Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Ludzie to co ja mam powiedzieć?!

Napaliłem sie na gre straszliwie, jestem wielkim fanem Sapkowskiego i ekipy CDP, kupuje tylko od nich oryginalne gry a tu lipa...
Mam procek Athlon 1,7 GHz 512RAM i Radeona 9550 ze 128MB... :(
Znaczy sie że nawet na minimalnych wymaganiach mi niepujdzie...(?) :((((
A kolekcjonerską wersje chcialem zamówić... ehh
Panowie z CDP czekam da Demo jak będzie u mnie działać to Wiedzmina kupuje jak nie... to będzie musiał poczekać 6m-cy na nowego kompa :(
Ps. może by tak do najnowszego CD-Action dać demko co??? :)

Pozdrawiam!

Vatarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 10:26, Jach81 napisał:

ano w taki sposob ze jak sie robi spolszczenie i grzebie sie w silniku gry to jak to zwykle
sie okazuje robi sie problem nie wiedziec czemu i gra zaczyna mulic na najnowszych sprzetach

taki maly przyklad - Dungeon Siege II - spolszczone ale tylko tekstowo - muli jak cholera a
wersja angielska na tym samym sprzecie smiga jak burza ;]

to nie jest takie proste zeby spolszczyc cala gierke jesli chodzi o erpegi - wiem jakie tam
poklady dialogow i opisow sa - dla tego czesto pojawiaja sie problemu i.... jest kiepsko

dla ciekawosci musze pozyczyc sobie NW2 w wersji orginalnej i porownac wydajnosc na tych samych
ustawieniach...


Jeśli dla lokalizacji trzeba grzebać w silniku gry to znaczy, że gra jest ch#$@# napisana. Jeśli ktoś porządnie napisze silnik to nie ma problemu z lokalizacją, a jeśli ktoś zrobi "kupę" to wiadomo. Jest jeszcze opcja , że ekipa lokalizacyjna coś po prostu popsuje tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty i muszę się z tobą zgodzić. Część forumowiczów podaje konfiguracje bardzo fajne a narzeka, że jest źle itd itp. Zresztą szkoda tu chyba słów bo części się pewnie i tak nie przetłumaczy, już takie jest chyba przyzwyczajenie Polaków, że choćby nie wiem jak było to i tak cześć będzie narzekać. No chyba, że nie wiedzą co jest od czego lepsze, albo jak patrzą na wymagania to tylko na maksymalne bo gra na medium już ich nie interesuje i muszą mieć tylko najlepsze. No cóż można i tak, ale dobrze by było zrozumieć, że w życiu nie dostaje się tylko najlepszych rzeczy, a jak chce się je mieć to trzeba sobie na nie ciężko zapracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 13:37, pimpor napisał:

Tak czytam te posty i muszę się z tobą zgodzić. Część forumowiczów podaje konfiguracje bardzo
fajne a narzeka, że jest źle itd itp. Zresztą szkoda tu chyba słów bo części się pewnie i tak
nie przetłumaczy, już takie jest chyba przyzwyczajenie Polaków, że choćby nie wiem jak było
to i tak cześć będzie narzekać. No chyba, że nie wiedzą co jest od czego lepsze, albo jak patrzą
na wymagania to tylko na maksymalne bo gra na medium już ich nie interesuje i muszą mieć tylko
najlepsze. No cóż można i tak, ale dobrze by było zrozumieć, że w życiu nie dostaje się tylko
najlepszych rzeczy, a jak chce się je mieć to trzeba sobie na nie ciężko zapracować.


za grę wszyscy płacą tyle samo. I ci którym pójdzie i ci którym nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 13:31, castlerock napisał:


a skad mogę wiedzieć? na pewno nie jest to konfiguracja zalecana, ja mam taką tyle ze gf 6600
gt. już od jakiegos czasu noszę się z amiarem kupna albo nowego kompa albo upgradu, tyle, że
jakoś się nie moge zabrać do tego..po co zatem wiedźmin JUŻ? a za pół roku czy za rok nie mozna
pograć i do tego komfortowo? po co zatem trzymać go na ólce albo grać chudziutkich opcjach?
Bo wszyscy grają? Bzdura - 70% tut. fanów gry nie ma sprzętu który go pociągnie, sam zresztą
wiesz jak jest

Tak wiem ale tez widze, że w minimalnych jest radek9800 a on jakby nie patrzec 7800GTX raczej do piet nie dorasta. Stąd prosty wniosek - wiedźmin powinien smigać na średnich detalach co najmniej. Tak trudno pomysleć?

I odnośnie 6600GT - to dobra karta, swobodnie dźwignie Wieśka - ale jak wolisz byc ostrożny to OK. Tylko nie wieszcz, że to upadek CDP, strzał w głowę czy cokolwiek tam innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 13:42, castlerock napisał:

za grę wszyscy płacą tyle samo. I ci którym pójdzie i ci którym nie pójdzie.


Dlatego nikt Cie nie zmusza do kupna. Proste - Ty decydujesz. Za siebie. Ja decyduję - i zdecydowałem. Za siebie. Ale drażni mnie podejście niektórych osób - mają sprzęty dużo lepsze ode mnie a narzekają. Po co? Co im to da? No i wymagania sprzetowe to przecież podstawowy parametr miodności gry, nieprawdaż? (sarkazm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No chyba, że nie wiedzą co jest od czego lepsze, albo jak patrzą

Dnia 26.09.2007 o 13:37, pimpor napisał:

na wymagania to tylko na maksymalne bo gra na medium już ich nie interesuje i muszą mieć tylko
najlepsze. No cóż można i tak, ale dobrze by było zrozumieć, że w życiu nie dostaje się tylko
najlepszych rzeczy, a jak chce się je mieć to trzeba sobie na nie ciężko zapracować.


Dokładnie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 13:42, castlerock napisał:

za grę wszyscy płacą tyle samo. I ci którym pójdzie i ci którym nie pójdzie.


yyy kurde nie rozumiem o co Ci chodzi odnośnie mojego posta:) No logiczne, że każdy płaci tyle samo(chyba, że ma wPLN i będzie miał taniej :P) No odnośnie pójdzie czy nie to chyba po wymaganiach widać(no chociaż jak napisałem niektórzy podają konfiguracje na których gra pójdzie a narzekają, że nie, ale tu kłopot pewnie tkwi w tym, że nie znają się na sprzęcie i gdy coś jest inne niż to co mają to się gubią i piszą bez zastanowienia bzdury, w takich chwilach zalecam użyć wyszukiwarki i po prostu porównać swój sprzęt z podanym w wymaganiach i odpowiedź na pytanie: "pójdzie czy nie" będzie jasna). Tak, że z tym płaceniem to nie bardzo czaje o co Ci chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam bardzo ale pierwsze info co do wymagań minimalnych było procek 1,8 GHz 512MB RAM i 128MB Grafiki. Ja cenie sobie w grach nie wodotryski ale mechanike, fabułe i świat gry. Do dzisiaj z przryjemnością zacinam w Diablo2 czy Gothika I i II a grafika to tam nawet w czasie premiery niewymiatała :]

Szkoda że tak niewielu twurców gier to dostrzega :( Wszyscy lecą na wyścigi żeby gra miała superhiper bajery graficzne zamiast skupić sie na tym co powoduje że gry stają sie PONADCZASOWE (przykł.StarCraft/Diablo/Diablo2/Gothic i jeszcze pare innych ;))...

Vatarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 13:57, Vatarr napisał:

Ja przepraszam bardzo ale pierwsze info co do wymagań minimalnych było procek 1,8 GHz 512MB
RAM i 128MB Grafiki. Ja cenie sobie w grach nie wodotryski ale mechanike, fabułe i świat gry.
Do dzisiaj z przryjemnością zacinam w Diablo2 czy Gothika I i II a grafika to tam nawet w czasie
premiery niewymiatała :]

Szkoda że tak niewielu twurców gier to dostrzega :( Wszyscy lecą na wyścigi żeby gra miała
superhiper bajery graficzne zamiast skupić sie na tym co powoduje że gry stają sie PONADCZASOWE
(przykł.StarCraft/Diablo/Diablo2/Gothic i jeszcze pare innych ;))...

Vatarr


nie znam się na tym, ale co u licha jest takiego w tej grze, że aż takie wymagania ma? toż Two worlds i oblivion miały mniejsze i grało się wysmienicie na maksymalnych. Ba nawet gothic 3 jako tako chodził aczkolwiek tu już pewna przypadkowość była ;)
ktoś tu jakimś AI npców czy innych postaci rzuca, dla mnie to nie ma żadnego uzasadnienia. moze ktoś mnie oświeci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 13:57, Vatarr napisał:

Ja przepraszam bardzo ale pierwsze info co do wymagań minimalnych było procek 1,8 GHz 512MB
RAM i 128MB Grafiki. Ja cenie sobie w grach nie wodotryski ale mechanike, fabułe i świat gry.
Do dzisiaj z przryjemnością zacinam w Diablo2 czy Gothika I i II a grafika to tam nawet w czasie
premiery niewymiatała :]

Szkoda że tak niewielu twurców gier to dostrzega :( Wszyscy lecą na wyścigi żeby gra miała
superhiper bajery graficzne zamiast skupić sie na tym co powoduje że gry stają sie PONADCZASOWE
(przykł.StarCraft/Diablo/Diablo2/Gothic i jeszcze pare innych ;))...

Vatarr



Dodam Fallout który jest nieśmiertelny. Ale nowy tytuł musi czyms przyciągac młode pokolenia, a tym czyms jest grafika. Z drugiej strony postęp w sprzęcie jest zastraszający i obecne komputery mogą dźwignąc dużo więcej niż z czasów Diablo (ja sam pamiętam mój konfig z czasów - pożal się Boże - teraz to maszyna do pisania by była - gdyby zyła ;) ) więc czemu mieliby robić grafę sprzed kilku lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 14:04, castlerock napisał:


nie znam się na tym, ale co u licha jest takiego w tej grze, że aż takie wymagania ma?


Zobaczymy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś kosztem czegos ....
Swoją drogą orientuje się ktoś jak będzie gierka pykać na konf.
-Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz @2009MHz
-NVIDIA GeForce 8500 GT 512MB
-1024MB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 14:04, castlerock napisał:

nie znam się na tym, ale co u licha jest takiego w tej grze, że aż takie wymagania ma? toż
Two worlds i oblivion miały mniejsze i grało się wysmienicie na maksymalnych. Ba nawet gothic
3 jako tako chodził aczkolwiek tu już pewna przypadkowość była ;)
ktoś tu jakimś AI npców czy innych postaci rzuca, dla mnie to nie ma żadnego uzasadnienia.
moze ktoś mnie oświeci? :)


Zapewne brak dobrej optymalizacji. Zresztą "nowej" grze nie wypada mieć niskich wymagań. Przecież ta gra nie wygląda lepiej niż Gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka FEAR mi lata na max detalach, a tu się zapowiada że Wiedźmin się będzie ciął na minimalnych ;] , mam nadzieję, że przynajmniej na minimalnych detalach będzie śmigał jakoś w miarę płynnie. Mi nie zależy na super grafie, tylko na grywalności, ale nie powiem, że ładna grafika by mi przeszkadzała ;)

Zrezygnować z zamówienia mojej edycji kolekcjonerskiej nie mam zamiaru, jeśli wiedźmin będzie słabo chodził to poczeka na półce do najbliższego upgradu kompa i tyle :D
Mam przynajmniej nadzieję, że koszulka na mnie wlezie bo dość sporych gabarytów jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da rade :DDD...Zwłaszcza , że mam 512 RAM , GeForce FX5500 i procek 1,7..jeśli mi się udało urodzić w dniu wydania wiedźmina to jemu uda się tą grę pociągnąć :DD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować