Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Jezus, ludzie, skąd my mamy wiedzieć, czy wam pójdzie na takim i takim sprzęcie? Porównaj wymagania minimalne i zalecane ze swoją konfiguracją - i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 09:46, Jach81 napisał:

co do bioshocka - wlasnie go testuje na C2D e6550, 4 giga ramu (wiem ze sporo ale czasem sie
przydaje)

jak masz viste 64 bit albo taki xp to wtedy tak, w 32 bitowym srodowisku 2 gb ram system rezerwuje dla jądra systemu, a ty ich nie wykorzystasz,
>KIEDY CDPROJEKT zajmie sie tak spolszczajac gry ? ja juz mam dosyc tych pieknych glosnych nazwisk ktore mi szczerze powiewaja i wole gre po angielsku - bo glosy to my mamy beznadziejne w polsce - nie mowiac juz o tym ze nikt nie potrafi ich dobrze podkladac - sa nudne, bezemocjonalne i nuzace...
to akurat sbiektywna ocena, w g3 głosy np mi bardzo odpowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 09:50, mati22222 napisał:

Że co?
7600gs podkrecony do 7600gt??? Nie ma takiej opcji nawet!!! Nie masz tyle samo jednostek pixel
i vertex shaderów!!! 7600gs nie podskoczy gt nawet podkrecony do wiekszych czestotliwosci niz
1400/650.To jest fizycznie niewykonalne!!!

jest taka opcja, jak sie nie znasz to nie wygaduj głupot. 7600 gs i Gt różnią siętylko i wyłącznie zegarami taktującymi! a wersje Galaxy ddr3 mają wyzsze taktowania jak standardowe 7600gt, na dodatek powiem ci ze w 3d marku 2005 mam około 6500 pkt!!! tyle to nawet zwykły niepodkrecony 7600gt nie ma!sprawdz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:50, mati22222 napisał:

7600gs podkrecony do 7600gt??? Nie ma takiej opcji nawet!!! Nie masz tyle samo jednostek pixel
i vertex shaderów!!! 7600gs nie podskoczy gt nawet podkrecony do wiekszych czestotliwosci niz
1400/650.To jest fizycznie niewykonalne!!!

poza tym dla porównania powiem ci ze 7900gs ma mniej jednostek ps i vs niz GT a podkrecony(najlepsze wersje galaxy) wlasnie wyprzedza wersje drozsza GT! wiec nie wygaduj totalnych bzdur.
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7600_GT/GeForce_7600_GT_Asus_256MB_TV__DVI__HDMI_PCI_E_/pelny,id,31931/
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7600_GT/GeForce_7600_GT_Asus_256MB_TV__DVI__HDMI_PCI_E_/pelny,id,31931/
http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_7600_GS/GeForce_7600_GS_Galaxy_256MB_HDTV__DVI_500/1400_1_2ns__PCI_E_Zalman/pelny,id,30973/
widzisz jakas roznice oprocz ceny? bo ja nie.. jedynie mniejsze zegary ale gs spokojnie kreci sie na GT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:16, pimpor napisał:

Sorry ale jak tak czytam te posty to wydaje mi się, że dużo osób po prostu dramatyzuje. Ile
razy to gra w zalecanych konfiguracjach(mających odpalić wszystkie max detale i płynnie działać)
chodziła równie dobrze z lekko(naprawdę lekko) obsuniętymi suwakami detali(co dalej stanowiło
w skali low-medium-high powyżej medium) na kompach jednak sporo słabszych.


No jeśli potrafisz wyłożyć stówę żeby sprawdzić czy gra ci pójdzie, to nie dziwię się twojemu podejściu. :) Ale nie każdy jest krezusem, który kupuje drogą nowość bez pewności czy będzie mógł w nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory:/ nawet linkow w normalny sposob nei da sie tu wkleic.. :/ mati22222 znajdz sam:).
co do wiedzmina, odpowie ktos w koncu czy wyamgania wiedzmina to jakis zart czy co?? wiedzmin mial dzialac na 512 ram o ile pamietam... a tu 1 gb mimimum:/kto to w polsce kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:51, danzelmario napisał:

co do wiedzmina, odpowie ktos w koncu czy wyamgania wiedzmina to jakis zart czy co??

Nie to nie żart, to są normalne wymaganie dla nowej gry.

Dnia 26.09.2007 o 11:51, danzelmario napisał:

wiedzmin mial dzialac na 512 ram o ile pamietam... a tu 1 gb mimimum:/kto to w polsce kupi.

512? Chyba 3 lata temu, od tego czasu gra sporo się rozwinęła.
Zapewniam Cię, że dużo ludzi, ma kompy które spokojnie to udźwigną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 11:55, Mroku21 napisał:

512? Chyba 3 lata temu, od tego czasu gra sporo się rozwinęła.
Zapewniam Cię, że dużo ludzi, ma kompy które spokojnie to udźwigną.

no mój konfig udzwignie napewno, pytanie tylko czy optymalizacja gry jest odwrotnoscia tej z gothica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:50, military napisał:

> Sorry ale jak tak czytam te posty to wydaje mi się, że dużo osób po prostu dramatyzuje.
Ile
> razy to gra w zalecanych konfiguracjach(mających odpalić wszystkie max detale i płynnie
działać)
> chodziła równie dobrze z lekko(naprawdę lekko) obsuniętymi suwakami detali(co dalej stanowiło

> w skali low-medium-high powyżej medium) na kompach jednak sporo słabszych.

No jeśli potrafisz wyłożyć stówę żeby sprawdzić czy gra ci pójdzie, to nie dziwię się twojemu
podejściu. :) Ale nie każdy jest krezusem, który kupuje drogą nowość bez pewności czy będzie
mógł w nią grać.


zaręczam że nawet ci których stać, bez takiej pewności nie kupują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:14, de99ial napisał:

> Czyli wiedźmin będzie chodził jak robot ? ... ( Czyli zawieszenia :-P )


Tego sie spodziewaj - jak bedzie lepiej mile zostaniesz rozczarowany ;)

DO WSZYSTKICH MARUD

Zrzędzicie jak stare baby w okresie. Patrzycie na te wymagania jak na jakas wyrocznię, a przecież
nie od dziś wiadomo, że to co na pudełku to na pudełku i zostawmy w spokoju.

Taki Mark of Chaos

Dnia 26.09.2007 o 10:14, de99ial napisał:

w minimalnych ma GF6800GS a ja na moim konfigu (semp 2200+, 1280MBram i radek 9700) grałem
komfortowo. Tego samego oczekuje po Wieśku bo optymalizacja była, a pudełkowe wymagania są
na wszelki wypadek - coby producenta po sądach nie ciągać w razie wypadku. Prosty i znany powszechnie
mechanizm stosowany przez WSZYSTKICH wydawców.

tak? a co powiesz na to, dla przykładu taki gothic 3, na pudelku w minimalnych jest 1 gb ram, jakas 2 letnia karta, proc 2.0 -a na takim sprzecie to grac sie w ogole normalnie nie da!!! i co ty na to? nie jest to regułą co mowisz, dlatego ludzie zrzędza bo chcądowiedziec się na jakim faktycznie kompie gra pójdzie płynnie chocby na minumum!

Dnia 26.09.2007 o 10:14, de99ial napisał:

Weźcie ruszcie troche głowami, co? Bo bezmyślnosc może zaszkodzić a myslenie nie boli. Naprawdę.

ja sugerowalem sie pudelkiem i kupilem lepszy konfig od zalecanych nawet(g3) i co? zrobiono mnie w bambuko! ruszylem glowa i co mi to dało?nic, od tego jest forum, zeby przed kupnem sie dowiedziec tego i owego na temat gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja :
Procek : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ (2 CPUs), ~2.2GHz
RAM : 2046MB RAM
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 7900 GS (Microsoft Corporation - WDDM) - 744 MB
System Operacyjny : Windows Vista™ Home Premium
Powiedzcie przynajmniej czy bedzie chodzic jako tako bez zacięć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:59, danzelmario napisał:

no mój konfig udzwignie napewno, pytanie tylko czy optymalizacja gry jest odwrotnoscia tej
z gothica :)

A tego to nie wie na razie nikt. Tylko czy wszyscy muszą mieć już Wiedźmina w dniu premiery?? Nie lepiej poczekać ten tydzień lub dwa, pośledzić fora i dowiedzieć się jak gra chodzi na różnych konfigach u osób które już ją maja?
Nie rozumiem tego całego płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:59, DarkAng3l napisał:

Moja konfiguracja :
Procek : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ (2 CPUs), ~2.2GHz
RAM : 2046MB RAM
Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 7900 GS (Microsoft Corporation - WDDM) - 744 MB
System Operacyjny : Windows Vista™ Home Premium
Powiedzcie przynajmniej czy bedzie chodzic jako tako bez zacięć ;/


Na tym rzęchu? W życiu. ;)

Do wszystkich zasypujących ten temat, swoimi konfiguracjami:

Wiedźmin ukaże się dopiero za miesiąc i do tego czasu nie będziemy wiedzieć z jaką płynnością będzie działał na konkretnej konfiguracji. Weźcie sobie na wstrzymanie - patrz mój poprzedni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 12:01, Mroku21 napisał:

> no mój konfig udzwignie napewno, pytanie tylko czy optymalizacja gry jest odwrotnoscia
tej
> z gothica :)
>
A tego to nie wie na razie nikt. Tylko czy wszyscy muszą mieć już Wiedźmina w dniu premiery??
Nie lepiej poczekać ten tydzień lub dwa, pośledzić fora i dowiedzieć się jak gra chodzi na
różnych konfigach u osób które już ją maja?
Nie rozumiem tego całego płaczu.

ja w ciemno nic juz nie kupie, jak opinie na temat tej gry nei beda mnie zadowalac to nie kupie. chociaz opinie na temat two worlds byly pochlebne jesli chodzi o wydajnosc i co? na podstawowej wersji gry gra dzialala tak sobie, mimo 2 gb ram gra czasami chrupala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 12:05, danzelmario napisał:

ja w ciemno nic juz nie kupie, jak opinie na temat tej gry nei beda mnie zadowalac to nie kupie.

Dla tego Ja też nie kupuje gier póki nie mam pewności, że będzie płynnie działa na moim sprzęcie (nie mówię tu o maks detalach).

Dnia 26.09.2007 o 12:05, danzelmario napisał:

chociaz opinie na temat two worlds byly pochlebne jesli chodzi o wydajnosc i co? na podstawowej
wersji gry gra dzialala tak sobie, mimo 2 gb ram gra czasami chrupala..

Dlatego trzeba korzszystać z wielu źródeł i dokonać wielu porównań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam te posty i odnoszę wrażenie, że część z Was uważa iż CDP robi wszystkim na złość (sobie na pierwszym miejscu) wymagając pamięci, kart, procków ;). Spójrzcie na to z innej strony. Twórca wie jaki efekt zamierza osiągnąć - realizuje go i konsekwencją są pewne wymagania. Twórca chce sprzedać swoje dzieło i zarobić na nim więc robi wszystko by trafić do jak najszerszego grona nabywców, a więc np. "wciska" grę w 512MB, optymalizuje silnik itp. itd. Jeśli okazuje się, że wizja Twórcy nie może być zrealizowana na słabszych platformach - ma 2 wyjścia: zmienić wizję (czyt. uprościć, uczynić bardziej kanciastą, strywializowac fabułę i pogorszyc całą masę innych rzeczy) albo pozostawić ja taką jak sobie wyobraził (kosztem mniejszego komfortu grania, licząc na upgrade nabywców, albo choćby na to, że gra nie upraszczana okaże sie tak dobra, że skuszą się na nią Ci, którzy sprzęt mają, ale wcale nie planowali zakupu) w obydwu przypadkach licząc na jak najlepszą sprzedaż.
Zdrowy rozsądek podpowiada, że gdyby można było to wydac na słabszy sprzęt - tak by sie stało. Inaczej sie po prostu "ni da" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 12:13, axe1971 napisał:

Twórca wie jaki efekt zamierza osiągnąć - realizuje go i konsekwencją są pewne
wymagania.


Ta, np. 3 ghz procek w minimalnych wymaganiach Super Stunt Spectacular - bo potrzebny jest do uzyskania efektu kanciastości i rozmytych tekstur. :) Zaś twórcy Wiedźmina z premedytacją dążą do uzyskania efektu rwących się animacji NPC-ów, koślawych ruchów ich rąk, pustych i monotonnych ulic miast oraz słabo zagranych dialogów (zobaczcie filmik z gameplayu). :)

Far Cry do dziś wygląda lepiej niż połowa nowości, a na minimalnych wymaganiach Wiedźmina chodzi błyskawicznie w najwyższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować