Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 19:57, gitarka napisał:

W jaki sposób można stać się właścicielem księżyca ???


Na twojej orbicie musi powstac pole zniszczen (PZ), powstaje ono z zestrzelonych statkow (30% metalu i krysztalu zuzytego na budowe). Z kazdych 100 000 (100k) jest 1% na powstanie moona. Max szansa to 20% ( w Starciech Tyranow mozne znalesc takie na pnad 3000%, ale to czysto teoretyczne, w praktyce 20% to max) od % zalez wielkosc moona (okresla ilosc max pol), przy 20% powstaje ok 8000 km i jest to dosc duzy (ciezko go zniszczyc).
Mozna zrobic tez proby moonowe, czyli ktos rozbija na twojej duuuuuzej obronie 1667 Lekkich Mysliwcow (LM), lub ty budujesz 1667 LM i ktos ci je rozwala. Probe moonowa trzeba zglosic do GO (adres email do GO swojego uni znajdziesz w zakladce "Wiadomosci" na samym dole).

Jest to napiszane dla kompletnie zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starciech Tyranow

W Starciach Tytanów chyba :)

Nie studiowałem tego, ale inni polecają, więc też polecam :)
www.ogame.bajo.pl - jest tam dużo przydatnych porad dla ''zielonych'' graczy.

Próba moonowa z 1667 LM nie jest konieczna :) Ja zawsze na próbe daje 2x tyle, albo rozwalam se po 150 OW :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 20:25, DawSolo napisał:

Starciech Tyranow

W Starciach Tytanów chyba :)


Literowka :/

Dnia 08.04.2007 o 20:25, DawSolo napisał:

Próba moonowa z 1667 LM nie jest konieczna :) Ja zawsze na próbe daje 2x tyle, albo rozwalam
se po 150 OW :)


Za probe na 2x wiecej (jesli niszczona jest flota slabszego gracza) mozna dostac bana z push!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 20:36, kecal napisał:

> Starciech Tyranow
>
> W Starciach Tytanów chyba :)

Literowka :/


> Próba moonowa z 1667 LM nie jest konieczna :) Ja zawsze na próbe daje 2x tyle, albo rozwalam

> se po 150 OW :)

Za probe na 2x wiecej (jesli niszczona jest flota slabszego gracza) mozna dostac bana z push!


Hah mylisz się :) W regulaminie nie ma nic takiego :)
Zapraszam!
http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=351582&sid=dd3e876a6612c92464b75df3542b3cac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:54, Baal Namib napisał:

> > jaki login na 51 uni ? :)
>
> Nie wiem czy ci powiedziec:P:P:PAle jestem w top400 i w sojuszu z top10:D:D:D
Po kim dostałeś konto ? xD nie nie, żartuję, jak niechcesz, to poprostu nie mów ;)


A Ty jaki masz login?????? i miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 10:22, Ecko09 napisał:

Na początku grałem jako ziqmu. Później zmieniłem na Ecko09. Ale w rankingu top 1500 byłem jako
ziqmu.

Przykro mi, nie ma takiej osoby o owym nicku. Może chociaż pamiętasz koordy do planety? Najwyżej będę miał następną farmę. I taka rada- może wymieniałeś się kontem, albo coś to następnym razem wymieniaj się tylko przy GO (czy jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie dawno zacząłem grać w Ogame i gram na Uni 24 i jak narazie mam 678 punktów coraz bardziej zaczyna mi sie podobać ta gra :) Nie moge sie doczekać aż zbuduje flotę i zaatakuje kogoś i podbije jego planetę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podbić czyjejś planety, tak samo, jak niszczyć budynków na niej, jedynie te służące do obrony. Zobaczysz, co się stanie, jak przekroczysz 5k pkt, gdy najedzie Cię ktoś z TOP1500 ;) Radzę nie budować floty na początku, skupić się na kopalniach i badaniach, flotę i tak z czasem stracisz, będziesz jeszcze za słabym graczem. W dodatku popełniłeś jeden błąd, zarejestrowałeś się na dość starym UNI, poleciłbym Ci założenie konta na 52, gdzie wszyscy gracze to jeszcze newbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:18, mattex napisał:

Nie moge sie doczekać aż zbuduje flotę i zaatakuje kogoś i podbije jego planetę :)


Nie mozesz podbic planety. Mozesz tylko zniszczcy obrone (ok 70% i tak sie odbuduje) i flote (30% metalu i krysztalu pojawi sie obok planety jako pole zniszczen- PZ) oraz zrabowac 50% surowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:21, Probos napisał:

W dodatku popełniłeś jeden błąd, zarejestrowałeś się na dość starym UNI, poleciłbym Ci założenie konta na 52, gdzie wszyscy gracze to jeszcze newbie.


To nie jest blad! Do 5k punktow ma ochrone przed mocnymi graczami. Na nowych uni latwo sie zrazic, bo odchodzi mocne framienie. Ja od pol roku gram na u21 i u22 i nie narzekam. Na u22 jestem TOP 1530 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, że jest ochrona, ale lepiej być rozwalonym przez jakiegoś słabego kolesia, niż przez takiego z TOP30 ze starego Uni, któremu możemy najwyżej napisać, że est "fe!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:28, Probos napisał:

To ja wiem, że jest ochrona, ale lepiej być rozwalonym przez jakiegoś słabego kolesia, niż
przez takiego z TOP30 ze starego Uni, któremu możemy najwyżej napisać, że est "fe!"


Do nauki gry lepsze jest stare uni, bo zanim zaczna cie farmic to ninie troche czasu. A na nowym to wszyscy wszystkich moga farmic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz, ja dostałem dość dobre konto na jednym z nowych Uni, nie pamiętam już numerku, dawno nie grałem ;) Mogłem farmić na każdej prawie planecie, najłatwiej opisać to tak " Veni,vidi,vici" czy jakoś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:40, Probos napisał:

Wiem o czym mówisz, ja dostałem dość dobre konto na jednym z nowych Uni, nie pamiętam już numerku,
dawno nie grałem ;) Mogłem farmić na każdej prawie planecie, najłatwiej opisać to tak " Veni,vidi,vici"
czy jakoś tak ;)



No o tym mowie. Masz np. 100 punktow, a TOP1 moze cie farmic. To moze tylko zniechecic do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to z lekka głupie, lecz zaniechałem czegoś takiego, bo tworzy to tylko takiemu graczowi, reputację słabeusza, co kroi tylko newbie.
PS: Wiedziałeś, że na Uni 50 jest podwojone tempo ?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 19:48, Probos napisał:

PS: Wiedziałeś, że na Uni 50 jest podwojone tempo ?? xD


Oraz 50 gal i po 100 ukladow w gali?! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować