Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

No to lipa :( Mam sprzęcik Intel Pentium 4 2,61 GHz, !,5 GB Ramu, Karte graficzną ATI Radeon 9600 PRO 128MB...

Czuje że sobie nie pogram :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak obojętnie na jakiego posta, ale skomentować chcę to co widzę.
Wydaje mi się, że dla większości osób gra działa, jeśli działa płynnie na maksymalnych detalach. Jeśli trzeba zmniejszyć detale to już nie działa. I chyba dlatego te narzekania, że będą anulować zamówienia, przy jednoczesnym podawaniu konfiguracji, które Wieśka bez problemu udźwigną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:30, Marrbacca napisał:

Ja tak obojętnie na jakiego posta, ale skomentować chcę to co widzę.
Wydaje mi się, że dla większości osób gra działa, jeśli działa płynnie na maksymalnych detalach.
Jeśli trzeba zmniejszyć detale to już nie działa. I chyba dlatego te narzekania, że będą anulować
zamówienia, przy jednoczesnym podawaniu konfiguracji, które Wieśka bez problemu udźwigną...



tzw. Next-Gen Gamers:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi się czy Wiedźmin plasuje sie w czołówce gier mających najwyższe wymagania. Panowie z CD Projekt przerobili silnik Aurora na Cry Engine 2 (Crysis ma bardzo podobne wymagania).
Mam Athlona 2.4 1,25 Gb Ram i Radeona 9600. coś czuje że będzie ciężko pograć na tym ale w końcu nie po to czekałem te wszystkie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:31, YarpenZirgin napisał:

tzw. Next-Gen Gamers:)

A nie wiem, ja tam się nie znam :P.

I żeby nie odbiegać od tematu. Wiedźmina kupię, komp spełnia minimalne wymagania, a jak się grać nie będzie dało to sobie gra poczeka grzecznie w pudełku, aż któryś z kolei komp go udźwignie. I nie mam z tym żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten spamerski wątek nadaje się do podtarcia odwłoku; płacze i lamenty tudzież hurra optymizm zostaną potwierdzone zaraz po tym jak wyjdzie demo. Wtedy będzie można doświadczyć czy komputer pociągnie czy nie.

A zamiast lamentować i anulować zamówienia należałoby się przede wszystkim grubo zastanowić w ogóle przed jego złożeniem czy wiem co kupuję, a nie potem płakać, że może nie będę miał z tego pożytku wcześniej niż za parę lat, albo kiedy wydam parę setek złociszy na nowy hardware. Co za idiotyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:32, Kocis1524 napisał:

Hmm wydaje mi się czy Wiedźmin plasuje sie w czołówce gier mających najwyższe wymagania. Panowie
z CD Projekt przerobili silnik Aurora na Cry Engine 2 (Crysis ma bardzo podobne wymagania).

cciekawe spostrzezenie, ale prawdziwe w zasadzie, skoro minimalne sa jakie sa to zapewne na 512 ram i 128 megowej low endowej karcie nie pójdzie grać w wiedzmina..pozyjemy zobaczymy, ale ja jestem zaskoczony wymaganiami- ale chyba trzeba sie przyzwyczaic ze 1 gb ram proc 2.8 i 6600 to minimum aby myslec o nowych grach, dlatego wlasnie kupilem konsole.. zeby nie martwic sie takimi bzdetami jak to ze za swoje 2 gb ram dalem bagatela 700 zł a obecnie za tyle to 4 gb mozna kupic i to firmy bardziej "renomowanej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:40, Melchah napisał:

Cały ten spamerski wątek nadaje się do podtarcia odwłoku; płacze i lamenty tudzież hurra optymizm
zostaną potwierdzone zaraz po tym jak wyjdzie demo. Wtedy będzie można doświadczyć czy komputer
pociągnie czy nie.

Demo ma wyjść po premierze, więc trzeba będzie sprawdzić jednak na pełniaku...albo wciąż czekać na demo.

Dnia 26.09.2007 o 15:40, Melchah napisał:

A zamiast lamentować i anulować zamówienia należałoby się przede wszystkim grubo zastanowić
w ogóle przed jego złożeniem czy wiem co kupuję, a nie potem płakać, że może nie będę miał
z tego pożytku wcześniej niż za parę lat, albo kiedy wydam parę setek złociszy na nowy hardware.
Co za idiotyzm...

Ja też twierdzę że te lamentowanie nie ma sensu(zwłaszcza że niektórzy podają sprzęt na którym gra NA BANK pójdzie przynajmniej na średnich detalach, marudząc przy tym niemiłosiernie, że jednak wymagania za wysokie.itp)ale nie zgodzę się na temat składania zamówienia. Bo niby skąd mam znać wymagania gry zanim zostaną podane? Na podstawie screenów trudno oszacować( no tak, na pewno mniejsze niż Crysis), a takie Edycje Kolekcjonerskie trzeba szybko zamawiać, bo sprzątną mi sprzed nosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 15:51, Darkstar181 napisał:

Demo ma wyjść po premierze, więc trzeba będzie sprawdzić jednak na pełniaku...albo wciąż czekać
na demo.

Trzeba więc czekać, nie da się inaczej. Ale za to masz pewność, bo sam wypróbowałeś, nie będziesz przynajmniej żałował.

Dnia 26.09.2007 o 15:51, Darkstar181 napisał:

Ja też twierdzę że te lamentowanie nie ma sensu(zwłaszcza że niektórzy podają sprzęt na którym
gra NA BANK pójdzie przynajmniej na średnich detalach, marudząc przy tym niemiłosiernie, że
jednak wymagania za wysokie.itp)ale nie zgodzę się na temat składania zamówienia. Bo niby skąd
mam znać wymagania gry zanim zostaną podane? Na podstawie screenów trudno oszacować( no tak,
na pewno mniejsze niż Crysis), a takie Edycje Kolekcjonerskie trzeba szybko zamawiać, bo sprzątną
mi sprzed nosa...

Tak, tu się z Tobą zgodzę. Przy zamawianiu edycji kolekcjonerskiej niestety trzeba ryzykować, jeśli chcesz ją zdobyć. A ryzyko to ryzyko, na lamenty również nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 16:07, Melchah napisał:

Tak, tu się z Tobą zgodzę. Przy zamawianiu edycji kolekcjonerskiej niestety trzeba ryzykować,
jeśli chcesz ją zdobyć. A ryzyko to ryzyko, na lamenty również nie ma miejsca.

Z EK jest jeszcze taki plus, że w razie czego można sprzedać na Allegro, niczym lichwiarz za dwa razy większą cenę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:20, kedzior141 napisał:

hm...P4 1,7hgz, radeon9550 128mb...planowane 1280mb ram... Sam niewiem czy zadziala choc na
najmniejszych detalach.( A Wy jak sądzicie? Chyba trzeba czekac na demo.

Lepiej poczeka bo może się okazać, że po kupnie, żeby zagrać będziesz musiał chodzić ze swoją grą do kumpla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:23, Jarys napisał:

> hm...P4 1,7hgz, radeon9550 128mb...planowane 1280mb ram... Sam niewiem czy zadziala choc
na
> najmniejszych detalach.( A Wy jak sądzicie? Chyba trzeba czekac na demo.
Lepiej poczeka bo może się okazać, że po kupnie, żeby zagrać będziesz musiał chodzić ze swoją
grą do kumpla :)


Ok dzieki;) jednak poczekam na demo:) Ale kumpel by sie ucieszyl...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to z tymi wymaganiami będzie tak jak z wymaganiami GTA San Andreas, na kompie który nie spełniał wymagań minimalnych nawet w połowie (celeron 700, 256RAM, GF 4MX 64mb), na minimalnych ustawieniach dało się grać nie najgorzej, nie był to co prawda demon płynności, ale pokaz slajdów też nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować