Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Ogame to gra wyjątkowo rozwnięta w porównaniu z innymi grami tego typu ma wiele możliwości i jest skomplikowana na każdej planecie praktycznie można coś budować na jednej skończysz coś to na drugiej zaczniesz pozatym trzeba robić fsy i handel wymienny oraz pomagać słabszym członkom sojuszu.Ja nie mam czasu jednak na to i se urlop wziołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:16, bitelz90 napisał:

No zdarza się, że są tacy maniacy :P Ale ja nie mogę trochę tego pojać ... Od WoW''a , czy
GW można się uzależnić, ale to przyciąga grafiką, klimatem itp. A tutaj jakoś tego nie widzę
:P

No masz racje w 100% sie z tobą zgadzam WoW może wciągnąć bo to fajna gra widziałem u kuzynka bo w to gra . Ale Ogame nie dorasta mu do pięt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:21, buraczek18 napisał:

Ja nie mam czasu jednak na to i se urlop wziołem.

Rozbawiłeś mnie :-) Urlop na tą grę jest dobry, pod warunkiem, że to jest urlop minimum roczny ;-)
Miesięczny urlop, to jest inwestycja, która się nie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:16, bitelz90 napisał:

No zdarza się, że są tacy maniacy :P Ale ja nie mogę trochę tego pojać ... Od WoW''a , czy
GW można się uzależnić, ale to przyciąga grafiką, klimatem itp. A tutaj jakoś tego nie widzę
:P

Aj, kolego, grafika to nie wszystko :P czasami trzeba uruchomić w swojej głowie mechanizm zwany potocznie "wyobraźnią". Jak się sobie wyimaginuje te bitwy na OW liczone w tysiącach to człowiekowi serce rośnie :P. A jak się łatwo uzależnić? Zbuduj flotę i postaraj się jej nie stracić, samemu robiąc liczne wjazdy dla sąsiadów :P. Że klimatu nie ma? Jak siedzisz o 2 w nocy tylko po to, aby rozwalić komuś flotę na 143% to ma swój klimat. Mi się on osobiście kojarzy z klimatem na łodzi podwodnej przed atakiem :P

@Kurski: gram na uni4 i mam 165k pkt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Uni 24 i mam punktów 4.397 wiem że troszke mało ale to dopiero początek . Kto jeszcze z was gra na tym Uni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 10:17, mattex napisał:

Ja gram na Uni 24 i mam punktów 4.397 wiem że troszke mało ale to dopiero początek . Kto jeszcze
z was gra na tym Uni ?

Płakać mi się chcę, kiedy piszesz parę postów wcześniej, że zgadzasz się iż OGame jest takie i takie. Stwierdzasz to na podstawie... zresztą jeśli nie przekroczyłeś 5k punktów na starym dość uni to proszę, nie wysnuwaj pochopnych wniosków. Bo gra zaczyna się właśnie po przekroczeniu tej granicy, pierwsze złomy, większe farmienia i dochodzenie do top1500 ... a ty tu gadasz, że WoW jest lepszy, powodem było... no właśnie- widziałeś go u kolegi... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to i czytam i wierzyc mi sie nie chce. Jak mozna porownywac WoWa do OGame ??!! Przeciez to sa dwie rozne rzeczy. Zacznijmy od tego ze WoW to napewno o niebo bardziej skomplikowany MMORPG od OGame. Po za tym WoW to gra komercyjna zrobiona po to zeby prynosila zyski. OGame zrobili na poczatku ze tak powiem 4Fun, a ze potem wprowadzili reklamy i te wszystkie Komandery to tylko z tego powodu ze graczy przybywalo a serwer trzeba bylo z czegos utrzymywac, zreszta co tu duzo gadac, to nie jest jakis wielki hit na skale swiatowa tylko prosta browserowska gra, z zalozen nie majaca przynosic zyskow. Nie wiem jak mozna porownywac MMORPGA z gra browserowska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 19:40, ShaDoW The Dark napisał:

Co to te Ogame? Jak wygląda itd?


sobie zobacz --> www.ogame.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jet denerwójące w OGame? Niezle ci idzie dochodzisz do 5000 pkt.(po przekroczeniu tej sumy nie jest sie jush słabym graczem dla tych czerwonych) masz niezła flote(ok 20 krążowników, paredziesiąt myśliwców) i z przyczyn wyrzszych nie możesz wejść penego dnia grać dalej, i co? Logujesz się następnego dnia, masz 2500 pkt, nie masz floty, surowców i najechało cie 150 okrętów wojennych. po trzech takich sytuacjach w ciągu 2 tygodni zrezygnowałem. Ale gra na początku była wręcz fascynująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dorgi kolego robić tzw. Fleet Save-y :D Prawdopodobnie gdybyś robił je regularnie to do etgo by nie doszslo. Chyba, że, w co wątpię, złapali cię na falange :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze raz jeszcze, gra zaczyna się od podanej przez ciebie granicy, i tak jak powiedział mtobi trzeba robić FSy , czyli Fleet Save''y. Nie ma takiej obcji w menu (zapisz flotę hihi-żart) zaś w praktyce masz tutaj link w którym wszystko mówią :P

http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=174517

Konkretnie trzy ostatnie punkty, one wyjaśniają większość aspektów FSa, chociaż sam twierdzę, iż najlepiej samemu poznać wszystkie tajniki gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O skuteczności FS: jak mi skasowali w połowie stycznia 93OW i prawie 150krążków, to od tamtego czasu robię Fleet Save. I od tamtego czasu nikt mi floty nie zezłomował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze taka możliwość istnieje ale nie wiedzialem, ze taka sytuacja (brak możliwości zalogowaina) mi się przytrafi. Wiadomo człowiekowi czasami wypadają pilne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 10:52, DenatH88 napisał:

Wiedzialem, ze taka możliwość istnieje ale nie wiedzialem, ze taka sytuacja (brak możliwości
zalogowaina) mi się przytrafi. Wiadomo człowiekowi czasami wypadają pilne sprawy.

Mnie napadnięto pierwszy raz gdy przekroczyłem granicę 700 punktów, więc byłem jeszcze w noob protection. Przeciwnik miał ponad 600 Lm-ów (lekkich myśliwców) i 20 małych transportowców. Nie poddałem się i teraz mam ponad 40 k punktów. Zniszczono mu cała flotę (1000 lm-ów) i rzucił grę, teraz to ja go farmuje :D Recepta na sukces to jak najszybsza kolonizacja kilku planet, rozwój eko i fleet savy - koniecznie. Jeśli ma się mała flotę to można chowac ją w bunkrze i raczej nikt nie powinien się pokusić na jej złomowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bunkry odradzam, ZAWSZE znajdzie się ktoś który rozbije ci ten bunkierek. Po za tym wszystko ok, ale z kolonizacją... można w końcu najpierw zacząć robić Recyklery kolonie potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki, że mi przypomniałeś, po ostatnim złomowanku nie został mi ani jeden ercykler a nie zacząłem ich budować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować