Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

ja zacząłem grać miesiąc temu i już mam 70 OW i ponad 30k pkt.;]
i było by fajnie gdyby kolo na 5 mijescu w statach nie rozwailił mi całej planety za to zjechałem mu flote którą chciał rzgarnąc surowce z mojej koloni;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 10:11, Rzezim napisał:

obrone do swojego Eko i badań i floty. Nikt Ciebie nie farmi, bo tam nie ma co farmić.


Wyem że to jest niewyele albo i smiesznie w stosunku do niektórych ale ja też gram od 4 - 5 tygodni, można podejrzewam bylo zrobić więcej ale ja zrobylem na razie tyle.
Oprócz matky są 5 kolonii po 18/15/14 2 i dwie po 15/14/12 metal/krisztal/deuter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 18:21, xardax napisał:

Wyem że to jest niewyele albo i smiesznie w stosunku do niektórych ale ja też gram od 4 - 5
tygodni, można podejrzewam bylo zrobić więcej ale ja zrobylem na razie tyle.


Wcale nie śmiesznie, bo grasz przyzwoice, nawet bardzo. Jednak moim zdaniem popełniasz błędy (no ale to nic dziwnego bo grasz pierwszy raz)
Moim zdaniem nie potrzebnie postawiłeś magazyny metalu i kryształu na głównej planecie. Dlaczego? Wbrew pozorom 163 pola bardzo łatwo zabudować. A o ile dobrze policzyłem to zużyłeś 13 pól na te magazyny. Choć z drugiej strony masz głowno na 12 pozycji czyli zimna planeta więc będzie coraz ciężej z energią. Najśmieszniej jest jak trafi się mało planete (moja druga kolonia miał 72 pola na 12 pozycji zabudowana jest cała i ponieważ szkoda mi było pól na elektrownie to zasilam ją z 50 satelit)
Widze, że masz na nanity prawie:D Zobaczysz z nanitami gra się o wiele lepiej:D.
Moim zdaniem nie warto też stawiać bunkra na głównej planecie tylko na największej, a najlepiej na 4-6 pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widze ze ludziska graja w ogama :) Dam wam poczatkujacym kilka uwag i dobrych rad ;)
1. Nie robcie bunkrow na planetach to nie ma sensu zawsze ktos sie znajdzie kto go wam rozwali, na uniwerach kraza specjalne zespoly rozwalajace bunkry itd. Poza tym nic nie zastapi dobrego fs :)
2. Na poczatku zrobicie sobie 6-7 koloni 1 lub 2 planety zostawce na bazy wypadowe w przyszloci:)
3. Nowe planety powinny miec powyzej 170 pol, oglnie nie da sie zabudowac wiecej wiec te 170 wystarcza
4. Ladujcie w ekonomie kopalnie badania do 150k pkt Na prawde nie ma sensu robic floty od 30k pkt bedziecie ja robiec przez kilka tygodni az uzbieracie 100k pkt i wtedy wam ja zjada :) Na prawde nie ladujcie we FLOTE !
5. Kiedy juz uzbieracie z 200k pkt porobcie proby ksiezycowe. Ksiezyca nie mozna zlapac falanga wiec zniszczyc wasza flote bedzie 100x trudniej :)

Jezeli macie jakies pytania smialo piszcie na wszystkie odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal: 132235 Kryształ: 122806
Deuter: 24662 Energia: 2400
Floty
Obrona
Lekkie działo laserowe 7 Działo jonowe 2
Budynki
Kopalnia metali 16 Kopalnia kryształów 17
Syntezator deuteru 12 Elektrownia słoneczna 17
Elektrownia fuzyjna 7 Fabryka robotów 7
Stocznia orbitalna 8 Magazyn metali 1
Magazyn kryształów 1 Laboratorium badawcze 6

aż sie prosi żeby kolesia pojechać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2006 o 13:18, zari2 napisał:

... a na jakim grasz uni??


Na uni 17, ale że zaczyna się sesja egzaminacyjna to wezmę urlop na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 17:02, Yanekk napisał:

Mam 335422 (Miejsce 150 z 6729) w badaniach jestem 68 :D


Drobi jestesz. Jak długo grasz na tym koncie i ile czasu spędzasz przeciętnie na Ogame?

Dnia 15.01.2006 o 17:02, Yanekk napisał:

Na prawde nie ladujcie we FLOTE !


Ale flotę wojenną masz, no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram tak z 7 miesiecy :) A srednio na ogamie spedzam z 1h a raczej kilkanasie razy po kilka minut.
Flote wojenna oczywiscie posiadam ale nie za duza, dopiero od kilku dni wszystko w nia laduje aby miec pokaznia flote na feriie. Wtedy to bedzie czas zbiorow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować