Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2007 o 10:23, military napisał:

Polacy w większości nie mogą pozwolić sobie na upgrade sprzętu
kiedy wyjdzie gierka, która im się spodoba, dlatego dla nich powinny być robione przynajmniej
takie porównania (jeśli dema wydać nie łaska).


Wiadomo, przecież Polacy to naród wybrany.

Gra ma przede wszystkim odnieść sukces na zachodzie, w Polsce moim zdaniem jest on już zapewniony.

Dnia 26.09.2007 o 10:23, military napisał:

I nie jest to kwestia jakości mojego sprzętu, tylko kwestia
zamożności całego społeczeństwa.


To mnie rozwaliło.

20070926103236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:26, Jach81 napisał:

ano w taki sposob ze jak sie robi spolszczenie i grzebie sie w silniku gry /ciach/


I całe rozumowanie bierze w łeb, bo jak się robie tłumaczenie to się nie grzebie w silniku. Żeby grzebac w silniku trzeba mieć do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 10:32, Mroku21 napisał:

Wiadomo, przecież Polacy to naród wybrany.


CDP to, o ile mi wiadomo, polska firma, zaś Wiedźmin to polska gra na motywach polskiej książki.

Dnia 26.09.2007 o 10:32, Mroku21 napisał:

To mnie rozwaliło.


No to zobaczymy czy będzie masa zadowolonych klientów którzy nie mają minimalnej konfiguracji a najarali się na grę, bo CDP zapowiadał od dawna że "na średnich pójdzie". Zresztą... spójrz na ilość niezadowolonych na tym forum. Bo naprawdę bardzo trudno nagrać minutę gameplayu na dwóch-trzech konfiguracjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm 3,2 pentium 1,5 g ramu i asus GF 7800GTX 256 okazuje sie zbyt slaby by sobie pograc szkoda bede zmuszony anulowac zamowienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:14, de99ial napisał:

> Czyli wiedźmin będzie chodził jak robot ? ... ( Czyli zawieszenia :-P )


Tego sie spodziewaj - jak bedzie lepiej mile zostaniesz rozczarowany ;)

DO WSZYSTKICH MARUD

Zrzędzicie jak stare baby w okresie. Patrzycie na te wymagania jak na jakas wyrocznię, a przecież
nie od dziś wiadomo, że to co na pudełku to na pudełku i zostawmy w spokoju. Taki Mark of Chaos
w minimalnych ma GF6800GS a ja na moim konfigu (semp 2200+, 1280MBram i radek 9700) grałem
komfortowo. Tego samego oczekuje po Wieśku bo optymalizacja była, a pudełkowe wymagania są
na wszelki wypadek - coby producenta po sądach nie ciągać w razie wypadku. Prosty i znany powszechnie
mechanizm stosowany przez WSZYSTKICH wydawców.

I jeszcze jedno - po wymaganiach wieszczycie klape wiedźminowi - brawo jasnowidze! No przecież
grę robi się nie po to aby w nią grac i nie dla fabuły - wszak to wymagania są wyznacznikiem
czy gra jest dobra czy nie :/

Weźcie ruszcie troche głowami, co? Bo bezmyślnosc może zaszkodzić a myslenie nie boli. Naprawdę.


Chłopcze, wszelkie powyzsze posty są własnie efektem myślenia. kalkulowania. rozsadku.
bo bezmyslnie to sobie mozna kupić butelke coli. I słusznym jest zastanowienie się czy wydanie setki na gre i kilku setek na upgrada tudzież kilkunastu na nowy komp jest uzasadnione czy nie. Niektórzy nie lubią bez sensu szastać pieniędzmi, pomimo ze stać ich na to ;)
P.s. stare baby okresu już nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:27, military napisał:


> W co niektorych recenzjach mozna znalesc takie screeny/filmiki
>

Podaj stronę z czymś takim, będę wdzięczny. :)


W pracy siedze to nie moge, poszukaj recencji obliviona. Szum co do wymagan byl spory, mozna dzieki temu takie serwisy wylapac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:34, military napisał:


> Wiadomo, przecież Polacy to naród wybrany.

CDP to, o ile mi wiadomo, polska firma, zaś Wiedźmin to polska gra na motywach polskiej książki.

O ile Mi wiadomo, co 2-3 osoba i tak zaopatrzy się w Wiedźmina nielegalnie, więc CDP liczy głównie na sprzedaż na zachodzie, gdzie piractwo jest mniejsze. - obym się mylił ;)

Dnia 26.09.2007 o 10:34, military napisał:

> To mnie rozwaliło.

No to zobaczymy czy będzie masa zadowolonych klientów którzy nie mają minimalnej konfiguracji
a najarali się na grę, bo CDP zapowiadał od dawna że "na średnich pójdzie".

Trudno, poczekają i zagrają później. Gry nie są podstawową potrzebą do zaspokojenia.

Dnia 26.09.2007 o 10:34, military napisał:

Zresztą... spójrz
na ilość niezadowolonych na tym forum. Bo naprawdę bardzo trudno nagrać minutę gameplayu na
dwóch-trzech konfiguracjach.

Chyba nie sądzisz, ze producent gry będzie, pokazywał swoje dzieło w najniższych detalach? Była by to antyreklam i niejeden by zapłakał: "ale to beznadziejnie wygląda, nie kupuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:39, castlerock napisał:

Chłopcze, wszelkie powyzsze posty są własnie efektem myślenia. kalkulowania. rozsadku.
bo bezmyslnie to sobie mozna kupić butelke coli. I słusznym jest zastanowienie się czy wydanie
setki na gre i kilku setek na upgrada tudzież kilkunastu na nowy komp jest uzasadnione czy
nie. Niektórzy nie lubią bez sensu szastać pieniędzmi, pomimo ze stać ich na to ;)
P.s. stare baby okresu już nie mają.


Wiec mozna poczekac, az gra stanieje i sprzet do niej razem z nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:39, szang napisał:

Hmm 3,2 pentium 1,5 g ramu i asus GF 7800GTX 256 okazuje sie zbyt slaby by sobie pograc szkoda
bede zmuszony anulowac zamowienie:(


Jakie to smutne. Wyobraź sobie, że ja w Wiedźmina zamierzam grać na sprzęcie jeszcze słabszym. Wszystko na low i powinno być znośnie. Nie zamierzam grać w wiedźmina dla grafiki, tylko dla gameplayu i fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:45, Smok_2 napisał:

> Chłopcze, wszelkie powyzsze posty są własnie efektem myślenia. kalkulowania. rozsadku.

> bo bezmyslnie to sobie mozna kupić butelke coli. I słusznym jest zastanowienie się czy
wydanie
> setki na gre i kilku setek na upgrada tudzież kilkunastu na nowy komp jest uzasadnione
czy
> nie. Niektórzy nie lubią bez sensu szastać pieniędzmi, pomimo ze stać ich na to ;)
> P.s. stare baby okresu już nie mają.

Wiec mozna poczekac, az gra stanieje i sprzet do niej razem z nia.


Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:47, Mroku21 napisał:

> Hmm 3,2 pentium 1,5 g ramu i asus GF 7800GTX 256 okazuje sie zbyt slaby by sobie pograc
szkoda
> bede zmuszony anulowac zamowienie:(

Jakie to smutne. Wyobraź sobie, że ja w Wiedźmina zamierzam grać na sprzęcie jeszcze słabszym.
Wszystko na low i powinno być znośnie. Nie zamierzam grać w wiedźmina dla grafiki, tylko dla
gameplayu i fabuły.


mnie też nie o grafike chodzi. ale jak mam pokaz slajdów ogladac to i fabuła nie pomoze zeby nie wiem jaka była..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:49, castlerock napisał:

> > Hmm 3,2 pentium 1,5 g ramu i asus GF 7800GTX 256 okazuje sie zbyt slaby by sobie
pograc
> szkoda
> > bede zmuszony anulowac zamowienie:(
>
> Jakie to smutne. Wyobraź sobie, że ja w Wiedźmina zamierzam grać na sprzęcie jeszcze słabszym.

> Wszystko na low i powinno być znośnie. Nie zamierzam grać w wiedźmina dla grafiki, tylko
dla
> gameplayu i fabuły.

mnie też nie o grafike chodzi. ale jak mam pokaz slajdów ogladac to i fabuła nie pomoze zeby
nie wiem jaka była..


No bez przesady, podana konfiguracja mieście się średnio-niskich wymaganiach, więc na low powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo wam zastanawiam się nad kupnem Wiedźmina ale za bardzo nie znam się na sprzęcie czy pójdzie on na moim kompie:
Procesor - AMD Athlon 64 2200MHz 3700+
Ram - 1024 MB
Karta graficzna - Nvidia GeForce 7600GS (256MB)

Jak sądzicie da się pograć na tym sprzęcie?
ODP. Możecie przysłać nawet na GG: 111323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+, 1,5 GB Ramu 667, Radeon X1300 Pro 256 MB...mam nadzieję że mi pójdzie :) nie liczę na najwyższe detale, ale żeby chociaż w medium na 800x600 chodził to będę zadowolony :)...już nie mogę się doczekać przesyłki EK :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 10:44, Mroku21 napisał:

Trudno, poczekają i zagrają później. Gry nie są podstawową potrzebą do zaspokojenia.



:)))) Gdyby taka była strategia CDP, to ta firma już dawno by zbankrutowała. Chyba lepiej sobie przysparzać klientów niż ich tracić?

Gdyby CDP puścił takie filmiki - z różną jakością gry - to po pierwsze nie byłoby opinii że Wiedźmin "jest brzydki", bo tuż obok stałby filmik z najwyższymi detalami. Po drugie - pokazanie, jak gra działa na słabszym sprzęcie mogłoby nakłonić niezdecydowanych do kupna (chyba że słabo działa na minimalnych, co możliwe - w Stalkera na min. nie da się grać). Po trzecie - niepokazywanie jak działa też jest jakąś metodą. Ktoś kupi i się natnie, bo nie pogra ze względu na zaciachy, ale cóż - przynajmniej kupi. Tyle że jako strategia długofalowa to strzał w stopę, bo zniechęci klienta do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania minimalne większe od tych które były nie tak dawno podane jako wymagania na odpalenie gry na średnich detalach. Mój komputer balansuje pod granicą tych wymagań jesli chodz o procek i karte więc moge tylko anulowac moje zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak tak czytam te posty to wydaje mi się, że dużo osób po prostu dramatyzuje. Ile razy to gra w zalecanych konfiguracjach(mających odpalić wszystkie max detale i płynnie działać) chodziła równie dobrze z lekko(naprawdę lekko) obsuniętymi suwakami detali(co dalej stanowiło w skali low-medium-high powyżej medium) na kompach jednak sporo słabszych. Zresztą wydaje mi się, że każdy zdaje sobie sprawę, że nowa gra na jakkolwiek sprzęcie mającym więcej niż rok nie musi działać płynnie na max detalach. Sorry ale gry stają się lepsze i wymagają jednak więcej. Poza tym skoro Wiedźmin ma być BARDZO rozbudowany(to akurat potwierdzi sie po premierze, ale narazie mówimy o tym co słyszeliśmy od twórców) to chyba oczywistym jest, że większa ilość obiektów na wyświetlaczy wymaga lepszego kompa, żeby działać płynnie, a skoro te obiekty to w dużej części "ludki" które jednak chodzą w jakimś ustalonym porządku i coś tam sobie robią(gadają, machają łapkami, no nie wiem nawet zamiatają miotłą) to one też z tego kompa coś "dla siebie" chcą wyciągnąć. Zmierzając do końca wypowiedzi to minimalna konfiguracja to po prostu nowy komp kupiony 3 lata temu, (i nie będę się kłócił bo mam 2 kompy, 1 nowy kupiony 3 tygodnie temu za moje oszczędności i pieniądze zarobione przez 3 ostatnie miesiące i 2 który ma już około 3 lat i wymagania minimalne spełnia) tak, że wydaje mi się, że kto normalnie myślał o kupnie tej gry to na pewno nie chciał jej odpalić na kompie sprzed 5 lat, a na kompach mających już jakiś czas to mógł się domyślać, że nie ustawi max detali i nie wskoczy do lasu gdzie na raz zaatakuje go kilka potworów, magów itp. zalewając ekran setką efektów magicznych i uderzań. No sorry ludzie po prostu więcej wyobraźni bo wymagacie chyba, żeby gry tego typu działały na kompach z allegro za 500 zł z monitorem. A jeśli ktoś ma ciągle kłopot uważając, że kupno kompa na który gra pójdzie to majątek to powiem, że spokojnie można kupić taki za 1200 zł i to sporo lepszy od wymagań minimalnych i z dwu rdzeniowym procesorem . Więc sorry wielkie ale nie biadolcie tak:) Oczywiście kupno kompa pod 1 grę nie jest obowiązkiem i cokolwiek uważam to za dziwne, to jednak jest możliwe za całkiem niewielką kasę, dodajmy do tego, że starego kompa można wtedy spokojnie upchnąć i cieszyć się lepszą jakością za niedużą cenę. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy gra pójdzie mi (a jak tak to na jakich detalach) na następującym sprzęcie :

Procek : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ (2 CPUs), ~2.2GHz
RAM : 2046MB RAM
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 7900 GS (Microsoft Corporation - WDDM) - 744 MB
System Operacyjny : Windows Vista™ Home Premium

Prosze o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować