Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Pójdzie na full, ale i tak jestem nieco zniesmaczony. Bo oczekiwałem nieco lepszej optymalizacji, elastycznego silnika. Widać tak naprawdę różnica pomiędzy poziomami detali niewielka, a przecież pierwsze video z gry wyglądały koszmarnie, wręcz bardzo brzydko. :P

I panowie od CDP - troszkę luzu, nie musicie odpowiedzieć na każdy post z tematu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiedzmin to swiatowa gra o swiatowym poziomie a nie poska produkcja ala kurczaki atakuja...

mocnykomp? a co tym dziwnego ze gra wychodzaca jesienia 2007 roku wymaga c2d i 2 bg ram? jeki potepiencze osob ze slabym kompem sa nie na miejscu.

swietne posuniecie ze strony cdp - na pewno ograniczy piractwo :P wszak gierka nie bedzie dzialac na wiekszosci pirackich kompow (hle hle hle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do tego jak wyglądały ceny sprzętu kiedyś, to dziś żeby zmieścić sie w wymagania zalecane naprawdę tak dużo wydać nie trzeba... Ale wygląda na to, ze ponarzekać dla zasady i tak trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania nie wyglądają tak źle. Na moim laptopie gra powinna działać płynnie w średnich/wysokich detalach. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak dobrego wyniku. Ale jak to mówią: zobaczymy w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:21, haryjesion napisał:

> # Procesor Intel Pentium 4 2,4GHz lub AMD Athlon 64 2800+
> # 1024 MB RAM w przypadku Windows XP / 1536 MB dla Windows Vista
> # Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader
2.0
> (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
>
> Jesteście żałośni 9 mowa o komentarzach ) takie wymagania to pikuś co wy chcecie mamy
2007
> rok
> i czy wy macie pecety na Celeronach z 256 ramem i gf 440 no żal
> śmiem był mówić ze takie wymagani 3-4 lata temu to były wysokie a teraz.. to nawet nie
standard
> już
> amd 64 3200 6600GT i 2x15 ramu na tym jadę od ponad 3 lat z hakiem i jakoś nie widzę
problemu
> aby gra nie śmigała dodam iz ten mój zestaw to wart jest 500 zyla nie licząc komponentów
wiec
> .. puknijcie się w czoło stękając i witcher ma wysokie wymagania dziękuje i krytyki nie
przyjmuje


W przeciwieństwie do idiotów chwalących się sprzętem i wklepujących coraz to bardziej dziwne
konfigi... to nie o to przecież chodzi. Jak to się dzieje, że np inne śliczne graficznie gry
( Bioshock, Oblivion,itd.) mają zoptymalizowany kod i chodzą na nieporównywalnie niższych konfiguracjach
a różnorakie pokraczne, nawasrtwione i po prostu w pośpiechu spartolone mają kosmiczny apetyt
na sprzęt oferując bardzo niewiele. Ciekawy jestem porównania grafy z Witchera z przyszłym
Falloutem III, 4 example. Mogę się założyć, że "wyczekiwane dzieło" CDP RED będzie leżeć i
kwiczeć. Na szczęście - grafika to nie wszystko.
Aha, nie wszyscy gracze mają sponsoring od tatusia, mamusi, wujka, cioci lub dziadków :).
Niektórzy muszą sobie zapracować na hobby, więc zanim zaczniecie pisać kolejne bzdury w stylu
Athlon 800000+++++, 20 gb ram , 4 X GF9000 to się puknijcie w główkę i napiszcie ile FAKTYCZNIE
was ten sprzęt kosztował. Ja na swój musiałem przeznaczyć moje prawie (żenujące swoją drogą)
3 wypłaty - nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, mając jeszcze kogoś na utrzymaniu
i zdaję sobie z tego sprawę, że ktoś kto się np. uczy i nie pochodzi z rodziny burżujów raczej
nie zorgagizuje PLNów na wydatek rzędu 4000/ 5000 . A montowałem kompa z myśla o dx10 z Viśtą
i superhipermegaultra nowej generacji gier. I co ? i g...o! Nie ma gier, powtarzam, nie ma
gier które by coś pod dx10 pokazywały. Crysisa ciągle nie ma, a Halo2 wzbudził u mnie śmiech,
Lostg Planet chodzi ładniej i szybciej na XP. Vista mi tylko przeszkadza i żre Ram. Na razie
mnie to szczypie, ale już za rok pewnie zacznie się huśtać na coraz bardziej żarłocznych wymaganiach.
I po co to było? Chłyt marketingowy M$ i producentów kart, jak ze skeczu Ani Mru Mru.
Proponuję jeszcze pisać jakiego długiego siusiaka macie, ile koni ma wasza bryka, jaki macie
metraż posiadłości i konto w banku. OMG, ale prymitywizm. + owczy pęd za tym co nam wciskają
producenci pod metką "nowe, lepsze, ładniejsze"



święte słowa :)
cały wieczór wczoraj się zastanawiałem czy upgradować kompa czy kupić nowy...w koncu górę wziął zdrowy rozsądek i perswazja małżonki ;) i.....
anulowałem zamówienie na Wiedźmina. Poczekam aż będzie za 30-40 zł, w międzyczasie się komputer wymieni bo w końcu trzeba, a wiedźmin nie zając ;)
szczerze mówiąc nawet syn radzi mi zeby sobie na razie odpuścić (bo za tę kasę kupi sobie ze dwie inne gierki których do tej pory nie miał), bo jakoś mu te ostatnie filmiki z gameplayów się nie spodobały
nie wiem i nie bradzo mnie to obchodzi ale wydaje mi się że CDP na polskim rynku własnie strzeliło sobie samobója
a jeśli na zachodzie gra nie zostanie przyjęta z entyzjazmem, to w życiu nie wyjdą na swoje
a co do wymagań, ktoś tu słusznie napisał - co to za wymagania?! na takim silniku? toż crysis ma nieiwele większe jeśli nie mniejsze;)
optymalizacja była? wolne żarty :D
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jjjjjaaaaaa pi*****e to se pograłem!!!!!! pisali że do grania na średnich gf 6600 i myślałem że na min. będzie mi śmigać:/ i sie przeliczyłem mam radka 9600 pro 256............... To ja zbierałem kase na tą gre a tu takie rozczarowanie!!!zara sie potne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa - najpierw podaliście wymagania (niższe), pisząc że wciąż trwa optymalizacja i coś się jeszcze może zmienić. I zmieniło się - na gorsze. Ciekawa ta optymalizacja, która sprawia że wymagania są wyższe niż były. Optymalizacja wsteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 23:30, Mike napisał:

Ogólnie myślę, że wbrew wrażeniu, które można odnieść z całkiem wysokich speców, Wiedźmin jest
naprawdę nieźle zoptymalizowany i płynność rozgrywki będzie miłym zaskoczeniem.


To są potwierdzone informacje czy tylko piszesz tak by niektórych pocieszyć? :P

Dnia 25.09.2007 o 23:30, Mike napisał:

Tak więc myślę, że nie ma się co martwić na zapas. Pewnie po premierze pojawi się pewnie całkiem
sporo postów, rekordzistów którzy grali na znacznie słabszych kompach, czy na max detalach
sporo poniżej oficjalnych wymagań.
Spokojnie. I bez mgiełki gra zahula na jednordzeniowcu. Choc fakt dwurdzeniowce lubi:)


Intel Core 2 Duo E6600 (2.40GHz)
4 GB RAM
GeForce 8500 GT 512 MB

U mnie Witcher sobie pohula, choc znając życie moja karta nie wyciągnie wszystkiego od strony wizualnej z gry, na szczęście to nie problem, ważne by Wiedźmin był grywalny... gdy gra nie jest grywalna to nawet najlepsza grafika nie pomoże...

Dnia 25.09.2007 o 23:30, Mike napisał:

Pozdr.


Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:07, Mike napisał:

> Czy jest szansa dla mojego GForce 6200 ? ...


Nie znam go, z tego co pamietam ma shadery powyzej 2.0, tylko nie wiem ile ramu.

Jak to się mówi nie spróbujesz, to się nie przekonasz. My gwarancji nie damy;)




Przeczytałem i oczy ze zdumienia przetarłem, nie dajecie dema i każecie kupować aby wypróbować?! Mike, jesteś bezczelny. tyle w temacie.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania koszmarnie wielkie. Co najdziwniejsze - grafika z pokazanych trailerów niczym nie zachwyca. Na dzień dzisiejszy jest.... czymś normalnym.
Nie wiem jak to było, ale pewnie jest to wina optymalizacji. Inaczej nie potrafię tego wyjaśnić. Nie miałbym problemów z high details, ale wielu, wielu graczy będzie musiało przechodzić drogę przez mękę grając na niskich detalach.

Ja, podobnie jak mój poprzednik, poczekam aż gra będzie tańsza. CDP RED nie kupił mnie trailerami. Zbyt wiele niedociągnięć widać. Ostre słowa? Pewnie tak, ale jeżeli celuje się w najwyższą półkę z firmami zajmującymi się grami komputerowymi, to należy być perfekcyjnym we wszystkim.

Sztywne, betonowe twarze NPCów Wiedźmina aż krzyczą "dajcie nam więcej mięśni" "my chcemy mimikę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 00:03, Mike napisał:

Raczej bym nie wyamgał od Wiedźmina lepszej grafiki od gry, ktora wyjdzie rok później;) To
w branży gier całkiem sporo;) Natomiast w porównaniu z obecnymi grami, np. Hellgatem (najbliższa
jakoś tam zbliżona premiera) wypada naprawdę doskonale:)


Panie Mike, jako pracownik CDP (który o dziwno pokazuje nikłą wiedzę na temat sprzętu, do tego używanie niezbyt kulturalnych słów - wstyd, ogromny wstyd. Trochę więcej kultury następnym razem, chyba że CDP chce zdobyć kolejnych kupców Witchera rynsztokowym zachowaniem) zachwala swój produkt pod niebiosa. Gwoli ścisłości: Hellgate London ma o NIEBO lepszą grafikę niż The Witcher (porównanie z trailerów, bety). Co więcej - Hellgate London, pomimo tego że jest we wczesnej fazie bety, bardzo dobrze radzi sobie na komputerach, które krótko można określić jako "dziadkowie".

Nie jest sztuką zrobić grę, która będzie miała od groma wodotrysków, shaderów, etc. Sztuką jest zrobić grę, która na słabszych komputerach nie staje się pixelowatym potworem, który odstrasza graczy. Nie wiem jak wygląda The Witcher w Low Details, ale HG wygląda nadzwyczaj zjadalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są spore ale z drugiej strony nie aż tak wygórowane, także spokojnie pogram na swoim komputerze. Mam tylko nadzieję, że Wiedźmin będzie dobrze zoptymalizowany i nie uświadczę podczas gry takich rzeczy jak przycinki, przenikanie tekstur czy wywalanie do Windowsa. CD-Projekt, liczę na Was ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 07:41, castlerock napisał:

optymalizacja była? wolne żarty :D
pozdr.


Niektorych funkcji jak np. HDR, FSAA, Filtrowania anizotropowego zoptymalizowac sie nie da stad wymagania co do karty graficznej. Spora ilosc tekstur wysokiej rozdzielczosci tez musi sie gdzies pomiescic... A proc? Jak juz wczesniej wspomiano to nie FPS gdzie AI ma za zadanie tylko przemieszczać się i strzelać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować