Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

HeHe nikt nie mówi o grafie sprzed kilku lat ale chciałbym przypomnieć że Wiedzmin powstaje na silniku Aurora! Czyli na silniku NWN gdzie gierka nawet na moim staruszku dawała w wysokich detalach rade :) Niewspominając już o tym że Far Cry też na nim śmigał w średnio/niskich detalach... :)
Więc tu opcje są dwie:
1. Gra ma grafike na poziomie Crisisa (bo takie wymagania na średnie detale ma Crisis) co tłumaczyło by wymagania...
...lub...
2. Silnik gry jest kiepsko zoptymalizowany :(

Vatarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 14:32, Vatarr napisał:

HeHe nikt nie mówi o grafie sprzed kilku lat ale chciałbym przypomnieć że Wiedzmin powstaje
na silniku Aurora! Czyli na silniku NWN gdzie gierka nawet na moim staruszku dawała w wysokich
detalach rade :) Niewspominając już o tym że Far Cry też na nim śmigał w średnio/niskich detalach...
:)
Więc tu opcje są dwie:
1. Gra ma grafike na poziomie Crisisa (bo takie wymagania na średnie detale ma Crisis) co tłumaczyło
by wymagania...
...lub...
2. Silnik gry jest kiepsko zoptymalizowany :(

Vatarr


zrozumiecie w końcu że to już nie jest ta aurora? zostało z niej 20% i silnik obecnie nawet nazywa się inaczej:) To tak na marginesie, bo narzekanie że gra na starym silniku i ma taaaakie wymagania jest bez sensu. Można narzekać ze ma wysokie wymagania, ale zostawcie silnik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma co sie specjalnie rozczulać nad wymaganiami , silnikiem gry itp. Pozostają zawsze dwie możliwości albo ci gra nie pójdzie albo będziesz się nią raczył prze kilka dni :) Wiec kto jeszcze nie zrobił up na kompie to trzeba sie nad tym mocno zastanowić bo w tym roku jest kilka tytułów wartych uwagi .


peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 13:22, de99ial napisał:

Krezusem? A co? Jak gra Ci nie pójdzie to ja wyrzucasz?


Nie, bo mam takie podejście że nie kupuję gier które mi nie chodzą. Bo po co?

Dnia 26.09.2007 o 13:22, de99ial napisał:


No płacz - "nie mam kasy, mieszkam w Polsce" - a jedx do anglii i zarób sobie.


A żebyś wiedział że się wybieram, to po pierwsze. :) A po drugie to zwykle mówią w ten sposób ludzie, co są na garnuszku rodziców i nie mieści im się w głowie, że zarobienie wiadra pieniędzy może jednak być problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 14:56, military napisał:

A żebyś wiedział że się wybieram, to po pierwsze. :) A po drugie to zwykle mówią w ten sposób
ludzie, co są na garnuszku rodziców i nie mieści im się w głowie, że zarobienie wiadra pieniędzy
może jednak być problematyczne.


To znasz mało ludzi - ja własnie skończyłem studia, od 5 lat co wakacje pracuje sezonowo a teraz szukam stałej pracy. Więc jak widać tutaj spudłowałeś ;)

I mam słabego kompa, słabszego dużo niż wiekszość narzekających - ale jakoś mi nie smutno z tego powodu. I mimo wszytsko licze na to, że pogram komfortowo w wieśka - przekonam sie o tym mniej więcej 24 października ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno odnośnie pracy poza granicami, zwłaszcza w Anglii - teraz musisz się przygotowac na szukanie pracy. Od zaraz nic nie trafisz - znajdź lokum, zapisz się, porozsyłaj oferty i czekaj. I nie zniechęcaj sie jak niczego od razu nie bedziesz miał. Potrzeba cierpliwości - mniej więcej od 2 do 4 tygodni.

Wiem bo sam juz dawno mógłbym tam siedzieć ale nie chcę (kobiete mam tutaj, a jakbym wyjechał prawdopodobnie nie miałbym do kogo wracać). Braciak siedzi od roku prawie.

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok! Co do silniczka moge sie zgodzić ale skoro na moim sprzęcie śmiga FarCry i F.E.A.R. (Athlon 1,7 GHz 512MBRAM RADEON 9550 128MB) bez zaciachów to co może tłumaczyć tak wysokie wymagania MINIMALNE???
Skoro grafika jest na podobnym poziomie to może oznaczać jedynie słabą optymalizacje...
Ja naprawde niejestem gościem który lubi nażekać bardzo sobie cenie CDP ale te wymagania są NIECO zastanawiające... ;)

Vatarr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na moim Asus GeForce 6200 128 MB, 512 RAM i 2GHz, pójdzie na minimalu, ;]. Ale nie takie rzeczy się robiło, grąło się w prince of persia na 32 MB grafice, a wymagał on co najmniej 64 ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:00, de99ial napisał:

I jeszcze jedno odnośnie pracy poza granicami, zwłaszcza w Anglii - teraz musisz się przygotowac
na szukanie pracy. Od zaraz nic nie trafisz - znajdź lokum, zapisz się, porozsyłaj oferty i
czekaj. I nie zniechęcaj sie jak niczego od razu nie bedziesz miał. Potrzeba cierpliwości -
mniej więcej od 2 do 4 tygodni.


Dzięki za rady, właśnie tak robię. :)

A co do mojego komputera - mnie Wiedźmin spokojnie pójdzie, ale kurczę, no, denerwująca jest polityka firmy która nie dość, że po okresie optymalizacji podwyższa wymagania minimalne, to jeszcze nie daje możliwości sprawdzenia czy to w ogóle pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę duże te wymagania:( Jeżeli mam Procka 1.76Ghz dual core to to pójdzie? Jeśli nie, to będę musiał odwołać zamówienie:( Szkoda 5 lat czekałem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnie - jak tylko Wiedźmin pojawi się w Platynowej Kolekcji albo w jakimś innym "tańszym" wydaniu, ja będę miał kompa, który to udźwignie - na szczęście trochę czasu mam ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować