Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2007 o 15:06, Jerremii napisał:

Jak myślicie czy pójdzie mi na kompie:
Procesor Intel Ocre 2 Duo 1,86GHz
Grafika POV nVidia GeForce 7300GS L 256MB/64bit
RAM 1GB ?


kurka wodna, nie złapało mi edita... dopiero po napisaniu poprzedniego posta zauważyłem, że ma 64-bitową vga... w takim razie może być niewesoło. pewnie ci pójdzie, ale na wysokie detale nie licz. pozdro

gdybyś miał tą samą kartę, ale 128 albo 256 -bitową [ale nie wiem czy jest gf7300 256bit] bez problemu grałbyś na high ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam szanse odpalić wieźmina (jeśli tak to na jakich i czy bez ścinania) na takim kompie:
CPU: P4 2.66Ghz (mogę podkręcić o jakieś 300mhz jeśli to konieczne)
Ram 2x 256MB kingstone DDR 166 mhz ( pracują w dualu ) i 1x 512MB kingstone 166 mhz (wszystkie try coś około 2.0-3-3-6)
Karta: Nvidia Asus 7600GS 256MB, 128 bit, taktowanie GPU 400mhz (mogę też podkręcić do ok 500) taktowanie pamięci (DDR2) 250 (mogę podkręcić do około 280[w sumie niewiem czemu taktowanie pamięci mam takie małe :?]).
Mógł bym dodatkowo po instalce z sefragmentować twardziela. Powyłączać nie które aplikacje i użyć pare razu programu do odmulania ramu to da jakieś 15% zysku miejsca w pamięciach. Bardzo prosę o pomoc jest to dla mnie bardzo ważne czy mogę grać komfortowo (około 15fps) chcociaż na niskich. Od waszych odpowiedzi okażę się czy wydam uciułane ciężko 100 zł :D na wiedźmina czy nie. Z óry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:44, adambaranowski napisał:

Czy mam szanse odpalić wieźmina (jeśli tak to na jakich i czy bez ścinania) na takim kompie:
CPU: P4 2.66Ghz (mogę podkręcić o jakieś 300mhz jeśli to konieczne)
Ram 2x 256MB kingstone DDR 166 mhz ( pracują w dualu ) i 1x 512MB kingstone 166 mhz (wszystkie
try coś około 2.0-3-3-6)


Zasmucę Cię - te dwie kostki z ta jedną dodatkową już nie pracują w dualu.

Dnia 03.01.2008 o 16:44, adambaranowski napisał:

Karta: Nvidia Asus 7600GS 256MB, 128 bit, taktowanie GPU 400mhz (mogę też podkręcić do ok 500)
taktowanie pamięci (DDR2) 250 (mogę podkręcić do około 280[w sumie niewiem czemu taktowanie
pamięci mam takie małe :?]).
Mógł bym dodatkowo po instalce z sefragmentować twardziela. Powyłączać nie które aplikacje
i użyć pare razu programu do odmulania ramu to da jakieś 15% zysku miejsca w pamięciach. Bardzo
prosę o pomoc jest to dla mnie bardzo ważne czy mogę grać komfortowo (około 15fps) chcociaż
na niskich. Od waszych odpowiedzi okażę się czy wydam uciułane ciężko 100 zł :D na wiedźmina
czy nie. Z óry wielkie dzięki.


Tak masz szansę pograć w wiedźmina na przyzwoitych ustawieniach i płynności (30 do 40 FPS). Śmiało możesz sobie kupować i instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słabo orientuje w tematcye komp. imam problem : gra wiedżmin nie idzie mi z powodu karty graficznej. Mój obecny sprzęt to: procesor 2,4 GHz płyta gł. ASRock P4i45E karta graf. ATI radeon 9000. pytanie moje brzmi jaką kartę graf. muszę zainstalować w moim kompie aby to wszystko hulało no i oczywiście żeby gra poszła. proszę o pomoc bo gra leży a mnie szlak trafia Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin spokojnie na low detalach chodzi na radeonie 9550 (wiem bo na nim gram) jednak w kilku miejscach (wyzima handlowa i brzeg) ścina niemiłosiernie ale w reszcie działa płynie na max low :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na minimalnych spokojnie pociągnie, ale nie licz na nic więcej. Nie grałem w Wiedźmina, jednak patrząc na wymagania można prosto dowiedzieć się czy gra pójdzie :P.

A tak btw. Radeon 8400 GS? Wydaje mi się, że chodzi o GeForca 8400 GS :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 14:24, milten6 napisał:

Na minimalnych spokojnie pociągnie, ale nie licz na nic więcej. Nie grałem w Wiedźmina,
jednak patrząc na wymagania można prosto dowiedzieć się czy gra pójdzie :P.

A tak btw. Radeon 8400 GS? Wydaje mi się, że chodzi o S :P.


Na minimalnych? A będzie to jakoś wyglądać?( tzn. to będzie kilka pikseli czy w miare dobra grafa?)
A tak, sorry, chodzi o GeForca 8400 G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniach minimalnych nie spodziewaj się fajerwerków. Powiem krótko, masz kompa na którym mógłbyś grać na średnio-wysokich detalach, jednak cały config ogranicza karta graficzna, która wydajnością zbliżona jest do 6600 GT, czyli spełniającej minimalne wymagania Wieśka. Zainwestowanie 300 złotych nawet w przeciętnego GeForca 8600GT uwolniłoby po części moc Twojej maszynki. Jak masz trochę więcej kasy, śmiało kupuj GeForca 8800 GT. Wtedy spokojnie pograsz na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie takie dobre kompy i się pytacie czy zadziała?Mi działa na minimalnych ustawieniach bez większych lagów na kompie:

PROCESOR:Intel Celeron 2.0GhZ
KARTA GRAFICZNA:GeForce 7600GS z 256Mb VRAM''u
RAM(i tutaj uwaga):512Mb
OS:Microsoft Windows XP
DirectX:9.0c wersja listopad 2007

I nawet na takim sprzęcie da się grać ^^

BTW.Możliwe że zamieszczę niedługo na YouTube jakiś filmik prezentujący możliwości gry na takim słabym PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie mi chodzi na max detalach na takim kompie
-procesor intel pentium dual-core 1,76 Ghz
-1Gb + 1Gb ram
-karta graficzna ATI Radeon HD 2600 265 VRAM

i nie ściemniam tylko sie tnie w Wyzimie Handlowej przed domem Triss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na najniższych detalach w ogole nie ma sensu odpalac gry. Roznica w wyswietlanej grafie miedzy najwyzszymi a najnizszymi detalami jest kolosalna. Nie mozna juz podziwiac piekna swiata WIEDZMINA A TYM SAMYM WIELE SIE TRACI. lepiej pociułać troche kaski i kupic lepszy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 11:50, bartekumk napisał:

a jaka karta spełni wymagania podane przez producentow lub niższe, ale na których da
się pograć, bo myślę nad kupnem


Minimum to GeForce 6600, bądź Radeon 9800. Oficjalne wymagania minimalne, zalecane a także listę obsługiwanych i nieobsługiwanych kart masz tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie kupiłem grę ale niestety moj sprzet jest za stary
chce wiec go zmodyfikowac ale nie koniecznie za najwieksze pieniądze
pomyslalem o płycie która ma w sobie karte grafoczna
np z MSI MSI K9AGM3-FIH
ma wbudowany radeon X1250
moze ktos ma doswiadczenie czy na tym pojdzie wiedzmin i na jakich detalach.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować