Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Ja właśnie gram na Uni 61, aktualnie jest tam 15 tysięcy graczy. Mam pytanie czy warto inwestować działa jonowe ?? Czy najpierw się bunkrować czy inwestować w flotę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 10:54, Bratek196 napisał:

Ja właśnie gram na Uni 61, aktualnie jest tam 15 tysięcy graczy. Mam pytanie czy warto
inwestować działa jonowe ??


1. Działa jonowe podstawą obrony nie są. Efekt ich ostrzału powalający nie jest, a kryształ jest cenny. Szczególnie jeśli inwestujesz we flotę. Aczkolwiek zawsze parę się na planecie ustrojstwa znajdzie;)

Dnia 27.08.2008 o 10:54, Bratek196 napisał:

Czy najpierw się bunkrować czy inwestować w flotę ??


Najpierw to inwestuj w EKO. Prędzej czy później znajdzie sie bowiem taki, co Ci odwiedziny złoży i obydzisz sie z niczym. Albo bez floty, albo z przetrzebiona obroną. A przy słabym EKO odbudowa będzie szła powoli i moze sie odechcieć. Jakaś obrona na planecie winna być. Ale bez bunkrów. Na początku to chyba całkowiecie nieopłacalne (a już trzymanie w późniejszym okresie, gdy ma się/może mieć księżyce, floty w bunkrze to samobójstwo:). Aczkolwiek w miarę możliwości kilka Gaussów możesz postawić.
Jeśli masz już jako takie EKO, a lubisz latać, to łap się za flotę. Jak nie lubisz latać, to przy takiej alternatywie ... też bierz się za flotę:) No chyba, że wolisz, jak ja budować. Flota ma tą przewagę nad obroną, że ławiej ją ratować, a i profity przynosi. Obrona nie bardzo. Solidna obrona, to raczej rzecz na późniejszy etap gry, gdy juz kopalnie mają bardzo przyjemny poziom wydobycie i sporo surki na planecie zalega. Wtedy winno być coś co będzie jej pilnować. Chyba, że masz czas i wolisz wysyłać floty DT na FS-y;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 11:18, Dux napisał:


Najpierw to inwestuj w EKO. Prędzej czy później znajdzie sie bowiem taki, co Ci odwiedziny
złoży i obydzisz sie z niczym. Albo bez floty, albo z przetrzebiona obroną. A przy słabym
EKO odbudowa będzie szła powoli i moze sie odechcieć. Jakaś obrona na planecie winna
być. Ale bez bunkrów. Na początku to chyba całkowiecie nieopłacalne (a już trzymanie
w późniejszym okresie, gdy ma się/może mieć księżyce, floty w bunkrze to samobójstwo:).
Aczkolwiek w miarę możliwości kilka Gaussów możesz postawić.
Jeśli masz już jako takie EKO, a lubisz latać, to łap się za flotę. Jak nie lubisz latać,
to przy takiej alternatywie ... też bierz się za flotę:) No chyba, że wolisz, jak ja
budować. Flota ma tą przewagę nad obroną, że ławiej ją ratować, a i profity przynosi.
Obrona nie bardzo. Solidna obrona, to raczej rzecz na późniejszy etap gry, gdy juz kopalnie
mają bardzo przyjemny poziom wydobycie i sporo surki na planecie zalega. Wtedy winno
być coś co będzie jej pilnować. Chyba, że masz czas i wolisz wysyłać floty DT na FS-y;)



W sumie metal mam już 73 tysiące, kryształu 25 tysięcy a deuteru 8 tysięcy oczywiście wydobycie dzienne. Co do obrony mam 63 wyrzutnie rakiet, lekkich laserów 75, ciężkich dział laserowych 2, działa jonowe 0. Byłem już dwa razy atakowany przez dość duża floty (z kilku krążkowników) i wygrałem. Co do mojej floty to 4 małe transportery i jeden lekki myśliwiec. Chyba zacznę inwestować w flotę bo jakoś już nie mogę wysiedzieć w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad rocznej przerwie postanowiłem sprawdzić co tam na ogame. Założyłem konto tradycyjnie na u1. A tu mizeria panie... graczy ponad 11.000... a ja mając jeszcze daleko do wyjścia z zaczarowanej granicy 5.000 pkt oznaczającej koniec noobprotction już zbliżam się do top 3000 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 19:09, Lucek napisał:

Po ponad rocznej przerwie postanowiłem sprawdzić co tam na ogame. Założyłem konto tradycyjnie
na u1. A tu mizeria panie... graczy ponad 11.000... a ja mając jeszcze daleko do wyjścia
z zaczarowanej granicy 5.000 pkt oznaczającej koniec noobprotction już zbliżam się do
top 3000 :lol:



Eee, na uni 1 jest ponad 11 tys. graczy? Wow, myslałem, ze tylko na wzglednie nowych uni takie liczby sie trafiają. Na moim pierwszym (i podstawowym) uni42 jest obecnie raptem niecałe 2300 graczy. I toi systematycznie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 20:13, Dux napisał:

Eee, na uni 1 jest ponad 11 tys. graczy? Wow, myslałem, ze tylko na wzglednie nowych
uni takie liczby sie trafiają. Na moim pierwszym (i podstawowym) uni42 jest obecnie raptem
niecałe 2300 graczy. I toi systematycznie spada.


I co z tego że jest 11 tys skoro 7 tysięcy ma ZERO punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:12, Lucek napisał:

I co z tego że jest 11 tys skoro 7 tysięcy ma ZERO punktów

A na Uni 31 jest ok. 2500 graczy. Ja, zaglądając tam 2x na tydzień, jestem w top 900 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 00:45, A-cis napisał:

> I co z tego że jest 11 tys skoro 7 tysięcy ma ZERO punktów
A na Uni 31 jest ok. 2500 graczy. Ja, zaglądając tam 2x na tydzień, jestem w top 900
:-D


A ja wysyłam tylko i wyłącznie ekspedycje, i nie zamierzam przekraczać 5tys pkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 11:20, Lucek napisał:

A ja wysyłam tylko i wyłącznie ekspedycje, i nie zamierzam przekraczać 5tys pkt :)

Jeszcze nigdy nie wysłałem żadnej misji. Kiedyś, jak pamiętasz, tego nie było a teraz ... raz, że nie przyszło mi to do głowy, a dwa, że nie mam pojęcia jak to się robi.
Czy do tego trzeba wykupić jakieś opcje?
A co do przekraczania 5 tys. punktów. Ja wszystkie pieniądze ładuję w bunkier i nikt mnie nie atakuje. Przez cały ten czas zaatakował mnie tylko 1 zawodnik z 300 "owieczkami". Pozostałym się to nie kalkuluje bo ilość surowców nie przekracza u mnie 100 k na każdy surowiec, podczas gdy siła mojej salwy wynosi w tej chwili ok. 700 k i ciągle rośnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 11:42, A-cis napisał:

> A ja wysyłam tylko i wyłącznie ekspedycje, i nie zamierzam przekraczać 5tys pkt
:)
Jeszcze nigdy nie wysłałem żadnej misji. Kiedyś, jak pamiętasz, tego nie było a teraz
... raz, że nie przyszło mi to do głowy, a dwa, że nie mam pojęcia jak to się robi.
Czy do tego trzeba wykupić jakieś opcje?


Trzeba odkryć technologię ekspedycji, a jak już ją masz to wysyłasz statki na pozycję 16, czyli do przestrzeni międzygwiezdnej , czy jakoś tak. Statki dolatują, są tam określony czas - taki jaki ustawisz - i wracają, najszęściej z niczym, ale mogą tez znaleźć surowce, statki , antymaterię albo piratów którzy cię zaatakują (takie na razie miałem rezultaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno, tak z ciekawości, jak wygląda ów bunkier? ;)
Chodzi mi o poszczególne jednostki w zaokrągleniu.


=>Lucek
Bardzo rzadko, ale zdarza się, że flota nie wraca (a w zasadzie wraca pusty slot). Już trafiło mi się raz coś podobnego. Awaria reaktora, czy jak:)
No i nie warto wysyłać zbyt dużej floty. Właśnie przez owo niebezpieczeństwo, jak i przez wrogie statki. One są dobierane do potencjału floty ekspedycyjnej. Potem może wyjść coś takiego:
http://board.ogame.onet.pl/thread.php?threadid=953898
Ale przynajmniej ST było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 12:14, Lucek napisał:

Trzeba odkryć technologię ekspedycji, a jak już ją masz to wysyłasz statki na pozycję 16, czyli do przestrzeni międzygwiezdnej , czy jakoś tak.

Nie mam odkrytej technologii ekspedycji (nie uważałem za przydatne jej odkrywać) i dlatego nie zauważyłem żadnych nowych możliwości :-D
Teraz ją odkryję ale mankamentem tej opcji jest konieczność trzymania jakieś floty a co za tym idzie trzeba robić FS :-/
BTW. Jak dużą flotę wysyłasz?

====>Dux
A co? Chcesz sprawdzić moje możliwości obronne? ;-P
Ale serio to mam w tej chwili: małą i dużą powłokę ochronną, 65 wyrzutni plazmy, 140 dział Gaussa, komplet przeciwrakiet oraz sporo drobnicy (czyli działek laserowych i wyrzutni rakiet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:15, A-cis napisał:

====>Dux
A co? Chcesz sprawdzić moje możliwości obronne? ;-P


Nie to Uni. Sobie mogę:D

Dnia 04.09.2008 o 19:15, A-cis napisał:

Ale serio to mam w tej chwili: małą i dużą powłokę ochronną, 65 wyrzutni plazmy, 140
dział Gaussa, komplet przeciwrakiet oraz sporo drobnicy (czyli działek laserowych i wyrzutni
rakiet).


Pytałem z ciekawości, bo pamiętam, że pisałeś, iż praktycznie nic nie rozbudowywujesz planet a jedynie "się przyglądasz" pakując całą surke w obronę:)
Zresztą masz większą niż moja, bo moje najlepiej obstawione planety mają po 51 plazm i 103 Gaussy. Juz dawno miałem to poprawić, ale zawsze znajdę inną potrzebę;)
Większość kolonii mam jednak słabo bronione (prawie wcale). A to dlatego, że czy to w pracy, czy w domu, ciągle znajdę co chwilę tą minutę, aby spojżeć na konto (oczywiście bez przesady, nie znaczy, że nawet na piwo z domu nie wyjdę:D). A mam w okolicach paru narwańców, co widząc słabą obronę i kupę surki na planecie, lecą od razu i nawet nie raczą sprawdzić, czy obrońca im jakiejś świni nie podrzucił. Co prawda księżyc wyszedł narazie z takiego czegoś tylko jeden, ale prób już kilka było. Jeden to nawet już trzy razy oberwał:D

Nie mogę teraz znaleźć ale gdzieś był do tego kalkulator, z którego wynikało, że max. możesz osiągnąć wysyłając 22 niszczarki (znaczy się wystarczy tyle aby znaleźć max. pokłady surowca lub max. ilość statków). W każdym razie jak tak latam plus po ok. 30 MT i DT (same niszczarki wiele surki wziąść nie mogą). I trzy sondy, co by raport z ekspedycji był obszerniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 19:15, A-cis napisał:

Teraz ją odkryję ale mankamentem tej opcji jest konieczność trzymania jakieś floty a
co za tym idzie trzeba robić FS :-/
BTW. Jak dużą flotę wysyłasz?


Całą jaką mam, czyli 10 MT i 4 LM :D

=>Dux wiem że to ryzykowne ale ja już nie gram żeby osiągnąć jakiś wynik, i nawet strata wszystkiego co mam niewiele mnie wzruszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:36, Lucek napisał:

=>Dux wiem że to ryzykowne ale ja już nie gram żeby osiągnąć jakiś wynik, i
nawet strata wszystkiego co mam niewiele mnie wzruszy ;)


Ale ja nie odradzam ani nie pouczam. Po prostu chciałem się pochwalić jedną swoją wtopą i pokazać zabawną (choć dla kogoś nie do końca przyjemną) historię jednego gracza z mojego Uni;)
Ja tam ślę ok. 2x na dzień flotę ekspedycyjną. Zresztą, na dłuższą metę opłaca się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 12:14, Lucek napisał:

Trzeba odkryć technologię ekspedycji, a jak już ją masz to wysyłasz statki na pozycję 16, czyli do przestrzeni międzygwiezdnej

Odkryłem już technologię ekspedycji, zrobiłem sobie "flotę" (lekki myśliwiec i mały transporter) ale dalej nie wiem jak ją wysłać. Żadne nowe opcje mi się jednak nie pojawiły.
Gdzie jest ta pozycja 16 (czy to może ma coś wspólnego z pozycjami seksualnymi?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w zakladke Flota, wybierasz statki, przechodzisz dalej. W nastepnym oknie wpisujesz koordynaty [x:xxx:16]*, przechodzisz dalej i powinienes miec opcje wyslania floty z misja "Ekspedycja".

* - mozesz wpisac dowolna wartosc wieksza niz z 16 - system automatycznie zmieni ja na 16.

FAQ Ekspedycji - http://board.ogame.onet.pl/thread.php?threadid=850391

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 13:52, Damian14BO napisał:

Dzięki za podpowiedź. :-) Ale IMHO powinni coś takiego napisać w samej grze (w instrukcji lub w zakładce badań przy opisie tej technologii). Nie każdy z grających przecież musi koniecznie zaglądać na forum.
Ale wysłałem po raz pierwszy ekspedycję. Zobaczę jaki będzie tego efekt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować