymagania minimalne, a one jak wiadomo są nieco zawyżone od rzeczywistych. Ja na sempie 2200+ radku 9700 i 1280 mb ramu zamierzam grac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:22, de99ial napisał:

> Czy jest szansa, aby Wiedzmin poszedl na kompie z takimi parametrami:
> procesor: Sempron 2500+ 1750 MHz;
> grafika: ATI Radeon 9800 128mb
> RAM: 1536mb
> ???
>
> Byloby milo, jakby odpowiedzial ktos dobrze obeznany w sprzecie :P

Zobacz człowieku, że ta specyfikacja spełnia wymagania minimalne, a one jak wiadomo są nieco
zawyżone od rzeczywistych. Ja na sempie 2200+ radku 9700 i 1280 mb ramu zamierzam grac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:34, Baal Namib napisał:

Jak ja mam
GForce 6200
Ram 512
I AMD Sempron 3000+ To będzie ok ?


Trochę lipa ten sprzęt: Generalnie wszystko nowe by się przydało(+512 ram), ew procek może by coś fartem wycisnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:34, Baal Namib napisał:

Jak ja mam
GForce 6200
Ram 512
I AMD Sempron 3000+ To będzie ok ?


Na wiele nie licz. Podstawa zmień grafę, dokup ramu. Proc powinien styknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu liczyłem że średnie rozkręce atu z minimalnymi problem moge mieć z prockiem niespodziewałem się aż tak wysokich wymygań ale zobaczymy jak to będzie w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:10, Garett napisał:

Pytanie jest proste: czy Wiedzmin bedzie wymagal proca z obsluga SSE2? Jesli tak, to na athlonie xp nie da sie go odpalic

Brak obsługi XP oznacza również brak obsługi wszelkich Sempronów z końcówek serii. A tych kompów było całkiem dużo. Sam czekam na info w sprawie XP.
W przypadku Wiedźmina jest o tyle lepiej, że można spróbować wyprosić jakiegoś patcha z jądrem przekompilowanym bez SSE2 (tylko SSE) - tak samo jak było to zrobione w NWN2 (tyle, że tam była druga wersja exe odpalana na Athlonach XP i starych Sępach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 20:07, Xarodon napisał:

hmm, dziwne macie porównania ;) Do zestawienia z 7900 GTX lepiej nadaje się radek x1900 xtx...
model x1950 pro wcale nie jest aż TAK szybki. (ta wiem, czepiam się pierdół.)

Najwyraźniej więc na Wiedźminie tą samą wydajność oferuje już Radek X1950 Pro. A co do kart ATI - najczęściej w praktyce wbrew niesprawdzonym opiniom użytkowników Geforców i wydajność jest lepsza i obraz ładniejszy. A wszystko najczęściej za niższe pieniądze od Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 19:36, mcnitrox napisał:

Między GeForce 6600GT, a Radeonem 9800 Pro jest gigantyczna różnica wydajnościowa, więc czemu te karty są na równi?

Bzdury opowiadasz. Na rozdzielczości 1024x768 rzeczywiście jest zwykle więcej FPS na GF6600GT niż na 9800 Pro. Ale już na 1280x1024, a potem na 1600x1200 wyższa wydajność jest już po stronie Radeona. Kłania się 128-bitowy dostęp do pamięci w przeciwieństwie do 256-bitowego w radku. Na 3dmark03 1024x768 u mnie punkty na golasa (bez AA) wychodziły tak: 5800 : 6900 na korzyść GF. W 1280x1024 ze wszystkim na full 4200 : 3600 na korzyść Radeona. Te karty są więc na równi. Nie ma żadnej znaczącej różnicy wydajnościowej. Jest za to wątpliwa różnica technologiczna na korzyść GF (sm 3.0 zamiast 2.1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 22:43, Furusu napisał:

No no prawie spełniam optymalne wymagania. Nie jest źle :P



Yeey a mi Wiedzmiś pójdzie spoko na maxa :D :D
To teraz byle do konca października!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować