Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 11:01, A-cis napisał:

Wreszcie i mnie ktoś porządnie pojechał. Gość najechał na mnie 300 OWieczkami. Sam nie stracił
żadnej. Zdobył ponad 200k kryształu i po ok. 20k metalu i deuteru.
Ciekawe ile spalił paliwa aby ruszyć te 300 OW i czy mu się to opłacało? (jest w tym samym
układzie).

Mnie też ostatnio sfarmił gość podobną ilością owiec. Nie miałem netu, a na planecie miałem uzbierane tony surowców z farmienia :( Jeśli zaatakował cię w nocy, to zaoszczędził sporo deuteru puszczając flotę na mniejszym ciągu silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:33, Dragonled napisał:

Jaki wpływ ma temperatura na moją temperaturę ???


Od temperatury zaleza 2 rzeczy:
1) od minimalnej temp zalezy wydobycie deuteru (im nizasza tym lepiej)
2) od maksymalnej temp zalezy ilsc produkowanej energii przez satelity sloneczne (im wyzsza tym lepiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:49, lukesky16 napisał:

Mój brat wytrzymał ok. pół roku i zrezygnował- strasznie wolna rozgrywka...(Ja wytrzymałem
2 dni;P)


No brata to moge zrozumiec po pol roku moze sie stac (dla kogos) monotonna (budowa/badanie>FS>budowa/badanie>FS... czasem jakis zlom), ale jak dla mnie poczatki (tak do 1000-1200 punktow) to najciekawsza czesc, dziwne ze nie wytrzymales dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 17:26, Corporal napisał:

Jeśli zaatakował cię w nocy, to zaoszczędził sporo deuteru puszczając flotę na mniejszym ciągu silników.

Zaatakował mnie tuż przed 19-tą (18:58).
Trudno. Przynajmniej wiem, że w tym samym układzie mam rozbójnika, który może mnie farmić :-)
W dodatku ma Księżyc :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:49, lukesky16 napisał:

Mój brat wytrzymał ok. pół roku i zrezygnował- strasznie wolna rozgrywka...(Ja wytrzymałem
2 dni;P)

Hehe ja gram już z pół roku :) Przy odpowiednio wysokich poziomach fabryk nanitów i napędów statków, rozgrywka znacznie przyśpiesza. Goście z top 5 mogą osiągnąć planety przeciwników w 24 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 20:14, Corporal napisał:

Hehe ja gram już z pół roku :) Przy odpowiednio wysokich poziomach fabryk nanitów i napędów
statków, rozgrywka znacznie przyśpiesza. Goście z top 5 mogą osiągnąć planety przeciwników
w 24 minuty.


O ile są w tym samym układzie. Ja jestem w top 1200 i lecę do sąsiada w 35minut :P

A co do nanitów: jak już się dojdzie do ich poziomu to mija trochę czasu. Ale potem gra staje się faktycznie dynamiczniejsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak juz udalo mi się dorwać dobre konto na u11 to w okolicy tylko 1 bunkier z flota a reszta to czyste planety / bunkry bez floty ;D

Gra ktos jeszcze na u11 ;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:48, venpl napisał:

A co do nanitów: jak już się dojdzie do ich poziomu to mija trochę czasu. Ale potem gra staje
się faktycznie dynamiczniejsza :P


Nie tak dlugo, mi to zajelo 9 miechow (w czym mialel lacznie okolo 2 michy na urlopie), przy ok 60k punktow. Dlugo bym zbieral gdyby nie jakis kolo co mi na orbicie zrobil 26% z czego 17% swoich. I zlomu nie pozbieral :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gra ktoś na zareklamowanym przez Pitkina http://www.ogamez.cej.pl/?? Ja tam gram od czwartku i już stawiam II poziom nanitów na matce, jeśli dla kogoś klasyczne OGame jest za wolne, zapraszam tam. Mam tam nick Whisper, jeśli ktoś będzie chciał surkę, to wyślę, chociaż tam jest bardzo łatwo... w jeden dzień wyciągam 6KK/ 2KK/ 900K, więc Wam też nie będzie zbyt trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 12:27, Dragonled napisał:

Ja gram na universum 11.


I jak tam jest teraz? Hehe, to było moje pierwsze uni. Gra jeszcze Negocjator? A Provokator? Pamiętam jego hasełko reklamowe: "Provokator lepszy niż wibrator" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OGame to spoko giera jest wciągająca ale bardzo łatwo można wszystko stracić. Kiedyś jak grałem na Uni43 to miałem ~4300 punków. Pewnego dnia zaatakował mnie jakiś koleś i tak mnie bił bił codzień z przerywami na łomow od innego gracza, że przeształem grać. Brakowało mi surowców na cokolwiek, cały mój system obronny został zniszczony ... Teraz mam nowe konto (92 expa, uni18) i mam nadzieję, że jakoś teraz dobrne do tych 10 tysiaków, a potem to już jakoś będzie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 16:19, Ronx napisał:

/.../


Widzisz, obrony nie warto budować, bo bardzo łatwo może zostać zniszczona. Trochę inaczej jest z flotą, bo ją można wysłać na Fleet Save - wtedy jesteśmy prawie w 100% bezpieczni. No chyba, że mamy silnego sąsiada z księżycem... Generalnie staraj się ładować surowce w budynki i badania - punktów, które dostajemy za nie nikt nam nie odbierze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 08:20, Jakub Wędrowycz napisał:

> /.../

>/.../

Zle mowisz trzeba miec obrone przed farmingiem.

Ok 1000LL, 100 Gass i kilka Plazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować