Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Hehe, byłem świadom, że to u mnie nie pójdzie, ale ... ta gra zajmuje jedną dziesiątą mojego dysku! :P O kracie graficznej nie wspomnę, nie dość, że stara i słaba, to jeszcze zepsuta :) Harcore dla posiadaczy oldschoolowych komputerów :o A może CDP Red zrobi jakąś okrojoną wersję dla takich kompów jak mój? Nie sądzę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, jak to Marr powiedział pojawiła się masa żali że komuś nie pójdzie.I co to kogo obchodzi ?
Ja jak wymienie cały PC to może ruszy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysokie te wymagania systemowe... Aurora to stary engine do którego upchano pełno shaderów i nowinek technicznych a poza tym osoby tworzące grę chyba słabo przyłożyły się do optymalizacji gry co spowodowało że wymagania są wyśrubowane. Mam nadzieję iż będę pozytywnie zaskoczony tak jak przy Bioshocku bo inaczej to Witcher poczeka sobie na lepsze czasy... Oprócz tego że mam jedno rdzeniowy procesor reszta komponentów pokrywa się z optymalnymi…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

intel core 2 duo e6320 [taktowanie ma na 4ghz] Geil 2GB ddr2 800mhz z podwojnymi radiatorami, EVGA GF8800 GTS 640mb, mysle ze i wiedzmina pociagne bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 20:09, ziomaloju napisał:

słuchajcie a na Ati radeon 9600 pojdzie ten wiedzmin??


chyba powinien ruszyc, ja mam radeona 9550 sm2.0, wiec Twoja karta tez powinna wystarczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pogram ;(((. AMD S2500+, 512 MB. DLACZEEEEEEGOOO???? Chyba kupię "Wiedźmina" na zapas, żeby kiedyś-tam sobie pograć. Nie widzę innej opcji ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam płakał nie będę bo wymagania optymalne to może połowa potencjału mojego blaszaka (w sumie liczyłem że będą niższe, bo silnik gry już dość leciwy a screeny i filmiki nie tłumaczą dlaczego aż taki sprzęt jest potrzebny do zabawy na przyzwoitym poziomie).
I przyłączam się do apelu aby CDP wyjaśniło dlaczego aż takie wymagania. Nie było czasu na optymalizację?
Zwrócę uwagę w tym miejscu na grę Kroniki Ridicka: Escape from the Butchers Bay. Tam silnik jest zoptymalizowany wręcz wzorcowo i gra na radeonie 9600, 512 ram i sempronie 2300 chodzi bez zarywki w rozdzielczości 1024x768 (wiem bo na brata złomie o takiej konfiguracji grałem w tę gierkę).
Dlaczego wiedźmin potrzebuje aż tyle? Według mnie wygląda bardzo podobnie do w/w a czasem mam wrażenie, że nawet ciut gorzej (ale może to tylko wrażenie na postawie obrazków i słabej jakości filmików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procka 300 mhz i karte z 4 mb ramu pójdzie mi Wiedźmin?????


Ludzie, trochę powagi - widzicie wymagania w newsie, czy nie do cholery? Skąd ktokolwiek ma wiedzieć, czy pójdzie na tym, czy na tamtym, skoro nikt jeszcze nie grał (przynajmniej w finalną wersję gry)? Czy ktoś jest tu nadworną forumową wróżką czy jak?

Nie wiem jak to jest w przypadku Wiedźmina, ale w Kronikach Riddicka miałeś strasznie małe lokacje - więc jeżeli w Witcherze są większe, to w jakims stopniu tłumaczy to wymagania wyższe niż we wspomnianych Kronikach.
Z jednej strony jak na Aurorę, to wymagania są wysokie, ale z drugiej tego silnika nawet twórcy nie poznają - spójrzcie na Wiedźmina i na pierwszego NVN (bo drugiego jeszcze nie było jak CDP RED brało do ręki czysty engine) - widzicie jakieś podobieństwa? Ja nie. Wymagania tu przedstawione nie są może zbyt przyjazne, ale poczekajmy do premiery - zobaczy się czy i jak gra chodzi na słabszych konfiguracjach oraz czy faktycznie grafika tłumaczy takie a nie inne wymagania. Bo po samych filmach i screenach nikt nie ma prawa mówić mi, że gra wygląda gorzej niż oś tam czy lepiej niż coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować