Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 21:40, gmichal napisał:

jaki jest najwyzszy poziom budynku ( lub technologii ), np. kopalni metalu??


Nie ma żadnego, ale technologie opłaca się ulepszać do pewnego poziomu, np. taki laser na poziomie 11 już nic Ci nie da poza punktami w badaniach. Poziom budynku dyktowany jest tylko ilością twoich surowców i miejscem na planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 21:40, gmichal napisał:

jaki jest najwyzszy poziom budynku ( lub technologii ), np. kopalni metalu??

O ile wiem, to nie ma najwyższego. Zawsze możesz pojechać w górę jeżeli uda ci sie zebrać odpowiednią ilość surowców (a to jest coraz trudniejsze :)
W przypadku kopalni możesz być ograniczony pojemnością planety, ale o ile wiem, można ją rozbudowywać (powiększać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 22:32, Kronikus napisał:

Z tego co ja się orientuję to chyba do 99 lvl mozna wszystko podnieść :) kwestia kto bedzie
w to tak długo grał :)


Wszystko pięknie, zwłaszcza że aby podnieść kopalnię metalu z 98 lvl na 99 potrzeba by było zaledwie
16.262.447.101.408.609.495 metalu. Chyba całe uniwersum musiałoby cię pushować przez 2 lata, żebyś tyle kasy zdobył =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:08, gmichal napisał:

po co jest ksiezyc??


Żeby sobie na nim postawić falangę czójników albo teleport, ale to swoje kosztuje, a najpierw trzeba zainwestować w stację księżycową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 12:51, ReNeG4De napisał:

Wszystko pięknie, zwłaszcza że aby podnieść kopalnię metalu z 98 lvl na 99 potrzeba by było
zaledwie
16.262.447.101.408.609.495 metalu. Chyba całe uniwersum musiałoby cię pushować przez 2 lata,
żebyś tyle kasy zdobył =]


To ja tak niedyskretnie spytam - wiesz z własnego doświadczenia ? Jeśli tak, to wolałbym nie spotkać twojej fregaty w tej grze. Ja dopiero zaczynam (nawet na labolatorium mnie jeszcze nie stać :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 16:39, Karlak napisał:

To ja tak niedyskretnie spytam - wiesz z własnego doświadczenia ? Jeśli tak, to wolałbym nie
spotkać twojej fregaty w tej grze. Ja dopiero zaczynam (nawet na labolatorium mnie jeszcze
nie stać :( )


Ofkors nie :-) Już 30 lvl to bardzo wysoko. Po prostu policzyłem to:
1,5 ^ 99 * 60 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 16:43, ReNeG4De napisał:

Ofkors nie :-) Już 30 lvl to bardzo wysoko. Po prostu policzyłem to:
1,5 ^ 99 * 60 :)


Fenks :) Ja jak mówiłem dopiero zaczynam poznawać świat gry. Założyłem swoją planetę (DeusEX :) na 18 serwerze i - jak wspominałem- dopiero się rozwijam.Jeszcze nie mam ani labolatorium ani magazynu rakiet (na razie inwestuje w kopalnie i szukam sojuszu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 15:26, Adham napisał:

Zauważ, że im wyższy level kopalni, tym większe wydobycie, więc nie byłoby to tak trudne do
zdobycia :)


Skoro nie byłoby to takie trudne, to czemu ludzi wciąż nie inwesują w kopalnię? Odpowiedź: przyrost ceny kopalni jest znacznie wyższy od przyrostu surowców np. patrząc tylko na metal, by ulepszyć kopalnię metalu z 10 na 11 poziom potrzeba tyle metalu, ile 10lvlowa kopalnia wyprodukowałaby w ciągu ok. 4 godzin. By rozbudować z 24lvl na 25 potrzebne jest wydobycie 24lvl kopalni z ponad 142 godzin gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 15:26, Adham napisał:

Zauważ, że im wyższy level kopalni, tym większe wydobycie, więc nie byłoby to tak trudne do
zdobycia :)


Zauważ, że wydobycie wazrasta o 1,1^poziom, a koszt budowy ''aż'' o 1,5^poziom. Gdyby to było łatwe, to wszyscy mieliby taki lvl kopalni :P A jeszcze pominęliśmy fakt, że magazyny wybuchłyby od takiej ilości surówki i trzeba by było budować je od nowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 13:19, gmichal napisał:

po jakim czasie znikaja nieprzeczytane wiadomosci??


Chyba po około 24godzinach, trochę to denerwujące. Warto te ważniejsze przenieś do notatek. Te nieprzeczytane to wydaje mi się, że nigdy, ale żeby przejrzeć wszystie musisz część skasować i BUM, po odświerzeniu te stare znikają, przynajmniej tak przyu okazji mojego urlopu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dziś kogoś zaatakowałem :) zdobyłem troche materiałów :) ale niestety koleś nie miał ich zbyt dużo :) ale to jest troche głupie bo statki tam leciały z maxymalną predkością i powiedzmy doleciały w 5min a jak wracały to zajęło im to 1godz :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 19:16, Jack Bauer napisał:

ja właśnie dziś kogoś zaatakowałem :) zdobyłem troche materiałów :) ale niestety koleś nie
miał ich zbyt dużo :) ale to jest troche głupie bo statki tam leciały z maxymalną predkością
i powiedzmy doleciały w 5min a jak wracały to zajęło im to 1godz :|


Chyba coś ci się pokićkało ;)
Statki lecą z taką samą prędkością w obie strony - czas przylotu na atakowaną planetę i czas powrotu jest identyczny.
Jest tylko jeden wyjątek : atak związku , wtedy czasy powrotu poszczególnych flot mogą się różnić od czasu przylotu i są zależne od szybkości staków i odległości jakie mają do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:33, pawn77 napisał:

kto zna jakąś planete z której można zrobić farmę:P??


jeszcze bys napisal na jakim uni.
sam sobie poszukaj, to nie takie trudne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować