Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Jakie to szczęście, że ostatnio wybrałem się do sklepu i dokupiłem kosteczkę RAMu. Teraz mam już wszystkie potrzebne akcesoria, by pozwolić sobie na gre w wymaganiach optymalnych. Nie pokoję się tylko kartą graficzną. Niby ATI Radeon EAX1900XT, ale kto da pewność, że na zmodyfikowanym silniku NN nie wystąpiął różne problemy.
Miejmy nadzieję, że silnik ten, cytując twórców Wiedźmina, został bardzo zmieniony!
Poza tym - żyć nie umierać! Nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii minimalnych wymagań

Mam AMD Athlon XP 2400+ na EPOX 8-RDA, do tego 2 x Kingston 1024 MB 400 MHz (DUAL) i Radeon X1650PRO 256MB GDDR3

Sprzęt więc nie najświeższy, ale po kolei.

Kupiłem ostatnio grę Mark of Chaos. Na pudełku było napisane, że minimalne wymagania to Intel Pentium4 2,4 GHz lub odpowiednik AMD, Grafika 256 NVidia GeForce 6800 GS lub 256 Radeon X800, Ram 512.

Wymagania zalecane to Intel Pentium4 3,2 lub odpowiednik AMD, Grafika 256 NVidia 7800 lub ATI X1800 lub lepsza, Ram 1 GB.

Jak widać nie spełniam nawet minimalnych wymagań procesora. Tymczasem gra chodzi u mnie na najwyższych detalach. Gram normalnie - tj. płynnie. Działa również u mnie Oblivion w rozdzielczości 1280x1024 (tak samo mark of chaos). Jak się więc wydaje najważniejsza jest pamięć (któej mam 2 GB w dualu) i grafika.

Mam nadzieję, że podobnie będzie z Wiedźminem tj. będzie działał poprawnie mimo słabego procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh panie i panowie

wszyscy tak placzecie na swoje komputery, zrobmy zatem male zestawienie co do kosztow niezlego sprzetu:
plyta glowna EVGA 650i Ultra (szyna 1333 na lga 775 i niezly chipset) - 350 zl
procesor Core2Duo E6550 2.33 GHz na 1333 fsb - 600 zl
pamieci - w zasadzie kazdy niezly firmowy komplet w cenie 330 za 2 x 1024 na szynce 800
karta graficzna
EVGA 8600GTS 512DDR3 - 700 zl
EVGA 8800GTS 320GDDR3 - 1100 zl

zakladam ze wiekszosc z was ma twardziele i czytniki sprawne
wiec nie widze problemu nawet przeplacajac te 10% i wziasc na raty albo sama karte (oczywiscie jezeli pg i reszte mamy kompatybilna) albo calego skladaka

na dzien dzisiejszy wychodza gierki ktore maja coraz wieksze wymagania a priorytetem jest grafa w komputerze - bo to ona w wiekszosci ciagnie nasze wszystkie slicznosci wyswietlane na monitorze

byl oblivion, lost planet i bioshock (nie powiem - na karcie 7900 gs top asusa mi to w miare ladnie chodzilo, ale zmienilem sobie na 8800 gts po dlugich i wyczerpujacych artykulach i testach i smiga mi wszystko w najwiekszych detalach i rozdzielczosci pozwalajacej przez lcd19 calowy - 1280x1024)

teraz kolej na wiesmina i kilka kolejnych tytulow, a kazdy z nich bedzie coraz bardziej wymagajacy
nie dajmy sie odzukac - gracza przede wszystkim przyciaga sie wodotryskami, rozpadajacym sie otoczeniem czy zapierajacymi widokami otoczenia w ktorym kazde zdzblo trawy rozni sie od swojej sasiadki...
w 2008 moze wyjdzie fallout i fable - myslicie ze oni rabia te gry pod komputery ktore 3-4 lata temu byly niezle ?

komputerow nie kupuje sie w media markecie czy saturnie - idzie sie do malego sklepiku i mowi o swoich wymagach i oczekiwaniach wzgledem sprzetu, najlepiej nic z najwyzszej polki ale za to z mozliwoscia pozniejszego upgrejdu kiedy wszystko stanieje - sprzet za szybko sie zmienia. producenci gier gonia zatem za nowinkami - i nikogo nie interesuje ze w polsce jest taka a nie inna srednia krajowa. ktorych potrzeba 2-3 zeby miec bajerek ktorym mozna chwalic sie przed znajomymi...

za 2-3 tysiace mozne kupic naprawde monstrum jezeli komus zalezy - bierzemy na raty i splacamy przez rok i wszyscy sa szczesliwi
i nie ma placzu na forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 20:45, Grzybek90 napisał:

Wymagania są rzeczywiście całkiem duże dobrze ze w wakacje kupiłem nowego kompa:P
Może mi ktoś powiedziec dlaczego to nie chce mi działac http://www.srtest.com/referrer/srtest
.
Znaczy strona sie otwiera wybieram jakąs gre i zaczyna sprawdzac czy mój komputer sie nadaje
ale cały czas jest tylko pierwszy kwadracik zamalowany na niebiesko i pisze downloading czekam
10 minut ale sie nic nie dzieje wie ktoś może dalczego mi to nie działa??



musisz miec zainstalowana jave i format activex ichniejszy - znaczy system requirment lab - czy jak to zwal
mi raz dziala na ie a raz na mozilli ;]
ale na ktorejs przegladarce zawsze dziala - no i przypominam o zablokowanych okienkach - bez tego ani rusz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i se pograłem. Mam Semprona 1,8 Ghz , 512 Ramu. Jedyne co spełnia wymagania to grafika (7600 GT). Na upgrade w ciągu 2 lat się nie zanosi więc pogram w Wiedźmina jak będzie w Extra Klasyce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do kolegi Jach81 (tego kilka postów wyżej) to takie pieniędzy w życiu nie widziałem w swoim portfelu. Nie wszyscy mają pracę, żeby mieć stałe dochody na spłatę rat. Swojego kompa modernizowałem po tym jak przez 5 lat odmawiałem sobie prawie wszystkich przyjemności (np. kino miałem raz na rok). Uzbierało się te 600 zł i łaziłem po hurtowniach żeby znaleźć cenę podzespołu choćby 20 zł taniej. Większość osób tu obecnych pewnie na stałą pracę jeszcze pare lat nie ma co liczyć, więc nie mów tu o ratach na kompa za 2-3 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 10:13, Jach81 napisał:

heh panie i panowie /ciach/


Szczerze? Mnie to przypomina bajania nastolatka, kóry nie musi się sam utrzymywać, bo i tak wszystko kupią mu rodzice. W życiu tak łatwo nie ma. Zawsze znajdzie się coś ważniejszego aniżeli jakaś część do kompa czy sam komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo myślę. Wiadomo że jak by się okropnie ktoś zaparł to by może znalazł środki, bo w końcu często są ogłoszenia o pracę dorywczą itp. Tylko że wtedy dzieje się to kosztem szkoły/studiów/rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 11:04, HumanGhost napisał:

> heh panie i panowie /ciach/

Szczerze? Mnie to przypomina bajania nastolatka, kóry nie musi się sam utrzymywać, bo i tak
wszystko kupią mu rodzice. W życiu tak łatwo nie ma. Zawsze znajdzie się coś ważniejszego aniżeli
jakaś część do kompa czy sam komputer.



wyobraz sobie ze 26 wiosen mam juz za soba - od kilku lat mieszkam wynajmujac mieszkania, dorabiam gdzie sie da i jakos sobie radze
nie rozwalam kasy na lewo i prawo a na samochod bede jeszcze odkladal jakis czas - nie mowiac o mieszkaniu - kredyt by mnie zezarl...

wiem ze w zyciu latwo nie ma - ale powiedz szczerze - gdzie ty masz bajania nastolatka ?
nie idziesz do kina - 100 zostaje w kieszeni (no chyba ze sam to juz 50)
odkladamy sobie wyjscie do pubu - kolejna 100...

nie mow wiec takich pierdol

a co do stwierdzenia - ze sa wazniejsze rzeczy lub cele niz komp lub samochod to sie zgodze
ale komp. to moje narzedzie pracy - i czasem jest mocno eksploatowany - i musi byc w miare niezly - wiec tu akurat jest dla mnie priorytetem - spodnie levisa sobie odpuszcze ale ram do kompa doladuje albo kolejny dysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, nie miałem tu w zadnym razie zamiaru oceniac twojego wieku. Po prostu tak to może wyglądać. Oczywiście mozna sobie oszczędzić tak jak piszesz. Ale jak sobie pomyśle ile razy zakąłdałem oszczędzanie a jak przyszło co do czego to zawsze coś waznego wyskoczyło. Takie życie niestety, nie zawsze można zrealizowac to co się wcześniej założyło.
No ale dobra, bo się ogromny offtop robi. Zaraz wpadnie Budo i nas potraktuje kataną. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 11:43, Jach81 napisał:

wiem ze w zyciu latwo nie ma - ale powiedz szczerze - gdzie ty masz bajania nastolatka ?
nie idziesz do kina - 100 zostaje w kieszeni (no chyba ze sam to juz 50)
odkladamy sobie wyjscie do pubu - kolejna 100...


Zabawne... kino u mnie kosztuje 13 PLN na łeb. To daje jakieś 26 PLN. No chyba, że dodajesz do tego popcorn, frytki, wieśmaka, cztery szeleszczące star foodsy, loda i megawypasionego hot-doga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, w tym roku miałem zamiar kupić dwa świetne RPG - "Mass Effect" i "Wiedźmin"...

No to już wiem że kupię tylko jeden... Gdyż wymagania minimalne spełniam prawie i to jest właśnie słowo klucz :). Swoją drogą głupia zagrywka ze strony CD Projekt RED że nie dali obsługi Athlonów XP :/ . No cóż, ja dla jednej gry procka zmieniał nie będę. Tym którzy pograją - życzę miłej zabawy bo gra zapowiada się przednio.

A co do wymagń - biorąc pod uwagę jakość grafiki to są niebotyczne (nie znaczy to że gra wyglada brzydko, bo wygląda ładnie... ale bez przesady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co mowisz niby jest proste, ale dlaczego wiekszosc graczy na swiecie ma sprzet sredni? bo nie oszczedzaja?akurat, nie wszystko wychodzi w praktyce tak liczymy na papierze, bo jak mialbym oszczedzac na podstawowych sprawach to wybacz, wole juz grac na minimum detalach niz rezygnowac z pojscia do kina z dziewczyna.. bo dla mnie to ejst wazniejsze niz granie w crysisa na high detalach, crysis nie zastapi dziewczyny :)
a komp za 3k to ja kupilem w tamtym roku i co? juz nie nadaje sie do giercowania...!wiec teraz tez tak bedzie jak ktos kupi za 3k to za rok bedzie myslec znow o upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 12:30, danzelmario napisał:

to co mowisz niby jest proste, ale dlaczego wiekszosc graczy na swiecie ma sprzet sredni? bo
nie oszczedzaja?akurat, nie wszystko wychodzi w praktyce tak liczymy na papierze, bo jak mialbym
oszczedzac na podstawowych sprawach to wybacz, wole juz grac na minimum detalach niz rezygnowac
z pojscia do kina z dziewczyna.. bo dla mnie to ejst wazniejsze niz granie w crysisa na high
detalach, crysis nie zastapi dziewczyny :)
a komp za 3k to ja kupilem w tamtym roku i co? juz nie nadaje sie do giercowania...!wiec teraz
tez tak bedzie jak ktos kupi za 3k to za rok bedzie myslec znow o upgrade.


ja akurat mieszkam z kobitkom - i akurat ona tez uwielbia sobie pograc ;] wiec zostanmy przy stwierdzeniu ze kazdy ma inne priorytety ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:21, Tal441 napisał:

athlon 64 to dwurdzeniowy?


oznaczone symbole X2 sa dwujajowe, Bez X2 sa jednojajowe.

A gra bedzie obsługiwać procki zarówno AMD jak i Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał taki komputer jak w wymaganiach optymalnych tylko że kartę Radeon X2900XT z 512 MB Pixel Shader 4.0 i DirectX 10!!! Ale dopiero pod koniec października :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować