Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2006 o 22:26, pawn77 napisał:

czy ktoś ma w pobliżu jakąś "farmę"?

Nawet jak ktoś zna, to małe szanse żeby ci powiedział. Każdy woli korzystać sam niż żeby mu ktoś dodatkowy podbierał. Z praktyki znam jedynie takie przypadki gdy ktoś przekroczył limit punktów, farma stała się dla niego zielona i nie mógł już z niej dalej korzystać. Dopiero wtedy przekazuje się jej adres :)
Ale i to najpierw znajomym, ewentualnie komuś w soojuszu.
Zobaczysz jak sam znajdziesz dobrą farmę. Ilu osobom będziesz chciał o niej powiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 08:42, pawn77 napisał:

czy warto trzymać kolonie która ma 48 pól??


Tak ale tylko jak przeznaczysz jej jakies konkretne zadanie, np bedziesz budowac same elektrownie i kopalnie np. krisa, dodatkowo jesli jest to "dobre" miejsce w ukladzie slonecznym, to warto je "zajac" i jak juz bedziesz mocniejszy to budujesz nastepny statek kolonizacyjny, niszczysz stara kolonie i jak bedzie ja mozna na nowo skolonizowac wysylasz tak statek i moze wylosuje ci tym razem wiecej pol ;] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:34, Haueck napisał:

DEViANCE -> masz rację, faktycznie nie ma co rozpoczynać gry na długo istniejącym uni. Generalnie
powinno się zacząć grę conajmniej w ten sam dzień, w którym dane uni otwierają. Wtedy jest
prawdziwy wyścig szczurów i emocje są nieporównywalnie większe. Kto pierwszy zbuduje kolonizator,
krążownik, w końcu okręt wojenny... Gdy gracze dojdą z rozwojem do OW to gra zaczyna robić
się o wiele bardziej monotonna.

Poza tym jest jeszcze jeden fantastyczny akcent tej gry -> społeczność sojuszu. Jeżeli dobrze
się trafi, lub będąc szefem, dobierze się odpowiednich graczy, zabawa jest przednia. Ja miałem
to szczęście. Mieliśmy wspaniałą ekipę, sojuszowe forum (w sumie to dalej isnieje, tylko że
w formie towarzyskiej a nie ogame''owej). A na dowód zgrania naszej ekipy napiszę, że razem
z kumplem z mojego miasta darliśmy na drugi koniec Polski (konkretnie do Gdańska), na zlot
sojuszowy :)


Mam pytanie, czy rozgrywka na każdym Uni jest prowadzona oddzielnie,
a zatem nie są one ze soba powiązane?
Z ciekawosci zajrzałem co to za gierka i widzę, że początkowo jej zasada to coraz dłuższe przytrzymywanie
gracza przy komputerze.
Gra przypomina mi nieco starą gierkę z Amigi Deuteros
możliwe, że to jej protoplasta i na niej się wzorowano przy jej tworzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogame to nudna gra...
punkty w tej grze to tylko to ile zuzyjesz surowcow... jak ktos ci zniszczy jakis statek to tyle ile ten statek mial surowcow tyle pkt stracisz... 1000 surowca 1 pkt.
naprawde nudna gra i niewarta zaczynania... tak samo jest z sojuszami... zwykle gadanie o tym z kim wojna a tak naprawde nic sie nie dzieje... jak ktos ma 40k pkt to dla mnie to osoba ktora tylko i wylacznie zuzyla 40000000 surowcow. ehh... jesli ktos sadzi inaczej to jego zdanie ale ja miaqlem tyle pkt i skonczylem grac... a mialemkolegow co mieli kilka set tysiecy pkt i tez konczyli stwierdzajac to co ja ... szkoda tylko ze troszke pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 19:20, Dar15 napisał:

ogame to nudna gra...
punkty w tej grze to tylko to ile zuzyjesz surowcow... jak ktos ci zniszczy jakis statek to
tyle ile ten statek mial surowcow tyle pkt stracisz... 1000 surowca 1 pkt.
naprawde nudna gra i niewarta zaczynania... tak samo jest z sojuszami... zwykle gadanie o tym
z kim wojna a tak naprawde nic sie nie dzieje... jak ktos ma 40k pkt to dla mnie to osoba ktora
tylko i wylacznie zuzyla 40000000 surowcow. ehh... jesli ktos sadzi inaczej to jego zdanie
ale ja miaqlem tyle pkt i skonczylem grac... a mialemkolegow co mieli kilka set tysiecy pkt
i tez konczyli stwierdzajac to co ja ... szkoda tylko ze troszke pozniej...


Zależy w jakim sojuszu jesteś... ja gram na dwóch uni (17, 25) i trafiłem na świetnych ludzi...
Pozdrowienia dla Aristoi u25 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 19:14, Lord pinio_SGSTB napisał:

Mam pytanie, czy rozgrywka na każdym Uni jest prowadzona oddzielnie,

Tak. Żadne Uni nie są ze sobą powiązane. To są zupełnie oddzielne światy.
Możesz być zalogowany i grać na każdym z nich równocześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka jest roznica miedzy iloscia wyslanych sond szpiegowskich?? czy jak wysle np 5 sond to otrzymam wiecej informacji niz jakbym wyslal tylko 1 sonde??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 22:21, gmichal napisał:

jaka jest roznica miedzy iloscia wyslanych sond szpiegowskich?? czy jak wysle np 5 sond to
otrzymam wiecej informacji niz jakbym wyslal tylko 1 sonde??


Wszystko jest napisane w FAQ na forum OGame. Naprawdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 22:23, El Puno napisał:

> jaka jest roznica miedzy iloscia wyslanych sond szpiegowskich?? czy jak wysle np 5 sond
to
> otrzymam wiecej informacji niz jakbym wyslal tylko 1 sonde??

Wszystko jest napisane w FAQ na forum OGame. Naprawdę..


a moglbys mi podac strone z tym??
bo ja to szukalem i nie znalazlem
prosze podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ten wątek.
Ja sam gram na Uni17 niecałe 2 miesiące. Idzie narazie średnio, bo już 2 razy mnie zezłomowali. Ale nie przejmuje się i gram dalej.
Jest ktoś jeszcze z U17?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 18:08, Golem napisał:

Jest ktoś jeszcze z U17?


Ja... Ostatnio też po złomowaniu, ale żyję :)
Ile masz pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zbudować recyklery, a potem po prostu wysłać je na współżędne planety, wokół której są szczątki. W liście zamiast "planeta" zaznaczamy "PZ [ pola zniszczeń]" i w misji zaznaczamy "zbieraj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 18:18, Adham napisał:

Ile masz pkt?


Narazie ok. 15k... Ale sukcesywnie idę w górę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować