Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2007 o 09:37, HumanGhost napisał:

> nie grales w te gre wiec tak naprawde nie wiesz,

Tak właściwie to grałem. :-)

jak to? wiec powiedz jak wiedzmin chodzi i na jakim sprzecie, czy nie ma chrupania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwnie określone są te wymagania. Patrząc na nie rozumiem że na Bartonie 2500+ nie pogram (najmniej dziwne to jest). Jest bardzo wiele osób posiadających podobny procek (2500+ lub podkręcony do 3200+) i pewnie też chcą poznać jasną odpowiedź.

Czekam na precyzyjne wyjaśnienie. Kompa jeszcze przez rok nie zmieniam więc i zamówienie anuluję skoro ma nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 09:40, Yancy napisał:

Czekam na precyzyjne wyjaśnienie. Kompa jeszcze przez rok nie zmieniam więc i zamówienie anuluję
skoro ma nie działać.

wlasnie.. albo CDP wyjasni albo pozegna sie z wiekszym zyskiem.. bo te wymagania optymistyczne nie są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ależ wymagania Wiedźmina nie są większe od BioShocka, wręcz odrobinę niższe, nie wymagamy
> np.
> > kart mających 512 ram na pokładzie przy max detalach.
>
> Tyle, ze ja (i pewnie znaczna czesc graczy) nie bede mogl nawet odpalic wiedzmina na athlonie
> xp, kiedy to Bioshock chodzil na nim swietnie w high detalach w 1280x1024 (wraz z x1950pro).

co do bioshocka - wlasnie go testuje na C2D e6550, 4 giga ramu (wiem ze sporo ale czasem sie przydaje) i EVGA 8800 GTS 320 ramu (wersja KO ACS3) a propo - sam zarobilem i odlozylem i nie zaluje

bioshock smiga na viscie w 1280/1024 jak burza, efekty, oswietlenie, rozmycia, wszedobylska cieknaca woda - ach po prostu dech w piersiach zapiera ;]

tego sie nie spodziewam po wiedzminie - wrecz twierdze ze bedzie kiepsko !!!, dla porownania zainstalowalem sobi NW2 znowu zeby sprawdzic jak chodzi na nowej karcie - zal doope sciska, detale prawie na max ustawione i co - klatkownie ze az zeby bola, to samo jest z G3 - nie ma to jak pogrzebanie w silniku gry aby po raz kolejny wrzucic ten cudowny tembr glosu Fronczewskiego....
oblivion - drzala mi reka jak poszedlem do slepu (testowalem ang wersje i mi sie spodobalo) kupilem, zainstalowalem i smiga jak burza przy max detalach - palce lizac :)
i tu maly zart sceniczny do konkurencji - potrafia wydac lepiej gre spolszczajac ja ;] oblivion jest na 2 plytach - na 1 org i na 2 nakladka polska zmieniajaca wszedzie napisy

KIEDY CDPROJEKT zajmie sie tak spolszczajac gry ? ja juz mam dosyc tych pieknych glosnych nazwisk ktore mi szczerze powiewaja i wole gre po angielsku - bo glosy to my mamy beznadziejne w polsce - nie mowiac juz o tym ze nikt nie potrafi ich dobrze podkladac - sa nudne, bezemocjonalne i nuzace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia na EK na pewno nie anuluję, ale też nurtuje mnie kwestia czy takie procesory jak Semprony i Athlony i Bartony przemielą to spokojnie, czy podziękują za współpracę. Co prawda na nowy komputer mnie stać, ale przez najbliższe kilka (kilkanaście) miesięcy kupowanie nowego sprzętu uważam ze bezsens :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widac cos podpisu, więc zapdodam szybko mój konfig:
1. Core 2 duo E6300@6600
2. 2 Gb ram
3. 7600GS Galaxy ddr3 (oczywiscie krecona na 7600gt a nawet 10% wiecej)


Że co?
7600gs podkrecony do 7600gt??? Nie ma takiej opcji nawet!!! Nie masz tyle samo jednostek pixel i vertex shaderów!!! 7600gs nie podskoczy gt nawet podkrecony do wiekszych czestotliwosci niz 1400/650.To jest fizycznie niewykonalne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:46, Jach81 napisał:


KIEDY CDPROJEKT zajmie sie tak spolszczajac gry ? ja juz mam dosyc tych pieknych glosnych nazwisk
ktore mi szczerze powiewaja i wole gre po angielsku - bo glosy to my mamy beznadziejne w polsce
- nie mowiac juz o tym ze nikt nie potrafi ich dobrze podkladac - sa nudne, bezemocjonalne
i nuzace...

No to będę ociupinkę złośliwy ;p - Skoro wolisz oryginalną wersję językową (angielską) to po cóż Ci spolszczenia ;)? Kupuj w oryginalnej wersji językowej :) A że "troszkę" drożej wyjdzie? Cóż - Twój wybór. Sie ma - sie gra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał wyżej "Wiedźmin nie zając...". Sprzętu ani myślę zmieniać do czasu aż zaczną się pojawiać gry pod DX10. Jest prawie pewne że dostępne dzisiaj grafy nie wystarczą.

W sumie - nie wiem czy nawet jest sens czekać wyjaśnienie odnośnie mojego Bartka 2500+. Jeśli miałoby się leeedwie odpalić a dropy byłby co chwilkę to i tak lepiej zakup odłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

axe1971

nie mowie ze wole po angielsku - mowie ze jak jest juz spolszczone po calosci wraz z odglosami paszczowymi - na ogol przeklada sie to na wydajnosc w grze - a to boli

chcesz miec dobry produkt kup orginal (wersja jezykowa ma sie rozumiec)?

gralem w stalkera - org i spolszczony - moim zdaniem obie wersje dobrze zrobione i po polsku gra z klimatu nic nie traci - i co NAJWAZNIEJSZE - nie ma roznicy w wydajnosci gry - chadza tak samo - o to mi sie tylko rozchodzi

a co do polskich tliumaczen - nie wazne kto podklada glos - wazne zeby zrobil to dobrze no i troche swierzosci by sie przydalo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:59, Jach81 napisał:

axe1971

nie mowie ze wole po angielsku - mowie ze jak jest juz spolszczone po calosci wraz z odglosami
paszczowymi - na ogol przeklada sie to na wydajnosc w grze - a to boli

chcesz miec dobry produkt kup orginal (wersja jezykowa ma sie rozumiec)?

gralem w stalkera - org i spolszczony - moim zdaniem obie wersje dobrze zrobione i po polsku
gra z klimatu nic nie traci - i co NAJWAZNIEJSZE - nie ma roznicy w wydajnosci gry - chadza
tak samo - o to mi sie tylko rozchodzi

a co do polskich tliumaczen - nie wazne kto podklada glos - wazne zeby zrobil to dobrze no
i troche swierzosci by sie przydalo ;]

pod tym podpisuję się obydwoma rękoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max detale zostawmy swojemu osobnemu tokowi życia. Mówię tutaj o wymaganiach minimalnych.

Zastanawiam się, jak to ma wyglądać "optymalne minimum" bo taki zwrot da się sklecić ze słów Mike`go. Czy AI jest aż tak rozbudowane? Czemu nie było tego widać - nigdzie, na żadnym pokazie, na żadnym gameplay`u. Wszelkie pokazane akcje wyglądają na skrypty i co więcej, nie mamy opcji zrobić czegoś nieoczekiwanego w środku miasta czyli robiąc coś, czego skrypt nie przewidział. Po prostu nawet jakieś zawiłe miejskie AI tutaj nie ma sensu, zbyt mała dowolność w poczynaniach naszego alter ago. Co innego potwory, ale z kolei, potwory to chyba zupełnie inna kromka osobnego chleba. Daleki horyzont - świetna sprawa, ale przecież w 90% miejsc widocznych w oddali nie możemy dojść jak mamy na przykład w LOTRO czy Oblivionie. Horyzont pozostaje wiec tylko horyzontem, dynamicznym bo do terenów widocznych nie możemy dojść na `tej mapie`. Efekty pełnoekranowe - rozumiem, że nie da się ich wyłączyć (stąd karta z SM 2.0)?

Czy My gracze, możemy dostać jakieś zrzuty, dokumentujące cały ten świat który obiecuje nam CDPR? Pokaz LOW, MED i HIGH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 08:21, Baal Namib napisał:

Czyli wiedźmin będzie chodził jak robot ? ... ( Czyli zawieszenia :-P )



Tego sie spodziewaj - jak bedzie lepiej mile zostaniesz rozczarowany ;)

DO WSZYSTKICH MARUD

Zrzędzicie jak stare baby w okresie. Patrzycie na te wymagania jak na jakas wyrocznię, a przecież nie od dziś wiadomo, że to co na pudełku to na pudełku i zostawmy w spokoju. Taki Mark of Chaos w minimalnych ma GF6800GS a ja na moim konfigu (semp 2200+, 1280MBram i radek 9700) grałem komfortowo. Tego samego oczekuje po Wieśku bo optymalizacja była, a pudełkowe wymagania są na wszelki wypadek - coby producenta po sądach nie ciągać w razie wypadku. Prosty i znany powszechnie mechanizm stosowany przez WSZYSTKICH wydawców.

I jeszcze jedno - po wymaganiach wieszczycie klape wiedźminowi - brawo jasnowidze! No przecież grę robi się nie po to aby w nią grac i nie dla fabuły - wszak to wymagania są wyznacznikiem czy gra jest dobra czy nie :/

Weźcie ruszcie troche głowami, co? Bo bezmyślnosc może zaszkodzić a myslenie nie boli. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust - skoro producent nie chce puścić dema, to niech zamieści na stronie filmiki:

1. z minimalnej konfiguracji na minimalnych detalach
2. z minimalnej konfiguracji na detalach, w których gra wygląda już nieźle - żeby zobaczyć jak będzie chodziło i cięło
3. z pośredniej konfiguracji na detalach, w których gra chodzi zadowalająco, wyglądając przy tym dobrze
4. dla porównania - z maksymalnej konfiguracji na najlepszych detalach

Przecież nie kupię gry nie wiedząc czy będę mógł pograć bez ciągłego zacinania itp., ew. czy gra nie będzie wyglądać jak kupa. I nie jest to kwestia jakości mojego sprzętu, tylko kwestia zamożności całego społeczeństwa. Polacy w większości nie mogą pozwolić sobie na upgrade sprzętu kiedy wyjdzie gierka, która im się spodoba, dlatego dla nich powinny być robione przynajmniej takie porównania (jeśli dema wydać nie łaska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:23, military napisał:

Przecież nie kupię gry nie wiedząc czy będę mógł pograć bez ciągłego zacinania itp., ew. czy
gra nie będzie wyglądać jak kupa. I nie jest to kwestia jakości mojego sprzętu, tylko kwestia
zamożności całego społeczeństwa. Polacy w większości nie mogą pozwolić sobie na upgrade sprzętu
kiedy wyjdzie gierka, która im się spodoba, dlatego dla nich powinny być robione przynajmniej
takie porównania (jeśli dema wydać nie łaska).


W co niektorych recenzjach mozna znalesc takie screeny/filmiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:17, HumanGhost napisał:

W jaki sposób przetłumaczenie gry może mieć wpływ na jej wydajność na danym sprzęcie? Zechcesz
wyjaśnić?


ano w taki sposob ze jak sie robi spolszczenie i grzebie sie w silniku gry to jak to zwykle sie okazuje robi sie problem nie wiedziec czemu i gra zaczyna mulic na najnowszych sprzetach

taki maly przyklad - Dungeon Siege II - spolszczone ale tylko tekstowo - muli jak cholera a wersja angielska na tym samym sprzecie smiga jak burza ;]

to nie jest takie proste zeby spolszczyc cala gierke jesli chodzi o erpegi - wiem jakie tam poklady dialogow i opisow sa - dla tego czesto pojawiaja sie problemu i.... jest kiepsko

dla ciekawosci musze pozyczyc sobie NW2 w wersji orginalnej i porownac wydajnosc na tych samych ustawieniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 10:25, Smok_2 napisał:

W co niektorych recenzjach mozna znalesc takie screeny/filmiki


Podaj stronę z czymś takim, będę wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się wyżalę (może mi ulży).
Zawsze miałem CDP za sensowną, dobrze zorganizowaną i przyjazną klientowi firmę (ale się podlizałem :)))
Ale po tym, co robią z Wiedźminem, mam tylko jedną prośbę - CDP! Nie strzelajcie sobie więcej po kolanach!
Najpierw przez dwa lata (czy nawet więcej) gadacie, że robicie super produkcję. Jak dla mnie trwało to w nieskończoność (tak, wiem, że gry nie robi się miesiąc - tylko po co tak wcześnie było o tym trąbić - no, ale Wasze prawo). Potem informowaliście, że na średnich kompach ruszy. A jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że gra jest przeznaczona dla dzieciaków posiadających rodziców z wypchanymi portfelami.
Sam zarabiam na swoje i swojej rodziny utrzymanie i nie może mi się podobać fakt, że dla jednej gierki mam sobie sprawić nowego kompa. Mój obecny żadnym monstrum nie jest (Barton 3200+, GF7600GT), ale do tej pory mogłem sobie odpalić każdą gierę i prawdę mówiąc wolę nie zagrać przez najbliższy rok, czy 2 lata w Wiedźmina niż bez sensu wydać kupę kasy (dla tych, co to twierdzą, że to niedrogo - porównajcie sobie cenę wymaganego kompa ze średnią krajową).
Jednego jestem pewiem - Wiedźmin zaczyna nową erę w grach - bez Pentiuma 128rdzeni 64000MHz, 1024 TB RAM 128000MHz CL 0,0001 i GF34800GTX grania nie zaczynaj.
A może tak by faktycznie kod zoptymalizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować